Letící hlava hole - většinou dopředu?

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Při tréninku na drivingu se mi urvala hlava sedmičky. Hlava hole letěla (přískokama) tak na 40-50 metrů. Osobně se mi to stalo kdysi před pěti lety a teď znovu. Už jsem zapomněl, jak je to nepříjemný pocit. Moc jsem toho pak už na rohožce nenatrénoval, netrefil jsem z těch zbývajících dvaceti míčů pořádně už nic.

Ale chtěl jsem se zeptat - je pravděpodobnější, že se hlava urve dopředu víceméně rovně za míčem než někam jinam? Domnívám se, že ano - že pravděpodobně se to "ucho finálně utrhne (slabé místo)" nejpravděpodobněji při nárazu do míče (země/rohožky) a pak zbývající energií se vymrští spíše za míčem, než že by se "odrazila" zpátky (nebo někam výrazně do strany). Je má teorie správná?

davidfara

Aktivní člen
Rok ZK
2008
Klub
GC Svatý jan
HI (HCP)
PRO
P/L
  1. Pravák
Značka
Callaway, Mizuno
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO

Feedback
+0 / 0 /-0
Do strany si nemyslím. Spíš za, nebo nad tebe, když zůstane viset "na vlásku" a setrvačností se pak urve v došvihu.

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,0
P/L
  1. Pravák
Značka
Mizuno, Titleist, UA
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih

Feedback
+0 / 0 /-0
Potkavam ulomene hlavy holi na dopadovce drivingu cca 10-15x za rok :D

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
  1. Pravák
Značka
Cobra,ale jen dřeva,železa mám Wilson
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Kolegovi z flajtu se urvala hlava hole a letěla dopředu a rotovala, znělo to jak vrtulník!

lukas15

Nováček+
19.jamka:
Představení

Feedback
+0 / 0 /-0
Zazil jsem to jen jednou, pri turnaji se to stalo spoluhraci, hlava hole letela rovne ve smeru hry do rybnika a pokud se spravne pamatuju, tak mic vodni prekazku preletel....

Marek90

Aktivní člen
Rok ZK
2014
Klub
Pyšely
HI (HCP)
14
P/L
  1. Levák
Značka
Ping, Cleveland
19.jamka:
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Než jsem přeshaftoval stará železa, tak se urvala hlava u dvou z nich, pokaždé na drivingu a pokaždé cca rovně ~40m za míčem - zejména na tom Emirátským DR na mě koukali jak na magora když jsem si pro tu hlavu došel :D

Btw, to fakt radši koupíte celou novou hůl než abyste tu urvanou hlavu nechali přešaftovat? o_O

Sauron

Aktivní člen
Jméno
Alexander
Přijmení
Klimeš
Rok ZK
2005
Klub
Kotlina - Terezín
HI (HCP)
28,1
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih

Feedback
+0 / 0 /-0
Já tedy hodil driver za sebe.

ligi

Aktivní člen
Jméno
Libor
Přijmení
Klus
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
HI (HCP)
25,1
19.jamka:
Představení

Feedback
+0 / 0 /-0
Stalo se mi to naštěstí jen jednou........ a taky to byla sedmička, taky letěla rovně a taky na podobnou vzdálenost. Takže si myslím, že s pravděpodobností hraničící s jistotou hlava poletí dopředu.

HonzaS

Mazák fóra
Rok ZK
2017
Klub
Gc Grabšejn
HI (HCP)
20
P/L
  1. Pravák
19.jamka:
Představení

Feedback
+0 / 0 /-0
To jsou pomluvy, hledal ho jen chvíli a druhý den ho našla někdo jiný :p:p:p

Jerry

Guru fóra
Rok ZK
2015
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
15 +-
P/L
  1. Pravák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Mě se takto taky urvala hlava od 7i. Stalo se to asi před 14 dny na hřišti a taky letěla cca 30m dopředu.
Vloni se mi na drivingu utrhla hlava driveru v okamžiku záběru do švihu po nápřahu a volným pádem mi dopadla na kebuli. Nejprve jsem to přikládal nějaké výrobní vadě shaftu, ale pak jsem si vzpoměl, že asi 14 dní před tím, jsem při prošvihu na drivingu na Čechii s ním cinknul o tu ocelovou konstrukci. Mezitím jsem s ním normálné odehrál minimálně 3 osmnáctky.

Klok

Mazák fóra
Jméno
Tomáš
Rok ZK
2014
Klub
CGCPR, Austerlitz
HI (HCP)
6 až 7
P/L
  1. Pravák
Značka
šutlaist
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
zažil jsem za několik posledních let několikrát a můžu potvrdit že vždy dopředu a vždy rovně, i když v mém případě mezi letí vždy něco mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou :):)

zvuk je jako když si pouštíte Gladiátora ve 3D, když tam na něho letí zezadu ta sekyra v lese, kde ho římští vojáci chtějí popravit :D, docela psycho:cool:

guty

Nováček+
Rok ZK
2020
HI (HCP)
54
P/L
  1. Levák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Můj švih

Feedback
+0 / 0 /-0

Ale kdo se z vas umi hlavou takhle trefit, hm?:D:eek:

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0

Ale kdo se z vas umi hlavou takhle trefit, hm?:D:eek:
Kdysi jsem viděl malého Roryho, jak ve studiu trefoval míčkem otevřenou bubnovou pračku.
Ale musím, uznat, že toto je vyšší level 🤭

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2021 patří (více info):