Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Východ Kunětická Hora

Byl jsem v neděli. Proti loňsku super ferveje, asi mají více vody. Maršál říkal, že dostávají kvalitnější vodu než dříve, ale nevím kde je pravda. Greeny ještě potřebují čas. Recepce ani žádné okénko nebylo otevřené. Hrábě jsou u bankrů.
 
Dnes Kuňka.
Ferveje - krásně měkké, celistvé, radost po nich chodit a hrát z nich
Rafy - šťavnaté a husté, těžko se míček hledá a ještě hůř vyhrává
Heavy rafy - oproti posledním letům nejsou sekané, takže v podstatě jasná ztráta míčku a pokud ne, tak se stejně prakticky nedá vyhrát
Grýny - rychlé, celistvé, měkké ... k max. dokonalosti potřebují tak ještě měsíc tepla
Bunkry - nevím, zda to bylo posledními dešti a kdy naposledy na Kuňce pršelo, ale tvrdé a i když po sobě člověk bunkr uhrabe, tak vrstva načechraného písku je minimální - chtělo by to asi písek vyměnit nebo alespoň dosypat.

Celkově se dá říci, že je hřiště v nejlepší kondici za poslední 3 roky (tedy až na ty bunkry).
 
Dnes Kuňka.
Ferveje - krásně měkké, celistvé, radost po nich chodit a hrát z nich
Rafy - šťavnaté a husté, těžko se míček hledá a ještě hůř vyhrává
Heavy rafy - oproti posledním letům nejsou sekané, takže v podstatě jasná ztráta míčku a pokud ne, tak se stejně prakticky nedá vyhrát
Grýny - rychlé, celistvé, měkké ... k max. dokonalosti potřebují tak ještě měsíc tepla
Bunkry - nevím, zda to bylo posledními dešti a kdy naposledy na Kuňce pršelo, ale tvrdé a i když po sobě člověk bunkr uhrabe, tak vrstva načechraného písku je minimální - chtělo by to asi písek vyměnit nebo alespoň dosypat.

Celkově se dá říci, že je hřiště v nejlepší kondici za poslední 3 roky (tedy až na ty bunkry).
včera KH - potvrzuji předchozí komentář, ferveje parádně měkké, greeny nebyly extrémně rychlé, ale konzistentní, heavy rafy částečně posekané, ale seno ponecháno na místě, džihád při opravdu nepovedené ráně 100% nehledatelný, jinak tolik vody tady asi ještě nikdy neměli (zatopený 1 nebo 2 bunkry) - uzavřený driving z důvodu zatopení, dle recepce zatím nevědí kdy a jak to dají do pořádku
 
Dneska prvni letosni hra.
Hriste cerstve otevreno, gryny tmave, rozpichane, mekke, ale prislo mi to v pohode. Tedy zadna katastrofa. Ferveje prorezane, ale fajn.
cena 600 za 18tku taky dobra. Jen je videt, ze je sucho, pisek v bunkrech dost prasil a rybnik na 16 poloprazdny.
20220321_120303.jpg


20220321_110230.jpg


20220321_104018.jpg
 
Ta prostřední fotka, to je po druhé ráně na pětiparu? Klobouk dolů :up::)
 
z FB GOLF CLUB KUNĚTICKÁ HORA:
Vážení návštěvníci,
chtěli bychom Vás co nejpřesněji informovat o situaci, která nastala během začátku května a ovlivní v následujících dnech provoz na našem hřišti.
Složitá jednání o ceně elektřiny se zástupci Opatovické Elektrárny (EOP) ovlivnila plánovaný termín napouštění rybníku, ze kterého je naše hřiště zavlažované. Toto zpoždění způsobilo škody na nejníže sekaných plochách - grýnech a odpalištích.
Každý problém však může být zároveň i příležitostí a my se rozhodli této nepříjemné situace využít k dlouho zvažované změně.
Z našich kroků, které jsme v posledních letech učinili, je zřejmé, že se snažíme být konkurenceschopní a nasloucháme požadavkům klientů. Přidali jsme kratší odpaliště, rozšířili jsme dopadové zóny a sekáme ostatní plochy. Původní ryze sportovní charakter hřiště se pomalu mění, prioritou je větší hratelnost a lepší průchodnost. Veřejnost tyto změny vítá a statistiky návštěvnosti ukazují, že jdeme správným směrem.
Již dlouho však také hovoříme o částečné náhradě původně zvolené odrůdy trávy na grýnech. Současná odrůda Psineček výběžkatý PENN A1 se dlouhodobě ukazuje jako méně vhodná a méně odolná varianta.
Současná situace urychlila rozhodnutí a grýny budou posíleny dosevem nových odrůd Piranha a Reptide.
Zahájení procesů směřujících k dosevu plánujeme na nejbližší dny. Následně budou letní grýny uzavřeny cca na měsíc a podrobeny dalším intenzivním regeneračním opatřením (detailní závlaha i přes den, přihnojení speciálními hnojivy, pískování, použití smáčedel a další) Po tuto dobu budou na fervejích vysekány tzv. zimní (náhradní) greeny. Následně, po zvážení stavu regenerace, budou letní greeny postupně uvedeny do provozu.
Pradoxně nakonec z této jarní krize vyjdeme s lepšími a odolnějšími grýny.
Přijměte prosím naší omluvu za nastalou situaci. Žádáme Vás o pochopení a podporu v tomto nelehkém období.
O průběhu revitalizace grýnu Vás budeme pravidelně informovat.
Za tým Golf Spa Kunětická hora
Pavel Krejčík
 
Díky za repost. Libí se mi to vysvětlení i jeho formulace. Ta otevřenost a zdůvodnění a snad i snaha o lepší udržitelnost s ohledem na závlahy je mi sympatické. Snad jsem to pochopil správně. Jak jsem dřív měl Kuňku skutečně spíše za čistě sportovní a výkonnostní, tak směrem k hobby pohodovějšímu hřišti pro mě znamená, že mě za golf. výletem i s rodinou láká mnohem víc, než dřív. Za mě:up: držím palce, ať se obnova grýnu povede.
 
Netuším, jestli ta "nová" kratší odpaliště udelali z modrých nebo červených nebo jsou to skutečně nová odpaliště. Nějak nevím, proč místo žlutých/bílých stavět nová kratší, když jsou tam prostě k dispozici každému ta modrá a červená - a tohle považuju za jeden z nejhorších zvyků, že se z nich občas stydíme hrát. Tak by mě zajímalo, jestli když už propagovali kratší odpaliště, tak jestli to bylo taženo opravdu tím ulehčením a zrychlením hry nebo už věděli, že mají problém s vodou a chtěli šetřit žlutá odpaliště (což by mělo logiku a nijak to nekritizuji). Na energii tedy vyjednáváním asi trochu ušetří, ale teda, jestli je to dobrý nápad mít za následek na květen a červen a asi i na červenec zavřené letní greeny a pak logicky nové greeny v dočasně horší kvalitě, tak to teda nevím.... je jasné, že když už to předělávají, tak to stejně nejde teda dělat v lednu :) .... ale třeba jen v červnu tam mají 9 turnajů. A celkem měl lákalo to fee za 500, chtěli jsme tam jet asi ve třech a greeny jsou základ - takže to ne a i to jsou pro ně ztracené výnosy.... no není to lehké tady podnikat v golfu, konkurence všude kolem (což je pro nás hráče super).
 
Netuším, jestli ta "nová" kratší odpaliště udelali z modrých nebo červených nebo jsou to skutečně nová odpaliště. Nějak nevím, proč místo žlutých/bílých stavět nová kratší, když jsou tam prostě k dispozici každému ta modrá a červená - a tohle považuju za jeden z nejhorších zvyků, že se z nich občas stydíme hrát. Tak by mě zajímalo, jestli když už propagovali kratší odpaliště, tak jestli to bylo taženo opravdu tím ulehčením a zrychlením hry nebo už věděli, že mají problém s vodou a chtěli šetřit žlutá odpaliště (což by mělo logiku a nijak to nekritizuji). Na energii tedy vyjednáváním asi trochu ušetří, ale teda, jestli je to dobrý nápad mít za následek na květen a červen a asi i na červenec zavřené letní greeny a pak logicky nové greeny v dočasně horší kvalitě, tak to teda nevím.... je jasné, že když už to předělávají, tak to stejně nejde teda dělat v lednu :) .... ale třeba jen v červnu tam mají 9 turnajů. A celkem měl lákalo to fee za 500, chtěli jsme tam jet asi ve třech a greeny jsou základ - takže to ne a i to jsou pro ně ztracené výnosy.... no není to lehké tady podnikat v golfu, konkurence všude kolem (což je pro nás hráče super).
Syn tam hrál začátkem května a dle jeho slov jsou červená nová odpaliště. Analogicky se posunula všechna ostatní o jedno dopředu a nově tedy vznikla černá (původní bílá).

Jen technickou - na Kuňce už jsou několik let modrá až za žlutými (z modrých je hřiště delší). A přijde mi to tak i logické - „single” golfistka by měla být delší (a lepší) než průměrný amatér hrající ze žlutých.

A kratší odpaliště už propagovali. Dokonce každý člen ČGF si může letos 1x zahrát za zvýhodněné fee.

IMG_8582.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom