Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Krásný den!

SouthLefty

Nováček
HI (HCP)
35.6
Ahoj, dobrý den všem!
s golfem jsem začal asi před cca. 2 měsíci, kdy jsem dostal vysněné lekce s trenérem od Ježíška. Po 3-4 hodinách už jsem se cítil docela dobře (trenér chválil talent, který vím, že vůbec není vše). Dělal jsem od malička spoustu sportů, hlavně hokej, který jsem chvíli hrál řekněme na úrovni, že už za to neplatím, ale nějaké drobné jsem si i odnesl. Jinak jsem prošel fotbalem, tenisem, florbalem a atletikou. Golf mě cca. od 15 let hrozně bavil v TV a věděl jsem, že se k tomu dostanu, ale nějak jsem to odkládal a ani nevím proč. Možná pohodlnost a méně času, když už člověk pracuje. :) Byl jsem asi 3x na odpališti různě s kamarády, ale zkrátka a dobře jsem se poté vždy soustředil jinam. Loni během MASTERS 2020 jsem měl tak silné cukání v ruce, že kamarád mě vzal na neoficiální devítku na Hlubokou, kde jsem jakž takž asi obstál. Co si budem, není to zrovna těžká výzva ale poté jsem tedy poprosil rodinu o poukaz na golfové lekce viz. výše. Zkoušku na způsobilost jsem zahrál 30 STB bodů(9 jamek), což prý není vůbec špatné. Od té doby jsem byl hrát zatím 2x a v plánu mám chodit určitě 2-3 měsícně. Rád bych určitě nejdéle v září zkusil turnaj. Nyní mě napadají takové první dotazy a pocity, na které bych rád znal názor zkušenějších.
1) Jak rychle jste si sedli s 3W a Driverem? Je to něco, kde jsem dost nejistý, ale přijde mi škoda tyto hole nevyužívat. 5hybrid mi lítá výborně. Cca. 180m carry a troufnu si říct že v drtivé většině rovně. :D
2) když zahajujete ránu z odpaliště železem, používate tee-čko?
3) Set - po dohodě s trenérem mam Wilson ProStaff začátečnický, který je nyní pro mě ideální a pokud bych nabral kvality, tak za rok dva prý je dobré přejít na jiné hole. Jak jste to měli vy?
 
Ahoj, dobrý den všem!
s golfem jsem začal asi před cca. 2 měsíci, kdy jsem dostal vysněné lekce s trenérem od Ježíška. Po 3-4 hodinách už jsem se cítil docela dobře (trenér chválil talent, který vím, že vůbec není vše). Dělal jsem od malička spoustu sportů, hlavně hokej, který jsem chvíli hrál řekněme na úrovni, že už za to neplatím, ale nějaké drobné jsem si i odnesl. Jinak jsem prošel fotbalem, tenisem, florbalem a atletikou. Golf mě cca. od 15 let hrozně bavil v TV a věděl jsem, že se k tomu dostanu, ale nějak jsem to odkládal a ani nevím proč. Možná pohodlnost a méně času, když už člověk pracuje. :) Byl jsem asi 3x na odpališti různě s kamarády, ale zkrátka a dobře jsem se poté vždy soustředil jinam. Loni během MASTERS 2020 jsem měl tak silné cukání v ruce, že kamarád mě vzal na neoficiální devítku na Hlubokou, kde jsem jakž takž asi obstál. Co si budem, není to zrovna těžká výzva ale poté jsem tedy poprosil rodinu o poukaz na golfové lekce viz. výše. Zkoušku na způsobilost jsem zahrál 30 STB bodů(9 jamek), což prý není vůbec špatné. Od té doby jsem byl hrát zatím 2x a v plánu mám chodit určitě 2-3 měsícně. Rád bych určitě nejdéle v září zkusil turnaj. Nyní mě napadají takové první dotazy a pocity, na které bych rád znal názor zkušenějších.
1) Jak rychle jste si sedli s 3W a Driverem? Je to něco, kde jsem dost nejistý, ale přijde mi škoda tyto hole nevyužívat. 5hybrid mi lítá výborně. Cca. 180m carry a troufnu si říct že v drtivé většině rovně. :D
2) když zahajujete ránu z odpaliště železem, používate tee-čko?
3) Set - po dohodě s trenérem mam Wilson ProStaff začátečnický, který je nyní pro mě ideální a pokud bych nabral kvality, tak za rok dva prý je dobré přejít na jiné hole. Jak jste to měli vy?
1) pokud ti zatím 3W a 1W (driver) nesedí, tak ho ze hry vynech. Na začátečníka ti těch 180m hybridem bohatě stačí, až budeš mít s 3W a driverem dost natrénováno a budeš jim věřit, tak je vem do hry, jinak se budeš zbytečně stresovat a komplikovat si hru.
2) ano - používám týčko. Proč se dobrovolně připravovat o výhodu, kterou natýčkovaný míč poskytuje 😉
3) také jsem začínal s Wilson začátečnickým setem a po roce přešel k Mizuno holím, které už tolik neodpouštěly a umožňovaly tvarování ran.

Jinak vítej na Jamce.
 
1) pokud ti zatím 3W a 1W (driver) nesedí, tak ho ze hry vynech. Na začátečníka ti těch 180m hybridem bohatě stačí, až budeš mít s 3W a driverem dost natrénováno a budeš jim věřit, tak je vem do hry, jinak se budeš zbytečně stresovat a komplikovat si hru.
2) ano - používám týčko. Proč se dobrovolně připravovat o výhodu, kterou natýčkovaný míč poskytuje 😉
3) také jsem začínal s Wilson začátečnickým setem a po roce přešel k Mizuno holím, které už tolik neodpouštěly a umožňovaly tvarování ran.

Jinak vítej na Jamce.
Moc dík za odpovědi. K těm týčkům jsem to neupřesnil. S 6i a 7i též týčko beru, ale když je např. 120m jamka PAR3, tak na to vezmu 9i a s ním se mi daleko lépe hraje ze země, tak mě zajímalo, jestli je to tak správně. :)

Ještě jednou díky!
 
@SouthLefty: Ahoj, vítej na Jamce. Co bych za to dal, abych po dvou měsících mohl říct, že mi jakákoli hůl, resp. míček od ní létá převážně rovně. :)

K dotazům za sebe:

1) On ti ten driver ani dřevo nikam neuteče. Pokud ti to teď pěkně jde, tak si zahraj co nejvíce her do konce sezóny, ať co nejvíce načerpáš praktických dovedností na hřišti s tím, co umíš. Proč hrát z rafů nebo heváčů po sice dlouhé, ale nepřesné ráně, když nemusíš. :) Nemluvě o outech a překážkách, či ztracených míčích a s tím souvisejícími trestnými ranami.
2) používám týčko pravidelně u všech želez na odpališti. Je to pro mě drobná výhoda, míček je výše, trefím ho statisticky čistěji. Na trávu a zem je času dost na ferveji. I na krátké hole - dám týčko zpravidla skoro až do země, že je míček třeba jen milimetr nad. Neškodí mi to. A cokoli, co mi o pár procent může zvýšit úspěšnost a přesnost rány, se podle mě hodí. Je to pro mě i určitá součást jakéhosi rituálu - navyklého postupu, který mě před teeshotem uklidňuje.
3) Hole bych měnil, až se dostaneš na jejich limit. Dej tomu čas, až si to sedne a švih se zastabilizuje. Teď si ten golf užívej, hraj, s tím co máš a s čím to umíš a ušetřené peníze věnuj hře, tréninku a zážitkům na hřišti. S novými (jinými) holemi ti teď hrozí, že ti to nepůjde, tak jak si teď zvyklý a sezóna se už pomalu blíží ke konci. Je podle mě škoda si ty zbývající týdny rozhodit "novými" holemi.

:up:
 
Upraveno:
Dělám to stejně wedge až po 7i netýčkuji, často to pak trefím výše na úderové ploše a neletí to tu vzdálenost co očekávám.
 
Moc dík za odpovědi. K těm týčkům jsem to neupřesnil. S 6i a 7i též týčko beru, ale když je např. 120m jamka PAR3, tak na to vezmu 9i a s ním se mi daleko lépe hraje ze země, tak mě zajímalo, jestli je to tak správně. :)

Ještě jednou díky!
To týčko nemusí být vysoko, já ho u kratších holí (od 7i po wedge) zatlačuji téměř celé do země, ale míček leží na něm a ne na zemi.
Jen pokud chci uvedenými holemi zahrát vyšší ránu, tak ho povytáhnu dle potřeby.
 
@SouthLefty: Ahoj, vítej na Jamce. Co bych za to dal, abych po dvou měsících mohl říct, že mi jakákoli hůl, resp. míček od ní létá převážně rovně. :)

K dotazům za sebe:

1) On ti ten driver ani dřevo nikam neuteče. Pokud ti to teď pěkně jde, tak si zahraj pár her třeba do konce sezóny, ať co nejvíce načerpáš praktických dovedností na hřišti s tím, co umíš. Proč hrát z rafů nebo heváčů po sice dlouhé, ale nepřesné ráně, když nemusíš. :) Nemluvě o outech a překážkách, či ztracených míčích a s tím souvisejícími trestnými ranami.
2) používám týčko pravidelně u všech želez na odpališti. Je to pro mě drobná výhoda, míček je výše, trefím ho statisticky čistěji. Na trávu je času dost na ferveji. I na krátké hole - dám týčko zpravidla skoro až do země, že je míček třeba jen milimetr nad. Neškodí mi to. A cokoli, co mi o pár procent může zvýšit úspěšnost a přesnost rány, se podle mě hodí. Je to pro mě i určitá součást jakéhosi rituálu - navyklého postupu, který mě před teeshotem uklidňuje.
3) Hole bych měnil, až se dostaneš na jejich limit. Dej tomu čas, až si to sedne a švih se zastabilizuje. Teď si ten golf užívej, hraj, s tím co máš a s čím to umíš a ušetřené peníze věnuj hře, tréninku a zážitkům na hřišti. S novými (jinými) holemi ti teď hrozí, že ti to nepůjde, tak jak si teď zvyklý a sezóna se už pomalu blíží ke konci. Je podle mě škoda si ty zbývající týdny rozhodit "novými" holemi.

:up:
Ok, budu zkoušet dřevo a driver spíše jen na driving a snad se to zlepší. Na hřiště bych si s tím určitě netroufl. :) Na mojí první 18cte jsem i tak ztratil 4 míče, takže netřeba tomu nakládat víc. :D
Díky za tip. Vyzkouším i to "mikro natýčkování". :)
K holím - ani jsem nečekal, že bych si ještě letos kupoval znovu další set. Spíše jestli je to nyní správná cesta :)
 
Ahoj, dobrý den všem!
s golfem jsem začal asi před cca. 2 měsíci, kdy jsem dostal vysněné lekce s trenérem od Ježíška. Po 3-4 hodinách už jsem se cítil docela dobře (trenér chválil talent, který vím, že vůbec není vše). Dělal jsem od malička spoustu sportů, hlavně hokej, který jsem chvíli hrál řekněme na úrovni, že už za to neplatím, ale nějaké drobné jsem si i odnesl. Jinak jsem prošel fotbalem, tenisem, florbalem a atletikou. Golf mě cca. od 15 let hrozně bavil v TV a věděl jsem, že se k tomu dostanu, ale nějak jsem to odkládal a ani nevím proč. Možná pohodlnost a méně času, když už člověk pracuje. :) Byl jsem asi 3x na odpališti různě s kamarády, ale zkrátka a dobře jsem se poté vždy soustředil jinam. Loni během MASTERS 2020 jsem měl tak silné cukání v ruce, že kamarád mě vzal na neoficiální devítku na Hlubokou, kde jsem jakž takž asi obstál. Co si budem, není to zrovna těžká výzva ale poté jsem tedy poprosil rodinu o poukaz na golfové lekce viz. výše. Zkoušku na způsobilost jsem zahrál 30 STB bodů(9 jamek), což prý není vůbec špatné. Od té doby jsem byl hrát zatím 2x a v plánu mám chodit určitě 2-3 měsícně. Rád bych určitě nejdéle v září zkusil turnaj. Nyní mě napadají takové první dotazy a pocity, na které bych rád znal názor zkušenějších.
1) Jak rychle jste si sedli s 3W a Driverem? Je to něco, kde jsem dost nejistý, ale přijde mi škoda tyto hole nevyužívat. 5hybrid mi lítá výborně. Cca. 180m carry a troufnu si říct že v drtivé většině rovně. :D
2) když zahajujete ránu z odpaliště železem, používate tee-čko?
3) Set - po dohodě s trenérem mam Wilson ProStaff začátečnický, který je nyní pro mě ideální a pokud bych nabral kvality, tak za rok dva prý je dobré přejít na jiné hole. Jak jste to měli vy?
1) po 15ti letech golfu nejméně používaná hůl v bagu
2) ano i ne, na krátká železa pokud je odpaliště v dobrém stavu, tak nepoužívám. Nicméně pokud začínáš, tak používej všude do PW, hlavně neteečkuj kratší hole.
3) naprosto dostačující, přejít můžeš na lepší až se ti ustálí švih. Pak bych zašel na fitting :)
 
Ok, budu zkoušet dřevo a driver spíše jen na driving a snad se to zlepší. Na hřiště bych si s tím určitě netroufl. :) Na mojí první 18cte jsem i tak ztratil 4 míče, takže netřeba tomu nakládat víc. :D
Díky za tip. Vyzkouším i to "mikro natýčkování". :)
K holím - ani jsem nečekal, že bych si ještě letos kupoval znovu další set. Spíše jestli je to nyní správná cesta :)
Vzal bych to opačně, trénuj driver a dřevo se nech na později ;)
 
1) po 15ti letech golfu nejméně používaná hůl v bagu
2) ano i ne, na krátká železa pokud je odpaliště v dobrém stavu, tak nepoužívám. Nicméně pokud začínáš, tak používej všude do PW, hlavně neteečkuj kratší hole.
3) naprosto dostačující, přejít můžeš na lepší až se ti ustálí švih. Pak bych zašel na fitting :)
No a já jsem si jí na první rány docela oblíbil, tak jsem zvědav, jestli u mě bude její popularita klesat. :D
Ok, díky moc!
 
Ahoj, tak jen pro konzultaci zasílám update s mým začátkem. Absolvoval jsem první turnaj, kde jsem zahrál 52 STB a HCP mi klesl na 35.5. Musím říct, že to vše celkem chodilo jak mělo. Jen 2 ztráty míče. Driver poctivě trénuji, ale často mi to jde do šlajsu. Vše hold nejde hned. :) Při turnaj jsem mu dal na sedmi jamkách šanci a 5x to dopadlo ideálně, 2x chyba. Celkově už citím jistotu, ale nejvíc rad jsem zde nabral opravdu na greenu. Trojputtů bylo dost.l
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom