Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz LET díky Kouskové změní pravidla účasti na tour pro amatérky

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
LET díky Kouskové změní pravidla účasti na tour pro amatérky (Golf.cz)

Sára Kousková měla díky 6.místu na kvalifikační škole Ladies European Tour v prosinci 2021 několik možností, jak zahájit letošní sezónu. Preferovaným modelem bylo dokončit v květnu studium na University of Texas a následně vstoupit díky plné kartě na LET. To však nebylo, vzhledem k aktuálně nastaveným pravidlům Ladies European Tour, možné. Ta umožňuje vstup do své Tour pouze profesionálkám, které absolvují celou sezónu. To by se však právě
díky případu Sáry Kouskové mělo od příští sezóny změnit.

Vyjádření Jakuba Mejzlíka, manažera Sáry Kouskové:
„Vše nasvědčuje tomu, že se díky situaci okolo Sáry, kterou jsme intenzivně řešili s Ladies European Tour i zástupci LPGA, povede změnit pravidla pro příští rok. Tím pádem amatérky, které získají možnost startovat na LET, nebudou muset volit mezi dokončením studia a profesionalizací. Bude jim umožněn vstup i do rozehrané sezóny, což do této chvíle bylo možné pouze na LPGA.
Vnímáme to v tuto chvíli tak, že ač se nepovedlo získat výjimku již pro tento rok, tak jsme tím pomohli nastavit pravidla do budoucna. Žádná další amatérská golfistka by tak již neměla stát před rozhodnutím, jako Sára na začátku letošního roku.“

Před Kouskovou tak bylo rozhodnutí, zda se profesionalizovat okamžitě a nedokončit studium v USA, nebo zůstat amatérkou do konce semestru a po návratu v Evropě vstoupit do profesionální sezóny bez členství na LET. Kouskové sice bude umožněn start na turnajích LET, nicméně bez možnosti získání bodů do Race to Costa del Sol. Jako pravděpodobné se tak jeví i její start na turnajích LETAS. Prvním turnajem, který si zahraje jako profesionálka, tak nejspíš bude Amundi Czech Ladies Challenge.

Oficiální vyjádření Sáry Kouskové k jarní části sezóny a profesionalizaci:
„Ne. Tohle nebylo lehké rozhodování.
Moc si vážím všech názorů a mnoha nabídek, které byly spojené s mým okamžitým přestupem na Ladies European Tour. Uhraná plná karta na Q-School mi otevřela mnoho dveří, samotný turnaj mi pak přinesl obrovskou dávku zkušeností, ze kterých budu ještě dlouho čerpat.
V mém životě jsou pro mne ale důležité hodnoty, které jsou a vždy budou výše než výhody, které může určité rozhodnutí přinést. I proto jsem se rozhodla se jich držet a dostát svého slova, které jsem dala mým koučům a týmu na University of Texas před třemi lety, když ve mne vložili svou důvěru. Dokončím tedy svůj poslední semestr v USA.
Moc se těším na naši jarní sezónu, ohromně pak na výzvu jménem Augusta National Womens Amateur a věřím, že se nám s Longhorns podaří uspět i na finále NCAA. Poté povedou moje kroky do Evropy, kde již budu mít možnost se naplno věnovat své profesionální kariéře na Ladies European Tour a LET Access.
Děkuji všem, kteří mi stojí po boku a také těm, kteří se rozhodli podpořit mou cestu
a jsou jim blízké podobné hodnoty, které ve svém životě vyznávám já.“

Sára Kousková začíná svou univerzitní sezónu tento víkend na turnaji Lamkin International v San Diegu. Vrcholem její první části bude Augusta National
Womens Amateur, který se koná v Augustě týden před Masters, tedy od 30.března do 2. dubna. Finálový turnaj NCAA Championship se bude hrát ve
Scottsdale v Arizoně a je naplánován na 20. – 25. května.

Poté se již Kousková přesouvá do Evropy, kde ji čeká první červnový týden start na Amundi Czech Ladies Challenge.​

The post LET díky Kouskové změní pravidla účasti na tour pro amatérky appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom