Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Libouchec

Tohle jsme odehráli, protože je to hned vedle Ústí. Cena směšná (250 den o víkendu). Hřiště je vhodné možná pro trénink hry v poli, je to posekaná louka a pole s překážkami. Voda i bunkery jsou. Ale co není jsou greeny. Putter je zde zbytečná hůl.
Nedá se porovnat s ničím, kde jsem zatím hrál. Podle mě to nestojí za ten čas. A ani za ty peníze, za o jenom trochu víc můžete leckde dostat něco neskutečně lepšího.
Přesto bylo na hřišti dost lidí, což upřímně nechápu.
 

Přílohy

  • 20200607_155329.jpg
    20200607_155329.jpg
    278,9 KB · Zobrazení: 285
Stále se chodí na hřiště přes benzínku a parkoviště náklaďáků?🙂
Jinak z hřiště mám stejný pocit jako @JardaK
 
@Romano ano. Ale já jel, poslali mě tam autem. Takový JZD no.
Na Terasách se k nám přidala dáma co šla před námi, že Libouchec odehraje s námi. Ta se pokoušela patovat až do třetí jamky myslím, pak s tím přestala. Jamka byla plná něčeho, co nápadně připomínalo močůvku :)
 
Já teda vlastně nemůžu než souhlasit...Hotový golfista když přijede na slepo, že si jako vážně zahraje, bude na 100% zklamaný.

ALE!!!

Já v Libouchci začínal a jsem strašně rád, že svoje první zkušenosti byly právě tam. Protože jako naprostý začátečník co plave v pravidlech, ve hře a vůbec ve všem jsem si mohl právě tohle vyzkoušet někde, kde nejsem pod obrovským tlakem jiných flightů a maršálů apod. Kdokoliv koho jsem tam kdy potkal byl fajn a nikdo to tam nijak nehrotí. Právě kvůli tomu, že se tam každý jde jen projít (okolí se mi fakt líbí) a k tomu si pákrát promáchnout holí. Je to hrozně přátelský prostředí.

Další mně sympatická věc je, že celé hřiště je "postaveno a udržováno" svépomocí z vlastních financí a z vlastního času. Což oceňuji. Prostě si tam parta golfistů udělala svoje "hřiště" na vsi.

Já tam teď párktát byl s tátou, který je na úplném začátku a nervy má i když je narvaný driving. Sem jezdí úplně v klídku trénovat železa a pravidla.

Podle mě je kámen úrazu nevědomost toho, do čeho vlastně jdu, když tam jedu. :) To hřiště si na nic nehraje a hodně záleží v jakém dni tam kdo dorazí. Někdy je tam krásně posekáno někdy bída. Greeny byly bída teda vždy.


Tohle jsme odehráli, protože je to hned vedle Ústí. Cena směšná (250 den o víkendu). Hřiště je vhodné možná pro trénink hry v poli, je to posekaná louka a pole s překážkami. Voda i bunkery jsou. Ale co není jsou greeny. Putter je zde zbytečná hůl.
Nedá se porovnat s ničím, kde jsem zatím hrál. Podle mě to nestojí za ten čas. A ani za ty peníze, za o jenom trochu víc můžete leckde dostat něco neskutečně lepšího.
Přesto bylo na hřišti dost lidí, což upřímně nechápu.
K této fotce. Před dvěma týdny tam byla "zídka" z dřevěných trámu okolo greenu. Teď je evidentně pryč a bude se s tím něco dělat. Rozhoděn to není standard.

S tím hřištěm něco dělají, snaží se ho udržovat a lepšit. Ale dělejte to bez finančních prostředků a po práci a o víkendech...

Do letošního roku chtěli pokaždé 150,- . 250,- už mně osobně taky přijde moc. Ale za 150,- to byla super polní akademie.

Relativně hodne lidí je tam btw pořád. Protože je tam fakt obrovská základna kamardá a parta lidí z okolí, který prostě baví máchat holí a ne ždy je to musí stát tisíce.


Každé zboží má svého kupce... nepaušalizoval bych. V tomto případě ne.
 
Upraveno:
Já teda vlastně nemůžu než souhlasit...Hotový golfista když přijede na slepo, že si jako vážně zahraje, bude na 100% zklamaný.

ALE!!!

Já v Libouchci začínal a jsem strašně rád, že svoje první zkušenosti byly právě tam. Protože jako naprostý začátečník co plave v pravidlech, ve hře a vůbec ve všem jsem si mohl právě tohle vyzkoušet někde, kde nejsem pod obrovským tlakem jiných flightů a maršálů apod. Kdokoliv koho jsem tam kdy potkal byl fajn a nikdo to tam nijak nehrotí. Právě kvůli tomu, že se tam každý jde jen projít (okolí se mi fakt líbí) a k tomu si pákrát promáchnout holí. Je to hrozně přátelský prostředí.

Další mně sympatická věc je, že celé hřiště je "postaveno a udržováno" svépomocí z vlastních financí a z vlastního času. Což oceňuji. Prostě si tam parta golfistů udělala svoje "hřiště" na vsi.

Já tam teď párktát byl s tátou, který je na úplném začátku a nervy má i když je narvaný driving. Sem jezdí úplně v klídku trénovat železa a pravidla.

Podle mě je kámen úrazu nevědomost toho, do čeho vlastně jdu, když tam jedu. :) To hřiště si na nic nehraje a hodně záleží v jakém dni tam kdo dorazí. Někdy je tam krásně posekáno někdy bída. Greeny byly bída teda vždy.



K této fotce. Před dvěma týdny tam byla "zídka" z dřevěných trámu okolo greenu. Teď je evidentně pryč a bude se s tím něco dělat. Rozhoděn to není standard.

S tím hřištěm něco dělají, snaží se ho udržovat a lepšit. Ale dělejte to bez finančních prostředků a po práci a o víkendech...

Do letošního roku chtěli pokaždé 150,- . 250,- už mně osobně taky přijde moc. Ale za 150,- to byla super polní akademie.

Relativně hodne lidí je tam btw pořád. Protože je tam fakt obrovská základna kamardá a parta lidí z okolí, který prostě baví máchat holí a ne ždy je to musí stát tisíce.


Každé zboží má svého kupce... nepaušalizoval bych. V tomto případě ne.
Ale jo, já to psal ze svého pohledu. Pokud chceš jen "máchat holí" a puttování tě v této chvíli nezajímá, může to být na trénink dobré..
 
Libouchec si opravdu na nic nehraje, údržba odpovídá finanční síle klubu a navíc asi mají dost smůlu na sousedy-koňáky. Kdysi jsem tam měl rozepři, když jsem si došel pro zatoulaný míček na soukromý pozemek (teď už tam mají vysokou kamennou zeď) a pro jiný do koňské ohrady (měli asi dojem, že jim chci koně utlouct sedmičkou železem). Takže namísto aby zapřemýšleli, spojili se a svým hostům nabídli možnost kombinace aktivit koně+golf a do údržby hřiště trochu doinvestovali, tak spolu asi válčí.
 
Libouchec si opravdu na nic nehraje, údržba odpovídá finanční síle klubu a navíc asi mají dost smůlu na sousedy-koňáky. Kdysi jsem tam měl rozepři, když jsem si došel pro zatoulaný míček na soukromý pozemek (teď už tam mají vysokou kamennou zeď) a pro jiný do koňské ohrady (měli asi dojem, že jim chci koně utlouct sedmičkou železem). Takže namísto aby zapřemýšleli, spojili se a svým hostům nabídli možnost kombinace aktivit koně+golf a do údržby hřiště trochu doinvestovali, tak spolu asi válčí.
Navíc se mi jednou stalo, že jsme stáli uprostřed hřiště a kolem nás začalo běhat stádo tak 20 koní, kteří utekli z ohrady. No nebylo to příjemný. :D :D Samozřejmě zdemolovali během 5min. vše na co naklusali.
 
Libouchec si opravdu na nic nehraje, údržba odpovídá finanční síle klubu a navíc asi mají dost smůlu na sousedy-koňáky. Kdysi jsem tam měl rozepři, když jsem si došel pro zatoulaný míček na soukromý pozemek (teď už tam mají vysokou kamennou zeď) a pro jiný do koňské ohrady (měli asi dojem, že jim chci koně utlouct sedmičkou železem). Takže namísto aby zapřemýšleli, spojili se a svým hostům nabídli možnost kombinace aktivit koně+golf a do údržby hřiště trochu doinvestovali, tak spolu asi válčí.
Údržba možná odpovídá finanční síle klubu jak píšeš, ale neodpovídá ceně, co za to chtějí.
Roční fee stojí úplně stejně jako v Hořehledech, což je z mého pohledu neuvěřitelné.
 
Údržba možná odpovídá finanční síle klubu jak píšeš, ale neodpovídá ceně, co za to chtějí.
Roční fee stojí úplně stejně jako v Hořehledech, což je z mého pohledu neuvěřitelné.
S tím souhlasím. Do minulého roku tam chtěli 150 za celý den, což je opravdu adekvátní stavu. Ale 250 nebo dokonce víc mi taky přijde přehnaný i přes to, že to tam mám rád.
 
Údržba možná odpovídá finanční síle klubu jak píšeš, ale neodpovídá ceně, co za to chtějí.
Roční fee stojí úplně stejně jako v Hořehledech, což je z mého pohledu neuvěřitelné.

Neboj se nic, Hořehledy budou na příští rok určitě zdražovat:)). Potřebuju další kurník a zlomily se mi vidle o zlatý cihly, takže budu kupovat rudlík!
 
@requo tyhle odkazy nefungujou.
Zato je ale vidíš! :D

Ano, jsou staré, v některých vláknech to ještě visí (důsledek už nefunkční funkcionality). Tady opravím - je to i v některých dalších hřištích, posupně projdu.

Díky za info, nadále zpět k tématu - hřišti Libouchec.
 
Upraveno:
po přečtení recenzí na Libouchec je mi trochu do breku.... souhlasím skoro se vším co se zde napsalo o kvalitě hřiště a ceny ... já jsem se v Libouchci seznámil s golfem a 6 let jsem byl členem .... hřiště je od svého vzniku veřejné a bylo proto budováno pro širokou veřejnost...tím myslím obyčejné lidi co nejsou snobi a pracháči...golf byl a pro některé bohužel stále ještě je jen výsadou horních 20 tisíc....většina golfistů z okolí Ústí nad Labem se s golfem seznámila v Libouchci,kde se bez stresu,v pohodě a mezi super lidmi naučili základy, pravidla a celkové chování během hry...a nemuseli mít zelenou kartu...když se namlsali tak odešli..... stavbou hřišť v okolí Terasy,Barbora,Janov atd přišel a stále přichází Libouchec o členskou základnu....bohužel bez peněz se to nedá dělat,nemáš sponzory tak jsi v prd....hodně lidí si neuvědomuje,kolik provoz golfového hřiště stojí....zaplatil jsem si a víc mě nezajímá...podle toho se i na hřišti chovají...řízky na fervejích,pičmárky na grýnech,vajgly na zemi atd....Libouchec má na celou sezónu tolik peněz jako jiný klub na dva dny..... pár jedinců pomocí svých finančních dotací udržují chod klubu....bez nich by klub dávno zanikl... jsou kluby kde je nehorázné fee a hrají si na hogo-fogo a za tu cenu kvalita neodpovídá...závěrem chci říci... Libouchec mě dal lásku na celý život,naučil mě se chovat na hřišti, pokoře a radosti z každého pěkného dne na golfu... hanět někoho nebo něco umí každý hňup ale pochválit málokdo.... hezkou hru....
 
To lze jen souhlasit. Se sedmdesátkou členů těžko lze udržovat jakékoliv hřiště. Kdyby si krititici a ošklíbači udělali alespoň malou sondu, kolik stojí pouze samotné sekání za jednu sezonu, tak by jim došlo, že Libouchec nemá šanci. Samozřejmě by mohlo být cestou předělání greenů na velikost, která je třeba na Nebeské Rybné, ale tam si vystačíte s wedží, putterem a jedním středním železem.
A začarovaný kruh je v tom, že nelze koupit stroje, osivo, písek, hnojivo atd. na dluh s tím, že po zvýšení fee, až bude hřiště v lepší kondici, to teprve budete splácet.
Takže když chcete za svoje peníze dostat víc, je tu také možnost se přihlásit do klubu a zúčastnit se brigád bez nároku na odměnu. ;)
 
Tak spousta z nás začínala na "obyčejných" hřištích a když popisujeme jejich nekvalitu, neznamená to, že jsou dnes pod naší úroveň. Skoro vždy je tam nahrazována úroveň hracích ploch něčím jiným. Většinou skvělou atmosférou, kterou vycítíte téměř okamžitě. Mám odehráno cca 70 hřišť a když řeknu, že se někam nevrátím, neznamená to, že pohrdám lidmi, kteří tam pracují. Je to realita. Osobně preferuji kvalitu greenů, ale uvědomuji si, že je jejich údržba asi nejdražší a nejpracnější a pokud by zmizela nízkonákladová hřiště, tak by to byl snad konec rekreačního golfu u nás. Navíc kvalita "menších" hřišť je hodně kolísavá. Například jedno nejmenované, na tomto webu asi nejvíc zmiňované hřiště, bych čím dál víc chtěl podruhé navštívit, i když jsem asi před 3 lety rezolutně prohlašoval, když to bylo zrovna hodně suché období, že už mě tam i za tu přijatelnou cenu, nikdo víckrát nedostane! Můj osobní názor: Nová Amerika mi nechybí, ale po T. Štěpánově se mi docela stýská.
 
Navíc se mi jednou stalo, že jsme stáli uprostřed hřiště a kolem nás začalo běhat stádo tak 20 koní, kteří utekli z ohrady. No nebylo to příjemný. :D :D Samozřejmě zdemolovali během 5min. vše na co naklusali.

Je to celkem hloupé od majitelů, kteří se mohli pos...., když se na jejich pozemek zakutálel golfový míček a měli potřebu vybudovat dvoumetrovou kamennou zeď oddělující je od hřiště.
 
Například jedno nejmenované, na tomto webu asi nejvíc zmiňované hřiště, bych čím dál víc chtěl podruhé navštívit, i když jsem asi před 3 lety rezolutně prohlašoval, když to bylo zrovna hodně suché období, že už mě tam i za tu přijatelnou cenu, nikdo víckrát nedostane!

Já už tam teda hrát nejdu ani za zlatý prase!😄
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom