Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kupujete si pro sebe birdie kartu?

Kupujete si pro sebe birdie kartu?


  • Hlasovalo
    31

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Birdie karta - Tištěný průvodce po golfovém hřišti s podrobným přehledem jamek na hřišti, včetně uvedení přesných vzdáleností a popisu překážek a orientačních bodů. Někdy bývá součástí i fotka s pohledem z odpaliště. Vydává se zpravidla ve formě malé knížečky.

Kupujete, sbíráte? :)
 
Pravidelně, když jedu někam, kde to neznám, nebo si přesně nevybavuji si udělám e-průzkum, tj přečtu místní pravidla , podívám se jak vypadají jamky a co o hřišti píší recenzenti , tj. tzv. Špeky a záludnosti na hřišti.
Birdie karty nesbírám, ani si je netisknu.
 
Ze začátku jsem si je tiskl ze stránek golfdigestu, kde byla mapka republiky a k ní i u většiny hřišť birdie karty. Mělo to tu výhodu, že to bylo děláno jedním člověkem a pro mě přehledné. Po té, co udělali nové stránky, toto zmizelo. Nyní si je kupuju na hřišti a občas mívám problém se v tom zorientovat.
Mmochodem, ta mapa republiky s hřišti byla dobrá pro orientaci, škoda že už není.... alespoň jsem už nic takového nenašel
 
Já je nekupuji, i když mi to bylo doporučeno. Vždycky na to zapomenu :cry: Což je sice jen moje blbost, ale nedá se nic dělat.
Většinou koukám na cedule u jamek a případně se optám.

Pro @macdav: Mapa golfových hřišť se dá koupit, dostal jsem ji k narozeninám tento rok. Každé odehrané hřiště se dá odmazat jak na nějakém výherním losu :D A je i aktuální, až na drobnost, je tam Vinoř a není Dobrouč :D:D:D
 
Kupuji vždy jako suvenýr... ale jestli podle ní i hraju? jestli se počítá i snaha, tak ano :D
 
Ze začátku jsem si je tiskl ze stránek golfdigestu, kde byla mapka republiky a k ní i u většiny hřišť birdie karty. Mělo to tu výhodu, že to bylo děláno jedním člověkem a pro mě přehledné. Po té, co udělali nové stránky, toto zmizelo. Nyní si je kupuju na hřišti a občas mívám problém se v tom zorientovat.
Mmochodem, ta mapa republiky s hřišti byla dobrá pro orientaci, škoda že už není.... alespoň jsem už nic takového nenašel
Na stránkách vsudehralu najdeš návod, jak si mapu snadno udělat v Googlu a jak s tím pracovat. Je to fakt triviální. Naimportujes, máš pak u každého hřiště i odkaz na jeho stránky. Plánuji s pomocí toho svoje výlety, hledám geograficky nejlepší lokalitu na ubytování apod. Doporučuji.
 
Na stránkách vsudehralu najdeš návod, jak si mapu snadno udělat v Googlu a jak s tím pracovat. Je to fakt triviální. Naimportujes, máš pak u každého hřiště i odkaz na jeho stránky. Plánuji s pomocí toho svoje výlety, hledám geograficky nejlepší lokalitu na ubytování apod. Doporučuji.

Doplním přímý odkaz na daný návod: http://vsudehralove.cz/vytvorte-si-svou-mapu-odehranych-hrist/
 
Já dostal k Vánocům od rodiny toto
3E3102D8-89E4-4592-9BC2-4411B53156AA.jpeg
 
Ze začátku jsem si je tiskl ze stránek golfdigestu, kde byla mapka republiky a k ní i u většiny hřišť birdie karty. Mělo to tu výhodu, že to bylo děláno jedním člověkem a pro mě přehledné. Po té, co udělali nové stránky, toto zmizelo. Nyní si je kupuju na hřišti a občas mívám problém se v tom zorientovat.
Mmochodem, ta mapa republiky s hřišti byla dobrá pro orientaci, škoda že už není.... alespoň jsem už nic takového nenašel
A co www.golfcourses.cz?
 
Jsou hřiště, kde to za to stojí. v 90% případů nekupuji, protože hřiště znám dokonale. Kde ovšem hraji poprvé nebo si nejsem jisty, tak den před hrou si hřiště projdu z pohledu internetových map, kde se dá jednoduše naměřit, kde, co a jak budu hrát. Když jsem hrál poprvé Kácov, tak jsem neudělal ani jedno a brutálně se to vymstilo :D Je tam spoustu slepých jamek, které by člověk hrál podruhé už prostě jinak.

Nicméně nutno podotknout, že pořádnou birdie kartu jsem viděl tak 3x v životě. To, co na většině hřišť prodávají je ostuda. Je to jen zkopírované schéma jamky... žádné info navíc. Ale chápu, že zaměření a vyrobení pořádné birdie karty je finančně náročné.
 
Jsou hřiště, kde to za to stojí. v 90% případů nekupuji, protože hřiště znám dokonale. Kde ovšem hraji poprvé nebo si nejsem jisty, tak den před hrou si hřiště projdu z pohledu internetových map, kde se dá jednoduše naměřit, kde, co a jak budu hrát. Když jsem hrál poprvé Kácov, tak jsem neudělal ani jedno a brutálně se to vymstilo :D Je tam spoustu slepých jamek, které by člověk hrál podruhé už prostě jinak.

Nicméně nutno podotknout, že pořádnou birdie kartu jsem viděl tak 3x v životě. To, co na většině hřišť prodávají je ostuda. Je to jen zkopírované schéma jamky... žádné info navíc. Ale chápu, že zaměření a vyrobení pořádné birdie karty je finančně náročné.
Na webu Oaks se da proklikat k "prohlídce hřiště", jsou tam zatím jamky 1-3 a 13-18. Vizuálně to je úplně stejné, jako birdie karty, které dávají v St.Andrews ke každému hřišti automaticky v ceně fee. Asi to dělala stejná firma nebo je to nějak obecný používaný standard. Papírovou jsem si na Oaks nekoupil, ale počítám, že vypadá přesně stejně jako to na webu.
Co si o tomto konkrétním provedení myslíš, zařadil bys to nezi ty "pořádné"?
 
Na webu Oaks se da proklikat k "prohlídce hřiště", jsou tam zatím jamky 1-3 a 13-18. Vizuálně to je úplně stejné, jako birdie karty, které dávají v St.Andrews ke každému hřišti automaticky v ceně fee. Asi to dělala stejná firma nebo je to nějak obecný používaný standard. Papírovou jsem si na Oaks nekoupil, ale počítám, že vypadá přesně stejně jako to na webu.
Co si o tomto konkrétním provedení myslíš, zařadil bys to nezi ty "pořádné"?
Rozhodně, je tam dostatečné množství informací a vzdáleností - jak k překážkám, tak ke greenu. A hlavně tvar a sklon greenu + ta fotka ke každé jamce je super.
Dělá to jedna firma, která se na to specializuje, pár hřišť v ČR to od ní má a nedivil bych se, kdyby zrovna Oaks taky.

Chápu, že na to každé hřiště nemá, naprosto. Ale prodávat obkreslený plánek mapy bez jediného údaje o vzdálenosti (krom délky jamky) a tvaru greenu je prostě k ničemu, zvlášť i třeba za 200Kč.
 
Rozhodně, je tam dostatečné množství informací a vzdáleností - jak k překážkám, tak ke greenu. A hlavně tvar a sklon greenu + ta fotka ke každé jamce je super.
Dělá to jedna firma, která se na to specializuje, pár hřišť v ČR to od ní má a nedivil bych se, kdyby zrovna Oaks taky.

Chápu, že na to každé hřiště nemá, naprosto. Ale prodávat obkreslený plánek mapy bez jediného údaje o vzdálenosti (krom délky jamky) a tvaru greenu je prostě k ničemu, zvlášť i třeba za 200Kč.
Ok. Mě to právě taky přišlo dostatečné, koukal jsem při hře na to co mají na netu. Jen mě vyšplouchli s těmi chybějícími jamkami.
Normálně mi stačí hodinky, ale v mojí aplikaci Oaks není.
 
neprodavaj ji uz celou setrenou?? :D
To jsem nezjišťoval, ale zase na druhou stranu, za chvíli končí sezona, tak po večerech můžeš stírat a tím odpočítávat dny do začátku nové :D :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom