Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Které hřiště v okolí Ostravy

Kuba

Aktivní člen
Inzeráty
1
Letos jsem začal s golfem a zvažuji první členství. Momentálně je plno výhodných nabídek na další rok a trochu nevím co zvolit. Času na seznámení s hřišti už je málo. Je tu někdo z okolí Ostravy a dokázal porovnat/doporučit hřiště? Nějaký průzkum už jsem udělal.

Šilheřovice:
- cena 12500Kč
- 18 jamek
- driving range 30 míčů denně v ceně
- dobrá dostupnost z domova (20 minut) a centra
- velká nabídka výhodných reciprocity

Kravaře:
- cena 15000Kč
- 18 jamek
- driving range v ceně
- dobrá dostupnost z domova (20 minut)

Lipiny:
- cena 9900Kč
- 9 jamek + 9 jamek veřejné
- dobrá dostupnost z centra, ale z domova už horší (40 minut)


Nejlépe mi to vychází na ty Šilheřovice a moc špatného jsem na ně neslyšel. Další hřiště jsem zatím nějak vyloučil kvůli vzdálenosti a cenám (Ropice, Ostravice, Čeladná).
 
Záleží, kolik toho chceš hrát. Jinak ty Šilheřovice jsou jenom jednorázové roční členství - ne standardní.
 
Mají teď nějakou slevu a mělo by se jednat o řádné členství s ročním poplatkem na 2020. Rád bych se tomu věnoval a snad se dostal 20x a více na hřiště. Hlavně by mě to přinutilo. Je pravda, že nevím kolik z toho bude celých osmnáctek. Přístup k nějakým levnějším voucherům na jednotlivé hry bohužel moc nemám.

Řádným členem bez vstupních poplatků při příležitosti 50. výročí otevření hřiště
Vážení přátelé, připravili jsme pro golfové hráče a hráčky výhodnou možnost vstupu do PGCOV formou řádného členství
bez vstupních poplatků.
Vstup od 1.1.2020 je podmíněn úhradou zálohy na členské příspěvky v roce 2020 ve výši 4 000 Kč a to do 20.12.2019, členství je platné od 1.1.2020.
 
Upraveno:
Nejhratelnější , nejméně obsazené , vhodné tréninkové plochy dobré až špičkové zázemí a to vše podtržené dobrou restaurací i co více nejlevnější .
GR LIPINY a to i podle všudehrálů na Moravě .
 
Nejhratelnější , nejméně obsazené , vhodné tréninkové plochy dobré až špičkové zázemí a to vše podtržené dobrou restaurací i co více nejlevnější .
GR LIPINY a to i podle všudehrálů na Moravě .

- Lipiny jsou 9 jamkové hřiště, Šilheřovice i Kravaře 18 jamkové
- Kravaře i Šilheřovice mají nyni členství za 0 Kč. U Lipin jsem takovou nabídku neobjevil. Pokud není, tak je vstup dalších 30 000 Kč.
- Dle všudehrálů jsou nejlépe hodnoceny Šilheřovice na 25. místě, Lipiny jsou na 33. a Kravaře na 38. místě. Je to subjektivní hodnocení, mé subjektivní pořadí je stejné
- typově jsou Šilheřovice a Lipiny jako noc a den. Šilheřovice jsou velice technické v krásném parku s plno stromy, Lipiny zase zcela otevřené a dlouhé. Z herního hlediska jsou nejzajímavější Kravaře, které mají cca polovinuv hřisťe v parku podobnou Šilheřovicím a druhou otevřenou jako Lipiny. Jsou ale obvykle daleko hůře udržované než Š a L
- tréninkové plochy mají L určitě nejlepší. Právě vzdálený driving a vzdálené odpaliště jamky 1 jsou největšími nevýhodami Š.
- reciprocity Š jsou naprosto luxusní. Kravaře je mají slušné a u Lipiny jsem je neobjevil, ale protože se neobjevují ve reciprocích jiných klubů budou asi malé nebo žádné
- na všech 3 jsem letos jedl a všude mi chutnalo. Pokud bych řešil členství bylo by to poslední co by mne zajímalo. Výmění se kuchař a vše bude jinak...
 
Upraveno:
Ps: letos jsem začal hrát golf= které si vyberu hřiště abych se to naučil, hratelné, nemyslím si, že Lipenská veřejná je dlouhá a nezábavná.
Cena za hrací poplatky, nemusím být nutně členem, Lipiny nejlacinější.
Reciprocita je top Šilky.
Vlastní hra během roku, Šilky (, bahno, prerie, žaludy a listy)
TeeTime časy jasně nejvolněji LIPINY.
Vlastní údržba golfové výstroje po hřeLIPINY ,2x čistící stroj na hole plus tlakových vzduch, tlaková voda kartáče, ,,,, Šilky minimum téměř nula.
Začal jsem hrát chci trénovat Čipink,2x patink, čip aréna a Driving tak to je nej Lipiny.
Parking a vlastní dostupnost k hřišti a ano je to třeba jen můj pohled, mnoho lidí i z Čeladné nebo Ropic i od jinud jsou ovlivnění předsudky jiných, po hře jsou spokojeni, že hřiště má krásne fw , dobrou scenerii a krásné grýny a to že L zatím nejsou #18 je myslím plně nahrazeno normovaným veřejným hřištěm a ostatně CELÉ LIPINY JSOU VEŘEJNÉ = tj bez nutnosti oprávnění ke hře.
 
Ps: letos jsem začal hrát golf= které si vyberu hřiště abych se to naučil, hratelné, nemyslím si, že Lipenská veřejná je dlouhá a nezábavná.
Cena za hrací poplatky, nemusím být nutně členem, Lipiny nejlacinější.
Reciprocita je top Šilky.
Vlastní hra během roku, Šilky (, bahno, prerie, žaludy a listy)
TeeTime časy jasně nejvolněji LIPINY.
Vlastní údržba golfové výstroje po hřeLIPINY ,2x čistící stroj na hole plus tlakových vzduch, tlaková voda kartáče, ,,,, Šilky minimum téměř nula.
Začal jsem hrát chci trénovat Čipink,2x patink, čip aréna a Driving tak to je nej Lipiny.
Parking a vlastní dostupnost k hřišti a ano je to třeba jen můj pohled, mnoho lidí i z Čeladné nebo Ropic i od jinud jsou ovlivnění předsudky jiných, po hře jsou spokojeni, že hřiště má krásne fw , dobrou scenerii a krásné grýny a to že L zatím nejsou #18 je myslím plně nahrazeno normovaným veřejným hřištěm a ostatně CELÉ LIPINY JSOU VEŘEJNÉ = tj bez nutnosti oprávnění ke hře.

- čistě pragmaticky - pokud bude chtít hrát Kuba neomezeně tak musí mít členství. V Š a K je teď chvíli zadarmo a i kdyby zadarmo zůstalo ( v Š tomu nevěřím), nic neprodělá. V Lipinách, aby měl neomezenou hru za 9900, musí uhradit nejdříve vstup 30000 a to s naprosto jistou rychlou ztrátou hodnoty. Přijde mi tak nelogické nehrábnout po členství zdarma. Do Lipin může případně kdykoliv později...
- volné tee timy jsou z ekonomického hlediska hřiště, ale i pro členy klubu spíše špatná zpráva než pozitivum.
 
Letos jsem začal s golfem a zvažuji první členství. Momentálně je plno výhodných nabídek na další rok a trochu nevím co zvolit. Času na seznámení s hřišti už je málo. Je tu někdo z okolí Ostravy a dokázal porovnat/doporučit hřiště? Nějaký průzkum už jsem udělal.

Šilheřovice:
- cena 12500Kč
- 18 jamek
- driving range 30 míčů denně v ceně
- dobrá dostupnost z domova (20 minut) a centra
- velká nabídka výhodných reciprocity

Kravaře:
- cena 15000Kč
- 18 jamek
- driving range v ceně
- dobrá dostupnost z domova (20 minut)

Lipiny:
- cena 9900Kč
- 9 jamek + 9 jamek veřejné
- dobrá dostupnost z centra, ale z domova už horší (40 minut)


Nejlépe mi to vychází na ty Šilheřovice a moc špatného jsem na ně neslyšel. Další hřiště jsem zatím nějak vyloučil kvůli vzdálenosti a cenám (Ropice, Ostravice, Čeladná).

Nabízím pro tvé rozhodování ještě jiný pohled. A to důraz na dopravu. Hřiště posoudit neumím, nejsem z oblasti.

Ale rozdíl v ceně mezi Šilheřovicemi a Lipinami je cca 2500 - dle toho co píšeš. Rozdíl ve vzdálenosti z domova pro tebe dvojnásobný. Aby si mohl chodit často - každá minuta dojezdu se počítá - zvlášť jestli máš rodinu. Ono se to nasčítá. No a pak benzín. Myslím, že těch 2.500 za rok případně projedeš, pokud budeš jezdit z domova o půlku dál.
 
Děkuji za rady. Jako nejrozumnější bude stejně volba podle dojezdové vzdálenosti. To je věc, která je nakonec asi nejvíce určující. Samozřejmě rozhodující je i doporučení od ostatních. Kuchyně a zázemí je fajn, ale to se může dost měnit. Třeba Šilheřovice hledají teď nového provozovatele restaurace. Reciprocity je velká výhoda a pokud si bude člověk dopřát něco jiného, tak možností je plno a za dobré peníze.
 
Děkuji za rady. Jako nejrozumnější bude stejně volba podle dojezdové vzdálenosti. To je věc, která je nakonec asi nejvíce určující. Samozřejmě rozhodující je i doporučení od ostatních. Kuchyně a zázemí je fajn, ale to se může dost měnit. Třeba Šilheřovice hledají teď nového provozovatele restaurace. Reciprocity je velká výhoda a pokud si bude člověk dopřát něco jiného, tak možností je plno a za dobré peníze.
Když jedeš na golf víc jak 30 minut, tak je to už časově náročné. Tím míním podmínky pravidelné hry na domácím hřišti.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom