Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Která hůl/hole je pro vás největší oříšek?

Která hůl/hole je pro vás největší oříšek?


  • Hlasovalo
    34

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Někomu jde to, někomu zase tohle no a někomu jde vše a někomu nejde nic. Ale přeci jen máme v bagech spoustu nádobíčka, se kterým bychom měli být schopni zahrát přesnou ránu. Ti šikovnější z nás i vhodně tvarovanou na základě profilu hřiště, počasí, předpokládané budoucí ráně, prolétnutí letadel atd.... Ale jistě každý z nás má hole, které nemá rádi a šaháme na ně neradi... a podle toho to dopadá. Jaká hůl je ta nejhorší pro vás a proč?
 
Hybrid, dřevo, driver
V tomto pořadí od nejhoršího.
Nemůžu se na ně spolehnout.
Jednu dobu bývala 5w moje nejoblíbenější hůl, protože prostě fungovala.
Hybrid mi nešel nikdy.
Driver je někdy v rámci mého (ne)umu to nejlepší co vzít do ruky, někdy je ho lepší nevytahovat.
Nevím, proč to někdy celkem jde, někdy vůbec, necítím to. Jo, je to na trenéra, já vím...
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Hybrid. Jakýkoli. Nikdy jsem ji jako "hůl" nebral. Nepřišla mi nikdy tak nějak správně golfová. Asi proto k ní mám takový negativní vztah. Vezmu ji do ruky a už vím, že je to špatně. A to je špatně. A výsledek je většinou špatně. Je to taky jediná hůl se kterou jsem kdy vzteky bouchl do země. Albatros, jamka 18. Zátah do vody. Naprosto zbytečně.
 
Upraveno:
Hybrid. Jakýkoli. Nikdy jsem ji jako "hůl" nebral. Nepřišla mi nikdy jak nějak správně golfová. Asi proto k ní mám takový negativní vztah. Vezmu ji do ruky a už vím, že je to špatně. A to je špatně. A výsledek je většinou špatně. Je to taky jediná hůl se kterou jsem kdy vzteky bouchl do země. Albatros, jamka 18. Zátah do vody. Naprosto zbytečně.
Je to tím vztahem k nenáviděného holi a myšlenkovému postoji k úderu, toto jsem měl s patrem do dvou metru, vždy jsem měl pochyby, že to nedám a nedal. Až jsem si pořídil patovací zrcadlo a nastavil 2m a bezmyšlenkovitě posílal míče do jamky se to spravilo a docela to tam padá.
Vše je pouze o tvém postoji k holi, snaží se s ní hrát co nejvíce a věř ji bude tvá nejoblíbenější, heslo je “ toto běžně hraji a dám to”.
 
Je to tím vztahem k nenáviděného holi a myšlenkovému postoji k úderu, toto jsem měl s patrem do dvou metru, vždy jsem měl pochyby, že to nedám a nedal. Až jsem si pořídil patovací zrcadlo a nastavil 2m a bezmyšlenkovitě posílal míče do jamky se to spravilo a docela to tam padá.
Vše je pouze o tvém postoji k holi, snaží se s ní hrát co nejvíce a věř ji bude tvá nejoblíbenější, heslo je “ toto běžně hraji a dám to”.
Děkuji ti Bohumile za naprosto zbytečnou analýzu mého problému, kterou sis mohl ušetřit, pokud bys můj příspěvek četl pořádně. [emoji16] Hraju už nějaký ten pátek a vím jak funguje síla mysli. A teď můžeš úplně v klidu napsat odpověď na otázku položenou v úvodu. [emoji6]
 
Pro mě dřevo, hybrid. Nehraju je, nelákají mě, dokonce se mi zpravidla ani vizuálně nelíbí. Mnohem víc ocenim rány dlouhými železy. Driver beru na milost, tam přínos vzdálenosti vidím. Chápu smysl dřev a hybridu, ok, akceptuji je u ostatních, ale u sebe - dekuji, nechci (možná zatím). :)
 
Za mě nejhorší driver, protože dřevem i tou holí :D hraji skoro stejnou vzdálenost.
A stejně mi to kolikrát nedá a když je v bagu, tak ji vytáhnu a pak se divím....
 
Pro mě dřevo, hybrid. Nehraju je, nelákají mě, dokonce se mi zpravidla ani vizuálně nelíbí. Mnohem víc ocenim rány dlouhými železy. Driver beru na milost, tam přínos vzdálenosti vidím. Chápu smysl dřev a hybridu, ok, akceptuji je u ostatních, ale u sebe - dekuji, nechci (možná zatím). :)
To já bych návrat dřeva uvítal. Protože jsem krátkej a druhá dlouhá z fairwaie by se hodila... Navíc když dřevo fungovalo, ztráta oproti driveru na délce byla víc než dostatečně kompenzovaná přesnosti a celkovou úspěšností...
 
nejvetsi orisek je kterakoliv hul, pokud je na levou (spatnou :D ) stranu :D :D
 
Driver :(
3W jsem prakticky stejně dlouhej jako solidně (ne skvěle) trefenej Driver, ale ten je ve většině případů prostě jen šlajzostroj nebo hookostroj :vomit:. Zkoušel jsem i jiný shafty, nic. Možná by to spravil pořádnej fitting na Driver, možná nějaký posílení těla, a nebo prostě nic :D. Uvidíme letos :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Hybrid. Jakýkoli. Nikdy jsem ji jako "hůl" nebral. Nepřišla mi nikdy jak nějak správně golfová. Asi proto k ní mám takový negativní vztah. Vezmu ji do ruky a už vím, že je to špatně. A to je špatně. A výsledek je většinou špatně. Je to taky jediná hůl se kterou jsem kdy vzteky bouchl do země. Albatros, jamka 18. Zátah do vody. Naprosto zbytečně.
Mám z hybridu úplně stejný pocit. Když jsem začínala, přemlouval mě trenér, že hybrid je pro mě, jako začátečníka, to pravé. Myslím, že jsem s ním asi 2x zkusila odpálit ( 2 míče...) a už se k tomu nikdy nevrátila. Naopak mě uchvátilo dřevo. A není to o hlavě. Hlavou bojuju s driverem, přesto je to moje 2. nejoblíbenější hůl. Po 9i. :D
 
Na prvním mistě driver, je to prostě dlouhá hůl a blbě se mi už koordinuje pohyb.
Možná v budoucnu si ho zas pořídím, ale s kratším shaftem.
To sámé je i 5tka železo, malá hlava na dlouhém shaftu.
No a nakonec wedge, ale to spíš, že nedokážu odhadnout vzdálenosti a dost se bojím dát “pořádnou” ranu
 
Driver :(
3W jsem prakticky stejně dlouhej jako solidně (ne skvěle) trefenej Driver, ale ten je ve většině případů prostě jen šlajzostroj nebo hookostroj :vomit:. Zkoušel jsem i jiný shafty, nic. Možná by to spravil pořádnej fitting na Driver, možná nějaký posílení těla, a nebo prostě nic :D. Uvidíme letos :)
mozna by to spravily jine ruce :D
 
Děkuji ti Bohumile za naprosto zbytečnou analýzu mého problému, kterou sis mohl ušetřit, pokud bys můj příspěvek četl pořádně. [emoji16] Hraju už nějaký ten pátek a vím jak funguje síla mysli. A teď můžeš úplně v klidu napsat odpověď na otázku položenou v úvodu. [emoji6]
a heleme se..... žije !!!!!! :) ( Mirek_62)
 
pro mě driver, vzhledem ke vzdálenosti carry 220 m také největší rozptyl, což značí nejproblémověší hůl v bagu.
 
Podrobnou odpoved jsem uvedl v sekci WITB :D
 
mozna by to spravily jine ruce :D
Půjčíš mi ty svoje? :p :D
Stejně to bude spíš hlava než ruce :D, protože pří pomyšlení, že ty a tobě podobný si jen tak lehce klidně švihnete a ta mrcha míč letí a letí (rovně) a nepadá... :devil:
 
  1. Hybrid, protože jak ho chystám na ránu, už "vím, že to bude špatně". A kvůli tomuhle dementálnímu bloku to pak taky špatně dopadne.
  2. Driver, protože když si s ním začnu moc věřit, jde to všechno do kopru.
 
Děkuji ti Bohumile za naprosto zbytečnou analýzu mého problému, kterou sis mohl ušetřit, pokud bys můj příspěvek četl pořádně. [emoji16] Hraju už nějaký ten pátek a vím jak funguje síla mysli. A teď můžeš úplně v klidu napsat odpověď na otázku položenou v úvodu. [emoji6]
To,že hraješ nějakou dobu nevím, děkuji za info, svým způsobem jsem odpověděl, a to příkladem-patr na dva metry, mohu uvést ještě jeden . Máme na hřišti public záludnou jamku #7 cca 240m vpravo stromy a aut, vlevo protibězna jamka a stromy fervej široká cca 30m, cílem, hrají 3w 200m za poslední stromy a bankry. Nic lehkého, docela se mi to daří. Teď to podstatné, využívám vizualizaci a ať jsem kdekoli tak si řeknu hraj to jako na jamce #7. Proto už nemám žádnou neoblíbenou hůl, ke každé si takto vytvořím vztah a podřídím se ji . Je to jako s lyžema když chceš aby točili jinak než jsou vyrobeny jde to, dře to a bolí to.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom