Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Komentáře k příspěvkům

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Objevil se modul pro komentování jednotlivých příspěvků. Napadá někoho smysluplné využití? Princip je takový, že existují běžné reakce, které je možné konkrétně a samostatně komentovat. Dokážu si to někde představit, jako docela funkční řešení. Koukněte na živé demo sem: https://ultraweb.co/threads/what-are-you-listening-to-with-comments.15/

Jinak obr tady:

Výstřižek.JPG

Má někde výhledově smysl?
 
Objevil se modul pro komentování jednotlivých příspěvků. Napadá někoho smysluplné využití? Princip je takový, že existují běžné reakce, které je možné konkrétně a samostatně komentovat. Dokážu si to někde představit, jako docela funkční řešení. Koukněte na živé demo sem: https://ultraweb.co/threads/what-are-you-listening-to-with-comments.15/

Jinak obr tady:

Zobrazit přílohu 11624

Má někde výhledově smysl?
Už jsem to viděl na více fórech, je pravda, že pak není třeba "citací" v pozdějším komentáři, většinou je pak i diskuze přehlednější. Jako možnost volby "komentář" vers. "odpověď s citací" by to mohlo být přínosem.
 
Objevil se modul pro komentování jednotlivých příspěvků. Napadá někoho smysluplné využití? Princip je takový, že existují běžné reakce, které je možné konkrétně a samostatně komentovat. Dokážu si to někde představit, jako docela funkční řešení. Koukněte na živé demo sem: https://ultraweb.co/threads/what-are-you-listening-to-with-comments.15/

Jinak obr tady:

Zobrazit přílohu 11624

Má někde výhledově smysl?

Ja osobne vnimam tuhle strukturu jako prehlednejsi, jak je to vsak v situaci, kdy chci reagovat na jiz vnoreny komentar?
 
díky za reakci, fajn.

Už jsem to viděl na více fórech,

Máš prosím nějaký link na fórum, kde to běží? Rád bych to viděl v praxi někde mimo demo.

Ja osobne vnimam tuhle strukturu jako prehlednejsi, jak je to vsak v situaci, kdy chci reagovat na jiz vnoreny komentar?

Takto to ukazuje obrázek

comments-2.jpg


---

Tyto komentáře jsou nadstavbovým modulem. Osobně mi přijdou v některých případech taky přehlednější. Ale váhám. Úplně se mi nepozdává zatím použití všude. Nemyslím si, že by to mělo fungovat tak, že fórum se zdrcne na úvodní příspěvek a pod ním hafo komentářů. Na druhou stranu na určitá "sběrná vlákna" + třeba galerie by se to hodit mohlo. Typově se domnívám, že např pro vlákna: jak jste naposledy hráli apod. Tzn. kde je jasně oddělitelný nový příspěvek nesouvisející s předchozím.
 
Máš prosím nějaký link na fórum, kde to běží? Rád bych to viděl v praxi někde mimo demo.
Např. tady
 
Michale, máš nějakou statistiku, kolik lidí se připojuje z mobilu a kolik z PC? Jen kdyby se něco měnilo, tak prosím i za mobilní rozhraní, protože já byl na jamce z PC asi jen třikrát a některé weby jsou primárně stavěné na PC a v mobilu jsou nepřehledné. Díky.
 
Michale, máš nějakou statistiku, kolik lidí se připojuje z mobilu a kolik z PC? Jen kdyby se něco měnilo, tak prosím i za mobilní rozhraní, protože já byl na jamce z PC asi jen třikrát a některé weby jsou primárně stavěné na PC a v mobilu jsou nepřehledné. Díky.

Statistiku mám, orientační poměr je dlouhodobě: PC - 48%, mobil 47% a 5% tablet. Všechny úpravy dělám tak, aby byly použitelné i na mobilu, sám tak Jamku z poloviny používám. Z toho důvodu některé funkce časem zanikly, nechovaly se na mobilu správně. Takže na to dávám hodně důraz - především na responzivní (že se to přeskládává automaticky) zobrazování v prohlížeči. Na případnou doplňkovou otázku - aplikaci přímo pro mobil nechystám, nejsou na to v tuto chvíli zdroje (aplikace se musí udržovat, k tomu i webová verze). Dostupný web ze všech běžných zařízení je tedy standard, ze kterého bych nerad ustupoval.

Výše uvedená funkce komentářů běží na mobilu dobře, alespoň dle dema, níže screen.

A1E9B6E8-8D05-4DD9-BB20-45A3C18D22C9.png

Díky ale za point, máš pravdu, tohle je důležité!
 
Statistiku mám, orientační poměr je dlouhodobě: PC - 48%, mobil 47% a 5% tablet. Všechny úpravy dělám tak, aby byly použitelné i na mobilu, sám tak Jamku z poloviny používám. Z toho důvodu některé funkce časem zanikly, nechovaly se na mobilu správně. Takže na to dávám hodně důraz - především na responzivní (že se to přeskládává automaticky) zobrazování v prohlížeči. Na případnou doplňkovou otázku - aplikaci přímo pro mobil nechystám, nejsou na to v tuto chvíli zdroje (aplikace se musí udržovat, k tomu i webová verze). Dostupný web ze všech běžných zařízení je tedy standard, ze kterého bych nerad ustupoval.

Výše uvedená funkce komentářů běží na mobilu dobře, alespoň dle dema, níže screen.

Zobrazit přílohu 11636

Díky ale za point, máš pravdu, tohle je důležité!
Ok, díky.
To prostředí vypadá jako na Linkedin, což je v pohodě a v mobilu přehledný. 👍
 
@requo už ses rozhodl ohledně komentářů?
 
@Mirek_62: Přikláním se jim. Ještě jsem se ale nedostal k podrobnějšímu otestování.

Jsou v podstatě tři varianty, které řeším:

A) zatím to neřešit a odsunout to na později
B) nasadit to komplet všude
C) nasadit to jen na některé konkrétní vlákna

Nejvíce by se mi osobně pozdávala varianta číslo 3. typicky pro vlákna sběrného charakteru (např. Jak jste naposledy hráli). Jeden z problémů, kterým se zabývám, je, že to vyžaduje větší nároky na moderátory (což nyní řeším jinde). Tzn. sledování, jestli něco má být "reakce" nebo "komentář" a přesouvání mezi nimi (uklízení), což zatím není třeba, protože je to vše jeden typ. Nejsem si jist, jestli mají "komentáře" opodstanění všude, protože monotématické vlákno je nepotřebuje.

Zároveň je problém v navázání na Tapatalk a spol a taky nevím, zatím, jak se to chová v souvislosti se sociálními sítěmi a případným odkazováním. Další - jedná se o (placený) addon třetí strany, takže je tu určité riziko dlouhodobé nekompatibility a problémů při budoucích aktualizací fóra, zároveň riziko, že nebude addon dlouho podporován.

Takže musím osobně překonat aktuální nechuť z bodů v předchozím odstavci. :) A vyzkoušet to na jednom vlákně reálně. Dostanu se k tomu, jakmile dořeším Pravidla fóra a nastavení, což si potřebuju teď pár dní nechat uzrát (a zprovoznit příslušnou sekci + sepsat Pravidla atd).

Kde by si to viděl jako vhodné použít ty příp. proč zrovna tam?
 
@Mirek_62: Přikláním se jim. Ještě jsem se ale nedostal k podrobnějšímu otestování.

Jsou v podstatě tři varianty, které řeším:

A) zatím to neřešit a odsunout to na později
B) nasadit to komplet všude
C) nasadit to jen na některé konkrétní vlákna

Nejvíce by se mi osobně pozdávala varianta číslo 3. typicky pro vlákna sběrného charakteru (např. Jak jste naposledy hráli). Jeden z problémů, kterým se zabývám, je, že to vyžaduje větší nároky na moderátory (což nyní řeším jinde). Tzn. sledování, jestli něco má být "reakce" nebo "komentář" a přesouvání mezi nimi (uklízení), což zatím není třeba, protože je to vše jeden typ. Nejsem si jist, jestli mají "komentáře" opodstanění všude, protože monotématické vlákno je nepotřebuje.

Zároveň je problém v navázání na Tapatalk a spol a taky nevím, zatím, jak se to chová v souvislosti se sociálními sítěmi a případným odkazováním. Další - jedná se o (placený) addon třetí strany, takže je tu určité riziko dlouhodobé nekompatibility a problémů při budoucích aktualizací fóra, zároveň riziko, že nebude addon dlouho podporován.

Takže musím osobně překonat aktuální nechuť z bodů v předchozím odstavci. :) A vyzkoušet to na jednom vlákně reálně. Dostanu se k tomu, jakmile dořeším Pravidla fóra a nastavení, což si potřebuju teď pár dní nechat uzrát (a zprovoznit příslušnou sekci + sepsat Pravidla atd).

Kde by si to viděl jako vhodné použít ty příp. proč zrovna tam?
Právě s přípravou pravidel a jasným definováním , kdy jen komentář a kdy případně odpověď s citací (pokud se to tedy vůbec dá pravidlově popsat) by to mohlo zpřehlednit jednotlivá vlákna. Zejména v případě, kdy více lidí reaguje na jeden příspěvek a každý teď i „cituje”, je pak vlákno nepřehledné.
 
@Mirek_62
Dobrý podnět myslím.
@requo
Na spoustě fór jsem viděl v pravidlech zákaz citovat poslední příspěvek, navrhuji dát do pravidel. Nemá smysl citovat když odpovídáš hned pod příspěvkem. Spolu s těmi komentáři to může přispět přehlednosti..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom