Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kontrola vzdálenosti - wedge

Seppper

Guru fóra
Klub
Golf Club Beřovice
HI (HCP)
6,8
Jaký používáte systém pro kontrolu vzdálenosti? Já do teď asi žádný neměl, až minulý týden sem byl dvě hodiny s Markem Novým ( měl akci s Trackmanem na Albatrossu ) a výsledek asi hodiny práce je následující tabulka. Kdy pozn. za loftem znamená kam při nápřahu dostat ruce.

1622630950409.png



1622631092496.png
 
Jaký je prosím rozdíl mezi full wedge a iron swing? A kolik máš loft u PW?
 
Jedno je hrané pouze vrškem těla jako ostatní wedge a naplno to je i s rotací spodní časti těla, jako plná rána železem.

Lofty mám klasické, takže PW 46.
 
Jedno je hrané pouze vrškem těla jako ostatní wedge a naplno to je i s rotací spodní časti těla, jako plná rána železem.

Lofty mám klasické, takže PW 46.
jasný...chápu...přiznám se, že to moc nerozenávám, jsem samouk, pocitovej :) ale dává to smysl...
doufám jen, že se teď nezačnu při ranách do kila analyzovat, jestli nezapojuji i spodek...
PW mám taky loft klasický, takže 43° ;) (Titleist AP3)
 
Jojo podobne, polovicni, tri ctvrtecni a plnej svih. Ale zmereny pristrojem to nemam, takze spis pocit ziskanej z drivingu. Akorat ted hraju jen 60,52,46. Prislo mi ze na to jak malo takovejch ran mam na hristi, wedgi taham moc. Vetsinou mam do greenu 7i-9i, protoze bez driveru nejsem dostatecne dlouhej.
 
Já všechny vzdálenosti hraju 52° nebo 56° (vyjímečně) a pocitově. Je pravda, že vzdálenosti mám celkem natrénovány z indooru. Zkoušel jsem metodu ala Marek Nový, ale jak začnu přemýšlet, kam napřáhnout, jestli se do rány otočit nebo ne, tak to zkopu. Prostě si řeknu, kolik metrů chci zahrát a nechám to na těle a hlavě, ať dělají, co umí.Odhadem 8 z 10 je ok.
Jinak do 50m trénuji odstup 5m, pak už 10m.
 
Já všechny vzdálenosti hraju 52° nebo 56° (vyjímečně) a pocitově. Je pravda, že vzdálenosti mám celkem natrénovány z indooru. Zkoušel jsem metodu ala Marek Nový, ale jak začnu přemýšlet, kam napřáhnout, jestli se do rány otočit nebo ne, tak to zkopu. Prostě si řeknu, kolik metrů chci zahrát a nechám to na těle a hlavě, ať dělají, co umí.Odhadem 8 z 10 je ok.
Jinak do 50m trénuji odstup 5m, pak už 10m.
Do 50. ( často i delší vzdálenosti ) metrů čipuju a od 50. do 100 plnej švih wedge 60, 56, 52, 48 a PW. Ani náhodou netvrdím, že je to vždy OK. Ale v průměru je výsledek lepší, než kdybych experimentoval s délkou nápřahu! Výsledkem jsou tlustý nebo tenký rány a hlavně sockety!
 
Do 50. ( často i delší vzdálenosti ) metrů čipuju
A nepleteš si čip a pitch? 😉
 
Taky občas hraju na doběh delší než celá příprava, když se zadaří pár řízků jak spacák při pitchi.:) Když je to z ferveje po krátce střiženým, většinou neztratím tolik co při zablokované hlavě na vysoké přihrávky.
 
Me prijde jako vyhoda ty metody castecnejch naprahu treba to ze kdyz hrajes do vetru a ten plnej lob wedge z 60-70m by ti vitr zastavil a vratil, tak polovicni gap wedge leti niz a neni tolik ovlivnenej vetrem. Ale souhlasim s tim, ze je lepsi si nepridavat promenny a udelat si to jednoduchy.
 
A nepleteš si čip a pitch? 😉
Tak technika je stejná, takže to nerozlišuju. Podle vzdálenosti, sklonu terénu a povrchu trávy volba hole. Hlava hole jen zcela vyjímečně otevřená. Problém je samozřejmě doběh, ale ten se dá časem natrénovat i při hře. Myslím, že na konzistentní vysoké rány je potřeba hodně tréninkových hodin. Možná, kdybych měl vlastní indoor???🤔😁
 
A nepleteš si čip a pitch? 😉
taky když to jde, tak tyhle rány čipuju. Není nad čip šedesátkou z 50 metrů. I tak to má luxusní spin a kontrola vzdálenosti je výrazně lepší, než u piče :D
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom