Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Lehké / nejlehčí hřiště v ČR

Obtížnost hřiště můžeš změnit za hodinu.. Na odpališti posuneš kameny co nejdozadějc to jde, najdeš nejzkurvenější pin pozice vzadu na greenu a druhou nehraješ 120 ale 170m, hřiště se o skoro kilometr prodlouží a je to jinej level...:):):)
A když se tu mluví o Hořehledech tak je mám rád, páč to je uplně banální hřiště... Normálně na jedničce zahraju dva auty do leva, na dvojce do vody, na trojce drive aut v levo nebo na driving,na čtyřce si můžu zase vybrat jestli aut nebo bioška..a dál a dál.. Takže tady můžeš mít par hřiště v klidu už na pětce...:):):)
Stačí ranní rosa, trochu zapršet, zvednutý vítr...žádné hřiště pak není lehké
 
Co je to za pojem lehké hřiště? To které je krátké? Pak má malý CR a SR a krutě ubírá. Nebo to které má vysoký CR a SR a rány přidává? Pak je dlouhé a prokazatelně obtížně hratelné. Nebo jiné dlouhé bez autů a vod, ale nudně nezáživné? Nebo krátké s autem nebo vodou na každé jamce, kde hráč spíše bojuje, než aby si hru užil? Lehké by mohlo být to domácí, protože na něm hraji nejčastěji. Ale tady se mi daří jen vyjímečně. Proč se mi ale paradoxně nejčastěji daří na jednom z nejtěžších hřišť v ČR, které hraji relativně střídmě, ale které já miluji?
 
Ze všeho, co se tu píše, je zřejmé, že je to spíše psychologická záležitost ;).
 
Zajímavé jak nemůžeme dát dohromady jedno dvě lehká hřiště. Ať už by každý napsal jiné. Jsem přesvědčen, že zeptat se na nejtěžší, tak tu každý zcela určitě nějaké vystřelí téměř bez přemýšlení. [emoji851]

Trochu upravím otázku na lehké hřiště - kam byste vzali začátečníka? Aby se moc "netrápil" a hru si patřičně užil? V rámci možností a své herní výkonnosti.
 
Zajímavé jak nemůžeme dát dohromady jedno dvě lehká hřiště. Ať už by každý napsal jiné. Jsem přesvědčen, že zeptat se na nejtěžší, tak tu každý zcela určitě nějaké vystřelí téměř bez přemýšlení. [emoji851]

Trochu upravím otázku na lehké hřiště - kam byste vzali začátečníka? Aby se moc "netrápil" a hru si patřičně užil? V rámci možností a své herní výkonnosti.
Začátečník si nejlépe užije hru na hřišti krátkem, kde se nevyskytuje příliš mnoho překážek - samozřejmě nemluvím o akademiích, ale o "opravdových" hřištích. Takže pořád platí to co jsem tu už někde výše psal - vzal bych ho do Staré Boleslavi (které se ne nadarmo říká "golfové lázně") a do Hradce na Roudničku. Ještě mě napadá Liberec - Machnín, kde je spousta tříparů, kde má začátečník možnost uhrát pěkný výsledek....
 
Díky za pěknou a poučnou diskusi.

Jsem přesvědčen, že je to značně individuální. Já pod pojmem lehké hřiště mám především spojeno pohodu, klid, procházku - tzn. trávím tam čas buď sám, nebo s rodinou a přáteli, je čas a nálada na povídání a nikoli honba za pokořením času/rekordu/vzdálenosti atp. A musí být vizuálně zajímavé, být na co koukat. Louky, kde nic neroste, mě prostě vizuálně neláká (to je příklad i té Roudničky, byť jsem jí nehrál).

Za mě lehké - krátké hřiště, resp. krátké jamky, kde není problém hrát klidný bogey golf i bez dřev a driveru. Je to pro mě hřiště, kde není jedna jamka jako druhá a kde jsou terenní nerovnosti - jedno jestli stromy, nebo zajímavě tvarované jamky ala druhá devítka Beřovice. Je to pro mě hřiště, kde jsou dobře dohledatelné a následně hratelné míčky i zahrané mimo fervej (skutečně hledání míčků v rafech a různých ďolících okolo nesnáším, viz například ty ostrůvky linksu na Zbraslavi - kde nemůžete najít míček na deseti metrech čtverečních). Upravené ferveje a greeny, rozumně, klidně pomalejší, ale ať jsou viditelné. Hřiště musí mít přehlednou navigaci, vzdálenostní kolíky a mělo by být hratelné, tzn. žádné časté záludnosti.

Tzn. vypadávají mi z toho všechna sportovní hřiště. Bohužel mi z toho vypadávají i různé kratší devítky, kde vždycky je nějaký kompromis, který předchozí odstavec vylučuje.

Já třeba jsem si užil Podbořánky, klidná devítka. Líbila se mi i Barbora a Bítozeves. Za mě i Hořehledy, byť tam jsou ty žrouti míčků. Mladá Boleslav se mi nelíbí, přijde mi to jak václavák a letiště v jednom, byť hřišti a jeho kvalitě nemohu nic vytknout, ale přijde mi takové "uniformí".
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom