Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Koupě golfových holí/setu pro uplného začátečníka

Martinr

Nováček+
Jméno
Martin
Přijmení
Řičica
Zdravím, chtěl bych si koupit nějaké golfové hole/set pro začátečníka. Díval jsem se na sety Wilson pro začátečníky, jaký na to máte názor nebo máte někdo s těmito sety zkušenost? Chtěl bych něco tak do 10 000kč. Plánuju si příští rok udělat HCP a hrát spíše rekreačně. Na facebooku jsem narazil na inzerát na želez Cobra AMP Cell za 3500kč (hrané 3 sezony). Tak bych se chtěl zeptat jestli by mělo cenu do nich jít a dokoupit bag, putter a nějaký driver ? Nebo spíše jít do nějakého toho setu? Co jsem tady tak četl,dost lidí psalo, že hole ze setu, kromě želez, jsou spíše dobré jako tyčky k rajčatům... Tak nevím jakou možnost zvolit a co by pro mě bylo lepší.

Děkuji předem za rady a pokud máte na prodej nějaké hole nebo set RH, můžete mi poslat nabídku.

Martin

e05fc649f889d8222c84201825123d53.jpg

05d3d540b0b7254454eb856c873e79ea.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Přílohy

  • IMG_7870.jpg
    IMG_7870.jpg
    217,9 KB · Zobrazení: 396
Upraveno:
Není jasné, jakou pružnost mají shafty. Pokud Regular tak asi ok.
 
Za 10k se na bazaru celkem solidně vybavíš, rozhodně lépe než kompletním setem Wilson pro začátečníky.
 
Zdravím, chtěl bych si koupit nějaké golfové hole/set pro začátečníka. Díval jsem se na sety Wilson pro začátečníky, jaký na to máte názor nebo máte někdo s těmito sety zkušenost? Chtěl bych něco tak do 10 000kč. Plánuju si příští rok udělat HCP a hrát spíše rekreačně. Na facebooku jsem narazil na inzerát na želez Cobra AMP Cell za 3500kč (hrané 3 sezony). Tak bych se chtěl zeptat jestli by mělo cenu do nich jít a dokoupit bag, putter a nějaký driver ? Nebo spíše jít do nějakého toho setu? Co jsem tady tak četl,dost lidí psalo, že hole ze setu, kromě želez, jsou spíše dobré jako tyčky k rajčatům... Tak nevím jakou možnost zvolit a co by pro mě bylo lepší.

Děkuji předem za rady a pokud máte na prodej nějaké hole nebo set RH, můžete mi poslat nabídku.

Martin

e05fc649f889d8222c84201825123d53.jpg

05d3d540b0b7254454eb856c873e79ea.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ahoj, podívej se i na sbazar.cz, nebo bazos.cz, určitě tam seženeš. Já koupila z druhý ruky set z bagem za 2000 z původních 6500 a nebyly hrané. U mě nevýhoda, že hrají na levou stranu, ale pro praváky je toho hodně. Uvidíš, jestli u toho vydržíš. Letos dělali v Hostivaři kurzy s osvědčením za to, že si zaplatíš členství.
 
Hlavně tu pak nevystavuj fotky svých levých holích, budou se ti smát, že to fotíš přes zrcadlo.
Ale jak píšeš, být levák je v second handu velká nevýhoda a ani když kupuješ nové není to o moc lepší.
 
podepisuji :up::(
Hlavně tu pak nevystavuj fotky svých levých holích, budou se ti smát, že to fotíš přes zrcadlo.
Ale jak píšeš, být levák je v second handu velká nevýhoda a ani když kupuješ nové není to o moc lepší.
 
Ahoj, podívej se i na sbazar.cz, nebo bazos.cz, určitě tam seženeš. Já koupila z druhý ruky set z bagem za 2000 z původních 6500 a nebyly hrané. U mě nevýhoda, že hrají na levou stranu, ale pro praváky je toho hodně. Uvidíš, jestli u toho vydržíš. Letos dělali v Hostivaři kurzy s osvědčením za to, že si zaplatíš členství.
to je tedy hodně dobrá cena :oops:co je to za hole, nehrané za 2000 i s bagem ?
 
to je tedy hodně dobrá cena :oops:co je to za hole, nehrané za 2000 i s bagem ?

Callaway Strata, driver, 5 dřevo, 5 hybrid, S, 9, 7 a puter s bagem na Sbazaru.cz. Nechtěla jsem do toho investovat, když jsem v té době nevěděla, jestli mě to chytne. Chytlo a teď už koukám po lepších, jestli si mám udělat radost na příští sezónu? 😁 Pro nás levé toho moc není. Vidím tam jen značku Cobra asi za 20 tisíc ☹️. Počkám, jestli budou nějaké prémie a uvidím. A ty původní bych za 2500 prodala😂.
 
Strata na zacatek je uplne ok... kdyz se to koupi ojete. Mnoho lidi si nasledne necha ty zeleza a jen prikoupi lepsi dreva. Nic zleho na tom neni a nejeden anglican s tim vydrzi 10 let. :)

Cobra obecne dobra znacka i na zacatek... maji mnoho opravdu super modelu pro zacatecniky.
Jako vzdy dobre sledovat flex shaftu (R pro pany, L pro zeny) a hlavne stav gripu (rukojeti) neb jejich vymena je casto totozna s cenou takoveho setu na bazaru.

Obecne do 5K lze pri trose trpelivosti sehnat opravdu hodne... dobre tipy za me jsou napriklad Cleveland CG16.
Cobra AMP je ok, byt maji i typy co odpusti vice... Wilson je siroky pojem. Mnoho jejich modelu vhodnych na zacatek nejsou, jine zase nejsou uplne top a je treba to zohlednit v cene. Wilson dreva obecne mnoha lidem nesednou, naopak s Cobrou zahraj neco snad uplne kazdy. Ale vse je to indivindy. :)

Bag je otazka par set, nebo treba moznost koupit v Decathlonu atp.

V pripade koupi noveho... dobre je koukat na vyprodeje v anglii.
 
Není od věci si také uvědomit, že pokud budeš mít Cobru, tak budeme mít stejnou značku holí a to už tu něco znamená!
 
Strata na zacatek je uplne ok... kdyz se to koupi ojete. Mnoho lidi si nasledne necha ty zeleza a jen prikoupi lepsi dreva. Nic zleho na tom neni a nejeden anglican s tim vydrzi 10 let. :)

Cobra obecne dobra znacka i na zacatek... maji mnoho opravdu super modelu pro zacatecniky.
Jako vzdy dobre sledovat flex shaftu (R pro pany, L pro zeny) a hlavne stav gripu (rukojeti) neb jejich vymena je casto totozna s cenou takoveho setu na bazaru.

Obecne do 5K lze pri trose trpelivosti sehnat opravdu hodne... dobre tipy za me jsou napriklad Cleveland CG16.
Cobra AMP je ok, byt maji i typy co odpusti vice... Wilson je siroky pojem. Mnoho jejich modelu vhodnych na zacatek nejsou, jine zase nejsou uplne top a je treba to zohlednit v cene. Wilson dreva obecne mnoha lidem nesednou, naopak s Cobrou zahraj neco snad uplne kazdy. Ale vse je to indivindy. :)

Bag je otazka par set, nebo treba moznost koupit v Decathlonu atp.

V pripade koupi noveho... dobre je koukat na vyprodeje v anglii.

Rozhodl jsem se, že půjdu cestou bazaru - alespoň u želez. Na ty Cobry, jsem zareagoval až pozdě, když už byly prodané, takže budu dál hlídat bazary a třeba na něco narazím. (Upřímně mě to teda dost naštvalo, protože i trenér mi ty hole odsouhlasil a nic není hezčí než právě logo Cobry 😅)

Bag dnes budu objednávat tento Oakley a když už je na ClubHouseGolf ten výprodej, tak přihodím i nějaký oakley pásek, triko a kšiltovku ať mám poštovné zadarmo. Od značky Oakley mám už věci na motocross a jsem s nimi spokojený, takže věřím, že i ten bag by mohl být v pohodě a něco vydržet. Myslím, že cena 94 eur je v pohodě.

Ve značkách a modelech holí se vůbec nevyznám, takže když něco najdu, tak se jako první dívám na recenze jak moc odpouští a na handicap range, aby byl mid-high, nebo high.

Vůbec ale netuším podle čeho vybírat třeba putter. Zatím jsem měl v ruce jen vypůjčený od trenéra nejspíš Odyssey White Hot 2-Ball (alespoň podle fotky jsem ho tak identifikoval😁).
 
Není od věci si také uvědomit, že pokud budeš mít Cobru, tak budeme mít stejnou značku holí a to už tu něco znamená!
Strata na zacatek je uplne ok... kdyz se to koupi ojete. Mnoho lidi si nasledne necha ty zeleza a jen prikoupi lepsi dreva. Nic zleho na tom neni a nejeden anglican s tim vydrzi 10 let. :)

Cobra obecne dobra znacka i na zacatek... maji mnoho opravdu super modelu pro zacatecniky.
Jako vzdy dobre sledovat flex shaftu (R pro pany, L pro zeny) a hlavne stav gripu (rukojeti) neb jejich vymena je casto totozna s cenou takoveho setu na bazaru.

Obecne do 5K lze pri trose trpelivosti sehnat opravdu hodne... dobre tipy za me jsou napriklad Cleveland CG16.
Cobra AMP je ok, byt maji i typy co odpusti vice... Wilson je siroky pojem. Mnoho jejich modelu vhodnych na zacatek nejsou, jine zase nejsou uplne top a je treba to zohlednit v cene. Wilson dreva obecne mnoha lidem nesednou, naopak s Cobrou zahraj neco snad uplne kazdy. Ale vse je to indivindy. :)

Bag je otazka par set, nebo treba moznost koupit v Decathlonu atp.

V pripade koupi noveho... dobre je koukat na vyprodeje v anglii.
Strata na zacatek je uplne ok... kdyz se to koupi ojete. Mnoho lidi si nasledne necha ty zeleza a jen prikoupi lepsi dreva. Nic zleho na tom neni a nejeden anglican s tim vydrzi 10 let. :)

Cobra obecne dobra znacka i na zacatek... maji mnoho opravdu super modelu pro zacatecniky.
Jako vzdy dobre sledovat flex shaftu (R pro pany, L pro zeny) a hlavne stav gripu (rukojeti) neb jejich vymena je casto totozna s cenou takoveho setu na bazaru.

Obecne do 5K lze pri trose trpelivosti sehnat opravdu hodne... dobre tipy za me jsou napriklad Cleveland CG16.
Cobra AMP je ok, byt maji i typy co odpusti vice... Wilson je siroky pojem. Mnoho jejich modelu vhodnych na zacatek nejsou, jine zase nejsou uplne top a je treba to zohlednit v cene. Wilson dreva obecne mnoha lidem nesednou, naopak s Cobrou zahraj neco snad uplne kazdy. Ale vse je to indivindy. :)

Bag je otazka par set, nebo treba moznost koupit v Decathlonu atp.

V pripade koupi noveho... dobre je koukat na vyprodeje v anglii.

Díky Honzo za odborný komentář😁. A ty znáš nějaké stranky na obchody v Anglii?
 
Strata na zacatek je uplne ok... kdyz se to koupi ojete. Mnoho lidi si nasledne necha ty zeleza a jen prikoupi lepsi dreva. Nic zleho na tom neni a nejeden anglican s tim vydrzi 10 let. :)

Cobra obecne dobra znacka i na zacatek... maji mnoho opravdu super modelu pro zacatecniky.
Jako vzdy dobre sledovat flex shaftu (R pro pany, L pro zeny) a hlavne stav gripu (rukojeti) neb jejich vymena je casto totozna s cenou takoveho setu na bazaru.

Obecne do 5K lze pri trose trpelivosti sehnat opravdu hodne... dobre tipy za me jsou napriklad Cleveland CG16.
Cobra AMP je ok, byt maji i typy co odpusti vice... Wilson je siroky pojem. Mnoho jejich modelu vhodnych na zacatek nejsou, jine zase nejsou uplne top a je treba to zohlednit v cene. Wilson dreva obecne mnoha lidem nesednou, naopak s Cobrou zahraj neco snad uplne kazdy. Ale vse je to indivindy. :)

Bag je otazka par set, nebo treba moznost koupit v Decathlonu atp.

V pripade koupi noveho... dobre je koukat na vyprodeje v anglii.

Souhlasím, já koupil minulý rok dva kompletní sety i s bagy Strata. Jsou hraná již pár sezón, ale železa jsou totálně v pohodě. Driver, dřevo i hybrid se také dá, minimálně na naučení. Určitě s nimi budu ještě minimálně jednu sezónu hrát, než si pořídím něco lepšího.
Oba sety i s bagy sem koupil komplet za 5.000,- (prodávající to dával pouze dohromady), ale na druhou stranu mám jeden kompletní bag v práci a druhý doma. Takže, když jdu trénovat nemusím z domu tahat bag, jelikož na Kširovku to mám 5 minut chůze z práce. A ten co mám doma s tím jezdím na jiná hřiště. Výhoda je, že cvičím i hraji se stejnými holemi :D jen jsem si pořídil ještě wedge 58 a jsem spokojen :)
Takže Strata pokud jsou v dobrém stavu může být.
 
Není od věci si také uvědomit, že pokud budeš mít Cobru, tak budeme mít stejnou značku holí a to už tu něco znamená!

Tak jestli si proti sobě tady někoho nepostvu, včetně koše na odpadky, tak já si je tedy koupím, ať jsme dva.😂 Třeba prorazíme, nebo všechny porazíme?😂
 
Tak jestli si proti sobě tady někoho nepostvu, včetně koše na odpadky, tak já si je tedy koupím, ať jsme dva.😂 Třeba prorazíme, nebo všechny porazíme?😂

giphy.gif
 
Vůbec ale netuším podle čeho vybírat třeba putter. Zatím jsem měl v ruce jen vypůjčený od trenéra nejspíš Odyssey White Hot 2-Ball (alespoň podle fotky jsem ho tak identifikoval😁).
Putter podle pocitu - zajdi si do kamenného obchodu a vyzkoušej 1) co se ti bude líbit 2) co ti bude pocitově fungovat. Pak můžeš hledat na bazaru - i když, puttery se asi zas tak moc neprodávají. Nechávají se odpočinout v garáži a po nějaké době se zase vytáhnou, když aktuálně používaný začne zlobit ;)
 
Putter podle pocitu - zajdi si do kamenného obchodu a vyzkoušej 1) co se ti bude líbit 2) co ti bude pocitově fungovat. Pak můžeš hledat na bazaru - i když, puttery se asi zas tak moc neprodávají. Nechávají se odpočinout v garáži a po nějaké době se zase vytáhnou, když aktuálně používaný začne zlobit ;)
Nemám risknout bez zkoušky tohle co jsem našel v Superkaufu za tu cenu? https://sport.bazos.cz/inzerat/112792025/golfova-hul.php
Když jsem se díval, tak se prodává něco nad 3000kč. Kdyby neseděl tak je možné, že bych ho za stejnou cenu poslal dál?
 
Nemám risknout bez zkoušky tohle co jsem našel v Superkaufu za tu cenu? https://sport.bazos.cz/inzerat/112792025/golfova-hul.php
Když jsem se díval, tak se prodává něco nad 3000kč. Kdyby neseděl tak je možné, že bych ho za stejnou cenu poslal dál?
Tak za 1000,- to jde. Jestli jsi z Prahy, tak zajeď do GolfArts, tam mají dost Odyssey k vyzkoušení ;)
 
Nemám risknout bez zkoušky tohle co jsem našel v Superkaufu za tu cenu? https://sport.bazos.cz/inzerat/112792025/golfova-hul.php
Když jsem se díval, tak se prodává něco nad 3000kč. Kdyby neseděl tak je možné, že bych ho za stejnou cenu poslal dál?


Můžeš vzít komplet a co se ti nehodí zas poslat dál. Lepší je něco s osobním odběrem, abys to viděl a vyzkoušel.
 
Callaway Strata, driver, 5 dřevo, 5 hybrid, S, 9, 7 a puter s bagem na Sbazaru.cz. Nechtěla jsem do toho investovat, když jsem v té době nevěděla, jestli mě to chytne. Chytlo a teď už koukám po lepších, jestli si mám udělat radost na příští sezónu? 😁 Pro nás levé toho moc není. Vidím tam jen značku Cobra asi za 20 tisíc ☹. Počkám, jestli budou nějaké prémie a uvidím. A ty původní bych za 2500 prodala😂.
díky za odpověď :up: bála jsem se, jestli jsem se nezeptala nějak blbě. A zdravím další levorukou :):up:. Chápu tvoji taktiku. Já mám Pingy a ještě pořád na ně se zalíbením čučím.:oops:. Držím palce, ať se objeví nějaká super akce na hole, které bys chtěla
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom