Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Letošní Apríl

A398DB43-E548-43F9-8963-4ABDF418B6EB.jpg


Od rána si lámu hlavu, kdo mě dnes vyvedl Aprílem.
Je 1.4. a tak není možné, že by se to někomu nepovedlo. Jen mi to asi neřekl.
V televizi teď mluví významný kardiolog... zda jsou významné ochranné pomůcky. Na nose má zamlžené brýle. To znám. Na chvíli se přeci jen objevuje za sklem pravé oko. To také znám...sešpulíte pusu doleva a dýcháte jen tam. Tím se trochu odmlžíte. Televizní hlasatelka nevydrží s nervy a vyzývá ho, ať si brýle sejme. No, Apríl to nebude. Fakt je sundavá a nikdo se nesměje.

Ani ráno to s Aprílem nevyšlo.
Čtu, co je nového a prý, že vláda zrušila povinnost nosit roušku, když jste sami v autě. To je dobrý, to se novinářům povedlo, napadá mě. Vlezlé televizní skeče ministerstva zdravotnictví s tuzemskými celebritami "svojí rouškou chráním tebe." si koledovaly o tuhle srandu.
Hm, není to Apríl, je to chlapácká akce ministra "Červený svetr".
Kdybyste nevěděli, o koho jde, tak jste přesně ti, kvůli kterým uź ten svetr nesundá. Na vaši sklerózu je to jediný lék.

Po snídani se objevila aprílová vlaštovka: prý se hospody zase brzy otevřou ale musí se dodržet odstup 1,5 metru mezi hosty. Konečně jsem se zasmála. Tohle se povedlo!
Že se hospody brzy otevřou? Hahaha.
A že tam hostinskej zařídí 1,5 metrový rozestupy? Hahaha.
To by nenapadlo ani toho, co v hospodě nikdy nebyl.
Ouha. To není Apríl, to je odborný názor vyslovený vojenským atašé - inteligentním karanténem v rámci boje proti pandemii.

Nevzdávám to. Svého Aprílu se dočkám. Věřím tomu.
Možná jsou to investiční tipy přednášené guruem fondového investování (jo, to je to, když utratíte peníze na odměny správce investičního fondu a on vám tvrdí, že má přehled o burze a komoditách). Ty tipy jsou tak blbý, že to Apríl být nemůže. Nebo jsem už zpovykaná (to stejně jsem, vadí mi, že ten samý chodník rozvrtají každý rok a nezaparkujete).

Nebudu Vás napínat. Dočkala jsem se. Nebyl to ale okamžik, kdy ministr zdravotnictví do televize říká, že s vývojem křivky (a fakt nevím čeho - jestli otestovaných, nebo zavirovaných, nebo nemocných, nebo mrtvých) nemůžeme být ještě moc spokojeni. Prostě nemůžeme ještě být, jak řekl "s nohama nahoře".
Trumfnul tím i dnešní oznámení, že se snížily nároky na to, kdy vám banky půjčí na další hypotéku. Jo, to je pecka. Apríl pro ty, kdo už dostali od zaměstnavatele výpověď i pro ty, kteří jsou doma "na překážky". Nakonec i pro OSVČ, dostanou teď 25 tisíc, ne?

Byl to veselý den, ten 1. duben 2020.
Bylo krásně, jen minimum lidí mělo potíže kvůli koronaviru.
A i když jsme všichni měli na hubě roušky, tak jsme stejně měli za úkol držet se od lidí dál.
A to je ten Apríl:
že homo sapiens, se 1.4. musí chovat jako ne-sapiens. A ještě si myslet, že to je užitečné.
Takhle jsme byli dnes Aprílem vyvedeni všichni...

A vůbec tím, co píšu, nezpochybňuji potřebu chránit ty ohrožené... jestli o to stojí
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom