Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Morava Kořenec

Ahoj vsem,
dneska jsem poprve byla na Korenci (s mymi nevelkymi zkusenostmi), necekala jsem vubec nic... A byla jsem prekvapena velmi... Subjektivne neskutecne sympaticke hriste... Vylozene krici: golfisto, uzij si to se mnou, protoze te mam rado... Necitila jsem se vubec pod tlakem, ze bych ted musela zahrat presne "takovouhle" ranu, jinak budu dalsi ranou v riti... Libi se mi hodne ty stromy, co tam vsude maji... Par jich je i uprostred fairwaye... A podarilo se mi jeden smrcek pekne pretahnout mickem taky personal a ostatni golfisti mi prisli neskutecne v pohode... A mnam jidlo :) Rozhodne me tam uvidi mnohem casteji, nez jsem v teto sezone cekala... :)
 
Ahoj vsem,
dneska jsem poprve byla na Korenci (s mymi nevelkymi zkusenostmi), necekala jsem vubec nic... A byla jsem prekvapena velmi... Subjektivne neskutecne sympaticke hriste... Vylozene krici: golfisto, uzij si to se mnou, protoze te mam rado... Necitila jsem se vubec pod tlakem, ze bych ted musela zahrat presne "takovouhle" ranu, jinak budu dalsi ranou v riti... Libi se mi hodne ty stromy, co tam vsude maji... Par jich je i uprostred fairwaye... A podarilo se mi jeden smrcek pekne pretahnout mickem taky personal a ostatni golfisti mi prisli neskutecne v pohode... A mnam jidlo :) Rozhodne me tam uvidi mnohem casteji, nez jsem v teto sezone cekala... :)
Marně přemýšlím, kde tam je strom uprostřed fairwaie? Leda že by uprostřed fairwaie, kterou jsem za 3 roky netrefil.
To si nepamatuju, která to byla...
 
Marně přemýšlím, kde tam je strom uprostřed fairwaie? Leda že by uprostřed fairwaie, kterou jsem za 3 roky netrefil.
To si nepamatuju, která to byla...
Uz se mi to sliva, ktera to byla... Nejaka ve druhe pulce prvni devitky... A pekny rozkvetly kosaty stromecek pred greenem devitky... No hezky to tam bylo :) Nebo aspon ja si to uzila :)
 
Tak po dvou letech zase na Kořenci. Bylo to moje oblíbené hřiště i celý resort, vloni jsme nahradili Slavkovem, zkusit něco jiného.
Hotel je pořád stejnej (dobrej).
Někde se tu psalo, že se změnila restaurace k lepšímu - nesouhlas. Spíš mírně k horšímu. Jako měl jsem tam za tři dny i dobré jídlo, moc dobré, ale taky těžce průměrné. Polední menu dost bída, radši z normálního jidelaku.
Ale hřiště je v bídném stavu. Greeny až na pár docela dobré, ale fairwaie, to jsem ještě neviděl. Někde místa bez trávy (To se po loňsku dá pochopit a je to na spoustě hřišť), ale tam, kde tráva je, připomíná spíš rough. Míček se klidně zaboří do 2/3 do trávy uprostřed fairwaie, tak vysoko je posekáno. Všude se válí posekaná tráva, jak v roughu, tak na fairwai. Pro mě obrovské zklamání.
 
Poprvé v životě na Kořenci. Dosud jsem slyšel jen chválu. Moje zkušenosti jsou hodně, ale opravdu hodně špatné.
Hřiště je v tristním stavu. Hned u startu cedulky, že je na hřišti povolené stavění. Všude následky sucha, míčky běhají a skáčou jak šílené. Nejhůř je na tom asi fervej desítky, ale i na dalších jamkách je to s trávou bída. Když už je, tak se střídá 10 cm vysoká tráva s normální výškou. To mluvím o fervejích, je to asi výsledek špatného sekání. Na některých odpalištích skoro tráva není (třeba dámská #4). Jamka #8 mimo provoz, místo ní je vložená prý stará #3. Docela nás pobavilo přebíhání přes fervej #11 z grýnu #13 na odpaliště #14. Stojím na odpališti, založeno, zleva vyjdou lidi a jdou napříč mojí fervejí na svoje odpaliště. Po hřišti se pohybovalo dost lidí přebíhajících z jamky na jamku, asi je to tam obvyklé.
Poslední objednávky jídla v restauraci v 18:30. Škoda, že nás na to nikdo neupozornil, když jsme startovali v 16:00 - naštěstí jsme hřiště proběhli hodně rychle a ještě jsme vydyndali Cézar salát chvilku před 19:00.
Internet na pokoji nebyl žádný k nalezení, ale už nebylo s kým to řešit (recepce byla po večeři už zavřená) -vyřešili jsme to připojením přes telefon, ale překvapilo nás to.
Na fotce dole fervej desítky, nad tím okolí jamky #12 a pak nějaké další ferveje
kořenec.jpg
 
Diky za altualni recenzi, moc si me nepotesil, zacatkem zari tam mam na nejake konferenci ztravit tri dny. Tak to vypada, ze dame misto vice her jen jednu povinnou.

Prechody pres jamky jsem tam zazil take, docela prekvapko to jednou bylo :)
 
Poprvé v životě na Kořenci. Dosud jsem slyšel jen chválu. Moje zkušenosti jsou hodně, ale opravdu hodně špatné.
Hřiště je v tristním stavu. Hned u startu cedulky, že je na hřišti povolené stavění. Všude následky sucha, míčky běhají a skáčou jak šílené. Nejhůř je na tom asi fervej desítky, ale i na dalších jamkách je to s trávou bída. Když už je, tak se střídá 10 cm vysoká tráva s normální výškou. To mluvím o fervejích, je to asi výsledek špatného sekání. Na některých odpalištích skoro tráva není (třeba dámská #4). Jamka #8 mimo provoz, místo ní je vložená prý stará #3. Docela nás pobavilo přebíhání přes fervej #11 z grýnu #13 na odpaliště #14. Stojím na odpališti, založeno, zleva vyjdou lidi a jdou napříč mojí fervejí na svoje odpaliště. Po hřišti se pohybovalo dost lidí přebíhajících z jamky na jamku, asi je to tam obvyklé.
Poslední objednávky jídla v restauraci v 18:30. Škoda, že nás na to nikdo neupozornil, když jsme startovali v 16:00 - naštěstí jsme hřiště proběhli hodně rychle a ještě jsme vydyndali Cézar salát chvilku před 19:00.
Internet na pokoji nebyl žádný k nalezení, ale už nebylo s kým to řešit (recepce byla po večeři už zavřená) -vyřešili jsme to připojením přes telefon, ale překvapilo nás to.
Na fotce dole fervej desítky, nad tím okolí jamky #12 a pak nějaké další ferveje
Zobrazit přílohu 7928
jo, jo - Kořenec je poslední roky v katastrofálním stavu, … a přesto a přes protesty mnoha hráčů se tam stále hraje i liga, a hrát (i díky dlouhým prstům) bude i nadále - BOHUŽEL
 
Smutná zpráva, už tak nedostatečná nabídka hřišť okolo Brna se dál zhoršuje.
Naposledy jsem na Kořenci byl v květnu, to tam ještě nějaká tráva byla, ale už tehdy špatně střižená. Od začátku sezóny hledali greenkeepera, zřejmě moc úspěšní nebyli.
 
Měl jsem možnost si tam před pár dny zahrát, pocity z toho mám rozporuplné.

- řazení jamek na druhé devítce a jejich rozložení je opravdu poněkud pitomé. Dlouhé přechody mezi jamkami i přes jinou fervej, to je hráčsky nepřívětivé a bezpečnosti to taky nepřidá. Kdo tohle vymyslel...? Kdyby tam nebyl prostor, ale tohle není vynucené prostředím, to je prostě blbě navržené/postavené.

- nejsem místní, hrál jsem tam jen jednou kdysi před mnoha lety ligu, tak jsem se na recepci radši zeptal, jestli nejsou nějaké změny proti skorkartě. Prý ne. Na odpališti třetí jamky mě přivítala cedule "Změna řazení jamek, přejděte na odpaliště staré trojky, pak pokračujete zde". Super, a kde tam jako mám hledat nějakou "starou trojku" a jak se má hrát? Takže jsem nic nehledal a hrál normálně, taky proto, že už jsem měl za prdelí flajt, který podle rezervací měl teprve vybalovat hole z auta. Na odpališti osmičky cedule "Jamka uzavřena". Paráda, to jsem rád, že to vím včas :(. Vzal jsem to po sedmnáctce, kde nikdo nebyl, ale kuwa fix, za tohle chtějí plnou cenu? A když při rezervaci vidí, že člověk je "cizinec", to by jim huba upadla, kdyby ho na ty speciality upozornili (zvlášť, když se dokonce sám zeptá)?

- že si tam asi místní chodí po hřišti tak nějak jak se jim chce bez ohledu na nějaké teetimy a pořadí jamek, to mě taky úplně nepotěšilo - když máte mít za sebou půl hodiny mezeru, jdete svižným krokem a na čtyřce máte za zády flajt, který měl před pěti minutami odpalovat z jedničky, to k pohodové hře nepřispěje.

- značení vzdáleností bídné. Čísla na šutrech jsou zajímavý nápad, obyčejné kolíky jsou takové "nudné", ale za to jsou zase "čitelné" odkudkoliv. Že je možné značit i další mety, nejen 150 a 100 m, to asi v Kořenci ještě nezjistili.

Za mě za ty peníze nic extra. Ano, jsou tam občas hezké výhledy, ale na golfovém hřišti si chci užít golf, rozhlížet se po krajině můžu i jinde a zadarmo.

Abych jenom nehaněl, jednička i osmnáctka mají příjemně širokou fervej, takže na začátek a konec kola by měli všichni vzpomínat v dobrém (pokud tedy na sedmnáctce neutopí všechny míčky). Ale není to trochu málo, Antone Pavloviči?
 
Diky za altualni recenzi, moc si me nepotesil, zacatkem zari tam mam na nejake konferenci ztravit tri dny. Tak to vypada, ze dame misto vice her jen jednu povinnou.

Prechody pres jamky jsem tam zazil take, docela prekvapko to jednou bylo :)

Tak, byl jsem tam. Jak jsem si zahrál, mám poznamenáno v deníčku:
kde jsou i aktuální fotky ze tří her po sobě jdoucích dnů. Osobní dojmy a pocity z hřiště a celého resortu, co mě tak napadají:
  • za cestu z Prahy to podle mého názoru nestojí, hodně z ruky, zpravidla po D1, kde to je hop nebo trop. Určitě ale jen jenom tehdy, pokud máte nějakou slevu, nebo hru v ceně ubytování... víkendové ceníkové fee (pá-ne) za 1.450 je hodně odvážné, vzhledem k tomu, jak hřiště a jeho herní plochy aktuálně vypadají. Pondělí až čtvrtek dle ceníku 1.050 Kč, no, s přimhouřením očí možná ok, ale jen tak tak.
  • jak padlo už výše, osmička je uzavřena, hraje se stará trojka, tzn. hrajete jakoby dvě trojky (obě třípary) za sebou. Ta stará "trojka" se mi docela líbila, hraje se kompletně přes vodu, tak mi to přišla výzva. Moc nevím, proč je osmička zavřena, podle mě její stav opticky nebyl o nic horší/lepší, než naprostá většina ostatních jamek
  • ferveje - tristní, holt není voda a nevím, jak tam v poslední době pršelo, ale zatímco jinde se to jakžtakž vzpamatovalo, tak tady pořád dle mého názoru povrch nic moc a velmi často končíte v holinách (na tee 1 a tee 10 cedulka, že je povoleno stavění)
  • grýny jsou dvou druhů: jedny pomalejší, jedny rychlejší. Spousta slabších míst. Když už jakžtakž skončíte dlouhou hrou na grýnu, a před vámi vypálený flek, tak vás to moc nepotěší. Není to ojedinělé.
  • jak je spousta jamek mírně klopených, tak i teď míčky dost odskakují i po docela povedené ráně do pozic, kde to fakt stojí za nic
  • hřiště jsem hrál po sobě třikrát, překvapivě asi by mě docela i bavilo a líbilo by se mi rozdílností jamek, ale ten stav fervejí a grýnů to prostě sráží. Druhá devítka asi trochu v lepším stavu, ale tamnější přechody jamek - pro nováčky: mějte s sebou někoho, kdo kořenec už hrál, spolehlivě jinak zabloudíte a skončíte na odpalištích jiných jamek, než přirozeně čekáte. :) Jakile bylo více lidí na hřišti, tak na druhé devítce jsem měl stejný pocit chaosu, jako kdysi v Semilech.
  • ubytování: hezké, ale zvenku hezčí, než uvnitř, kde člověk tak nějak čeká víc
  • jídlo a servis: chuť jídla super... ostatní - holt lidský faktor, ale ve výsledku vše ok. Recepce super, moc příjemné a usměvavé dámy.
Takže za mě resumé: když pojedete kolem, zhruba tak nejdále 10 km, tak to za odbočku ve všední den pro odškrtnutí si zahrát ok. O víkendu za plnou cenu - určitě ne. Já bych byl zklamaný.
 
Tak, byl jsem tam. Jak jsem si zahrál, mám poznamenáno v deníčku:
kde jsou i aktuální fotky ze tří her po sobě jdoucích dnů. Osobní dojmy a pocity z hřiště a celého resortu, co mě tak napadají:
  • za cestu z Prahy to podle mého názoru nestojí, hodně z ruky, zpravidla po D1, kde to je hop nebo trop. Určitě ale jen jenom tehdy, pokud máte nějakou slevu, nebo hru v ceně ubytování... víkendové ceníkové fee (pá-ne) za 1.450 je hodně odvážné, vzhledem k tomu, jak hřiště a jeho herní plochy aktuálně vypadají. Pondělí až čtvrtek dle ceníku 1.050 Kč, no, s přimhouřením očí možná ok, ale jen tak tak.
  • jak padlo už výše, osmička je uzavřena, hraje se stará trojka, tzn. hrajete jakoby dvě trojky (obě třípary) za sebou. Ta stará "trojka" se mi docela líbila, hraje se kompletně přes vodu, tak mi to přišla výzva. Moc nevím, proč je osmička zavřena, podle mě její stav opticky nebyl o nic horší/lepší, než naprostá většina ostatních jamek
  • ferveje - tristní, holt není voda a nevím, jak tam v poslední době pršelo, ale zatímco jinde se to jakžtakž vzpamatovalo, tak tady pořád dle mého názoru povrch nic moc a velmi často končíte v holinách (na tee 1 a tee 10 cedulka, že je povoleno stavění)
  • grýny jsou dvou druhů: jedny pomalejší, jedny rychlejší. Spousta slabších míst. Když už jakžtakž skončíte dlouhou hrou na grýnu, a před vámi vypálený flek, tak vás to moc nepotěší. Není to ojedinělé.
  • jak je spousta jamek mírně klopených, tak i teď míčky dost odskakují i po docela povedené ráně do pozic, kde to fakt stojí za nic
  • hřiště jsem hrál po sobě třikrát, překvapivě asi by mě docela i bavilo a líbilo by se mi rozdílností jamek, ale ten stav fervejí a grýnů to prostě sráží. Druhá devítka asi trochu v lepším stavu, ale tamnější přechody jamek - pro nováčky: mějte s sebou někoho, kdo kořenec už hrál, spolehlivě jinak zabloudíte a skončíte na odpalištích jiných jamek, než přirozeně čekáte. :) Jakile bylo více lidí na hřišti, tak na druhé devítce jsem měl stejný pocit chaosu, jako kdysi v Semilech.
  • ubytování: hezké, ale zvenku hezčí, než uvnitř, kde člověk tak nějak čeká víc
  • jídlo a servis: chuť jídla super... ostatní - holt lidský faktor, ale ve výsledku vše ok. Recepce super, moc příjemné a usměvavé dámy.
Takže za mě resumé: když pojedete kolem, zhruba tak nejdále 10 km, tak to za odbočku ve všední den pro odškrtnutí si zahrát ok. O víkendu za plnou cenu - určitě ne. Já bych byl zklamaný.

- 8. jamka se nehraje kvůli tomu, že je tam poničený grýn. Snad se jim spálil, když jim přestala jít závlaha
- hřiště jsem hrál několik dnů před tebou. Bylo sice ve stavu, jaký popisuješ, to je ale stav, který bych tam označil jako velice nadprůměrný. Fairwaye skákaly daleko méně než je zde běžné. .
- cenově je fee úplně mimo realitu. 500 Kč ve všední den, 700 Kč o víkendu by byla odpovídající cena
- kvalita jídla se nedá hodnotit s obecnou platnosti pro ostatní. Nájemce restaurace jim tam skončil a to jídlo, které jste jedli bylo skoro jistě dovezené cateringovou firmou. Příští rok to tam bude určitě jinak, zatím ani v klubu nevědí jak... ( netvrdím, že nutně horší)
 
Upraveno:
Po roce jsem dal Kořenci zase šanci. Přečetl jsem si rozhovor s novou šéfkou hřiště a ten vyzněl tak optimisticky, že jsem neodolal.
Na rozdíl od loňska jsem se trefil do období pár dnů po deštích, které hřiště moc nezvládlo, stejně jako ho dřív trápilo sucho. Po pár jamkách jsem měl bláto nastříkané až po kolena, všude bylo plno vody a chuchvalců posečené trávy. Kapitola sama pro sebe jsou bunkry - buď jezírka, nebo písek splavený až na kameny nebo rohože. Ani jediný bunker přitom nebyl označen v opravě. Ale největší zklamání pro mne byla chůze přes osmičku - tam jsem čekal perfektní stav těsně před znovuotevřením. O co jde - osmička se už skoro rok nehraje a čeká na obnovu greenu. Očekával bych, že tak dlouhá pauza prospěje i ferveji. Když jsem ale na ni uviděl fláky hlíny metr na metr, místa úplně bez trávy, tak v restart téhle jamky a zlepšení celého hřiště už moc nevěřím.
Jestli něco lze pochválit, tak greeny - ty převyšují zbytek hřiště o třídu, i když nejsou všechny stejně pomalé.

Foto - bunker na šestnáctce - jeden z těch v lepším stavu. Plno jich bylo horších... 3C385FB3-834F-418E-8BB9-13CC999EFA64.jpeg
 
jedno z hřišť kde už ani zadarmo
 
Díky za recenze, měli jsme v plánu zastávku (docela jsme se i těšili), ale po pročtení vlákna, již přehodnocujeme ...
 
Upraveno:
29.7. na Kořenci

Jak jsem tu slíbil, přidávám aktuální info a dojmy z Kořence. S kamarády jsme si vyjeli na odpolední relax do pro nás zatím nepoznaného resortu Kořenec s nadšením, ale i obavami, co nás vlastně čeká, jelikož moc pozitivních příspěvků zde z poslední doby není.
Takže, co se týká zázemí, tam asi nic nevytknu, restauraci jsme nevyužili, tak nehodnotím a driving range za mě plní přesně to, co má a je i hezky stylizováné odpaliště.
Pouze jeden malý chipping green a jeden putting green, kde zrovna probíhala hodina s dětmi, trochu narušila rutiny, protože jednoduše nebylo místo, tak jsme to vyřešili hraním na koše, které jsou v prostoru range.

Odpaliště: není co vytknout, vše opečované a pěkně travnaté bez nějakých vypálených míst

Fairway: tady už by se nějaké výtky najít mohly, na některých jamkách v blízkosti lesa bylo steklé bláto v provazech třeba přes půl šířky a taky relativně mokro, nicméně se jednalo asi jen o 2 jamky a taky pouze v pár místech. Střih byl trošku vyšší, ale nic, co bych nazval rafem, naopak příjemné překvapení oproti očekávání a před jamkou pro vysoký chip naopak docela výhoda místa pod míčkem :) Vzhledem k propršenému červnu, je prakticky všude tráva a hřiště se jen zelená.

Bunkry: nenašel jsem jediný, o kterém bych si pomyslel něco víc než, jak se z něj sakra vyhrát :) co bylo bylo a už jsou všechny hezky opravené a udržované

Jamkoviště: asi nejhezčí část hřiště, velmi vtipně a mocně tvarované. Greeny byly relativně dost pomalé a "chlupaté", možná nějaký ozdravný režim, nevím. Po pár jamkách si ale člověk zvykne a už to tak nějak pomalu začne chápat, že je třeba se nebát udeřit..

Celkový dojem: pro mě krásné přírodní hřiště, které nevolá po zájmu davů a stojatých límečků, ale naopak vám dopřeje spoustu klidu, pohody a pěkných výhledů, jamky nejsou přehnaně složité, ale nepřesná rána je na některých automatická rozlučka s kulatou částí výbavy. Někdo tu zmiňoval orientaci na hřišti. My jsme si vytiskli mapku celého hřiště, ale i bez ní bych to nenazval bojovkou, cedulky byly na svých místech a dalo se podle nich orientovat. Mapka je jistota a napodruhé už jste jako doma.
Někomu může přijít hřiště jakoby lehce nedokonale udržované, já bych to nazval, že je to takové "raw" a naopak to dotváří atmosféru a golf je pro mě o výzvách :)

Cena fee: je na výběr z několika možností a tím je hřiště v pohodě dostupné bez nějakého naštvání, že za tu cenu to ...

Určitě letos ještě rádi zavítáme.

jamka č.2 jamka č.8 jamka č.18 jamka č.3
 
Upraveno:
Příští týden jedu na toto hřiště.
Chci se zeptat v jakém stavu je hřiště?
A co stojí v okolí za návštěvu (zámek a pod.)?
 
Příští týden jedu na toto hřiště.
Chci se zeptat v jakém stavu je hřiště?
A co stojí v okolí za návštěvu (zámek a pod.)?
Byl jsem minulý pátek, greeny a roughy fajn, ferveje místy docela suché, bankry jak který.
 
V okolí Boskovice, Zámek Černá Hora, Lysice. Taky je blízko Macocha - tu si ale nechej až po hře:eek:
Pokud planujes Macochu, tak si udelej rezervaci. My prave vstavame o dovolene v 6 rano, protoze jedinej volnej cas prohlidky v tomto tydnu byl v 8:40🙃
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom