Které hřiště v ČR/SR za to stojí i o víkendu?

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
3,783
2,102
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
K založení tohoto vlákna mě přivedla včerejší diskuse v rámci spolhry ve Staré Boleslavi, kde jsme s @JardaK a dalšími nakousli otázku, zdali v ČR existuje nějaké hřiště, které stojí za cenu, kterou mají na oficiální cenovce. Resp. jestli daná VÍKENDOVÁ cena odpovídá kvalitě a službám, kterou za danou cenu očekáváme a byli bychom ochotni ji dát znovu. Takže otázka k diskusi zní:

Která česko-slovenská hřiště podle vás toto kritérium plní se svojí ceníkovou víkendovou cenou? A proč?

Pro přehled víkendových cen se dá na kouknout např. na ceník a přehled sobotních fee od D. Ebermanna na webu https://pratelegolfu.cz/kolik-stoji-golf-na-ceskych-hristich-v-roce-2018/

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
1,534
1,591
123
Jméno
Martin Kopčák
Jediné, které za to stojí jsou Penati, víkendové fee za 90e, ale hriste je skvele a vzdy v super stavu :)
Hodně smělé tvrzení. Uchodím se k smrti, na naprosto zběsilých greenech budu hrát při nejlepší trojputty a na zbytečně dlouhých jamkách se umlátím. A ještě mě sedřou o 2 400 Kč.

Dle mého přesně obráceně - jakákoli nepražská devítka, která nabízí neomezenou hru na celý den.

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,318
822
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Jak už jsem říkal v té diskusi, pro mě z těch "drahých" kde jsem hrál, je to albatross. Ale jen kvůli všemu okolo, naprosto skvělému a profesionálnímu personálu, restauraci na úrovni a všem možným drobnostem, které pro mě dělají celkový dojem. Jinak cena která tam je pro mě moc, kdyby to bylo jen super hřiště bez všeho okolo.
Z těch "levnějších" jednoznačně pro mě Český Krumlov. Opět vše super.
Kvalitně připravené hřiště samozřejmě platí pro obě.
Kam už nepáchnu ani za třetinu je Karlštejn, Mstětice, Písek... Z různých důvodů. Nerozebírám, protože se mají psát hřiště, která za to stojí :)

JanKostalCZE

správce
Tým 19.jamky
12.2.2016
1,891
1,520
123
Praha 7 - Holešovice
Jméno
Jan Košťál
Hodně smělé tvrzení. Uchodím se k smrti, na naprosto zběsilých greenech budu hrát při nejlepší trojputty a na zbytečně dlouhých jamkách se umlátím. A ještě mě sedřou o 2 400 Kč.

Dle mého přesně obráceně - jakákoli nepražská devítka, která nabízí neomezenou hru na celý den.
Pro me jsou Penati nejlepsi hriste co jsem kdy hral a ze jich mam odehrano hodne. kdyz vezmu ty tve mimoprazske devitky s fee treba 700, tak mi to za to nestoji

Ondra

Nováček+
15.7.2017
27
26
13
Pro přehled víkendových cen se dá na kouknout např. na ceník a přehled sobotních fee od D. Ebermanna na webu https://pratelegolfu.cz/kolik-stoji-golf-na-ceskych-hristich-v-roce-2018/
Teď jsem si srovnával Severní Moravu, nejlíp mi vychází Ostravice (1490, jen o 200 dražší než přes týden). O 25 % levnější než Čeladná, o 7 % dražší než Šilheřovice a Ropice. Ještě se dívám, že když se na Ostravici koupí fee online 48 hodin předem, je to o víkendu jen za 1100. To členství se mi fakt nevyplatí :D

Shoty: HonzaKulig

Toams

Aktivní člen
6.3.2016
180
84
38
Jméno
Tomáš
Pro me jsou Penati nejlepsi hriste co jsem kdy hral a ze jich mam odehrano hodne. kdyz vezmu ty tve mimoprazske devitky s fee treba 700, tak mi to za to nestoji
Souhlas, na lepsim hristi jsem zatim nehral a fee je, myslim odpovidajici ... ale je fakt, ze v Horehledech jsem jeste nebyl :D

Shoty: jan

Petr M.

Aktivní člen
5.10.2017
236
174
43
Karlovy Vary
Jméno
Petr Matoušek
Smysl tohoto téma asi moc dobře nechápu. Naprosto subjektivní hodnocení, které ovlivní strašně moc faktorů. Roční období, počasí, turnaj nebo volná hra, složení flajtu a hlavně jak se mi ten den dařilo. Pokud dám HIO, vyhraju turnaj, radikálně snížím HCP, bude dobrý oběd, skamarádím se s pěknou babou, tak je to hřiště v Horní Dolní pro mě to nej. Pak ale můžu jet na Albatros, Karlštejn nebo Penati po ranní hádce s manželkou, cestou zácpa, že sotva stíhám tee time, celý den prší, dvakrát uklouznu na blátě a pak mi číšník vylije polívku do klína, tak je jasné, že sem už dlouho nepojedu.
Cena za hru se skládá nejen z ceny fee, ale je nutné započítat cestu, ubytování, startovné v turnaji atd. Takže levná 9 na Moravě je pro mě ve výsledku výrazně dražší než Olšovky ve Varech, kam to mám 10 minut a po obědě můžu být zase v práci.
Ale hlavně - máme tržní mechanismus, takže je čistě věc majitele, jakou cenu on považuje za přiměřenou.

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,318
822
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Smysl tohoto téma asi moc dobře nechápu. Naprosto subjektivní hodnocení, které ovlivní strašně moc faktorů. Roční období, počasí, turnaj nebo volná hra, složení flajtu a hlavně jak se mi ten den dařilo. Pokud dám HIO, vyhraju turnaj, radikálně snížím HCP, bude dobrý oběd, skamarádím se s pěknou babou, tak je to hřiště v Horní Dolní pro mě to nej. Pak ale můžu jet na Albatros, Karlštejn nebo Penati po ranní hádce s manželkou, cestou zácpa, že sotva stíhám tee time, celý den prší, dvakrát uklouznu na blátě a pak mi číšník vylije polívku do klína, tak je jasné, že sem už dlouho nepojedu.
Cena za hru se skládá nejen z ceny fee, ale je nutné započítat cestu, ubytování, startovné v turnaji atd. Takže levná 9 na Moravě je pro mě ve výsledku výrazně dražší než Olšovky ve Varech, kam to mám 10 minut a po obědě můžu být zase v práci.
Ale hlavně - máme tržní mechanismus, takže je čistě věc majitele, jakou cenu on považuje za přiměřenou.
Půlka zdejších témat je na tom naprosto stejně. Je to prostě "aby řeč nestála". Snad v tom někdo proboha nehledá objektivitu?
To přece nejde, každý čeká od hřiště něco jiného, každý má jiné finanční i časové možnosti, každý je jiný.
Což platí o "hodnocení" čehokoliv kýmkoliv.
Na csfd taky píšeš, že nechápeš jaký mají tamní příspěvky smysl?

Petr M.

Aktivní člen
5.10.2017
236
174
43
Karlovy Vary
Jméno
Petr Matoušek
Půlka zdejších témat je na tom naprosto stejně. Je to prostě "aby řeč nestála". Snad v tom někdo proboha nehledá objektivitu?
To přece nejde, každý čeká od hřiště něco jiného, každý má jiné finanční i časové možnosti, každý je jiný.
Což platí o "hodnocení" čehokoliv kýmkoliv.
Na csfd taky píšeš, že nechápeš jaký mají tamní příspěvky smysl?
Pravda, asi jsem se nechal unést a vzal jsem to moc vážně. Takže vlastně jen takový pokec kde se komu líbí.

Shoty: requo

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
1,534
1,591
123
Jméno
Martin Kopčák
Souhlas, na lepsim hristi jsem zatim nehral a fee je, myslim odpovidajici ... ale je fakt, ze v Horehledech jsem jeste nebyl :D
Prosím nesrovnávat Hořehledy s Penati, to je jak Range Rover s trabantem. A ano, je to přesně v tomto pořadí...:-D

Shoty: Marta a Dana

Nové turnaje

Statistiky fóra

Vlákna
1,472
Členové
373
Nejnovější uživatel
davisdMkeo7m

Různé užitečné odkazy

Zpravodaj 19.jamky

Novinky, akce a zajímavosti 19.jamky přímo na e-mail! Ať vám nic neuteče!

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
...nebo viz VÍCE INFO