Pokročilý Kupujeme bag...

Od jan, 28.8.2017 | |
  1. jan

jan Moderator Tým 19.jamky

Shoty:
    832
    Jméno:
    Honza
    Přidal jsem nový článek:

Kupujeme bag...

Celý článek...

2. requo

requo Administrator Tým 19.jamky

Shoty:
    1,323
    Jméno:
    Michal Šatal
    Pěkné sepsáno.

Jak je to se značkami výrobců? Jsou některé osvědčené, kde bag skutečně vydrží hodně? Zdvojené švy, fungující zipy atp? Poměr cena/výkon? Nebo je to úplně individuální? Pak mě ještě napadá, jestli se řeší omyvatelnost a jak bag čistíte, jestli kdo čistíte.

3. doktordee

doktordee Veterán fóra

Shoty:
    973
    Jméno:
    David
    Já bag nečistím. Vlastně ani moc nečistím hole. Nicméně 1-2x do roka ho oštřím impregnačním sprejem a zkontroluji zapadlé svačiny. Osobně jsem vždy měl pouze Nike. Jak jinak. Po pořízení vozíku MotoCaddy zvažuji koupi bagu stejné značky, kvůli EasyLock systému. A asi si připlatím a vezmu nepromok verzi. Obecně nehraju v dešti ale když už se to stane tak ať mám klid. Suché náhradní ponožky v bagu bývají k nezaplacení.

4. Dana

Dana Veterán fóra

Shoty:
    530
    Jméno:
    Dana Pospíšilová
    Mám loňský nepromok bag motocaddy, sedí dobře i na vozíku starší generace. Jediná nevýhoda je, že "chladící kapsa" je zepředu černá. Takže moc dlouho nechladi. ( a to tam ve vedru vozím i zmrazenou chladící kostku...)Třeba 2018 série to vyřeší jinak,letošní jsou černé taky. Uvažuji o přelepeni kapsy světlou nebo stříbrnou fólií...

5. jan

Shoty:
    832
    Jméno:
    Honza
    Obcas otru bahno vlhkym ubrouskem Pampers... a cas od casu nastrikam impregnaci.

Co se tyce otazek na kvalitu... prijde mi, ze to je jako u holi. Velke brandy holi a specialni znacky bagu, pak ruzne low end brandy a uplne nonamy. Ale obecne je kvalita pomerne slusna.

Kazdopadne je zajimave, ze jsem zatim nevidel zadny bag, ktery bych nazval vyslovene smejdem. I Dunlop bag mi prisel celkem pouzitelny, byt je videt, ze materialy jsou mene robustni, horsi plasty a spousta drobnosti. Clovek muze spise lamentovat, zda za podobne penize nesezene v akci znackovejsi a kvalitnejsi kus. Ale neco ala cinsky sroubovak, ktery se po aplikaci promeni ve vyvrtku na vino jsem jeste nevidel.

6. JardaK

JardaK Veterán fóra

Shoty:
    472
    Jméno:
    Jaroslav Kubánek
    To já zase šmejd bag viděl.
    Spolu s kamarádem jsme začínali nastejno a pořídili oba začátečnický set RAM.
    Můj bag vypadal po necelých dvou letech a po vyčištění jako nový, kamarádovo (trochu jiný typ) se po pár měsících roztrhl u ucha na přenášení. Po reklamaci dostal úplně stejný, jen se roztrhl po pár týdnech. Konstruktér udělal někde chybu...

7. jan

Shoty:
    832
    Jméno:
    Honza
    Jj, zivotnost je zasadne jina.
    Ja mel spise na mysli, ze by se to rozpadlo po prvni hre.

8. JardaK

JardaK Veterán fóra

Shoty:
    472
    Jméno:
    Jaroslav Kubánek
    Jasný, ten druhý se mu odhadem rozpadl tak po pěti hrách :)
    Jinak mě se po pár měsících rozpárala jedna kapsa na drobnosti na bagu puma, zbytek drží třetí rok v pohodě.
    Ale půjdu do sestavy vozík i nepromok bag motocaddy, když už, tak už :)

Toto se líbí: Dana
  9. jan

Shoty:
    832
    Jméno:
    Honza
    5 her je slusny pruser. :)

10. JardaK

JardaK Veterán fóra

Shoty:
    472
    Jméno:
    Jaroslav Kubánek
    Ani ne, praskla látka nad uchem a dál se to nesirilo. Ale nic moc no. Ale co chtít, když set s driverem, dřevem, 2x hybrid, železa 5-sw a bag stojí totéž, co slušný bag. Službu na začátek RAM splnil na výbornou pro nás oba:)

Toto se líbí: jan
  11. Ludek Sliva

Ludek Sliva Nováček

Shoty:
    0
    Jméno:
    Luděk Sliva
    Ja mam "znackovy" TaylorMade a po roce se mi komplet vytrhala vnitrni latka v prostoru kde se zasunují hole, asi nevydržel šev a teď už se to rozjelo komplet. Horší je, že to nejde ani vypreparovat, jedine že bych měl kamaráda s laparoskopickými nástroji.

12. spurny.radek

spurny.radek Nováček

Shoty:
    14
    Jméno:
    Radek Spurný
    Přidávám své "zkušenosti" do diskuse- bag by měl mít:
    1) barvu bílou - převařená bageta spolu s nápojem v kapse tmavého bagu není to co v létě hledáte k občerstvení
    2) nepromokavost - co si budem povídat - kdo vám garantuje, že fakt nebude pršet, navíc pláštěnce se stejně v pravou chvíli vytrhne zip
    3) nízkou hmotnost - bez komentáře
    4) hodně kapes - stejně je jich vždycky málo na to aby se tam všechno vešlo a hodně, aby jste to co chcete rychle našli
    5) dobrá je samostatná "kapsa" na patr
    6) k zahození nejsou ani externí úchyty na různý důležitý věci jako je třeba talisman nebo ručník
    7) asi bude dobré, když se Vám bude líbit
    Osobně mám 3 - na vozík,na trénink (malý na nožičkách, promokavý) a na záda (na cesty za hranice všedních dní)

Toto se líbí: jan a Jirka75
  13. jan

Shoty:
    832
    Jméno:
    Honza
    Jedna obecna kategorie, ktera v clanku chybi: nepromokave bagy.
    Zpravidla ve vsem, krom ceny, je to asi vyhoda. Ale neni to bez kompromisu. Waterproof bagy maji zpravidla nepromokave zipy. Tyto zipy pravdepodobne nejde tvarovat stejne jako bezne, takze jsou temer vzdy rovne. To ma za nasledek vyrazne mensi a pristupnejsi otvor do kapsy, nez maji bezne bagy. Na "vyklopeni" cele kapsy muzete zapomenout.
    Doporucuji tedy vyzkouset, neb pristup do kapes je o hodne mene pohodlny nez u beznych bagu.

14. requo

requo Administrator Tým 19.jamky

Shoty:
    1,323
    Jméno:
    Michal Šatal
    Doplníš to prosím i do článku? Aby tam byla pokud možno kompletní informace, když by k němu došel někdo později.

Mně ty waterproof zipy pěkně štvou, je potřeba na ně docela síla, občas je otevřít. :)

15. jan

Shoty:
    832
    Jméno:
    Honza
    Ok, nahodim to tam.

Me stve, ze rezou a blbe se tam cpe neco vetsiho. :)

Toto se líbí: requo
  16. Míša

Míša Člen fóra

Shoty:
    85
    Jméno:
    Michaela Záhumenská
    A mě štve, že se mi už na druhém nepromokavém bagu Ogio vytrhly. Jsou výrazně slabší než obyčejné a dlouho nevydrží :(

17. liborkovarik

liborkovarik Člen fóra

Shoty:
    11
    Jméno:
    Libor Kovařík
    Jeste bych pridal:

1. Delici tkanina jednotlivych prihradek az na dno bagu.
    2. Jedna siroka dira, do ktere se vejde i putter s “tlustym” gripem.
    3. Kapsa/uchyt na destnik, co nebude vadit u cart bagu pri uchyceni na vozik. (Setkal jsem se s tim, ze u bagu Callaway nesel dat destnik do kapsy, kdyz byl bag na voziku, protoze byla kapsa na spodni strane).
    4. Poutko na rucnik v takove vyssce, aby se bezny rucnik na hole, pripnuty na bag, netahal po zemi nebo nezamotaval do kolecek.
    5. Rain cover na bag tak siroky, aby se tam vesly hole i s covery a i prodlouzene hole.

V zasade mam velke zkusenosti s bagem. Ve finale si clovek stejne vybere dle znacky.

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. jan

Shoty:
    832
    Jméno:
    Honza
    Ad 1) toto se btw. desne blbe zkousi. Casto to jde az dolu, ale neni to dobre uchycene. Dneska uz mam radsi mene nez 14 komor, beztak
    Ad 4) to je nemoc snad pulky bagu. Bude zem nebo kolecka.
    Ad 5) A jeste, aby byl nepromokavy... tez neni standard :)

Toto se líbí: liborkovarik
Načítám......
Podobná témata - Kupujeme bag
  1. jan

Prodám Motocaddy bag

jan, 3.10.2017, in forum: Archiv
    Zobrazení:
    143
  2. requo
    Zobrazení:
    276
  3. Dusko