Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kupujete si kartu Golfamore (dříve Golfhäftet)?

Kupujete si kartu Golfamore (dříve Golfhäftet)?

  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    44
Myslím si, že tu byla promarněna ze strany státu velká šance na využití zámku Štiřín.
Mohl z toho být úžasný „golfový" hotel pro movitou klientelu s vlastní parkovou zámeckou devítkou a většinou kvalitních hřišť v dojezdové vzdálenosti a navíc i kousek od „the golden Prague".

Holt, jak je známo, stát je nejhorší hospodář 😡
 
Zalezi kdy to poptas a v jakem terminu...podzim je dneska drazsi nez jaro, ale kolem 1000 -1200 EUR se da i s letenkou, 7 noci, 5-6 fee, musis jen vedet koho poptat
A poradíš nám koho poptat? 🙂
 
A poradíš nám koho poptat? 🙂
Alexa, Yaro, Bilyana...mit 7 noci a 3 golfy za 1000 EUR je kravina, nejdrazsi je aktualne podzim, unor levnejsi, brezen taky...

@requo - nechces prehdoit diskuzi o Turecku nekam jinam? Myslim, ze se ztraci smysl mit to ve vlaknu s Golfamore kartou
 
Expert nejsem, jen umim hledat a vim na koho se obratit...ty jsi zase mistr sveta amoleta, co se umi jen všude vesrat, howgh :D
@HonzaKulig
  1. Crystal Golf Tour - stránka existuje
  2. fusakle ve výprodeji na Bestgolfu
Co takhle trochu, ale jen opravdu trochu sebereflexe?

My prostí hráči víme, že se s @mkopcak nemáte rádi, a upřímně, ani jeden z Vás to nemusíte nám ostatním pořád připomínat.
 
@HonzaKulig
  1. Crystal Golf Tour - stránka existuje
  2. fusakle ve výprodeji na Bestgolfu
Co takhle trochu, ale jen opravdu trochu sebereflexe?

My prostí hráči víme, že se s @mkopcak nemáte rádi, a upřímně, ani jeden z Vás to nemusíte nám ostatním pořád připomínat.
Crystal ukonceny po sezone 2021, co je na tom spatne?

Golfozky - nechytlo se

Pouceni / golf je super zabava, ale spatny byznys, myslim ze skoncilo spousta vetsich projektu s vetsimi investicemi, delali jsme to s nejakym zamerem, veskere chyby a ztraty jsme hradil my s otcem, do toho ti bez znalosti pozadi nic neni…

Ad pan z Horehled - necham bez komentarě
 
80% bylo z Paretova pravidla, je to samozřejmě ničím nepodloženej odhad. Ale to na věci nic nemění a ani na mém názoru, že na "spanilé jízdy za golfem mimo vlastní hřiště" je to rozumný nástroj, a to částečně na peníze a na promo. Pořád si myslím, že pro hřiště je to příjem navíc, který by bez takovýchto aktivit (golfamore, 1fee2hraci, FW2H atp.) byl minimální.
Já mohu reagovat za sebe jakožto účastníka dvou z těchto projektů - 1fee2hraci dorazí cca 10 lidi za rok, FW2H za těch 8 let, co jsme členy, dorazil jeden pár z Německa.
 
Bohužel 100 000 golfistů v ČR asi není, podle statistik okolo 50 000, pravidelně hrajících je polovina. Pro zajímavost - z držitelů karty Golfamore se na již odehrané hřiště vrací 35%. Pořád si myslím, že je to dobrý způsob, jak si za rozumné peníze zahrát na spoustě hřišť, a vyzkoušet si je. Souhlasím s tím, že je na nás všech, abychom ke golfu přitáhli další hráče.
.... a kdo by měl zájem o kartu Golfamore - jsou stále k dispozici.....
Je jich určitě přes 100 000, jen nemají registraci a nehrají. V roce 2023 bylo v českém golfu 5000 prvočlenů, přesto poklesla členská základna o 2000. Tzn. 7000 lidí zcela zmizelo z evidence. Ale ještě to neznamená, že zcela přestali hrát.

Ta statistika 35% je zajímavá - to je v ČR nebo ve světě? Vrací se 1x, 2x, 3x,...? V jakém časovém horizontu se vrací?
 
No teď už nejde asi ani pod 40k, poptával jsem týden a 6 fee.
My máme prázdninovej týden v říjnu v Suenu se 4 fee za 36 000 Kč včetně letenky, která bohužel v tomto termínu stojí 11 000 Kč. A pak první prosincovej v Sirene se 7 fee (2x Sultan, 2x Pasha, Carya, Monty a National) za nejakych 35 000 Kč.
 
Ad Golfamore - na filtru hřišť jsem si i díky této diskusi připomněl aktuální nabídku českých hřišť: https://www.golfamore.com/en/golf-courses/

A tady je:

golfamore.png


Za mě super a :up: 3, 4 roky zpátky tam byly tuším 3? No to je jedno, každopádně poloviční fee za 59 EUR (základní varianta bez PLUS), tzn nějakých 1.500 Kč... no, myslím, že to využiju na svém letošním cestování. Na některých hřištích si s ohledem na jejich vzdálenost stejně nemám šanci zahrát víc jak max jednou v roce, a když to mám takhle hezky naservírované, tak si podle toho už lze naplánovat pěkný výlet třebas spojený i na skok za hranice. :up:

Takže se těším na Sokolov, určitě využiju Greensgate, myslím, že i Austerlitz, a někam cestou Olmik ono nakonec i ten Alfredov. :) A nebo výhled do ciziny přes Telč? A i na ty Hodky v Praze to půjde. :)
 
Upraveno:
Taky zcela jasně selhává vládní agentura CzechTourism, který láká hlavně na přírodní krásy a památky.
Je otázkou, do jaké míry je ČGF schopna na tuto agenturu vyvinout tlak a zda se o to vůbec ČGF snaží.
Samotná hřiště opravdu nezmohou mnoho (či spíše nic).
Na této úrovni komunikace bezesporu běží. Byl jsem na nějakých schůzkách a před lety jsem dokonce napřímo s CzechTourism řešil, jak by bylo možné propagaci Hořehled rozběhnout. Z jejich strany nebyl problém zajistit kontakty na zahraniční novináře, zařídit presstrip atd., ale ze zahraničí o to nikdo neměl zájem - proč by je taky měla zajímat vesnická 9ka, že? To celé mne právě vedlo k rozhodnutí, že veškerý marketingový rozpočet budu investovat lokálně - do našich tréninků zdarma, do podpory "svých" dětí, do členské základny. A narozdíl od plošných necílených prezentací do světa tohle funguje fantasticky a měřitelně - dětský hořehledský golf roste nejvíce z celé ČR, vyhráváme soutěže a poháry. Členská základna roste, zatímco všude jinde klesá.

Ano, souhlasím - hřiště jako Dýšiná, Karlovy Vary, Albatross, Oaks, Kaskáda, Ostravice,...ty ať cílí na zahraničí a klidně ať na to mají i nějakou podporu od státu či ČGF. My menší si posbíráme drobky, když budou. Ale náš hlavní úkol je budovat golfové podhoubí doma, ať stojí český golf na pevných základech a vychová reprezentanty a ne jen čekat, kdy zas nějaká pandemie zavře hranice a dopadneme jak Karlštejn nebo Konopiště...
 
Admin note: Držme nadále pls. diskusi již k tématu vlákna, tzn., karty Golfamore a jejích benefitů, služeb, přínosu - pro ty, co využijí, je to zdroj informací, který neřeďme obecnou netematickou diskusí. :up:

PS: Když nevíte kam a nemůžete si pomoct: vždy je možné skočit filozofovat či pokračovat do jiných vláken, nebo vždy je v záloze Hospůdka "U Zlomeného tyčka" - vše o golfu i mimo golf
 
Upraveno:
My máme prázdninovej týden v říjnu v Suenu se 4 fee za 36 000 Kč včetně letenky, která bohužel v tomto termínu stojí 11 000 Kč. A pak první prosincovej v Sirene se 7 fee (2x Sultan, 2x Pasha, Carya, Monty a National) za nejakych 35 000 Kč.
Kdy jedete s kym jedet kam jedete...ja chci taky!!!
 
Za mě je Golfamore super a opravdu funguje - vyzkoušeno loni ve Španělsku a v CZ.
A tím, že přidali letos dost hřišť v CZ a hlavně v AT, tak je podle mě ke zvážení, jestli za golfem někam lítat nebo si prostě udělat okruh autem po Evropě a každý den si zahrát někde jinde. Ve Španělsku to šlo bez problémů řešit až pár hodin před hrou, jen jsem si večer na hotelu naplánoval, jaké mám možnosti, zapojená hřiště byla kousek od sebe, nebyl problém se přizpůsobit obsazenosti hřišť (která většinou šla najít na stránkách hřiště). Možná by mohlo Golfamore nějak zvážit podporu dětí za nějakou jinou cenu nebo třeba pro děti kartu zdarma k dospělé variantě, ale možná to není potřeba, protože děti mají na skoro každém hřišti cenu taky kolem 50% . A že by hřiště chtěla dávat ještě slevu z dětské ceny, tak to asi není moc reálné - a taky tam musíme něco utratit :) Obecně mě při jakékoli akci nebo zapojení různých variant (ať už přes vouchery, karty, slevy, virtualy...) překvapuje, že se hřiště/recepce nesnaží nic moc prodat k tomu - ten dodatečný prodej na místě se podle mě dost podceňuje (recepční jsou na většině míst hodně pasivní - když už tam člověk jde, třeba se slevou, tak bych se přece měl snažit udělat nějakou dodatečnou tržbu).
 
... než rozdávat slevy nahodilým hejhulům co jedou okolo...
Rok co rok navštívím pár desítek hřišť (restaurací, hotelů..).
Díky za připomenutí, že mne tam, kde nejsem denním hostem, vnímají jen jako nahodilého hejhulu. Hned mám větší chuť cestovat za golfem.
 
Rok co rok navštívím pár desítek hřišť (restaurací, hotelů..).
Díky za připomenutí, že mne tam, kde nejsem denním hostem, vnímají jen jako nahodilého hejhulu. Hned mám větší chuť cestovat za golfem.
1. Chápu, že jsme si komunikačně vjeli do vlasů a nemáš mě rád, částečně se ti ani nedivím a respektuji to.
2. Prezentuji svůj osobní názor, nikoliv všeplatnou pravdu, která by snad měla ovlivnit kohokoli jiného, než Hořehledy.
3. Průměrně zdatný čtenář dozajista zvládne z kontextu komunikace vyvodit, co tím bylo myšleno. Je pro mne každodenně překvapivé, kolik lidí se vehementně dožaduje slev a úlev, aniž by na ně měli jakýkoli nárok. To nijak neznevažuje hodnotu našich občasných návštěvníků, kterých si rovněž vážíme.
 
recepční jsou na většině míst hodně pasivní
Souhlas, up-sell mě taky dost trápí...
 
1. Chápu, že jsme si komunikačně vjeli do vlasů a nemáš mě rád, částečně se ti ani nedivím a respektuji to.
2. Prezentuji svůj osobní názor, nikoliv všeplatnou pravdu, která by snad měla ovlivnit kohokoli jiného, než Hořehledy.
3. Průměrně zdatný čtenář dozajista zvládne z kontextu komunikace vyvodit, co tím bylo myšleno. Je pro mne každodenně překvapivé, kolik lidí se vehementně dožaduje slev a úlev, aniž by na ně měli jakýkoli nárok. To nijak neznevažuje hodnotu našich občasných návštěvníků, kterých si rovněž vážíme.
Ale já se vůbec nevyjadřoval ke slevám, a navíc chápu, že je pro tebe nejdůležitější místní klientela, jen bych se chtěl cítit jako host i tam, kam jedu jen na den, takže mi vadí ten opakovaný (a zbytečný) despekt k nahodilým návštěvníkům.
 
Ale já se vůbec nevyjadřoval ke slevám, a navíc chápu, že je pro tebe nejdůležitější místní klientela, jen bych se chtěl cítit jako host i tam, kam jedu jen na den, takže mi vadí ten opakovaný (a zbytečný) despekt k nahodilým návštěvníkům.
OK, tak pro méně zdatné - nikde neprezentuji (a už vůbec ne opakovaně) despekt k nahodilým návštěvníkům. Já jim pouze nerozdávám z mého pohledu nefunkční slevy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom