Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Laterální pohyb v nápřahu

Máte během nápřahu laterální pohyb středu těla?

  • ne, žádný

    Hlasy: 0 0,0%
  • ano, malý, nechtěný

    Hlasy: 0 0,0%
  • ano, velký, nechtěný

    Hlasy: 0 0,0%
  • ano, velký, chtěný

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    9
  • Poll closed .
Uprimne si nevybavuji nikoho, kdo by ho nemel:)
 
Jak se to vezme..... je to rotace okolo páteře do nápřahu, tudíž páteř ne ostatní ano...
 
Prosil bych specifikovat , které roviny se tento pohyb má týkat:
mediánní ,sagitální ,transverzální ,frontální
nebo podle , které osy:
kraniální, kauzální, ventrální,dorzální,mediální,laterální
Jinak, se nesnažím tento pohyb nějak cvičně přizpůsobovat přirozenému pohybu vycházející z vláčného pohybu vycházejícího z denního procvičování v rámci ranního cvičení tai chi do kterého jsem si implementoval vlastní pohyby golfového švihu.
 
Bohumile, mám tě rád a tak ti odpovím vcelku krátce, YTFG. Laterální je laterální, není pochyb.
 
UTFG. Tak teď už jsem doma. Trochu jsem tápal. Na začátcích velký. Nepřišlo mi, že je nechtěný ani chtěný. Prostě mi to tak nějak fungovalo od přirození... 😏
 
snažil jsem se mít poslední asi tři sezony nula, tedy žádný laterální pohyb v nápřahu, až při švihu dopředu (ve směru letu míče). Dnes jsem moudřejší a myslím, že malý pohyb (cca do 5cm) je zcela vpořádku a dokonce i přínosný. Jen je zapotřebí nebýt "za" míčem v impaktu.

Jsem hold zvídavý, zajímalo mě jak to mají ostatní hráči, dřív než se zase diskuze zvrtne úplně někam jinam (nadávky, urážky, off topic témata, apod.).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom