Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Které hřiště v ČR/SR za to stojí i o víkendu?

@requo zaboha nevím kde, ale někde jsem kdysi zahlédl k dospělému fee pro dítě zadarmo. O prázdninách myslím. Třeba někdo bude mit lepší paměť..
Edit: minuta hledání: mlade buky, Greensgate, molitorov...
U nas v berovicich to byva taky ne?
 
Na Černém mostě taky už bylo dva roky myslím.
 
Jj, o dítěti vím. To je samozřejmě super.

Nicméně já měl na mysli i dospělého. Napr zmíněné Berovice. Když půjdu se ženou, tak zaplatím o víkendu bez reciprocity 2x1400. Plus oběd, doprava atd. Stojí nám to za to? Pravidelně ne - resp. nemám na to i kdybych chtěl. To není kritika, spíše konstatování faktu - holt to tak je. Takže slevy, výměny atd.

Je pro nás rodinně výhodnější jít hrát o víkendu na nedomovské hřiště jen jeden a druhý dělat něco jiného. Např. hlídat děti. :)

Neberte to prosím jako stížnost nebo kritiku, spíš takový povzdech. Dokud se oba nedostaneme na nějakou golfovou úroveň, tak víkendové cestování a společně zážitky na "lepších" hřištích jsou s ohledem na ceníkové ceny zatím výjimkou. Bohužel. A v týdnu od pondělí do pátku oba bohužel nemůžeme.
 
Upraveno:
@requo no rodinné slevy chápu jako slevu pro rodiče a děti. Ještě bych rozuměl slevě pro celý flight. Vy jako dvojce, pokud nechcete jít s někým dalším, můžete využít asi jen slevu k ubytování, to má taky spousta hřišť. Nebo můžete využít kupóny 1fee2hraci, některá hřiště to berou i o víkendu, třeba Hazlov.
Jinak nemůžu přijít na důvod, proč by měli mít dva dospělí lidé slevu jen proto, ze jsou rodina?
 
@JardaK: ano, máš pravdu.

Existují možnosti, jak si to zařídit. A znovu říkám - není to za mě stížnost. Víkendová hra jsou pro nás dva či tři na golfu za běžné fee (reaguji ve vlakně na běžné ceníkové fee, nikoli možnosti třetích stran, jak ušetřit přes různé 2za1, nákupy golfdigest, dokupovat čgf, ubytování stay and play atd) na mnoha hřištích drahé s ohledem na službu a zážitek, co nám všem za to nabízí/poskytnou.

Takže k tvému dotazu - není to problém. Konstatuji za sebe fakt, že jako jednotlivec o víkendu mi ceníková cena fee mnohde nijak nevadí i když je leckdy vyšší. Je pro mě ale už jiná úloha, když chceme jet ve dvou, ve třech, ve čtyřech na golf z jedné kasy. Takže pak volíme mnohdy jinou zábavu, nebo hřiště, kde jsme členem atd místo výletu za golfovým poznáním.
 
Upraveno:
@requo zaboha nevím kde, ale někde jsem kdysi zahlédl k dospělému fee pro dítě zadarmo. O prázdninách myslím. Třeba někdo bude mit lepší paměť..
Edit: minuta hledání: mlade buky, Greensgate, molitorov...
Na Molitorov jezdíme taky, bereme si bugynu a holky jedou, samozřejmě řídí nejmladší.
 
@JardaK: ano, máš pravdu.

Existují možnosti, jak si to zařídit. A znovu říkám - není to za mě stížnost. Víkendová hra jsou pro nás dva či tři na golfu za běžné fee (reaguji ve vlakně na běžné ceníkové fee, nikoli možnosti třetích stran, jak ušetřit přes různé 2za1, nákupy golfdigest, dokupovat čgf, ubytování stay and play atd) na mnoha hřištích drahé s ohledem na službu a zážitek, co nám všem za to nabízí/poskytnou.

Takže k tvému dotazu - není to problém. Konstatuji za sebe fakt, že jako jednotlivec o víkendu mi ceníková cena fee mnohde nijak nevadí i když je leckdy vyšší. Je pro mě ale už jiná úloha, když chceme jet ve dvou, ve třech, ve čtyřech na golf z jedné kasy. Takže pak volíme mnohdy jinou zábavu, nebo hřiště, kde jsme členem atd místo výletu za golfovým poznáním.
To je "nevýhoda" když hraje celá rodina a nenese zrovna příjmení Rotchild ;) , prostě jedeme režimu jako vy - hrajeme hlavně na domovském hřišti nebo jinde při výhodné nabídce. Taková jedna hra v plném počtu by nás pak totiž stála jak týden dovolené. A proto i s klukama objíždíme ty jejich "dětské" turnaje, aby si zahráli i taková skvělá hřiště za symbolickou cenu. Doporučuji ti to pro tvoje kluky taky, až herně dorostou, když odmyslíš arogantní a ambiciózní rodiče jako kedíky, je to vcelku fajn záležitost. A taky to ode mne není stížnost, ani postesknutí, protože golf milujeme, hrajeme ho v režimu pro nás únosném a není to o nic horší zábava ;)
 
Buď jsem slepý nebo nevidím, ale píše se někde že je to o víkendu..? Ceník vítám, ale líbilo by se mi za lomítkem(třeba), všednodenní fee... Pominu různé early, ranní rychlík a podobně, ceny bývají daleko přívětivější od pondělí do čtvrtka... A určitě by stálo za to napsat jestli je to za jednu hru nebo celodenní fee. Myslím to s ohledem na to že někde publikuje ceník kolik stojí golf ale informace jsou poloviční.. A leckde ceny ve všední den také..
 
Buď jsem slepý nebo nevidím, ale píše se někde že je to o víkendu..? Ceník vítám, ale líbilo by se mi za lomítkem(třeba), všednodenní fee... Pominu různé early, ranní rychlík a podobně, ceny bývají daleko přívětivější od pondělí do čtvrtka... A určitě by stálo za to napsat jestli je to za jednu hru nebo celodenní fee. Myslím to s ohledem na to že někde publikuje ceník kolik stojí golf ale informace jsou poloviční.. A leckde ceny ve všední den také..

Tak já osobně absolvoval několik diskuzí s tvůrcem na téma objektivity této tabulky. Chápu, že švihnout tam tu nejvyšší cenu, co v ceníku najdu, je nejjednodušší. Ale taky jak píšeš značně zavádějící a pokud to má být nějaká statistika, tak by spíš měla obsahovat nějaký medián či průměr. Ale to už by s tím byla značná práce a stejně by to nebylo fér, protože jak srovnávat např. celodenní fee s 18 jamkami?
 
Buď jsem slepý nebo nevidím, ale píše se někde že je to o víkendu..? Ceník vítám, ale líbilo by se mi za lomítkem(třeba), všednodenní fee... Pominu různé early, ranní rychlík a podobně, ceny bývají daleko přívětivější od pondělí do čtvrtka... A určitě by stálo za to napsat jestli je to za jednu hru nebo celodenní fee. Myslím to s ohledem na to že někde publikuje ceník kolik stojí golf ale informace jsou poloviční.. A leckde ceny ve všední den také..

V obrázku v příspěvku je jednoznačně napsáno, že se jedná o sobotní fee. Sice malým písmem, ale já to tam vidím dokonce i dvakrát :) Za mě je to korektně poskytnuta konkrétní informace. To že není v titulku je možná škoda, ale nijak mi to nevadí - je tam jinde.
 
Asi to bude znít kontroverzně, ale držím se pravidla "peníze budou, my nebudeme".
Proto vyhledávám ta hřiště, co mě (či rodinu) baví...ať už jdu sám, s manželkou či dětmi.
A ano, není to vždy levné...ale údržba hřiště, provoz klubu apod také ne. A když jsem začal hrát golf, tušil jsem, že náklady budou vyšší než třeba v šachu 😉
Upřímně se často stydím využívat slevy, 1fee2hraci, ČGK (dostal jsem od kolegů jako dárek) - asi by mě fackovala hanba žádat slevu na hřištích, kde je super atmosféra a rodinné prostředí (např Grabštejn).
PS. Rozhodně nejsem multimilionář🙂
 
Upřímně se často stydím využívat slevy, 1fee2hraci, ČGK (dostal jsem od kolegů jako dárek) - asi by mě fackovala hanba žádat slevu na hřištích, kde je super atmosféra a rodinné prostředí (např Grabštejn).

K tomuto zareaguji - měl jsem to podobně. Postupem času je mi to ale už jedno, nevyužívám spíše z lenosti a pohodlí. Ta hřiště to sami umožňují a nemusí, je mnoho hřišt, kde čgk a další neuplatníš. Naopak - já se jako zákazník, který zaplatí dle normálního ceníku plné fee nebo členství cítím jako pako, co dotuje ty ostatní, který s požehnáním hřiště jdou hrát přes třetí stranu. Kdy i ta třetí strana z toho mnohdy výrazně levnějšího fee má nějakou kačku. Proč mi stejnou cenu nenabídnou na recepci? To si těch slevařů váží více? Asi tolik prachů tedy na tu údržbu nepotřebují. Mnohem víc ocením pevné ceny na konkrétní resort všude a "slevy" přímo od resortu na méně atraktivní časy, případně reciprocity atd. Ale pokud někdo u sebe povoluje virtuály atd, nemám už jako zákazník vůbec černé svědomí a ano, za ceníkovou cenu tam už půjdu málokdy.
 
Upraveno:
Jak by to bylo jednoduché, všechny hřiště registrované u CGF by umožnili pro ostatní řádné členy klubů v rámci CGF RECIPROCITY hrát na jiném hřišti max 5 her , dle vlastního výběru , každé na jiném hřišti, mohlo by to být omezeno denním limitem a registrací přes CGF. Ano bylo by to 5 x 53000 her , ale to je myslím kapka v moři k celkovému počtu odehraných her za sezonu. Tím by se možná posílila klubovost a omezil virtuál. Nemyslím si , že by toto využili všichni v plném rozsahu, znám mnoho lidí, kterým se mateřský klub líbí , mají to blízko a super klubový život a nebo by zjistili , že jinde je to taky super a přešli by jinam.
Tak to by byl vstřícný krok CGF k podpoře klubovosti a členské základně.
 
K tomuto zareaguji - měl jsem to podobně. Postupem času je mi to ale už jedno, nevyužívám spíše z lenosti a pohodlí. Ta hřiště to sami umožňují a nemusí, je mnoho hřišt, kde čgk a další neuplatníš. Naopak - já se jako zákazník, který zaplatí dle normálního ceníku plné fee nebo členství cítím jako pako, co dotuje ty ostatní, který s požehnáním hřiště jdou hrát přes třetí stranu. Kdy i ta třetí strana z toho mnohdy výrazně levnějšího fee má nějakou kačku. Proč mi stejnou cenu nenabídnou na recepci? To si těch slevařů váží více? Asi tolik prachů tedy na tu údržbu nepotřebují. Mnohem víc ocením pevné ceny na konkrétní resort všude a "slevy" přímo od resortu na méně atraktivní časy, případně reciprocity atd. Ale pokud někdo u sebe povoluje virtuály atd, nemám už jako zákazník vůbec černé svědomí a ano, za ceníkovou cenu tam už půjdu málokdy.


Můj případ z posledního víkendu, chtěl sem s kamarády na Darovanský dvůr ale vyndat 1350 Kč se mi fakt nechtělo, takže sem koupil PGK 5x fee za 3400 Kč a rázem sem na 680 Kč / hra + jako bonus můžu jít na dalších 6 hřišť v rámci toho balíčku.
 
Asi to bude znít kontroverzně, ale držím se pravidla "peníze budou, my nebudeme".
Proto vyhledávám ta hřiště, co mě (či rodinu) baví...ať už jdu sám, s manželkou či dětmi.
A ano, není to vždy levné...ale údržba hřiště, provoz klubu apod také ne. A když jsem začal hrát golf, tušil jsem, že náklady budou vyšší než třeba v šachu 😉
Upřímně se často stydím využívat slevy, 1fee2hraci, ČGK (dostal jsem od kolegů jako dárek) - asi by mě fackovala hanba žádat slevu na hřištích, kde je super atmosféra a rodinné prostředí (např Grabštejn).
PS. Rozhodně nejsem multimilionář🙂

Zvláštní názor! Přemýšlím, jaký jsem vlastně člověk, když na hřištích využívám ( nežádám, to bych se asi taky styděl ) slevové akce. Provozovatel má určitě důvod, který ho vede k nabídce slevy, jinak by to nedělal! Hlavní důvod proč nabízí 1 fee/ 2 hráči je snad jasný každému, když si pozorně přečtě podmínky poskytnutí jen v určité dny a v určitou denní dobu. Začátek týdne, ráno, dopoledne nebo např. v neděli odpoledne nebo až prakticky navečer. Hřiště jsou prázdná, mnohem méně obsazená, než o víkendu v průběhu dne! Loni byla možnost hrát Penati po 16:00 v neděli za 45,-E, kdybych o takovou cenu ŽÁDAL dejme tomu od 12:00, neměl bych šanci a ani by mne to nenapadlo, ale byla to nabídka resortu, kterou jsem s velkou radostí využil, bez sebemenšího náznaku studu! On ten Grabštejn je asi špatný příklad, když je tam celodenní fee za 600/800,-!
Chtěl bych být finančně tak svobodný člověk, abych chodil hrát jen tam, kde mě to "baví"! :) Jen tak namátkou: Mariánky, Albatross, Dýšina, Ypsilonka, Ostravice, Slavkov, Karlštejn, Beroun... :) Ale protože taky nejsem multimilionář, tak jsem se musel, když jsem zvažoval, jestli hrát golf, už předem smířit, že budu chodit na "levnější" hřiště v okolí ( mimo jiné zmiňovaný Grabštejn, na kterém jsem poprvé poznal kouzlo té hry ), jelikož mám rodinu a nemůžu si dovolit dodržovat to pravidlo: peníze budou a my nebudem! Spousta lidí odsuzuje virtuální kluby a já nechápu proč? Máme tržní prostředí a vše je otázka nabídky a poptávky. A že by bylo členství u ČGK tak strašně výhodné, jak si mnoho lidí představuje? Je to tak trošku paradox, ale pokud bych já chtěl hrát golf levně, tak si pořídím roční fee, které není podmíněno členstvím, za 14 000,- na Ypsilonku a budu hrát bez omezení na nádherném a hodně kvalitním hřišti klidně každý den! Na každodenní celoroční hru u ČGK, by mi nestačilo ani 100 000,-!:)
Je ale pravda, že bych se nemusel "otravovat" denně na jednom hřišti a mohl bych jezdit skoro po celé republice a utrácet tak další peníze za ubytování a za dopravu. Troufám si tvrdit, že většina členů virtuálních klubů má podobný postoj jako já a to, že nechce hrát pouze na jednom hřišti, že má rád změnu a ne že je to tak markantně levnější, než pro ty "chudáky" uvázané na jeden konkrétní klub a že mají obrovskou radost, jak na nich místní prodělávají. Ano, podstatnou otázkou je KLUBOVÝ ŽIVOT!
Přiznávám, že bych ho rád do budoucna i vyzkoušel, ale míst, kde klubová komunita funguje, ve svém okolí moc nevidím!
Omlouvám se, ale pojem "STUD" si představuji docela jinak! Například, když nechám bez povšimnutí ležet na zemi bezvládného člověka a jen si povzdechnu, že je stejně opilej a může si za to sám! Tak za to bych se musel stydět já!
 
Jak by to bylo jednoduché, všechny hřiště registrované u CGF by umožnili pro ostatní řádné členy klubů v rámci CGF RECIPROCITY hrát na jiném hřišti max 5 her , dle vlastního výběru , každé na jiném hřišti, mohlo by to být omezeno denním limitem a registrací přes CGF. Ano bylo by to 5 x 53000 her , ale to je myslím kapka v moři k celkovému počtu odehraných her za sezonu. Tím by se možná posílila klubovost a omezil virtuál. Nemyslím si , že by toto využili všichni v plném rozsahu, znám mnoho lidí, kterým se mateřský klub líbí , mají to blízko a super klubový život a nebo by zjistili , že jinde je to taky super a přešli by jinam.
Tak to by byl vstřícný krok CGF k podpoře klubovosti a členské základně.

ČGF na toto nemá mandát. ČGF je združení klubů a ty v naprosto drtivé většině nevlastní vůbec nic, co by mohli nabídnout. Myšlenka je to dazijsta zajímavá, ale pokud to nabídneš plošně všem, tak to v podstatě znamená to samé, co říká @requo - radši udělej obecně levnější fee a drž ceny.
 
Spousta lidí odsuzuje virtuální kluby a já nechápu proč? Máme tržní prostředí a vše je otázka nabídky a poptávky. A že by bylo členství u ČGK tak strašně výhodné, jak si mnoho lidí představuje? Je to tak trošku paradox, ale pokud bych já chtěl hrát golf levně, tak si pořídím roční fee, které není podmíněno členstvím, za 14 000,- na Ypsilonku a budu hrát bez omezení na nádherném a hodně kvalitním hřišti klidně každý den! Na každodenní celoroční hru u ČGK, by mi nestačilo ani 100 000,-!:)
Je ale pravda, že bych se nemusel "otravovat" denně na jednom hřišti a mohl bych jezdit skoro po celé republice a utrácet tak další peníze za ubytování a za dopravu. Troufám si tvrdit, že většina členů virtuálních klubů má podobný postoj jako já a to, že nechce hrát pouze na jednom hřišti, že má rád změnu a ne že je to tak markantně levnější, než pro ty "chudáky" uvázané na jeden konkrétní klub a že mají obrovskou radost, jak na nich místní prodělávají.

bacha - za chválu virtuálů Tě tady místní borci nechají upálit na hranici ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom