Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Letící hlava hole - většinou dopředu?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Při tréninku na drivingu se mi urvala hlava sedmičky. Hlava hole letěla (přískokama) tak na 40-50 metrů. Osobně se mi to stalo kdysi před pěti lety a teď znovu. Už jsem zapomněl, jak je to nepříjemný pocit. Moc jsem toho pak už na rohožce nenatrénoval, netrefil jsem z těch zbývajících dvaceti míčů pořádně už nic.

Ale chtěl jsem se zeptat - je pravděpodobnější, že se hlava urve dopředu víceméně rovně za míčem než někam jinam? Domnívám se, že ano - že pravděpodobně se to "ucho finálně utrhne (slabé místo)" nejpravděpodobněji při nárazu do míče (země/rohožky) a pak zbývající energií se vymrští spíše za míčem, než že by se "odrazila" zpátky (nebo někam výrazně do strany). Je má teorie správná?
 
Do strany si nemyslím. Spíš za, nebo nad tebe, když zůstane viset "na vlásku" a setrvačností se pak urve v došvihu.
 
Potkavam ulomene hlavy holi na dopadovce drivingu cca 10-15x za rok :D
 
Kolegovi z flajtu se urvala hlava hole a letěla dopředu a rotovala, znělo to jak vrtulník!
 
Zazil jsem to jen jednou, pri turnaji se to stalo spoluhraci, hlava hole letela rovne ve smeru hry do rybnika a pokud se spravne pamatuju, tak mic vodni prekazku preletel....
 
Než jsem přeshaftoval stará železa, tak se urvala hlava u dvou z nich, pokaždé na drivingu a pokaždé cca rovně ~40m za míčem - zejména na tom Emirátským DR na mě koukali jak na magora když jsem si pro tu hlavu došel :D

Btw, to fakt radši koupíte celou novou hůl než abyste tu urvanou hlavu nechali přešaftovat? o_O
 
Stalo se mi to naštěstí jen jednou........ a taky to byla sedmička, taky letěla rovně a taky na podobnou vzdálenost. Takže si myslím, že s pravděpodobností hraničící s jistotou hlava poletí dopředu.
 
To jsou pomluvy, hledal ho jen chvíli a druhý den ho našla někdo jiný :p:p:p
 
Mě se takto taky urvala hlava od 7i. Stalo se to asi před 14 dny na hřišti a taky letěla cca 30m dopředu.
Vloni se mi na drivingu utrhla hlava driveru v okamžiku záběru do švihu po nápřahu a volným pádem mi dopadla na kebuli. Nejprve jsem to přikládal nějaké výrobní vadě shaftu, ale pak jsem si vzpoměl, že asi 14 dní před tím, jsem při prošvihu na drivingu na Čechii s ním cinknul o tu ocelovou konstrukci. Mezitím jsem s ním normálné odehrál minimálně 3 osmnáctky.
 
zažil jsem za několik posledních let několikrát a můžu potvrdit že vždy dopředu a vždy rovně, i když v mém případě mezi letí vždy něco mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou :):)

zvuk je jako když si pouštíte Gladiátora ve 3D, když tam na něho letí zezadu ta sekyra v lese, kde ho římští vojáci chtějí popravit :D, docela psycho:cool:
 
Včera jsem si vyzvedl opravenou i7, nový shaft a grip. Pak rovnou na Černý Most... no a co se nestalo, odlítla mi na drivingu hlava i5. Takže asi mě bohužel čeká obměna už i u zbytku. Jinak poznatek - je mi to i při opakované zkušenosti velmi vnitřně nepříjemné, neumím to hned odstínit. Celou následující turnajovou devítku jsem to bohužel měl v hlavě a těm svým železům "nevěřil". Je to hodně znát při hře. Nepodařilo se mi to vytěsnit a jít do želez naplno. Tak uvidím dnes při tréninku, jestli mě "hlava" už pustí, nebo ne.

458A1E41-A3FA-4367-B080-4C211175CBC2.jpeg

Konzultoval jsem s golfgearem, odkud tyhle hole mám, včetně i opravy a jestli se má měnit vše, nebo ne - že zatím ne, že není důvod, že u těchto pingů bez ferrule se to prostě bohužel stává. Stáří holí (hlav a shaftů) cca 3-4 roky.
 
Včera jsem si vyzvedl opravenou i7, nový shaft a grip. Pak rovnou na Černý Most... no a co se nestalo, odlítla mi na drivingu hlava i5. Takže asi mě bohužel čeká obměna už i u zbytku. Jinak poznatek - je mi to i při opakované zkušenosti velmi vnitřně nepříjemné, neumím to hned odstínit. Celou následující turnajovou devítku jsem to bohužel měl v hlavě a těm svým železům "nevěřil". Je to hodně znát při hře. Nepodařilo se mi to vytěsnit a jít do želez naplno. Tak uvidím dnes při tréninku, jestli mě "hlava" už pustí, nebo ne.

Zobrazit přílohu 24574

Konzultoval jsem s golfgearem, odkud tyhle hole mám, včetně i opravy a jestli se má měnit vše, nebo ne - že zatím ne, že není důvod, že u těchto pingů bez ferrule se to prostě bohužel stává. Stáří holí (hlav a shaftů) cca 3-4 roky.
A to se uvolnilo lepidlo, nebo se shaft zlomil v miste nasazeni? Kdyz ti davali novy shaft. Ze se to bohuzel stava mi teda od nich prijde dost slaby zduvodneni. Mam uz par mesicu 40 let stary Pingy Karsten IIIA na ZZlite shaftech bez ferruli. Verim ze se krom par vymen gripu za tu dobu nez se dostaly ke me na nich zadny opravy nedelaly.
 
Včera jsem si vyzvedl opravenou i7, nový shaft a grip. Pak rovnou na Černý Most... no a co se nestalo, odlítla mi na drivingu hlava i5. Takže asi mě bohužel čeká obměna už i u zbytku. Jinak poznatek - je mi to i při opakované zkušenosti velmi vnitřně nepříjemné, neumím to hned odstínit. Celou následující turnajovou devítku jsem to bohužel měl v hlavě a těm svým železům "nevěřil". Je to hodně znát při hře. Nepodařilo se mi to vytěsnit a jít do želez naplno. Tak uvidím dnes při tréninku, jestli mě "hlava" už pustí, nebo ne.

Zobrazit přílohu 24574

Konzultoval jsem s golfgearem, odkud tyhle hole mám, včetně i opravy a jestli se má měnit vše, nebo ne - že zatím ne, že není důvod, že u těchto pingů bez ferrule se to prostě bohužel stává. Stáří holí (hlav a shaftů) cca 3-4 roky.
To je masakr... cynik by se zeptal, jakou mas yardage i5 vs i7. :)

Kazdopadne zcela chapu... ja bych s tim v klidu uz tez neumel hrat. :(

Doplnim jen mou zkusenost: TM i7 hlava odletla tez dopredu... jen cca metr. Bylo to v dobe drevene, kdy jsem nevedel o golfu nic, takze jsem ji normalne nasadil zpet a celou driving session dohral! 😂 Nasledne mi vadilo, ze mam nejak divne grip (ano, nechapal jsem tehda ani to, ze ten grip se nesazuje s nejakym zamerem), nakonec to slo k trenerovi na lepeni. Doplnim jen, ze to byl grafitovy shaft a jen povolilo lepidlo. Mozna jsem to tak uz koupil (second hand z best golfu), kdo vi.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom