Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Konec plastových lahví na akcích ČGF

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Konec plastových lahví na akcích ČGF (Golf.cz)

Pitný režim na všech soutěžích ČGF se od letošní sezóny mění, startujícím již nebudou distribuovány nápoje v plastových lahvích. Důvodem jsou dopady na ekologii a také hygienická opatření v době koronavirová epidemie. Rozhodla o tom STK ČGF.

Česká golfová federace chce jít příkladem dalším sportům a po několika letech končí s dodávkami více než 50 tisíc plastových láhví na golfová hřiště ročně. Pravidla pro konání sportovních soutěží v době epidemie vydaná Národní sportovní agenturou navíc vyžadují, aby každý hráč, trenér, člen realizačního týmu či pořadatel používal výhradně svoje individuální vybavení včetně láhve nebo ručníku.

Nejlepší volbou je opakované používání vlastní nádoby na nápoje. I proto se ČGF rozhodla nabídnout všem soutěžícím zakoupení kvalitní termoláhve zn. Thor s logem federace připomínající 90 let založení ČGF. Láhev se tak může stát i památkou či dárkem pro široké spektrum golfistů.

„Rozhodli jsme se, že zhruba třem tisícovkám hráčů, kteří každoročně startují v turnajích a soutěžích ČGF, nabídneme dobrou termoláhev a možnost ji během dne doplňovat. Termoláhve začneme prodávat za 390 Kč už při úvodních turnajích RB CGAT na Zbraslavi a NGTM v Beřovicích a věříme, že o ně bude zájem nejen mezi hráči. Samozřejmě nikoho nenutíme, aby si ji kupoval, může při turnaji používat jakoukoliv vlastní. Důležité je, aby si hráči byli vědomi, že nikde na hřišti už od této sezóny při turnajích ČGF nenajdou v plastech balenou vodu,“ vysvětluje rozhodnutí technický ředitel Luboš Klikar.

Jak na Zbraslavi tak v Beřovicích budou termolahve o objemu 0,65 litru k dostání v recepcích, podobné to bude i na dalších soutěžích ČGF. Pro zájemce o termoláhev, kteří nemají možnost získat na soutěžích ČGF, je možné si láhev zakoupit po telefonické dohodě v sídle ČGF v Praze-Braníku (tel. 702 106 107).​

The post Konec plastových lahví na akcích ČGF appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Palec nahoru, super aktivita a navíc i velmi povedený design. Nebudete si ji někdo pořizovat?
EDIT: Já budu brát 10 ks k nám na recepci, mohl by o to být i mezi lidmi zájem...
 
Upraveno:
0,65 l mi přijde trošku málo, to mi vydrží max. na 6 jamek. A že by bylo možno vodu doplnit na „každé” jamce mi nepřijde jako reálné.
 
Palec nahoru, super aktivita a navíc i velmi povedený design. Nebudete si ji někdo pořizovat?
EDIT: Já budu brát 10 ks k nám na recepci, mohl by o to být i mezi lidmi zájem...
Shodou okolností jsem dnes mluvil se dvěma rodiči, jejichž děti jedou na cgf turnaj do Beřovic. Na lahve měli shodný, poměrně velmi kritický názor. Kromě toho, že nejsou zrovna levné, tak jim vadilo, že díky tomu, že jsou velmi malé, tak je jasné, že všechny děti je budou muset doplňovat z kohoutku, jedno za druhým, v době kovidu... Takže lahve nekoupí a budou si muset zajistit pitný režim sami ( dříve sice neekologicky zajištěn federací). Podle mne je to celkem hezký artefakt, myslím si, že od Federace by bylo poctivější říci, že chtěli ušetřit peníze a už nefinancovat pitný režim dětí.
 
Shodou okolností jsem dnes mluvil se dvěma rodiči, jejichž děti jedou na cgf turnaj do Beřovic. Na lahve měli shodný, poměrně velmi kritický názor. Kromě toho, že nejsou zrovna levné, tak jim vadilo, že díky tomu, že jsou velmi malé, tak je jasné, že všechny děti je budou muset doplňovat z kohoutku, jedno za druhým, v době kovidu... Takže lahve nekoupí a budou si muset zajistit pitný režim sami ( dříve sice neekologicky zajištěn federací). Podle mne je to celkem hezký artefakt, myslím si, že od Federace by bylo poctivější říci, že chtěli ušetřit peníze a už nefinancovat pitný režim dětí.
Já osobně už řadu let podobnou lahev používám a jsem s ní max spokojen, má objem 0,55 l a nemám problem si ji za hru 2x doplnit. Kvalitní thermolahve rozhodně levné nejsou, tahle cena mi přijde zcela v pohodě.

My zrušení plastových lahví v turnajích zavedli loni, nikdo s tím neměl nejmenší problém. Je pravdou, že jsme ušetřené peníze nakonec neinvestovali do lahví, ale do kvalitní zeleninovo ovocné svačiny do hry - jablka, banány, ředkvičky, mrkev, kedluben,...
 
Já osobně už řadu let podobnou lahev používám a jsem s ní max spokojen, má objem 0,55 l a nemám problem si ji za hru 2x doplnit. Kvalitní thermolahve rozhodně levné nejsou, tahle cena mi přijde zcela v pohodě.

My zrušení plastových lahví v turnajích zavedli loni, nikdo s tím neměl nejmenší problém. Je pravdou, že jsme ušetřené peníze nakonec neinvestovali do lahví, ale do kvalitní zeleninovo ovocné svačiny do hry - jablka, banány, ředkvičky, mrkev, kedluben,...
Mně osobně přijde rozumné, že se pití už nekupuje. Je spíše trochu nešťastné to načasování, protože pro rodiče dětí je to o starost více na turnaji, který je díky specialnímu režimu pro ně komplikovaný jak po organizační tak finanční stránce...
 
Palec nahoru, super aktivita a navíc i velmi povedený design. Nebudete si ji někdo pořizovat?
EDIT: Já budu brát 10 ks k nám na recepci, mohl by o to být i mezi lidmi zájem...
Tak jestli ji tam budeš mít už v sobotu, jednu vezmu..
 
Tak jestli ji tam budeš mít už v sobotu, jednu vezmu..
To bohuzel nestiham...
 
a nemám problem si ji za hru 2x doplnit.
Pokud je kde doplnit.
Nevšiml jsem si, že by naše hřiště oplývala možnostmi na doplnění lahve (možná některé max. po devítce odběhnutím někam do klubovny na WC).
Takže za mne je to jak „eko” vozy, kdy si řidič musí plánovat cestu s ohledem na dobíjecí stanice.
Tudíž - nápad jistě chvályhodný, bohužel s chybějící „infrastrukturou”.
 
Pokud je kde doplnit.
Nevšiml jsem si, že by naše hřiště oplývala možnostmi na doplnění lahve (možná některé max. po devítce odběhnutím někam do klubovny na WC).
Takže za mne je to jak „eko” vozy, kdy si řidič musí plánovat cestu s ohledem na dobíjecí stanice.
Tudíž - nápad jistě chvályhodný, bohužel s chybějící „infrastrukturou”.
Co vím, tak tento “problém” infrastruktury chtěla ČGF řešit, narazila na nezájem hřišť. A diktovat jim nic z principu nemůže. Já oceňuji první krok a věřím, že na sebe naváže další související aktivity...
 
Co vím, tak tento “problém” infrastruktury chtěla ČGF řešit, narazila na nezájem hřišť. A diktovat jim nic z principu nemůže. Já oceňuji první krok a věřím, že na sebe naváže další související aktivity...
Tak vybudovat odpovídající „infrastrukturu” něco (a v tomto případě ne málo) stojí. Navíc výnos 0,- (naopak ztráta za neprodané balené nápoje).
Ne všichni jsou takoví entusiasté jako ty.
U nově budovaných hřišť by to mohla řešit podmínka rozvodu pitné vody pro udělení stavebního povolení. U již postavených hřišť je to spíše utopie a bez „dotací” prakticky neprůchodné.
Ale čas ukáže.
 
To jsou ty nové nulové zelené ambice, bez nuceného příkazu neprůchodné, lze to nahradit místními zásobníky vody” kyvety” super to je na Ostravicí , kde jsou chráněné místa , bouřka , wc, odpočinková místnost a zde lze umístit zásobník vody.
Jestli je cena odpovídající, vzhledem k cenám termosek např v oblíbeném Decathlonu (179,-) , že nej jsou obyčejné vojenské čutory.
 

Přílohy

  • 718E3AF5-1E40-4D3E-97C9-43D1E8E698BA.jpeg
    718E3AF5-1E40-4D3E-97C9-43D1E8E698BA.jpeg
    45,3 KB · Zobrazení: 165
Není zásobník vody, jako zásobník vody. Už nevím, kde to bylo... Ale někde jsem už viděl od řas zelený barel. Chci věřit, že to zevnitř nebylo.

Jinak ale se mi ta aktivita líbí. 0.5 l jednorázové vody mi přijdou osobně úplně zbytečné.
 
Kyvety či plastové barely s vodou nejsou ekonomicky udržitelné řešení. Jednak pořizovací cena výdajových stojanů je celkem vysoká, dále je nutno platit i za plnění a pronájem (či nákup) kyvet (či barelů).
Při obvyklém objemu těchto zásobníků cca 20l si vodu doplní deset flajtů a je prázdný. To aby měl areál zaměstnaného extra doplňovače. Pochybuji, že by to mohla být placená služba.
Prostě mi to opravdu nedává ekonomicky smysl.
 
Kyvety či plastové barely s vodou nejsou ekonomicky udržitelné řešení. Jednak pořizovací cena výdajových stojanů je celkem vysoká, dále je nutno platit i za plnění a pronájem (či nákup) kyvet (či barelů).
Při obvyklém objemu těchto zásobníků cca 20l si vodu doplní deset flajtů a je prázdný. To aby měl areál zaměstnaného extra doplňovače. Pochybuji, že by to mohla být placená služba.
Prostě mi to opravdu nedává ekonomicky smysl.
Nová lavička u odpaliště taky sama o sobě nedává ekonomicky smysl.
Na Hazlově ty barely jsou, na Kynžvartu byly pokud si pamatuju taky.
 
No, před několika lety jsem četl jeden test vod. Srovnávali tam vodu z kohoutku ve vybraných městech, myslím, že tam byla i lahvová voda a pak tam byly i ty barely.
No a hádejte, co vyšlo nejhůř? Jednoznačně barely, voda se kazila a nebylo to vůbec pro pití doporučené.
Takže za mě, ať si to tam rezorty dají, ale já do toho nejdu. Venku, třeba ještě chvilkama na sluníčku, bude ta voda mírně řečeno nepoužitelná.
 
No, před několika lety jsem četl jeden test vod. Srovnávali tam vodu z kohoutku ve vybraných městech, myslím, že tam byla i lahvová voda a pak tam byly i ty barely.
No a hádejte, co vyšlo nejhůř? Jednoznačně barely, voda se kazila a nebylo to vůbec pro pití doporučené.
Takže za mě, ať si to tam rezorty dají, ale já do toho nejdu. Venku, třeba ještě chvilkama na sluníčku, bude ta voda mírně řečeno nepoužitelná.
Jj, takovej test jsem někde viděl taky. Akorát nejhůř vyšla balená voda v plastu. Stačí projet kolem nějakých skladů, když byla ještě v Rudné Delvita, měli tam palety s balenými nápoji pěkně na slunci. Za mě je nejlepší voda z kohoutku, pokud se tedy bavíme o chemicky upravené vodě kterou kupujeme.
 
Na hřišti v Malackách barel mají a kolega měl žízeň, tak se s radostí napil. Jak rychle šla voda dovnitř, tak šla i ven.
Malacky mají samozřejmě malou návštěvnost, ale osobně si myslím, že udržet kvalitu na takových veřejných místech je nereálné a bylo dosti odvážné se napít.
Nakonec to ustál bez úhony, ale myslím, že už se na hřišti nenapije :)
 
Nová lavička u odpaliště taky sama o sobě nedává ekonomicky smysl.
Na Hazlově ty barely jsou, na Kynžvartu byly pokud si pamatuju taky.
Lavičku postavíš, ale nemusíš ji 2-3x denně chodit otírat 😉
Prvotní investice je jedna věc a náklady na provoz druhá, ale to jistě víš sám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom