Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Liberec - Machnín

Myslím, že už se bude na nové 17. jamce brzo hrát. Zvětšili green směrem z pohledu rány do greenu vpravo. Foto z 11.7. před rozšířením a včera. Ti kluci to tam dělají fakt dobře 👍 Škoda, že už nejsou na Grabštejně, ale oni by se uplatnili i na "Velkém" hřišti. Když si vzpomenu, jak vypadaly greeny u potůčku ( 15,16 ) před několika lety a jaké jsou dnes? Respekt a pochvala!👏
 

Přílohy

  • IMG_20230711_162716.jpg
    IMG_20230711_162716.jpg
    392,2 KB · Zobrazení: 96
  • IMG_20230728_170028.jpg
    IMG_20230728_170028.jpg
    363,9 KB · Zobrazení: 95
  • IMG_20230728_165837.jpg
    IMG_20230728_165837.jpg
    239,9 KB · Zobrazení: 91
  • IMG_20230728_165348.jpg
    IMG_20230728_165348.jpg
    329,2 KB · Zobrazení: 100
Nové jamky otevřeny od soboty. Nový par 69.
Takové práce kvůli „jedné” ráně 🙈

Hlavně jsem zvědav, jak to ovlivní hratelnost jamky č. 16 (dříve č. 15)
 
Takové práce kvůli „jedné” ráně 🙈

Hlavně jsem zvědav, jak to ovlivní hratelnost jamky č. 16 (dříve č. 15)
Myslím, že nijak, ale to se ukáže časem, uvidíme. Ale riziko zbloudilých střel tady samozřejmě existuje. Jak z odpaliště nynější 15, tak že 16. na 15. Ale jsou tam ty vysoké stromy vlevo z pohledu od tee 15 a ještě pár dalších tam vysadili.
 
Myslím, že nijak, ale to se ukáže časem, uvidíme. Ale riziko zbloudilých střel tady samozřejmě existuje. Jak z odpaliště nynější 15, tak že 16. na 15. Ale jsou tam ty vysoké stromy vlevo z pohledu od tee 15 a ještě pár dalších tam vysadili.
Trošku se ti ty jamky popletly? Nebo myslíš ještě "staré" číslování?
Původní 15. (teď 16.) byl ten šílený "dvojitý" dogleg. Podle fotky to vypadá, že se bude moci dát hrát více "rovně". A rána z týčka 17. doleva bude atakovat hráče na 16. (teď je tam chránily stromy).
No, jsem zvědav. Máme tam 4.9. "seniorku, tak to uvidím v reálu 🤔
 
Trošku se ti ty jamky popletly? Nebo myslíš ještě "staré" číslování?
Původní 15. (teď 16.) byl ten šílený "dvojitý" dogleg. Podle fotky to vypadá, že se bude moci dát hrát více "rovně". A rána z týčka 17. doleva bude atakovat hráče na 16. (teď je tam chránily stromy).
No, jsem zvědav. Máme tam 4.9. "seniorku, tak to uvidím v reálu 🤔
Čísla jamek jsem psal původní a zatím platná. Od soboty vyzkoušíme a uvidíme. Ten novej třípar za současnou devítkou bude taky celkem výzva. Úzkej green, voda před i za ním.🤔
 
Tak až teprve včera jsem vyzkoušel nové jamky. Z obou jsem měl trošku obavy, ale dopadlo to dobře. Pat do birdie ani jeden nevyšel, ale easy par vždy potěší. Hřiště je celkově ve famózní kondici. Rychlé greeny, sametové ferveje a okolo vlnící se zlaté moře, což jsem nestihl vyfotit, jelikož se blížila večerní bouřka. Tak mám jen jednu od nového tříparu číslo 10.
 

Přílohy

  • IMG_20230820_183830.jpg
    IMG_20230820_183830.jpg
    218,7 KB · Zobrazení: 84
Ještě malá technická: nějak nechápu, že měla stará 15. jamka HCP 4 a nyní nová, ale stejná jamka číslo 16 HCP 12?! Já vím, normování hřiště ledaskde často neodpovídá realitě, ale aby se mávnutím proutku změnila 4. nejtěžší jamka na šestou nejlehčí? Já osobně bych jí dal s přehledem jedničku. Je to taková moje hořehledská sedmička😀 ( znalci jistě pochopili ). Včera jsem na ní upachtil 8 ran a to jsem měl do tý doby skóre + 5❗😭
 
Ve čtvrtek jsme byli na Machnínu a původně jsem si myslel, že udělam recenzi, ale raději takto. Byl jsem zvědavej na nový design druhé devítky. A i s odstupem pár dní pro mě - nevím, prostě divný. A říkám si, je skutečně nutné za každou cenu tam nacpat všechno, místo toho, aby - když už se dělal redesign, se to třeba nezkrátilo na kvalitní přehledné, 12ti jamkové hřiště s tříjamkouvou akademii před tunelem? Nebo nějak jinak, uvědomuji si, že za tím určitě něco bude, ale jsem z toho takový zmatený. Hřiště je pro mě charakterem spíše přijemného kratšího příměstského hřiště, od kterého nečekám extrémní záludnosti... no a ony tam pořád jsou. Proč?

První devítka ok. Ale ta druhá...

10. - nový krátký třípar, technický - krátký. Proč? Sekvence po předchozím poměrně záludném tříparu devítky... tak jdete hned na další krátkou technickou ránu. Na grýn za vodu, před vodu. Jen aby se přelezlo pak na aktuální 11 - pětipar, který taky zrovna jednoduchostí úplně nevyniká. 12 a 13 budiš, 14 další podobný cca 100 metrový třípar, vlastně obdobně obtížný, jako aktuální desítka. O 15 ani nemluvím, to žluté odpaliště žlutých po schůdcích dolů z rohožky, chápu, co k tomu vedlo, ale nelíbilo se mi. Proč se z toho raději neudělá 4par? BTw. kdybych na Machníně už dřív párkrát nehrál, tak na tu jamku netrefím (pidi cedule nexttee, které moc návodné a viditelné faktnejsou). 16tka stejná, těšíl jsem se, že s tím redesignem konečně zmizela ta debilně blízká odpaliště následné jamky a ono ne, on je z toho 4 par, poměrně dost obtížný, místo toho, aby se to tam zrušilo a ponechal se jen ten druhý třípar (původní 17tka). No a 18tka... nevím, ta se mi nelíbila nikdy. Akorát teď optikou toho, že jsem šel s Kristýnou, která hrála z červených a přímo proti ní byli na drivingu borci a pár míčků skončilo kousek od ní (i za ní)... rychle nějak odpálit a hurá pryč. :)

Je to jen můj subjektivní pocit, ale druhá devítka nebyla ani dřív na Machníně má oblíběná, ale v aktuálním setupu si nejsem úplně jist jestli se neměla udělat nějaká změna radikálnější. Věřím však, že si to své fanoušky najde. :up:
 
Upraveno:
Ve čtvrtek jsme byli na Machnínu a původně jsem si myslel, že udělam recenzi, ale raději takto. Byl jsem zvědavej na nový design druhé devítky. A i s odstupem pár dní pro mě - nevím, prostě divný. A říkám si, je skutečně nutné za každou cenu tam nacpat všechno, místo toho, aby - když už se dělal redesign, se to třeba nezkrátilo na kvalitní přehledné, 12ti jamkové hřiště s tříjamkouvou akademii před tunelem? Nebo nějak jinak, uvědomuji si, že za tím určitě něco bude, ale jsem z toho takový zmatený. Hřiště je pro mě charakterem spíše přijemného kratšího příměstského hřiště, od kterého nečekám extrémní záludnosti... no a ony tam pořád jsou. Proč?

První devítka ok. Ale ta druhá...

10. - nový krátký třípar, technický - krátký. Proč? Sekvence po předchozím poměrně záludném tříparu devítky... tak jdete hned na další krátkou technickou ránu. Na grýn za vodu, před vodu. Jen aby se přelezlo pak na aktuální 11 - pětipar, který taky zrovna jednoduchostí úplně nevyniká. 12 a 13 budiš, 14 další podobný cca 100 metrový třípar, vlastně obdobně obtížný, jako aktuální desítka. O 15 ani nemluvím, to žluté odpaliště žlutých po schůdcích dolů z rohožky, chápu, co k tomu vedlo, ale nelíbilo se mi. Proč se z toho raději neudělá 4par? BTw. kdybych na Machníně už dřív párkrát nehrál, tak na tu jamku netrefím (pidi cedule nexttee, které moc návodné a viditelné faktnejsou). 16tka stejná, těšíl jsem se, že s tím redesignem konečně zmizela ta debilně blízká odpaliště následné jamky a ono ne, on je z toho 4 par, poměrně dost obtížný, místo toho, aby se to tam zrušilo a ponechal se jen ten druhý třípar (původní 17tka). No a 18tka... nevím, ta se mi nelíbila nikdy. Akorát teď optikou toho, že jsem šel s Kristýnou, která hrála z červených a přímo proti ní byli na drivingu borci a pár míčků skončilo kousek od ní (i za ní)... rychle nějak odpálit a hurá pryč. :)

Je to jen můj subjektivní pocit, ale druhá devítka nebyla ani dřív na Machníně má oblíběná, ale v aktuálním setupu si nejsem úplně jist jestli se neměla udělat nějaká změna radikálnější. Věřím však, že si to své fanoušky najde. :up:
Tak kdyby tam ty záludnosti, jak říkáš nebyly, tak by to asi byla opravdu jen pouhopouhá akademie. Takové hřiště už tady je nedaleko a je to paskvil ( nynější Ještěd ). Tvůj pohled dokazuje, že je Machnín pořád podceňovaný, ale oni si tam podle mě na velké hřiště nikdy nehráli. Doufám, že je nikdy nenapadne udělat z 18. jamkového hřiště jen dvanáctijamkové a před tunelem tři jamky akademie. Jsem zastáncem názoru, který je založen na faktu, že se nám většinou líbí hřiště, na kterém zahrajeme dobře a tam, kde se nám to moc nepovedlo, se zase až tak rádi nevracíme, možná je to i tvůj případ. Já znám několik lidí, kteří jsou velmi slušnými hráči, párkrát tady hráli a dobré číslo se jim nikdy nepovedlo a přesto dokázali náležitě ocenit vysokou kvalitu hracích ploch - hlavně greenů. Herně ani vizuálně se mi nelíbí více jamek. Hned úvodní jednička je taková nijaká, okolo všude out, vyvýšený, malý green, který je ještě asi zbytečně moc tvarovaný, vzhledem k jeho velikosti. Dvojka - třípar na kterém nevidíš na green, stejně jako trojka a dalo by se pokračovat dál. Nudné jamky 4, 5, 7, 8,13 (stará 12 ). Pidi šestka atd, atd. Nesmyslů najdeme na našich hřištích, pokud to nejsou TOP hřiště, dost a dost. Příkladů by se tady dalo vyjmenovat spousta. Já osobně taky netuším, proč nové dvě jamky vlastně vznikly, když se tím zvýšil par hřiště pouze o jednu ránu. Uvítal bych změny směřující aspoň na par 70, ale místa je na případné rozšíření asi málo. Nedávno jsem si poprvé zahrál Roudničku, která má sice jen devět jamek, ale Machnínu se hodně podobá. Obě hřiště jsou v super kvalitě ve městě se 100 000. obyvateli a je moc dobře, že je tam mají. Omlouvám se! Tvoje hodnocení na mě působí malinko negativně, tak jsem musel reagovat. Podotýkám, že nejsem v Machníně členem, ale mám to nedaleko, takže tam hraju relativně často a narozdíl od jiných, okolních hřišť, se Machnín kvalitativně nezhoršuje, ba naopak.
 
@ulilee: Jak jsem psal výše, je to můj subjektivní pocit a názor z nového layoutu. A proto jsem to ani nepsal, jako recenzí (tu jsem psal a poměrně pozitivní někdy v roce 2020). A to, co se líbí mně nebo nelíbí, může u jiných být úplně obráceně. :up: Kdyby se nám všem líbilo to samé, bylo by to divné. A asi ano, mohl jsem to určitě napsat více neutrálněji. Tak příště. :)

Hrací plochy, jejich stav, byl na Machníně skvělý, souhlasím s Tebou. A byl vlastně vždy, kdy jsem na Machníně hrál. Mám velmi rád rozmanitá hřiště, proto po nich taky hodně cestuji a snažím se nehrát jen na jednom místě. Samozřejmě jak říkáš, pokud zahraju někde dobře, dojem je lepší, ale myslím si, že už dávno ne rozhodující pro názor z hřiště (který se u mě samozřejmě vyvíjí). Dokáží ocenit každé hřiště kde hraju, zpravidla je za tím obrovský zápal jejich tvůrců a provozovatelů. Těch proměnných je v tom prostě moc, kterou ze svého úhlu pohledu nemohu postihnout. Co se týče zmíněné hry - a jestli se mi povede, nebo ne. Tak jasně, že mám rád povedenou hru, ale pokud někde hraju s kamarády, přáteli a tak nějak na sebe, tak jsem vlastně spokojený, už dávno vím, že ze mě nebude profík na PGA a je to pro mě velmi krásně ztrávený čas v prostředí, které mám rád.

Na druhou stranu, pokud mi někde něco nesedne, tak to zmíním - bez jakékoli ambice mít světopravdu. A jsem rád, že mi na to píšeš reakci a svůj úhel pohledu. Věřím, že každý, kdo si přečte nějaký takový text si z toho může něco vzít, třeba jen onen zmíněný jiný úhel pohledu. Uznávám, jsem rozmazlený Prahou a okolím, kdy mohu volit z mnoha hřišt (nižších desítek?) v podstatě v dojezdové vzdálenosti jedné hodiny (nepočítám-li průjezd Prahou). Pořád si myslím, možná v poslední době naivně, že nemlčet je potřeba... protože ta jakákoli zpětná vazba je důležitá. Jen tak se můžeme posouvat dál, a třeba po přečtení nějakého takového textu najít nějakou zmínku, hele, to je vlastně fakt, nebo tohle bych měl líp vykomunikovat, nebylo pochopeno atp.

Je jasné, že s layoutem jamek se toho na Machníně asi moc neudělá. Já osobně nemám jakýkoli problém ani z 12ti jamkovými hřišti, ani devítkami, dokonce ani různými akademickými veřejnými šestijamkami. Zastávám názor, že mnohem raději budu mít promyšlenou, rytmickou plnohodnotnou devítku v nějakém charakteru a setupu než za každou cenu 18jamek, kdy od takového hřiště očekávám přeci jen určitou "rozmáchlost" a to pro mě osobně Machnín aktuálně v podobě druhé devítky (na rozdíl od první, ok, řekněme od třetí jamky) nesplňuje. A tím rozhodně nemyslím, že by se mi kdovíjak líbily jamky sem tam, sem tam. A byl jsem velmi zvědavý na rekonstrukci, protože to je vždycky šance napravit něco, co se praxí třeba neosvědčilo... no a pro mě prostě ten nový layout "vlastně nic z mého pohledu hráče" nevyřešil. Přínos Paru 69 oproti Paru 68 je dle mého názoru zanedbatelný, na kratoučké jamky a technické třípary ve větším počtu - ty si užiju víc na akademii. Proč mám poměrně rozmáchlé 4 pary o šířce přistávací ranveje, abych je pak měl v každém koutku doplněné zhruba 100 metrovými třípary dle mého názoru v úplně jiné technické náročnosti? Pro mě toto "rytmické" herně není.

Ale kdybych měl vypíchnout jednu věc, která si myslím, že je dobře řešitelná, tak zlepšit výrazně navigaci po hřišti v podobě šipek - kudy kam na další odpaliště. Ty šipky tam jsou, ale malinké oproti jiným hřištím. A jsem skoro přesvědčen že na některých přechodech, pro místňáky už samozřejmé a nepotřebné, v době mé návštěvy nebyly. Já teda věděl, ale myslím, že @kristyna, která šla hřiště poprvé, by některá odpaliště na druhé devítce ani nenašla (v podstatě od 14tky dál vyjma jasné 17tky.

Jinak, hodně fandím každému hřišti, vím jak je strašně složité se zavděčit všem - začátečníkům, pokročilým, profíkům, místním, nebo "rozmazleným" cestovatelům. V podstatě neřešitelný úkol. Na druhou stranu, pokud kdokoli, kdo přijede, si může udělat nějaký obrázek alespoň trochu dopředu, tak myslím, že pak to případné negativní překvapení díky špatnému či nereálnému na místě může být tím odbouráno. :)

:up:
 
Upraveno:
Já jsem si zatím ty dvě nové jamky jen prošel, když tam hrál syn v sobotu RTM.

Takže můj dojem jako „diváka” (hrát bych tam měl v pondělí).

10. kratší PAR3 s hodně mělkým grýnem a „vodou” před i za grýnem. Jamka hlavně na psychiku a spávnou volbu hole. Pokud bude grýn tvrdý, tak bude velice těžké se nedostat do „červené vody” za grýnem. Dle mne je tam ta voda „navíc”. Co vidím jako problém (i do budoucna) jsou odpaliště, která jsou už teď ve velmi špatném stavu. Je tam snaha vybudouvat nějaké nové „červené”, ale „žluté” a „bílé” jsou malá a ve stínu a tráva tam poroste velmi pomalu. Obávám se, že nakonec se tam bude hrát z podložek.

17. Nevím jak to bude do budoucna s původním grýnem 16. Zatím tam je a je označen jako GUR a hned za ním je drop zóna. Pokud by to tak mělo zůstat, tak je strategie jasná - 1. rána na grýn (GUR) a pak z drop zóny 2. na cílový grýn. Ten je nově chráněn bankry s přední hranou „vysázenou z drnů” ala anglické linksy. Vizuálně to vypadá zajímavě, herně to do charakteru hřiště nezapadá (i s ohledem na ostatní bankry na hřišti).
Pokud do budoucna původní grýn zmizí, tak bude záležet na tom, jak a kam bude míčky odrážet vymodelovaný svah vlevo a bude to hra spíše na náhodu.

A ještě jeden postřeh ohledně přístupnosti grýnu č. 16 (původní 15.) - vykácením několika stromů vlevo (kvůli hratelnosti jamky č. 17) se zlepšil (alespoň opticky) přístup na tento grýn a jamka by tak měla být o něco snáze hratelnější.

A na závěr k PAR68 vers. PAR69 - slovy klasika „Muselo to dát strašně práce a přitom taková blbost” 🙈
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom