Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kontrola vzdálenosti - wedge

A mohl bych ten čip 60° vedge na 50 metrů vidět? Tedy pokud se bavíme o čipu, tedy o úderu, kde se nevytáčí zápěstí.
můžu zkusit natočit, až budu na golfu
 
Jaký používáte systém pro kontrolu vzdálenosti? Já do teď asi žádný neměl, až minulý týden sem byl dvě hodiny s Markem Novým ( měl akci s Trackmanem na Albatrossu ) a výsledek asi hodiny práce je následující tabulka. Kdy pozn. za loftem znamená kam při nápřahu dostat ruce.

Zobrazit přílohu 24498


Zobrazit přílohu 24499

Prozradíš, jakým způsobem to měření probíhalo? Jaká byla sekvence kroků? Představuji si to tak, že byla vzdálenost, měl si určitý počet každou wedge, a pak jste zvolili tu nejpřesnější. Nebo?
 
A mohl bych ten čip 60° vedge na 50 metrů vidět? Tedy pokud se bavíme o čipu, tedy o úderu, kde se nevytáčí zápěstí.
Pokud ti tedy jde o to zápěstí, tak to tam lehce přidávám. Ale to je u delších čipů normální :) neboť bez zápěstí by ta rána nikam nedoletěla. A ano, stále je to považováno za čip.

Ale ano, šlo by to zahrát i kompletně bez zápěstí, na to už je ale potřeba změnit rovinu švihu. To znamená zahrát to už skoro ve stylu Dechambeau nebo Moe Norman.
 
Prozradíš, jakým způsobem to měření probíhalo? Jaká byla sekvence kroků? Představuji si to tak, že byla vzdálenost, měl si určitý počet každou wedge, a pak jste zvolili tu nejpřesnější. Nebo?

Probíhalo to tak, že sem postupně každou holí odpálil několik ran na 1/2 nápřah, 3/4 a na plno a pak se z toho udělal průměr kam to při jakém nápřahu doletí.
Takhle jsme to prošli od PW do 58 a ono se to celkem pěkně poskládalo po těch 5m.

Je tam samozřejmě nějaký rozptyl ale konečně mám přehled, kam to při solidně trefené ráně cca. doletí.

1622793455215.png
 
Probíhalo to tak, že sem postupně každou holí odpálil několik ran na 1/2 nápřah, 3/4 a na plno a pak se z toho udělal průměr kam to při jakém nápřahu doletí.
Takhle jsme to prošli od PW do 58 a ono se to celkem pěkně poskládalo po těch 5m.

Je tam samozřejmě nějaký rozptyl ale konečně mám přehled, kam to při solidně trefené ráně cca. doletí.

Zobrazit přílohu 24544

Děkuju za informaci. To vypadá skvěle a rozumně. Úplně si mě navnadil. Díky :up:
 
A jakou v té vzdálenosti hraje roli míček? To jste hráli drivingovými, nebo to nehraje roli v měření?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
A jakou v té vzdálenosti hraje roli míček? To jste hráli drivingovými, nebo to nehraje roli v měření?
Pokud to bylo na Trackmanu, tak lze drivingáč "přepnout" na ProVčka.
 
Netroufnu si odhadnout nakolik má vliv range vs třeba prov1, určitě ve spinu ale o kolik letí méně do 100m netuším.
Nicméně lze na trackmanu "vypnout" i vítr. My použili range balls.
 
Probíhalo to tak, že sem postupně každou holí odpálil několik ran na 1/2 nápřah, 3/4 a na plno a pak se z toho udělal průměr kam to při jakém nápřahu doletí.
Takhle jsme to prošli od PW do 58 a ono se to celkem pěkně poskládalo po těch 5m.

Je tam samozřejmě nějaký rozptyl ale konečně mám přehled, kam to při solidně trefené ráně cca. doletí.

Zobrazit přílohu 24544
doporučuji hrát "hnědý" a "fialový" :)
ne, vážně to vypadá pěkně :up:
 
Až dokončím teď takovou větší tréninkovou dávku, tak si možná udělám gap test na celý bag.
 
Pokud ti tedy jde o to zápěstí, tak to tam lehce přidávám. Ale to je u delších čipů normální :) neboť bez zápěstí by ta rána nikam nedoletěla. A ano, stále je to považováno za čip.

Ale ano, šlo by to zahrát i kompletně bez zápěstí, na to už je ale potřeba změnit rovinu švihu. To znamená zahrát to už skoro ve stylu Dechambeau nebo Moe Norman.
Tak já byl u trenéra strašně dávno, ale ten mne učil, že - zjednodušeně

- když je to bez zápěstí, míček spíš vzadu, odehráno jako putt, tak je to čip
- když je to ze zápěstím spíš bez těla, tak je to pitch

Ale jsem starej, blbej a mám vysoký HCP / to už se taky jmenuje jinak/, tak se asi pletu.
 
Tak já byl u trenéra strašně dávno, ale ten mne učil, že - zjednodušeně

- když je to bez zápěstí, míček spíš vzadu, odehráno jako putt, tak je to čip
- když je to ze zápěstím spíš bez těla, tak je to pitch

Ale jsem starej, blbej a mám vysoký HCP / to už se taky jmenuje jinak/, tak se asi pletu.
tohle je stejný kouzlo jako jako dráha patu. Klasický pat se učí, že jde po linii k jamce, ale když hraješ pat 20 metrů tak už tu linii dodržet nelze. To samé je čip. na krátkou vzdálenost je to jasný, zápěstí netřeba. Ale když se postupně vzdaluješ, tak ho holt přidat musíš.

když dodržím všechny zákonitosti čipu z 50 metrů, krom zápěstí, je to pro mě stále čip. Dalo by se to srovnat i s punchem...
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom