Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz KOMENTÁŘ: Jaký by měl být prezident federace?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
KOMENTÁŘ: Jaký by měl být prezident federace? (GolfDigest.cz)

ČASOPIS > OSMILETÁ ÉRA ZDEŇKA KODEJŠE končí a volit se bude nový prezident České golfové federace. Zda to bude už teď v březnu, anebo později, to ukáže koronavirová situace. O post se ucházejí čtyři kandidáti, jejichž jména jsou veřejnosti známa již od loňského podzimu.

Pokračovat ve čtení...
 
Úvahu p. Halady jsem si přečetl a i když na začátku nechce být adresný, ve výsledku z textu podle mého je jasné - koho by si nepřál. Resp. nikoho odjinud, žádného manažera krátce působícího v golfu atp. A v jednom z posledních odstavců se přimlouvá za kontinuitu, viz:

---
Nemyslím si rovněž, že Česká golfová federace potřebuje za dané situace nějakou radikální změnu kurzu. Podle mého soudu byla za posledních osm let její práce dobrá, atmosféra uvnitř dělná a profesionální. Svaz fungoval bez krizí a zádrhelů. Důkazem může být i zvládnutá situace okolo koronaviru, včetně komunikace se členy a všemi hráči. Nač výrazněji měnit to, co funguje?
---

Ale chce si to přečíst celý. Já nevím, vždycky se asi budeme ptát, jestli stará krev nebo mladá dravá krev. Současné období, kdy máme stát řízený jako firmu, moc radosti pro "mladou krev" nepřináší. Akorát v tom státě to není žádná mladá krev, ale stará krev s metodami a praktikami, které se za nějaké řízení, vývoj a rozvoj jen vydávají. Nejvíc by se mi líbila "osvícená stará krev s otevřenou hlavou a obklopena mladou krví, která tomu dává drajv a dokáže ty mlaďochy motivovat, ukočírovat a být jim přirozenou a důstojnou autoritu s otevřenou myslí směrem k budoucnu". Mno, kdo to z těch kandidátů na prezidenta čgf je? :)
 
Úvahu p. Halady jsem si přečetl a i když na začátku nechce být adresný, ve výsledku z textu podle mého je jasné - koho by si nepřál. Resp. nikoho odjinud, žádného manažera krátce působícího v golfu atp. A v jednom z posledních odstavců se přimlouvá za kontinuitu, viz:

---
Nemyslím si rovněž, že Česká golfová federace potřebuje za dané situace nějakou radikální změnu kurzu. Podle mého soudu byla za posledních osm let její práce dobrá, atmosféra uvnitř dělná a profesionální. Svaz fungoval bez krizí a zádrhelů. Důkazem může být i zvládnutá situace okolo koronaviru, včetně komunikace se členy a všemi hráči. Nač výrazněji měnit to, co funguje?
---

Ale chce si to přečíst celý. Já nevím, vždycky se asi budeme ptát, jestli stará krev nebo mladá dravá krev. Současné období, kdy máme stát řízený jako firmu, moc radosti pro "mladou krev" nepřináší. Akorát v tom státě to není žádná mladá krev, ale stará krev s metodami a praktikami, které se za nějaké řízení, vývoj a rozvoj jen vydávají. Nejvíc by se mi líbila "osvícená stará krev s otevřenou hlavou a obklopena mladou krví, která tomu dává drajv a dokáže ty mlaďochy motivovat, ukočírovat a být jim přirozenou a důstojnou autoritu s otevřenou myslí směrem k budoucnu". Mno, kdo to z těch kandidátů na prezidenta čgf je? :)

- chápu to dost podobně. Je to napsáno diplomaticky, ale v podstatě lobuje za Viduru. Janda i .Dědek jsou manažeři, kteří ve vedení klubů ani CGF nepracovali. Kontinuitu tak může zajistit jen Vidura, kterého podporuje stávající prezident Kodejš. Požadavky p. Halady splňuje teoreticky i Werner, ale ten je podle mne bez šance na zvolení a myslím si, že nakonec na prezidenta ani kandidovat nebude. Tipuji, že někoho podpoří a bude za to chtít viceprezidenta.
- "Goldy" - první prezident federace , Hanuš Goldscheider, je v článku nastíněn jako mírný diplomat. traduje se ale, že to byl spíše "osvícený despota", což myslím jako poklonu.
- glorifikace CGF za zvládnutí korona krize je taková polopravda. Ano, zvládla ji díky tomu, že výborně pracovala právní komise v čele s p. Čelikovským. Takže byly rychle a kvalitně zpracovány právní rozbory. Samotné vedení CGF tak působilo spíše jako pošťák, který rozbor doručil. Navíc je tak trochu paradoxem, že se vedení CGF těží kladné body z práce svého názorového oponenta. Navíc, pokud vím, tak první zásadní kroky k otevření hřišť vloni na jaře učinila vloni Asociace golfových hřišť, ne ČGF. Ta rozdělané jednání dotáhla do konce , zejména kvůli tomu, že je stát ( Hnilička ) CGf považoval za relevantnějšího partnera.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom