Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kontrola dýchání

Ideálně probíhá celý švih ve výdechu, kvůli stabilizace, tempu, správně aktivované bránici, břišního lisu a svalů pánevního dna. To syčení je dobré, já používám bzučení, změna tónu zvuku vyluzovaném v prošvihu indikuje přílišnou práci rukou.
Zajímavé, vyzkouším ... :)
 
Ideálně probíhá celý švih ve výdechu, kvůli stabilizace, tempu, správně aktivované bránici, břišního lisu a svalů pánevního dna. To syčení je dobré, já používám bzučení, změna tónu zvuku vyluzovaném v prošvihu indikuje přílišnou práci rukou.
Chtěl jsem se zeptat zkušenějších, možná i trenérů či cvičitelů , zdali otázkou dýchání a nácviku úderu je v první řadě kladen důraz na správé dechové součinnosti. Správný kondiční trenér vysvětluje cvik a také jak se u něj správně dýchá?
 
Chtěl jsem se zeptat zkušenějších, možná i trenérů či cvičitelů , zdali otázkou dýchání a nácviku úderu je v první řadě kladen důraz na správé dechové součinnosti. Správný kondiční trenér vysvětluje cvik a také jak se u něj správně dýchá?
A tohle vysvětlení, je uspokojující, či nikoliv? Možná bych ještě dodal, že u putování je to jinak, spíš jako u střelby, zpomalit dech a pohyb dělat bez dechu.
 
Hm, tak vám pěkně děkuju.
Už takhle furt zapomínám, co mám případně nemám dělat a teď ještě dýchání. Snad na to stihnu včas zapomenout :)
 
Hm, tak vám pěkně děkuju.
Už takhle furt zapomínám, co mám případně nemám dělat a teď ještě dýchání. Snad na to stihnu včas zapomenout :)
To, máš jako u pěchoty, která střílí za chůze, při do šlápnutí dokončívýdech posečka na obo nohách kvůli stabilitě a vystřelí nádech a jde dál. Ty po založení s nádechem natáhneš do horní polohy hole, posečkáš a s výdechem spouštíš do impaktua udeříš ideálně a dokončíš s otočením těla.. Zní to jednoduše , provedení je mnohdy tristní , ale nikdo není dokonalý,.
 
To, máš jako u pěchoty, která střílí za chůze, při do šlápnutí dokončívýdech posečka na obo nohách kvůli stabilitě a vystřelí nádech a jde dál. Ty po založení s nádechem natáhneš do horní polohy hole, posečkáš a s výdechem spouštíš do impaktua udeříš ideálně a dokončíš s otočením těla.. Zní to jednoduše , provedení je mnohdy tristní , ale nikdo není dokonalý,.
Nikoli.... nápřah i prošvih ve výdechu
 
Hm, tak vám pěkně děkuju.
Už takhle furt zapomínám, co mám případně nemám dělat a teď ještě dýchání. Snad na to stihnu včas zapomenout :)
Jako sorry Jardo za téma, vždyť toho není tolik..:):):), stačí pár věcí.. rovnováha, drž to lehce , vytočit bůček, levý rameno pod bradu, udržet pravý loket u těla,nezalomit levý zápěstí,čumět na míček a pěkně projít švih aby ti v impaktu šlo pravý koleno s holí, no a pár jiných drobností..:):):), no a pak to možná přijde...:):):), teď koukám na Tigera a nemá s tím žádný problém...:):):)
 
A kde je v tom jednoduchem postupu, ktery by se mel kdykoliv idealne zopakovat to dychani :)

p.s.: Jsem se divil, proc Tiger hodil driverem, kdyz mu micek skoncil uprostred fairway. Ale jinak mu to po takove dobe slo celkem v pohode
 
A kde je v tom jednoduchem postupu, ktery by se mel kdykoliv idealne zopakovat to dychani :)

p.s.: Jsem se divil, proc Tiger hodil driverem, kdyz mu micek skoncil uprostred fairway. Ale jinak mu to po takove dobe slo celkem v pohode
No v pár jinejch drobnostech..:):):)
 
Nikoli.... nápřah i prošvih ve výdechu
Budu rád , když mi to před vedeš , myslíme oba stejně, založím svýdechem s nádechem nápřah v horní poloze zastavím a s výdechem spouštím do impaktu a dokončím poté se znovu nadechnu?
 
Podle toho co yahoo píše tak založíš nadechnutý a vydechuješ po celou dobu - nápřah, vrchol, rána.
 
Nevím jestli už jste se tím někdo zabýval nebo to učí trenéři, jak dýcháte při švihu..? Nějak mě to napadlo na rohožce, můj dojem je že je lepší být vydechlý celý švih, ale možná je to špatně.. Vlastně jsem k tomu v žádný škole golfu(videa Mrůzek, Monty) nic nenašel..
Dýcháním se při tréninku golfu zaobírám delší dobu. Je velmi důležité správně dýchat. Celá příprava na odpal - rituál - obsahuje i dýchání. Je zcela jisté, že někdo, některé prvky golfového výkonu zanedbává ( nevnímá). Včetně trenérů.... Bohužel
 
Budu rád , když mi to před vedeš , myslíme oba stejně, založím svýdechem s nádechem nápřah v horní poloze zastavím a s výdechem spouštím do impaktu a dokončím poté se znovu nadechnu?
Klidně předvedu, 900,- Kč/50min, preshot routine(aim, grip, set up, cvičný švih) následuje založení nádech, pomalu začnu vydechovat jakoby proti odporu(nafukování míče) take away, back swing, top od the swing, down swing, impact, folow thru, finish, vše ve výdechu
 
Podle toho co yahoo píše tak založíš nadechnutý a vydechuješ po celou dobu - nápřah, vrchol, rána.
Davide nejsem vyhledávač, už bys to mohl pochopit.
 
Podle toho co yahoo píše tak založíš nadechnutý a vydechuješ po celou dobu - nápřah, vrchol, rána.
Davide nejsem vyhledávač, už bys to mohl pochopit.
Pochopil. Jen nevšiml. [emoji23][emoji23][emoji23] omlouvám se tímto oběma stranám...
 
Klidně předvedu, 900,- Kč/50min, preshot routine(aim, grip, set up, cvičný švih) následuje založení nádech, pomalu začnu vydechovat jakoby proti odporu(nafukování míče) take away, back swing, top od the swing, down swing, impact, folow thru, finish, vše ve výdechu
Myslím si, netvrdím, že předvedení nepotřebuj!
Je doporučuji přečíst si:
GOLFINFO- DECHOVÉ CVICENI , Jason DAY, kde je jasně a čitelně popsáno, a podloženo, jak to je s dýcháním z hlediska golf fitnesu na kvalitu Vaší potažmo naší hry.
Doporučuji všem , kteří se zabývají výukou jakéhokoliv sportu se této problematice věnovat a to nejen okrajově, golf je specifický a jsem rád, že je tomu věnováno takové pozornosti i na universitní úrovni nejen ve světě ale i u nás.
Nevím , kdo , ale ja jsem toto nikdy nečetl, jen jsem zapojil selský rozum a zkušenosti mne přdané ve fitku při kondičním tréninku, kde jsme se před každým cvikem věnovali nácviku správného dýchání aby nám nedošel dech.
Myslím si, že po seznámeni s článkem a odborníci si určitě stáhnou předmětnou DP, otázce dýchání u golfového úderu bylo řečeno vše!

https://www.golfinfo.cz/golf-ve-svete/vyzkousejte-preduderovou-rutinu-a-la-jason-day
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom