Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kouření na hřišti

Nevím jak ostatní, myslím si, že mnoho z nás m hraje i jiný sport, kouřite při něm?? Existuje mnoho povolání, kde je to zakázáno a ještě více, kde by je to ani nenapadlo. Mnoho sportovních aktivit proto ani kouření neřeší. Přeci se jdu projít, vyčistit si hlavu pobýt na čerstvém vzduchu, krásně upravené přírodě a totéž mohu umožnit i ostatním. Mnohdy jsou součásti hry i děti! Jak jsme šťastní, když vidíme Hnízdit na vodních plochách labutě, jinde kačeny , někde jsem viděl vydry. Příroda se k nám vrací, neodvracejme se k ní zády, jsme její součastí ať se nám to líbí nebo ne. Vše je jen o maličkostech, v některých vláknech jsem četl o nepříjemné obsluze a přitom stačí vlídné slovo, úsměv.. Nevím, nepamatuji si jestli mi cigaret ká přinášela více soustředění odbouravala stres, mnohdy stačí situaci přejít a mentálně se povzbudit popř. Nějaké dechové cvičení. Vždyť normální je ne kouřit a ne aby si ostatní mysleli, že jediná vlastnost kuřáků je bezohlednost.

Byť jsem pouze příležitostný kuřák a to výhradně doutníků, tak si myslím, že to co píšeš není nijak v rozporu s rozumným (výše několikrát popsaným) kouřením čehokoli (cigarety, doutníky, dýmky,...). Řada lidí dokonce oceňuje, že golf jako sport není vůči kouření a alkoholu tolik vyhraněný jako jiné sporty a myslím si, že i díky tomu dokáže být více společenský a komunikativní. Hrál jsem nespočet her a turnajů s kuřáky a nikdy jsem se nesetkal byť jen s náznakem nějakého hulvátství nebo otravování kouřem, všichni byli naprosto perfektně vychovaní...
 
Aktuální cedule na Zbraslavi a asi podobná pravidla budou v letošním suchu i jinde (?). Tak opatrně, ať nám nějaké hřiště nechytne! :)

unnamed.jpg
 
Tak proč ne, zakázat to jde snadno a nic to nestojí.
Na Dýšině ti dají uzaviratelný popelník do hry.
 
U nás v Sokolově jsou nyní na celém hřišti nově osazeny velké cedule se symbolem zákazu kouření. Kéž by to tak zůstalo napořád. Není nic odpudivějšího, než když si na greenu musíš vypíchnout 3 cizí pitchmarky a odhodit 2 cizí vajgly. V jakém psychickém rozpoložení pak asi člověk patuje?
 
U nás v Sokolově jsou nyní na celém hřišti nově osazeny velké cedule se symbolem zákazu kouření. Kéž by to tak zůstalo napořád. Není nic odpudivějšího, než když si na greenu musíš vypíchnout 3 cizí pitchmarky a odhodit 2 cizí vajgly. V jakém psychickém rozpoložení pak asi člověk patuje?
Nechci vypadat jako bojovník za kouření, ale nezdá se ti tenhle přístup debilní? To máš jako když všude nacpou na silnicích třicítku, protože lidí jsou prasata a jezděj všichni o dvacet víc.
Potrestat všechny slušný kuřáky, kteří vajgla na hřišti neodhodí nikdy kvůli nějakýmu praseti? Proč jako?
 
Nechci vypadat jako bojovník za kouření, ale nezdá se ti tenhle přístup debilní? To máš jako když všude nacpou na silnicích třicítku, protože lidí jsou prasata a jezděj všichni o dvacet víc.
Potrestat všechny slušný kuřáky, kteří vajgla na hřišti neodhodí nikdy kvůli nějakýmu praseti? Proč jako?
A kdo určí, kterej kuřák je slušnej a kterej je prase? Normální je neodhazovat vajgly kdekoliv kolem sebe. Během hry jich najdu klidně i 20 a víc a to není o jedinci. Bohužel jsem se setkal s menšinou těch slušných. Drtivá většina jsou bohužel prasata co mi kouří pod nos, klidně odloží cigáro na green při patování a s vajglem si nedělají vůbec starosti. Jejich oblíbená hláška "to se rozloží" bohužel nejvíc rozloží mě.
Současný zákaz je ale hlavně kvůli suchu a nebezpečí požáru.
 
Pokud mi nefuní dým pod nos a neodhazují vajgly po zemi, ať si kouřej.
Mě teda osobně mnohem víc vytáčí a rozhodí telefonování spoluhráče nebo protihráče během hry. Ani tak nejde o to, že přitom hlučí ale přijde mi to jako projev neúcty k spoluhráčům. Jako když bys šel s kámošem na pivo a on si v jednom kuse píše SMS s nějakou pipinou. Jo stane se vzjímečně situace, kdy zapomenš vypnout, nebo volají z hradu (manželka), to chápu. Ale vykecávat se půj jamky a čipovat s telefonem u ucha, to mě fakt vytočí do běla. Bohužel jen vnitřně, možná bych měl příště zkusit něco agresivnějšího. :p
 
A kdo určí, kterej kuřák je slušnej a kterej je prase? Normální je neodhazovat vajgly kdekoliv kolem sebe. Během hry jich najdu klidně i 20 a víc a to není o jedinci. Bohužel jsem se setkal s menšinou těch slušných. Drtivá většina jsou bohužel prasata co mi kouří pod nos, klidně odloží cigáro na green při patování a s vajglem si nedělají vůbec starosti. Jejich oblíbená hláška "to se rozloží" bohužel nejvíc rozloží mě.
Současný zákaz je ale hlavně kvůli suchu a nebezpečí požáru.
To jako fakt? No přece ten, kdo ho vidí prasit. Normal je nedělat bordel to je jasný.
Jenže to je konfrontace a do toho se nikomu nechce. Takže to zakážeme všem, to je simply..
Ze je ten zákaz primárně kvůli nebezpečí požáru chápu.
Vajgly na hřišti mě štvou taky, stejně jako jinej bordel. Například obaly od sušenek.
 
To jako fakt? No přece ten, kdo ho vidí prasit. Normal je nedělat bordel to je jasný.
Jenže to je konfrontace a do toho se nikomu nechce. Takže to zakážeme všem, to je simply..
Ze je ten zákaz primárně kvůli nebezpečí požáru chápu.
Vajgly na hřišti mě štvou taky, stejně jako jinej bordel. Například obaly od sušenek.
Jo to taky. V bagu už mám jednu kapsu vyhrazenou na cizí bordel, který sbírám a na konci u klubovny do koše vyházím. Ale jen na domácím hřišti.
 
Zajímavý info spojena s fotkou výše byla na Zbraslavi od maršála, ze jel napomenout pana s elektronickou cigaretou. Nakonec mu ji povolil, tedy... ze zákaz je z důvodu požáru a ecigareta požár nedopalek nezaloži. Dokážu si tedy představit, ze zákaz kouření se dá vykládat jako libovolný zákaz kouření. :) Vtip.

btw. mám dva kamarády (pár), kteří přešli na ecigarety, nosí je i na řetízek na krku a kouři v podstatě díky nim nepřetržitě (uvnitř, venku, v aute...) proste furt. Vypadá to pak trochu jako dudlík pro dospělé. Přijde mi, ze jsou mnohem zavislejsi než dřív. Teď už bez retizku na krku s ecigaretou neudělaji ani krok. Ale to je bokem.
 
Zajímavý info spojena s fotkou výše byla na Zbraslavi od maršála, ze jel napomenout pana s elektronickou cigaretou. Nakonec mu ji povolil, tedy... ze zákaz je z důvodu požáru a ecigareta požár nedopalek nezaloži. Dokážu si tedy představit, ze zákaz kouření se dá vykládat jako libovolný zákaz kouření. :) Vtip.

btw. mám dva kamarády (pár), kteří přešli na ecigarety, nosí je i na řetízek na krku a kouři v podstatě díky nim nepřetržitě (uvnitř, venku, v aute...) proste furt. Vypadá to pak trochu jako dudlík pro dospělé. Přijde mi, ze jsou mnohem zavislejsi než dřív. Teď už bez retizku na krku s ecigaretou neudělaji ani krok. Ale to je bokem.
No, cigareta je všude brána jako normální. Kde se nesmí kouřit, nesmíš používat ani ecigaretu. Je to na budku.
Na to kouření co myslíš se zákaz nevztahuje. Ale bacha, jsou prej na to jiný paragrafy :)
 
Aktuální cedule na Zbraslavi a asi podobná pravidla budou v letošním suchu i jinde (?). Tak opatrně, ať nám nějaké hřiště nechytne! :)

Zobrazit přílohu 5036
Jj....dnes na Albatrossu taky zákaz.....výslovně to zdůrazňoval marshall na startu.
 
Jak někde padlo výše, ze se nedopalek rozloží a co by ho tedy neodhazoval... no, odpověď je snadná. Rozloží, za 10 až 15 let (resp. látky v něm).

Btw přenosné popelníky jsou jedna věc, jistě chvályhodná. Nemůže však proschlá tráva chytnout i z odklepání vykouřeného zbytku? Pravděpodobnost možná mizivá... ?
 
Jak někde padlo výše, ze se nedopalek rozloží a co by ho tedy neodhazoval... no, odpověď je snadná. Rozloží, za 10 až 15 let (resp. látky v něm).

Btw přenosné popelníky jsou jedna věc, jistě chvályhodná. Nemůže však proschlá tráva chytnout i z odklepání vykouřeného zbytku? Pravděpodobnost možná mizivá... ?
Když klepeš popel, nic od něj nechytne. Když vyklepeš omylem i hořící tabák, zapálit to něco může. Podle mě je.na každém kuřákovi aby si dával majzla. Ale jak znám lidi, ten zákaz v tomhle počasí vlastně chápu..
 
Když si to nakousl avlákno obnovil, moc se mi líbilo v Pyšelích, když jsem tam byl s @jan, že automaticky pro kuřáky měly jednorázové popelníky na recepci každému k zdarma.

Vypadalo to jako krabička od sirek, uvnitř vyplněná alobalem. Za mě chytré a užitečné řešení.
 
Taky jsem se dozvěděl, proč byl u nás v Sokolově celoplošný zákaz kouření na hřišti. Regulérně chytla tráva (vysoký rough) od cigára na 13 jamce. Viník dělal že nic, ale naštěstí to z dálky viděl maršál a včas to udupal.
 
Když on ten koš je tááák daleko... :(

94D4E26B-D55F-4D91-AA9C-07FE5CC59C52.jpeg

@mkopcak nebude rád, bohužel foto je z včerejšího dne odpo - altánek v Hoře u grýnu pětky.
 
Když on ten koš je tááák daleko... :(

Zobrazit přílohu 11502

@mkopcak nebude rád, bohužel foto je z včerejšího dne odpo - altánek v Hoře u grýnu pětky.

Už jsem tam na to koukal, díky za připomenutí...shrabu to svýma transportníma hrabičkama, až půjdu okolo...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom