Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kouření na hřišti

bohumil.koval

Guru fóra
Ahoj, nevím jestli to tu už bylo, jak je to s kouřením na hřišti , jamkovišti,odkládání rozkouřených a dokouřených cigaret, cigár nebo i dýmek. Chování při hře kuřák nekuřák, je nějaká opora v pravidlech, výkladech.
 
Obecne koureni na hristi mi vadi, ale da se to prezit, pokud se kurak chova slusne, neodhazuje nedopalky na zem atd.
I profici na ET a PGA kouri behem kola, ale TV kodex je, ze se to nedava do vysilani.
 
Dřív, když jsem kouřil, jsem se snažil na hřišti nehulit nikomu přímo pod nosem a vajgly jsem si bral poctivě s sebou a pak je házel do koše.
Nevadí mi, když na hřišti někdo kouří, jako ex-kuřák jsem velmi tolerantní. Ale je potřeba u toho používat hlavu:)
 
Obecne koureni na hristi mi vadi, ale da se to prezit, pokud se kurak chova slusne, neodhazuje nedopalky na zem atd.
I profici na ET a PGA kouri behem kola, ale TV kodex je, ze se to nedava do vysilani.
Nevím, jak ostatní jen Chimeneze normálně dávali v TV GCH jak kouří.
 
Nevím, jak ostatní jen Chimeneze normálně dávali v TV GCH jak kouří.
U Jimeneze je to zname, ale jinak to neukazuji, jednou byl videt Clarke na nejakem turnaji a pak se za to rezie omlouvala
 
Nevidím, jaký mají ostatní názor, jen těch doplňků pro kuřáky a obecně je to řešeno místními pravidly, potom tu jsou marschalove?? Ale , ruku na srdce, kolikrát se vám stalo, že máte několik dopadů na jamkovišti, baví vás to ještě opravovat po jiných , když jdete v 17,00 jsou jich ...
 
V principu pokud někomu nekouřím pod nos a nedělám s tím nepořádek, je po tom každému kulové.
 
Chtěl jsem se zeptat všech , každý šel s někým nebo je sám kuřák, nic proti ním nemám, taky jsem kouřil. Kám dávají rozkouřenou cigaretu/ro během odplatu a patování. Minimum co znám, nebo jsem viděl, má nějaké udělátko na odložení, dejme tomu veliké patoviště jamka uprostřed a kam s tím??
 
@bohumil.koval: na já kouřím i na hřišti. Obvykle si zapálím po drivu na delší jamce, nejlépe do kopce:) Když potřebuju cigaretu odložit, používám na vozíku držák na tužku (na tužku nikdy nefungoval). Vajgly do koše na odpališti.
@Katy: Ti vadí i jen někoho vidět, jak kouří, i když ti nečmoudí pod nos? Když nedělá bordel?
 
@bohumil.koval: na já kouřím i na hřišti. Obvykle si zapálím po drivu na delší jamce, nejlépe do kopce:) Když potřebuju cigaretu odložit, používám na vozíku držák na tužku (na tužku nikdy nefungoval). Vajgly do koše na odpališti.
@Katy: Ti vadí i jen někoho vidět, jak kouří, i když ti nečmoudí pod nos? Když nedělá bordel?
Vadí mi, když mi kdokoliv čmoudí pod nos a dělá bordel... ;)
 
Ač sám nekuřák, nemám s tím problém, pokud to není vyloženě pod nos. Zatím jsem se ve flightu potkal jen s velmi slušnými kuřáky. Dýmka dokonce byla celkem voňavá a v jejím okolí neotravovaly mouchy a komáři.
 
Vadí mi, když mi kdokoliv čmoudí pod nos a dělá bordel... ;)
To je ok. Já mám údobí, kdy hulím jako fabrika (jako teď) a taky údobí, kdy nehulím. Takže si o sobě myslím že jsem "vychovaný" kuřák, vím co mi vadilo když jsem sám nekouřil a snažím se to nedělat...
Bylo v Hořehledech "korejské období", ta hovada nechávala vajgly na odpališti i na greenu a já blb to občas nevydržel a uklízel po nich.
Ale ze všeho nejvíc mi vadí bojovníci proti čemukoliv, co sami neprovozují, ale nijak je to neovlivňuje, přesto mají potřebu piskovat:)
 
Kouřil ,jsem hodně a dlouho. Nechal jsem toho před pěti lety. Nejsem militantní nekuřák a kouř mi nevadí. Ale když vidím vajgly poházené na hřišti , tak bych je dotyčnému vrazil ještě zapálené do zadní části těla. Chodím hrát s jedním kuřákem a dá jich podle toho jak se daří od 5ti do 20ti za kolo. Má skleničku s víčkem a žádný nenechá na hřišti . Tak by to mělo být a nikdy jsme neměli s kouřením problém.
 
U nas na lorete jsou k dispozici zdarma jednorazove popelniky. :)
Je to takova krabicka od sirek, uvnitr alobal.

Me ty cigara ke golfu nesedi. Ale kdyz lidi nedelaji binec..
 
U nas na lorete jsou k dispozici zdarma jednorazove popelniky. :)
Je to takova krabicka od sirek, uvnitr alobal.

Me ty cigara ke golfu nesedi. Ale kdyz lidi nedelaji binec..
Přesně tak...cigareta je na golfu divná. Před lety jsem na Kuňce doprovázela jako divák flajt, v němž šel mj. Ondřej Lieser. Hulil jako Temelín a rozhodně to nevypadalo ani sportovně ani profesionálně.
 
Mně to je asi jedno, pokud nevidím nikde vajgly a nekouří mi pod nos. Nevidím v tomhle moc rozdíl v golfu a jinde. Dokud šlo ještě v restauracích, tak bylo zajímavé sledovat, když jsme s rodinou byli někde na jídle, jak někteří bez problémů i u vedlejších stolů počkali, až dojíme a některým to zase bylo srdečně jedno. Stejně je to na golfu. U některých čudičů ani nevím, že čudí, takže pak v pohodě.

Zaregistroval jsem i zážitek, kdy to podle mého názoru mírně zdržovalo. Relativně pomalý 4-flajt, co noha nohu mine, spousta hledání míčků. Než šli hledat míček, dojeli na místo, na první pohled míček hráč neviděl, tak si vyndal krabičku, pak hledal zapalovač, v klidu si zapálil, zanadával a šel až poté hledat... bylo to takové relaxační tempo, úplně jedno, že jsme čekali za nimi už na odpališti. Nicméně, nemyslím si, že by to bylo tím, že ten dědula byl kuřák, tak by to bylo něco jiného. :)
 
je nějaká opora v pravidlech, výkladech
Ani pravidla, ani rozhodnutí kouření nijak neřeší. Jak tady možná už padlo (nepročítal jsem celé vlákno úplně podrobně), bývá kouření na hřištích řešeno provozním řádem.

Co se týče profíků - mám pocit že letos proběhla někde zpráva že Ladies European Tour zakázala hráčkám (i caddíkům) kouření. Nejsem si však nyní jist, jestli to platilo paušálně pro celou Tour a nebo pro jeden konkrétní turnaj a nepodařilo se mi ten článek dohledat...
 
Na PGATOUR ve FAQ je to tak kulantně k tématu řečeno:

Does the PGA TOUR allow smoking by players during tournaments?
Currently, the PGA TOUR does not have a policy against chewing tobacco or cigarettes. However, we do ask our players to be a little more discrete, keeping in mind that they may be being watched by a young audience both on the golf course and television.

Pro neanglicky mluvící volný překlad:

PGA TOUR dovoluje kouřit hráči během turnajů?
V současnosti PGA TOUR nemá politiku proti žvýkání tabáku nebo kouření cigaret. Nicméně požadujeme, aby byli naši hráči trochu diskrétnější, přičemž je třeba mít na paměti, že je mohou sledovat mladí diváci jak na golfovém hřišti, tak v TV.

:)
 
Nevím jak ostatní, myslím si, že mnoho z nás m hraje i jiný sport, kouřite při něm?? Existuje mnoho povolání, kde je to zakázáno a ještě více, kde by je to ani nenapadlo. Mnoho sportovních aktivit proto ani kouření neřeší. Přeci se jdu projít, vyčistit si hlavu pobýt na čerstvém vzduchu, krásně upravené přírodě a totéž mohu umožnit i ostatním. Mnohdy jsou součásti hry i děti! Jak jsme šťastní, když vidíme Hnízdit na vodních plochách labutě, jinde kačeny , někde jsem viděl vydry. Příroda se k nám vrací, neodvracejme se k ní zády, jsme její součastí ať se nám to líbí nebo ne. Vše je jen o maličkostech, v některých vláknech jsem četl o nepříjemné obsluze a přitom stačí vlídné slovo, úsměv.. Nevím, nepamatuji si jestli mi cigaret ká přinášela více soustředění odbouravala stres, mnohdy stačí situaci přejít a mentálně se povzbudit popř. Nějaké dechové cvičení. Vždyť normální je ne kouřit a ne aby si ostatní mysleli, že jediná vlastnost kuřáků je bezohlednost.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom