Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Lehké / nejlehčí hřiště v ČR

doktordee

Guru fóra
Dostal jsem záludnou otázku - Jaké je nejlehčí hřiště? Tím ta otázka skončila. Jak byste na ní odpověděli? Jaké a proč? Připište i svůj aktuální hcp. Ať si uděláme obrázek o tom, jak který hráč jaké hřiště vnímá. [emoji466]
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Nejlehčí je to, který mi nepřitahuje míčky do autu, vody a písku:rolleyes:. Zatím ho stále hledám :p... HCP 20
 
V té otázce vidím určitou záludnost v tom, že lehké se podle mého může rovnat nudné a nezáživné. Nebo ne?
 
Upraveno:
Když vyjedu z Hořehled, zdá se mi každé další hřiště lehké :D... Dříve jsem to tak měl, když jsem jezdil hrát kamkoliv z tenkrát domovských Kestřan (Hořehledy to posunuly ještě do jiné dimenze). Ale neznamená to, že mi ta hřiště přijdou nudná a nezáživná. Podle mě každé hřiště má něco, nějaké své kouzlo. Zrovna teď řeším s kolegy, že nechtějí na Black Bridge, že se jim nelíbí. Tohle bych já nikdy neřekl o žádném hřišti, protože je přece super být kdekoliv, hlavně že hraji golf ;).
 
Sám mám hřiště na která se celkem těším a na která jezdím nerad nebo dokonce na ně odmítám jet i zadarmo. Panorama Kácov. Tam ani náhodou. Naopak kam se těším a to hřiště mě herně jsou Poděbrady. Ale kam jet aby to bylo "lehké"? Říká se, že snižovat se jezdí na Mladou Boleslav. Je delší a přidává. Takže tu většinou člověk slušně sníží. Je to ale definice lehkého hřiště? Kam vzít začátečníka aby se tzv netrápil a hru si užil? Případně uhrál slušný výsledek? Molitorov? Benátky? Hluboká? Český Krumlov? Telč? Ostravice?
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Vnímání obtížnosti je dle mého extrémně subjektivní věc a jakkoli prezentovaná čísla (zisk STB, počet ran, počet GIR, nachozené km) nemají šanci problematiku obsáhnout. Pro někoho bude lehké hřiště to, co nemá žádné stromy a je všude vysekané, protože může svoji 280 m šlajzy poslat kamkoli. Pro jiného bude to stejné hřiště těžké, protože nejdelší ránu má sice rovnou, ale dlouhou jen 150 m. Někdo špatně chodí a tak pro něj bude snadné hřiště, které je placaté. A někdo třeba hraje dobře z tee a FW, ale na greenech mu to prostě nejde, takže ten NĚKDO by měl nejradši hřiště bez greenů...
 
Takže tu většinou člověk slušně sníží. Je to ale definice lehkého hřiště? Kam vzít začátečníka aby se tzv netrápil a hru si užil? Případně uhrál slušný výsledek? Molitorov? Benátky? Hluboká? Český Krumlov? Telč? Ostravice?

Dle mého to není zásadně o hřišti, ale o přípravě začátečníka (jeho setupu, pochopení principu golfové hry, respektu,...) a jeho případném doprovodu (podpora psychická i fyzická, pravidla,...). Můžeš si hru užít a přitom nasekat 150 ran ve slejváku, stejně jako zahrát 80 a bejt zpruzelej na kost...

Nám lidé vyčítají obtížnost. Paradoxně většina začínajících golfistů má naše hřiště ráda, protože hrají kratší rány rovně a díky délce jamek jim nedělá problém útočit na dobrý výsledek.
 
Takže tu většinou člověk slušně sníží. Je to ale definice lehkého hřiště? Kam vzít začátečníka aby se tzv netrápil a hru si užil? Případně uhrál slušný výsledek? Molitorov? Benátky? Hluboká? Český Krumlov? Telč? Ostravice?
Pro mě určitě Benátky (ač dlouhé), Hluboká, Český Krumlov. Telč už mi přijde trochu složitější.

Nám lidé vyčítají obtížnost. Paradoxně většina začínajících golfistů má naše hřiště ráda, protože hrají kratší rány rovně a díky délce jamek jim nedělá problém útočit na dobrý výsledek.
Asi jsem měl u vás s hrou začít, protože můj hlavní problém od začátku nebyla vzdálenost, ale přesnost. A vidím to u většiny lidí okolo sebe. Kéž bych uměl kratší rány rovně, fakt to jde už takhle od začátku?

Spíš si myslím, že hlavním důvodem spokojenosti začátečníků s Hořehledy je celkový přístup resortu k nim. Nemyslím si, že začátečník nějak rozliší složitost hřiště. Já osobně (neobjektivní vesničan) vnímám Hořehledy jako něco pro mě přirozeného, "obyčejného", na nic si hrajícího. Jakmile dorazím někam jinam, hned na mě dýchne to, proč ten golf je vnímán širokou veřejností tak, jak je (zejména na hřištích v okolí hlavního města). Někde je to samotný přístup resortů, někde to dělají ti hráči, které potkávám, někde je to kombinace všeho (skoro si až myslím, že současná populace to tak sama chce). Nicméně Hořehledy jsou pro mě v tomto jiné, mám rád tu atmosféru "normálnosti". Normální, obyčejní lidé. Ano občas mě trochu štve, jak musím na ty začátečníky a horší hráče čekat na tom odpališti deset minut. Ale včas si uvědomím, že kdybych nepočkal, byl nervózní, nepříjemný, arogantní, tak bych sem vnášel tu atmosféru, kterou tak nemám rád.
 
Sám mám hřiště na která se celkem těším a na která jezdím nerad nebo dokonce na ně odmítám jet i zadarmo. Panorama Kácov. Tam ani náhodou. Naopak kam se těším a to hřiště mě herně jsou Poděbrady. Ale kam jet aby to bylo "lehké"? Říká se, že snižovat se jezdí na Mladou Boleslav. Je delší a přidává. Takže tu většinou člověk slušně sníží. Je to ale definice lehkého hřiště? Kam vzít začátečníka aby se tzv netrápil a hru si užil? Případně uhrál slušný výsledek? Molitorov? Benátky? Hluboká? Český Krumlov? Telč? Ostravice?
Už jsem to tu možná někde psal....ale to o snižování v Mladý Bolce už moc neplatí....stromy vyrostly, modrý mašličky pro free drop z nich zmizely a navíc přibylo pár nových vodních překážek.
Jinak z těch hřišť co navrhuješ pro začátečníka, tak snad jen ten Molitorov (i když ta třešňovka na druhý devítce dá taky zabrat). Já bych začátečníka asi vzal z těch hřišť která znám do Starý Bolky nebo do Hradce na Roudničku....obojí lehké a krátké.
 
Jak psal @doktordee , jezdi se snizovat do MlBol, která se da uhrat diky dobre norme, ale s pridavanim vod, bunkeru a stromu uz to neni takova brnkacka. Jako lehke bych oznacil StBol, kratke, prostorne, jen ostrovni green na 9 :D
Těžké bych označil Y, Ostravici, Karlštejn, Hazlov, Mnich, Šilheřovice, Čeladná, ale jedno určit nedokážu :D
 
Sám mám hřiště na která se celkem těším a na která jezdím nerad nebo dokonce na ně odmítám jet i zadarmo. Panorama Kácov. Tam ani náhodou. Naopak kam se těším a to hřiště mě herně jsou Poděbrady. Ale kam jet aby to bylo "lehké"? Říká se, že snižovat se jezdí na Mladou Boleslav. Je delší a přidává. Takže tu většinou člověk slušně sníží. Je to ale definice lehkého hřiště? Kam vzít začátečníka aby se tzv netrápil a hru si užil? Případně uhrál slušný výsledek? Molitorov? Benátky? Hluboká? Český Krumlov? Telč? Ostravice?

Kdy jsi byl v Boleslavi naposled? :D Já se tam ted vrátil po třech letech jako na domácí hřiště a dostávám pěkně naprdel :(
A docela i čumim, že tady uvádíte jako lehké hřiště Benátky o_O. Ty šílený roughy...
 
Kdy jsi byl v Boleslavi naposled? :D Já se tam ted vrátil po třech letech jako na domácí hřiště a dostávám pěkně naprdel :(
A docela i čumim, že tady uvádíte jako lehké hřiště Benátky o_O. Ty šílený roughy...
Jj....v Benátkách hraju po Bolce hned nejčastěji a naprostý souhlas......nic lehkýho
 
Asi jsem měl u vás s hrou začít, protože můj hlavní problém od začátku nebyla vzdálenost, ale přesnost. A vidím to u většiny lidí okolo sebe. Kéž bych uměl kratší rány rovně, fakt to jde už takhle od začátku?

Když jsem ještě místo pinglování zvládal trénovat, tak jsme vždy u frekventantů kurzů pracovali na cca 80 - 100 m ranách rovně. Protože ty ti u nás přinesou ten nejlepší výsledek. A jsem toho názoru, že to většině lidí takto fungovalo.

Spíš si myslím, že hlavním důvodem spokojenosti začátečníků s Hořehledy je celkový přístup resortu k nim. Nemyslím si, že začátečník nějak rozliší složitost hřiště. Já osobně (neobjektivní vesničan) vnímám Hořehledy jako něco pro mě přirozeného, "obyčejného", na nic si hrajícího.

Za tohle moc děkuju Jirko, to je přesně to, co chceme!
 
Neuvádím je jako lehká hřiště. Je to jen seznam k diskuzi. Proto ten otazník. Hřiště co mě napadla. MB jsem naposledy hrál 5.5.2017. Ty grýny opravdu stály za prd. Navíc jde přeci o úhel pohledu. Pro mě Benátky nejsou zrovna lehké hřiště. Už pro tu jejich kvalitu. Jsou pro mě spíše "mentálně" těžké. Hřiště mě právě pro tu kvalitu nebaví a proto tam nejsem schopen zahrát hezké číslo. Ale třeba být začátečník, který primárně neřeší skóre a úroveň kvality trávy, ale délku hřiště, mohou být třeba právě Benátky lehčím hřištěm než pro jiné. S Molitorovem to mám úplně stejně. :cool::p;)
 
Nám lidé vyčítají obtížnost. Paradoxně většina začínajících golfistů má naše hřiště ráda, protože hrají kratší rány rovně a díky délce jamek jim nedělá problém útočit na dobrý výsledek.

To muze byt i tim, ze nemaji moc srovnani. Z me zkusenosti je kazdy zacatecnik "vypleskly" z prvniho hriste, co uvidi at je to kdekoliv (ja byl stejny pripad). Nicmene je fakt, ze rovne FW bez prekazek, ktere clovek musi "prehrat". Moznost vyuziti kutaleni atp. To jsou vsechno veci, co zacatecnikovi fakt pomahaji.

Drive bych na tuto otazku odpovedel taktez Mlada Boleslav, ale pry se tam hodne zmenilo (3 roky jsem tam nebyl).
Jako "lehke" hriste mi casto lidi radili Starou Boleslav... ale kuprikladu ja jsem tam proste nikdy zadny zazrak nezahral.

Mozna by bylo snazsi vyradit ty tezka hriste a pak co zbyde nejak seradit :D

Co asi ma vliv:
- malo prekazek blizko greenu a ve vzdalenosti <150m od odpaliste
- zadne postrani auty a vody, moznost hrat z vedlejsich FW
- rovina ... tedy stojim vzdy rovne a mic se muze kutalet
- naopak mekky green, co udrzi mic a nezaludne greeny
- kratke jamky

... tak si to ted procitam a prijde mi, ze jsem popsal dokonalou golfovou nudu :D
 
Obtížnost hřiště můžeš změnit za hodinu.. Na odpališti posuneš kameny co nejdozadějc to jde, najdeš nejzkurvenější pin pozice vzadu na greenu a druhou nehraješ 120 ale 170m, hřiště se o skoro kilometr prodlouží a je to jinej level...:):):)
A když se tu mluví o Hořehledech tak je mám rád, páč to je uplně banální hřiště... Normálně na jedničce zahraju dva auty do leva, na dvojce do vody, na trojce drive aut v levo nebo na driving,na čtyřce si můžu zase vybrat jestli aut nebo bioška..a dál a dál.. Takže tady můžeš mít par hřiště v klidu už na pětce...:):):)
 
Obtížnost hřiště můžeš změnit za hodinu.. Na odpališti posuneš kameny co nejdozadějc to jde, najdeš nejzkurvenější pin pozice vzadu na greenu a druhou nehraješ 120 ale 170m, hřiště se o skoro kilometr prodlouží a je to jinej level...:):):)
A když se tu mluví o Hořehledech tak je mám rád, páč to je uplně banální hřiště... Normálně na jedničce zahraju dva auty do leva, na dvojce do vody, na trojce drive aut v levo nebo na driving,na čtyřce si můžu zase vybrat jestli aut nebo bioška..a dál a dál.. Takže tady můžeš mít par hřiště v klidu už na pětce...:):):)

Jeste to muzes vylepsit tim, ze si vezmes hole nalevo trebas :)
 
No nevím jaký by to mělo vliv, na Hořehledy možná pozitivní, rok a půl jsem nalevo hrál, byl jsem krátkej ale rovnej.. To by do Hořehled celkem vyhovovalo...;););)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
No nevím jaký by to mělo vliv, na Hořehledy možná pozitivní, rok a půl jsem nalevo hrál, byl jsem krátkej ale rovnej.. To by do Hořehled celkem vyhovovalo...;););)

U nás leváci hrát nemůžou, k nám pouštíme jen opravdové golfisty...
 
No samozřejmě že jsem se na pravo přeučoval kvůli Hořehledům, potažmo kvůli Tobě..:):):)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom