Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kurzy pro rozhodčí golfu ČGF v zimě a na jaře 2017

ja mam treba vytipovanych par deti, s jejichz rodici opravdu caddit nemuzu, jinak bych je propichla praporkovou tyci uz na druhe jamce :D ( typicky tatinek, co na dite hulaka pri odpalu " soustred se! koncentruj se! "...to hazi do neklidu me, ani nemluvim o tom, co to dela s prckem :) ale pecka je klucina, co je v klubu, ktery podvadi tak brutalnim zpusobem, ze to snad ani neni mozne...a tatinek mu to odsouhlasuje....spatne spocitane rany, zbytecne hrane provize, prtz se mu "nelibi", kam mic letel,....ozvala jsem se jednou, kdyz uz to bylo opravdu pres miru....jenze uz na ctvrte jamce...a do 18. bylo sakra daleko :(
Zuzi, pokud jdou hrát lidi jen tak pro radost je to něco jiného, ale v turnaji je nutné řešit každé porušení pravidel. Taky mi jednou řekl spoluhráč, po upozornění, že si nemůže u grýnu sešlapovat raf aby mohl dobře zapatovat "aby ses neposral ty to moc žereš - a to bylo v turnaji :) )
 
Jak říkáš, dokud jsou pravidla "takto složitá", měla by být úroveň kurzu III. třídy základní zkouškou u zelené karty :)...



Čistě nesobecky jeď na Kořenec... Pepa Slezák je můj vzor a učitel a určitě patří k těm nejlepším z oboru... Samozřejmě Kameňák je taky v pohodě :)... O sobě nemluvím, já jsem jiná generace :D...
Nemůžete po hobbygolfistovi chtít, aby měl kurz rozhodčího III. třídy. Po hobbíkovi chci, aby uměl dropnout, řešit vody a nehratelný míč. Pak aby chodil rychle a opravoval po sobě divoty a pitchmarky. Víc ne, by jinak nikdo nedostal osvědčení pro hru.
 
Nemůžete po hobbygolfistovi chtít, aby měl kurz rozhodčího III. třídy. Po hobbíkovi chci, aby uměl dropnout, řešit vody a nehratelný míč. Pak aby chodil rychle a opravoval po sobě divoty a pitchmarky. Víc ne, by jinak nikdo nedostal osvědčení pro hru.

No, ano, to by bylo ideální, ale ne vždy tomu tak je. Jak a kdy se učí course management, třeba? Je tedy pravda, že žádná zkouška toto pak automaticky do praxe nepřenáší, řidičák taky neznamená, že lidi jezdí pak podle předpisů. Ale jako základ je - jít rychle, nezdržovat a neškodit hřišti ani moc neohrožovat spoluhráče. Skutečně dost často mám dojem - že hřiště je pro někoho spíše šance, jak jít na procházku, vykecávat se u greenu po odehrání atp. Osvědčení dle mého neplní moc funkci - "nechovám se na hřišti jako sobec, aby si se nepo...".
 
A už je doma! :)

IMG_20170413_081521.jpg
 
A budete chlapci někde rozhodcovat nebo jen do šuplíku?
 
A budete chlapci někde rozhodcovat nebo jen do šuplíku?

Plánuji. I když původně jen ze zvědavosti - abych poznal golf i trochu z druhé strany barikády. Nicméně abych mohl pořádat a minimálně "spolurozhodcovat" turnaje 19.jamky, tak to považuju ze své strany za nutnou podmínku.
 
  • To se mi líbí
Reactions: ati
Plánuji. I když původně jen ze zvědavosti - abych poznal golf i trochu z druhé strany barikády. Nicméně abych mohl pořádat a minimálně "spolurozhodcovat" turnaje 19.jamky, tak to považuju ze své strany za nutnou podmínku.

Když znovu nevyhořím, pomůžu ti ;)
V tuhle chvíli bych byl ideální volba :confused:
 
Plánuji. I když původně jen ze zvědavosti - abych poznal golf i trochu z druhé strany barikády. Nicméně abych mohl pořádat a minimálně "spolurozhodcovat" turnaje 19.jamky, tak to považuju ze své strany za nutnou podmínku.

Jestli máš zájem si to zkusit, Hořehledy jsou ti plně k dispozici.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom