Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kolik spálíme kalorií při hodince golfu?

...no běhá, nějak ta pravidelnost běhu u mě upadá. Občas si sice potřebuju dokázat, že ještě uběhnu za nějaký rozumný čas desítku, ale těch chvil je méně a méně. Nějak končím u toho, že si vzpomenu, že jsem to dobře uběhl kdysi... a už jsem unavenej. :) Takže teď v podstatě dva naprosto nevhodné sporty k sobě - squash a golf. Doplněné občas nějakým protažením ve fitku, kam stejně (jak jsem si už přiznal) chodím proto, že tam chodí stejná skupina lidí a prostě - rád je vidím. :)
Ve fitku jsem byl včera, po půl roce, a musel bych mluvit sprostě, protože po třech opakováních mrtvýho tahu se 100kg jsem byl rozpálenej jak Temelín při odpichu
 
Jo, to jsem si přesně myslel taky, to 45 let. Tou dobou jsem si usmyslel, že to chce nějaké výzvy, tak jsem si dal závazek, že do 50 let -
- zaběhnu půlmaraton
- se naučím stojku - v prostoru, na rukou, s výdrží - třeba 30 vteřin.

50 mi bude letos. Půlmaraton zaběhnu kdykoli, třeba dneska. Stojka = jedno velké ZERO, NULA, ноль, prostě nic. Kapacita by byla, s oporou dám minutu, ale rovnováha v nedohlednu.
Tak naštěstí my ženy takové výzvy nepotřebujeme, ani cosi dokázat do 50ti let...;) Mě ti přijde, že dneska běhá každý...všude mají akce typu "run" a všude se prodávají boty na běhání, hadry na běhání...je to móda. Přiznávám, že uvést moje tělo do běhu je sakra fuška, no jo. Ano, vytlačit vozík na Dýšině na 17 jamku byl očistec. Ale shodně s JardaK musím říci, že radši pojedu půl dne na kole( a když to nebude furt do kopce, tak i ráda), než hodinu běžet. Radši chodím, na golfu, nebo okruhy v okolí v zimě proto, abych nezhebla nedostatkem pohybu. Potřebuju pohyb dělat tak nějak "mimochodem" a musí to bý zábava..fitko a takový zhůvěřilosti mě doslova děsí.
Každý to má jinak no...do padesáti maraton neuběhnu...asi bych to ani nestihla...vlastně ani nechci:D:D
 
Tak naštěstí my ženy takové výzvy nepotřebujeme, ani cosi dokázat do 50ti let...;) Mě ti přijde, že dneska běhá každý...všude mají akce typu "run" a všude se prodávají boty na běhání, hadry na běhání...je to móda. Přiznávám, že uvést moje tělo do běhu je sakra fuška, no jo. Ano, vytlačit vozík na Dýšině na 17 jamku byl očistec. Ale shodně s JardaK musím říci, že radši pojedu půl dne na kole( a když to nebude furt do kopce, tak i ráda), než hodinu běžet. Radši chodím, na golfu, nebo okruhy v okolí v zimě proto, abych nezhebla nedostatkem pohybu. Potřebuju pohyb dělat tak nějak "mimochodem" a musí to bý zábava..fitko a takový zhůvěřilosti mě doslova děsí.
Každý to má jinak no...do padesáti maraton neuběhnu...asi bych to ani nestihla...vlastně ani nechci:D:D

Tak jako ženská musíš uznat, že krize středního věku, jestli něco takového vůbec existuje, je snesitelnější, když chlap běhá a učí se stojku, nebo cokoli jiného (třeba žonglování a chůze po slackline mi nejdou vůbec :-D ), než pořízení milenky či motorky.
 
Tak jako ženská musíš uznat, že krize středního věku, jestli něco takového vůbec existuje, je snesitelnější, když chlap běhá a učí se stojku, nebo cokoli jiného (třeba žonglování a chůze po slackline mi nejdou vůbec :-D ), než pořízení milenky či motorky.
Co máš proti milenkám a motorkám?
 
Motorka má málo kol a milenka čerpá moc zdrojů. Navíc jsem za svou kariéru rozvedl víc jak 200 klientů - klientek, a ty příběhy :cry:
a minimálně půlka z nich byli (y) běžci a druhá cyklisti(tky) :p
 
Tak jako ženská musíš uznat, že krize středního věku, jestli něco takového vůbec existuje, je snesitelnější, když chlap běhá a učí se stojku, nebo cokoli jiného (třeba žonglování a chůze po slackline mi nejdou vůbec :-D ), než pořízení milenky či motorky.
Já nejsem ženská a souhlasím. Těsně před padesátkou jsem někde zaslechl vtip : "Ještě máš sex nebo už hraješ golf?" A tak jsem tady. Golf je milenka poněkud nevyzpytatelná, levná taky úplně není, ale dá ti klidně 18x za sebou a máme se rádi a to je hlavní ... ;)
 
Tak jako ženská musíš uznat, že krize středního věku, jestli něco takového vůbec existuje, je snesitelnější, když chlap běhá a učí se stojku, nebo cokoli jiného (třeba žonglování a chůze po slackline mi nejdou vůbec :-D ), než pořízení milenky či motorky.
Ti nevím, jestli ho u toho běhu klepne Pepka, tak to vyjde na stejno.:rolleyes:no, ty prachy zůstanou doma, pravda, neodčerpá je milenka. Tak asi jo;)
 
No to mám radost, jak jsem to hezky rozdmýchal...:)

Jen pro info, včera jsem to psal po návratu z hokeje a když jsem vytahoval věci, které byly komplet durch mokré, tak by každej běžec byl suchej a voňavej frajer.

A s "červeným" @Jerry (a nejen s ním) musím jednočně souhlasit, že bezcílné běhání nez možnosti se každou chvíli uspokojit trefením jamky je sebemrskačství.

Golfu zdar a ostatním sportům dle osobní preference taky.
 
To já nasnáším běhání ale pozor ... i chození:eek:. Pokud nemohu každých nejdéle 500 m zavěsit do jamky, tak nikam nepůjdu:down: Ještě to dokážu zkousnout, když má ta chůze nějaký cíl, nebo alespoň příslib cíle (hospoda, vynečení psa, vyžehlední průšvihu, sex v přírodě ... psa nemám a do hospod nechodím). Takže na výzvu "pojď na procházku" mě jentak říkat "Ano" neuslyšíte.:p
tak to já mám to samý - jednu dobu jsem se pustila do chůze ale chodit denně 10tis kroků je totální nuda i když máš ten cíl :rolleyes: ještě tak odvenčím, to je dobré pro 🐶🐶🐶 - ale jen to.
Navíc většina lidí při procházce vykládá a při tom se ZASTAVÍ :rolleyes:
Golf - to je jiná liga :up:;)
 
Hele Requo, oba víme, že na hubnutí je běh. Stačí mi uběhnout 13 km a spálím tolik, co za celou 18ku. Vzhledem k tomu, že málokdy vybíhám na méně než 9 km, tak .....
A hlavně, hubne se v kuchyni, při sportu akorát rozhodneš, co zhubneš.
Nikdy se nedá vybrat co zhubneš, tělo to bere rovnoměrně. Při sportu a posilování formuješ, zpevňuješ. Ale rozhodně si nevybereš partii na hubnutí :D
 
Nikdy se nedá vybrat co zhubneš, tělo to bere rovnoměrně. Při sportu a posilování formuješ, zpevňuješ. Ale rozhodně si nevybereš partii na hubnutí :D
přesně tak , je hodně zákoutí, která zůstanou nadšencům do hubnutí navěky neodkryta. Stejně jako lidé věří mýtu, že běh je dobrý na hubnutí. A přitom je snadný si vše najít. :up::up:;);)
 
Nikdy se nedá vybrat co zhubneš, tělo to bere rovnoměrně. Při sportu a posilování formuješ, zpevňuješ. Ale rozhodně si nevybereš partii na hubnutí :D
na druhou stranu, běh dělá dobře orgánům... což je pro celkovou kondici +++
ale není pro to třeba běhat dálky ...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom