Kuchyňka (tipy na malou i velkou sváču)

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
K založení tohoto vlákna mě inspiroval nález na odpališti. Ležel tam "hroznový cukr obohacený vitamínem C". Dozajista tuhle "svačinku" někdo vytratil z bagu.
Ono to vlastně není jen tak, co vzít s sebou na hřiště...
Záleží určitě i na ročním období, konkrétním počasí, předpokládané hře, osobní kondici...
Tak se pojďme inspirovat. :)
🥪🏌️‍♀️🏌️‍♂️🌮
"oficiální zdroje" mně osobně pramálo vyhovují :rolleyes:

Upraveno:

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
možná by pro přípravu vlastních svačin stálo zato vyzkoušet Foodskin (150,-Kč), protože jídlo "presuje", hodí se spíš na chleby než na bagety.
Jeho tvar a plochost by ale mohla být kladem pro transport v bagu...

Sauron

Aktivní člen
Jméno
Alexander
Přijmení
Klimeš
Rok ZK
2005
Klub
Kotlina - Terezín
HI (HCP)
28,1
P/L
Pravák
Značka
Ping
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
To je panečku téma.

Většinou nežeru. Zdržuje mně to, rozptyluje mně to, slanýho moc na výběr není /slaná müsli tyčinky ?/, a hlavně neznám golfistu, který by umřel hlady.

Jablko, banán a podobný věci jsou sladký. Málokterá recepce má mrkev, okurku, nebo jerky, eventuálně škvarkovou placku 🙃

Nepovažuji za dramatický nekomfort nejíst 5 hodin.

Ale nejspíš je to proto, že jsem línej. Když hraju s mojí manželkou ze všech nejmilejší, tak občas bývý svačina. Asi mi chce vynahradit, že jinak povětšinou vařím já.

Sauron

Aktivní člen
Jméno
Alexander
Přijmení
Klimeš
Rok ZK
2005
Klub
Kotlina - Terezín
HI (HCP)
28,1
P/L
Pravák
Značka
Ping
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
možná by pro přípravu vlastních svačin stálo zato vyzkoušet Foodskin (150,-Kč), protože jídlo "presuje", hodí se spíš na chleby než na bagety.
Jeho tvar a plochost by ale mohla být kladem pro transport v bagu...
Naše civilizace zhyne na nákup věcí, který ve skutečnosti nepotřebujeme. Speciální svačinový box na golf, dálkoměr, telefon, hodinky a swingbyte /nebo cokoliv jiného/ v bagu.

Výsledkem je spousta krámů a jednou za tři kola o ránu lepší výsledek. Zůstávám raději minimalistou.

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Přijmení
Netíková
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
Pravák
Značka
Cobra,ale mám jejich jen dřeva,železa mám Wilson
19.jamka:
Představení
WITB
To je panečku téma.

Většinou nežeru. Zdržuje mně to, rozptyluje mně to, slanýho moc na výběr není /slaná müsli tyčinky ?/, a hlavně neznám golfistu, který by umřel hlady.

Jablko, banán a podobný věci jsou sladký. Málokterá recepce má mrkev, okurku, nebo jerky, eventuálně škvarkovou placku 🙃

Ale nejspíš je to proto, že jsem línej. Když hraju s mojí manželkou ze všech nejmilejší, tak občas bývý svačina. Asi mi chce vynahradit, že jinak povětšinou vařím já.
Mám stejný problém, všechny skladné svačinky jsou sladké. Dokonce i když jsem chodila k výživovému poradci, všechny ty proteiny, protejnové tyčinky, to všechno má sladké chutě. Proč tomu nedají chuť uzeného třeba? Na doplnění energie při hře mi doporučoval hrst třeba sušených meruněk, švestek....prostě všechno je to sladký.

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Přijmení
Netíková
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Při hře mám problém, že prostě není to kdy zdlábnout, pokud teda se někde blbě nečeká. Takže postupně koušu třeba obloženou housku a nedojedená mi zůstane v kastlíku.

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Nejde o to vydržet „nekomfort”. Jde o to, že začne chybět energie pro mozek a tím pádem klesne koncentrace.
No a jak všichni víme, golfové hřiště má 20cm ;)

Zdeněk

Aktivní člen
Jméno
Zdeněk
Přijmení
Valehrach
Rok ZK
2018
Klub
Kšírovka
HI (HCP)
21,9
P/L
Pravák
Značka
TaylorMade, železa mám staré Straty - snad již brzy přijdou nová a jaká značka zatím netuším :-)
19.jamka:
Představení
Já jsem většinou tak ponořen do hry, že i zapomínám jíst :D ale bez energie to prostě nejde. Když jdu 18 jamek, vždy mám u sebe banán, nějakou tu proteinovou tyčinku a pak se osvědčily i různé směsi ořechů. Právě pro možnost neustálého dokrmování energie nejen pro tělo, ale i mozek. Většinou jich několik nasázím do kapsy a nebo do košíku u vozíku, právě pro případ, že jsem ponořen do hry a zapomínám jíst :)

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Přijmení
Netíková
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
To je panečku téma.

pro mě je těch 5 hodin někdy problém je :rolleyes:
ani ne tak, když jdu po snídani a sama a nedělám přestávku,
ale když mě po snídani čeká cesta na hřiště, tam čekám a pak teprve razím, tak je z 5 hodin rázem třeba 7-8 :confused:
na Hazlově je po 10 jamce "domeček" (minibufík) a tam je pravidlem, že se chvíli odpočívá (no jo no, jsme seniorský klub :D;)) tam ale mají omezený výběr klasiku: párečky, koláče apod. - a to já sice můžu ale NECHCI jíst
ale zobnout bych něco přesto potřebovala, protože minihlad a chuť je
a je tam i možnost se posadit a umýt si po jídle ruce, takže člověk a jeho golfové vybavení není po jídle jako 🐷

a co manželka připravuje za sváči?

Upraveno:

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Mám stejný problém, všechny skladné svačinky jsou sladké. Dokonce i když jsem chodila k výživovému poradci, všechny ty proteiny, protejnové tyčinky, to všechno má sladké chutě. Proč tomu nedají chuť uzeného třeba? Na doplnění energie při hře mi doporučoval hrst třeba sušených meruněk, švestek....prostě všechno je to sladký.
myslím, že na poli výživy je snad lepší se spolehnout na tělo a rozum (a na informace, které dávají smysl).
Vyrábět všelijaké tyčinky je super byznys. Namícháš kaši, zahustíš ji, nařežeš a zabalíš... (měla jsem možnost to vidět zblízka). Proto do nás cpou, jak je to zdravý. :down:
Zajímalo by mně taky, jak asi pomůžou na hřišti proteiny :p z tyčinky.
Jo, to cukr z tyčinek vyžene hladinku a brzy i kila :sick: (výdej na hřišti má své limity a cukr způsobí, že je za chvíli hlad).

Upraveno:

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
hokus pokus :cool:
zkusila jsem teď ráno vyrobit "tyčinku" pro dospělého (disciplinovaného) jedince :D
motto:
  • nahradit zdroj energie (místo cukru) "dobrým" tukem
  • použít tuk, který se nerozteče teplem (🤑)
  • použít potraviny, které trochu "udrží tvar" a zkusit skladné balení
  • zkusit výživový balanc a nepřehnat to s energetickou hodnotou
  • udělat něco jednoduchého, a to rychle
zdroje:
suroviny:
žitný chléb+avokádo+sušená rajčata - měla jsem bohužel jen krájená (dodají chuť a sůl)
balení:
pečící papír + ... to už je fuk 😐
doba přípravy:
5 minut (sváču jde nadto klidně připravit předem večer a zabalená vydrží v pohodě v lednici)
náklady: určitě ne vyšší, než cena tyčinky (viz gramy jednotlivých použitých surovin v tabulce)
nutriční hodnoty: proteiny nic moc (ale ty dožene flákota po hře), vláknina - excelentní, cukry - hele, i tady je jich dost na rychlou energii, tuky - hlavně z avokáda, a to je tuk přírodní, nezpracovaný!

výsledek - viz obrázky

Přílohy

Upraveno:
WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom