Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Líbí se vám na Hostíku "nové" jamky č. 2 a č. 3?

Líbí se vám na Hostíku "nové" jamky č. 2 a č. 3?

  • Jamky jako každé jiné, nic speciálního...

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    13

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na Hostivaři už nějaký ten měsíc se hraje na nových jamkách. Ve výsledku jich je už více, ale v anketě se zaměřme na Jamky, které jsou skoro hned na začátku. Tzn. jamky č. 2 a č. 3. Viz jejich popis (zdroj textu: https://www.golfhostivar.cz/co-nabizime/nova-9ka/):

---
Jamka č. 2 – SAHARA
Krátký, ale technická par 4 ,na této jamce zapomeňte vytahovat z bagu dřevo nebo driver, úzká jamka, na první odpal stačí zahrát úder kolem 130 m podle toho zvolit i správnou hůl, doporučuji ranu směřovat na pravou stranu, kde je strmý svah a i rána, která se mírně stáčí doprava by měla díky svahu skončit na ferveji. Za žádnou cenu nesmí být odpal delší než 150 m, protože míček doběhne do bunkru, který je dlouhý kolem 40 m a z něhož bude rána na vyvýšený green velmi obtížná, bunker je specifický v tom, že se hůl může zakládat, na této jamce hrábě nehledejte, písek se zde neupravuje, o to bude rána obtížnější. Na druhou ránu doporučuji se podívat, kde je umístěna vlajka, jelikož green je dvoupatrový a mohl by nás čekat dlouhý putt z kopce nebo do kopce.

Jamka č. 3 – VLNY
Par 3 kolem 150 m (z pánských odpališť) opět obtížná jamka díky úzké ferveji. Na levé straně od greenu je husté roští, kde míček těžko najdete, natož se z něho pokusit hrát, pravá strana od greenu prudký svah, kde nám míček může zaběhnout až pod stromy. Rada pro méně přesné hráče je raději zvolit kratší ale přesnější ránu a zbytečně neútočit první ranou na green .

---
Výstřižek.JPG

Co na tyto jamky, pokud jste je už hráli, říkáte?
Anketa stručně, osobní poznatky do samostatného textu vítány :up:
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Dvojka mi přijde úplně mimo mísu. Nehodí se ke zbytku hřiště. Ale lepší, než kdyby z toho udělali jen 3-PAR
 
Na Hostivaři už nějaký ten měsíc se hraje na nových jamkách. Ve výsledku jich je už více, ale v anketě se zaměřme na Jamky, které jsou skoro hned na začátku. Tzn. jamky č. 2 a č. 3. Viz jejich popis (zdroj textu: https://www.golfhostivar.cz/co-nabizime/nova-9ka/):

---
Jamka č. 2 – SAHARA
Krátký, ale technická par 4 ,na této jamce zapomeňte vytahovat z bagu dřevo nebo driver, úzká jamka, na první odpal stačí zahrát úder kolem 130 m podle toho zvolit i správnou hůl, doporučuji ranu směřovat na pravou stranu, kde je strmý svah a i rána, která se mírně stáčí doprava by měla díky svahu skončit na ferveji. Za žádnou cenu nesmí být odpal delší než 150 m, protože míček doběhne do bunkru, který je dlouhý kolem 40 m a z něhož bude rána na vyvýšený green velmi obtížná, bunker je specifický v tom, že se hůl může zakládat, na této jamce hrábě nehledejte, písek se zde neupravuje, o to bude rána obtížnější. Na druhou ránu doporučuji se podívat, kde je umístěna vlajka, jelikož green je dvoupatrový a mohl by nás čekat dlouhý putt z kopce nebo do kopce.

Jamka č. 3 – VLNY
Par 3 kolem 150 m (z pánských odpališť) opět obtížná jamka díky úzké ferveji. Na levé straně od greenu je husté roští, kde míček těžko najdete, natož se z něho pokusit hrát, pravá strana od greenu prudký svah, kde nám míček může zaběhnout až pod stromy. Rada pro méně přesné hráče je raději zvolit kratší ale přesnější ránu a zbytečně neútočit první ranou na green .

---
Zobrazit přílohu 24586

Co na tyto jamky, pokud jste je už hráli, říkáte?
Anketa stručně, osobní poznatky do samostatného textu vítány :up:
Jen upřesním, že to co na jamce 2 vypadá jako bunker bude tzv. waste area. Rozdíl je ten, že ve waste area lze beztrestně založit, případně si dát i cvičnou ránu. V bunker to beztrestně nejde ( i kdyby to někdo napsal do místních pravidel, protože ta nesmí být v rozporu s pravidly golfu)
 
Mne jen vadi, ze jsem vocas a ze uz parkrat jsem z dvojky odpaliste zahral micek na trojku. Je to uzky, ze by clovek brecel.
 
Obe jamky se na hriste nehodi a navic jsou imho ne uplne bezpecne... lide z dvojky strili na silnici a hrace na 3 a 4. Odpaliste 3 je zase odstrelovano approachem z 2, casto to beztak konci na 4.
Sli jsme na turnaji a bylo to tam ucpane... odpalis dva, ale strachy to das doleva, tak jdes na 3 nebo 4 pro approach shot.

Za me fuj, ble... a popravde mi to cely Hostik trosku zhnusilo. A ano, je to i tim, ze ted netrefim ani svetovou stranu. Ale zjevne jsem nebyl sam. :)
 
Především novou dvojku nemám (snad zatím) rád. Trojka ujde, ale veze se u mě na vlně a nechuti z dvojky. Hlavním důvodem je, že tam díky obavě, odkud přilítne míček, nejsem v klidu. Hostivař mi vždycky přišel poměrně natěsno, co se týče ostřelování při nepovedených ranách, ale tady to vnímám vyloženě rizikově. Na dvojce obava, koho trefím já, nebo někdo z flajtu na trojce (už několikrát jsem viděl nepovedenou ránu, která skončila na grýnu trojky, stejně jako z odpaliště trojky pro změnu nahoře na dvojce). Skutečně se obávám okamžiku, kdy někdo se nějaký ranař nechá vyhecovat, že na dvojce zkusí jít první na grýn (247 metrů), nebo před grýn a já budu na odpališti trojky... Dále mi vadí waste area na dvojce a to kvůli šutrům v ní. Z toho fakt hrát nechcete. Chápu, že je to možná záměr a design, ale tady je to o hůl (viditelné kameny ještě přinejhorším ok, odeberete, ale ty schované... moje wedge už bohužel zářez díky tomu má). Takže, když jdu jen tak - prostě z toho nehraju, míček dám stranou nebo jamku škrtnu poslední dobou už automaticky (jak jsem z toho otrávený). To skutečně se nemohly/nemohou ty šutry vybrat/prosít - věřím, že design by to snesl.

#2 z odpaliště a foto waste area proti směru hry (kousek před grýnem)
IMG-7909.jpg IMG-7911.jpg

#3 foto z odpaliště (po levě straně za stromky k vám fervej dvojky, její grýn je skoro hned vedle vás)
IMG-7913.jpg

Fotky jsou z letošního konce března/začátku dubna. Abych jen nehanil - jamky jsou vizuálně krásné a je z nich nádherný výhled. Jsou jistě i technickou výzvou. Pokud dokážete odstínit ty golfisty různých úrovní kolem, budete nadšeni. Abych si je v klidu užil já, musel bych na nich být se svým flajtem sám. Takto jsem rád, když je mám za sebou a bezpečně jsme s flajtem přežili... a kvůli tomu na golf nechodím. Snad tu svoji subjektivní nechuť k nim postupně odstíním.
 
Upraveno:
Můj pohled na nové jamky se nebude příliš lišit od již uvedeného.

Pozitiva:
  • dvě jamky navíc - s ohledem na to, že Hostík je krátký, tak mi varianta 12ti jamek přijde optimální, dá se stihnout v pohodě do dvou hodin
  • jamka č. 2 mě svou úzkou FW učí pokoře a přesnosti - zatím marně :)

Negativa:
  • nebezpečí - už jsem teeshotem na dvojce trefil FW trojky, approachem na dvojce trefil odpaliště trojky. Odpaliště trojky jsem trefil i vyhozeným drivem ze čtyřky. S ohledem na převýšení a mnohdy foukající vítr není ani FÓR slyšet (a všichni víme, že ne každý zakřičí)
  • waste area - hezký vizuální prvek, ale hrát se z ní nedá - pokud si tedy nechcete zničit hůl o všudypřítomné kameny
  • přechod na dvojku - minule šli přede mnou pánové v nejlepších letech (cca 70 let), mávali na mě, že mě pustí (patoval jsem na jedničce). Když jsem přišel nahoru, nadávali, že při stavbě nových jamek nikdo nemyslel na seniory - přechod na dvojku a pak na sedmičku prý dlouze vydýchávají

Celé to na mě působí, že stavbou nových jamek jde jen o to, aby na propagačních materiálech mohl být údaj "18ti jamkové hřiště). Protože až sem @requo dá anketu, jak se nám líbí zbývající 4 nové jamky, tak výsledky dopadnou asi obdobně - zejména tam je to střelnice...
 
Dvojku zatím hraju defenzivně, rána 6kou na zlom před waste, druhá rána obvykle do kopečku před green (někdy musím ještě wedge vložit před waste) . Občas první rána skončí v lesiku vlevo, ještě se mi nestalo, že bych z dvojky odpálil na trojku - ale nesnažím se první ránu dát na green. Ani jsem to nezažil od předchozího nebo následujícího flightu.

Z trojky na dvojku to už chce imho umění dostat míček z odpaliste na fw, taky jsem už ztratil micek ve stejném lesíku nalevo, ale na fw dvojky to bych snad musel chtít :)

Veskrze osobně z těch jamek mám zatím pozitivnim dojmy
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom