Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kolik spálíme kalorií při hodince golfu?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Následující tabulka ukazuje statistiku, jak je golf náročný. kolik kalorii u něj spálíme v průměru během jedné hodiny a jak si vede v porovnání s ostatními sporty. Schválně, hodinkáři... odpovídá to vašemu měření?

125 LBS = 57 kg, cca
150 LBS = 68 kg
200 LBS = 90 kg
250 lbs = 113 kg

Výstřižek.PNG


zdroj tabulky (včetně kompletní verze): https://golf.procon.org/view.resource.php?resourceID=004761
 
Hele Requo, oba víme, že na hubnutí je běh. Stačí mi uběhnout 13 km a spálím tolik, co za celou 18ku. Vzhledem k tomu, že málokdy vybíhám na méně než 9 km, tak .....
A hlavně, hubne se v kuchyni, při sportu akorát rozhodneš, co zhubneš.
 
Jo a ta první běžecká položka je vtipná, odpovídá desítce cca za 28 minut, to v Čechách uběhne asi 10 lidí .... :-D, pro normální populaci unreal, 2:50 za kilák nedám ani na ten kilák, a to nejsem úplný běžecký ořezávátko.
 
Hele Requo, oba víme, že na hubnutí je běh. Stačí mi uběhnout 13 km a spálím tolik, co za celou 18ku. Vzhledem k tomu, že málokdy vybíhám na méně než 9 km, tak .....
A hlavně, hubne se v kuchyni, při sportu akorát rozhodneš, co zhubneš.
To mi osobně dává smysl, budu se 13km trápit u běhu kterej mě nebaví a nemám ho rád, místo abych chodil 10km po hřišti a ještě si u toho zahrál. :)
 
Akorát u golfu je na pytel, ze čím si lepší, tím hraješ méně golfu, takže méně spális :) u běhu v závodech bezis rychleji, takže plus minus spalujes stejne. Ale rozdíl mezi 100 ranami a nekolikerym hledáním míčku a hrou par ran nad par hřiště proste přemerovanim dráhy patu ze všech světových stran nedozenes. :)
 
Akorát u golfu je na pytel, ze čím si lepší, tím hraješ méně golfu, takže méně spális :) u běhu v závodech bezis rychleji, takže plus minus spalujes stejne. Ale rozdíl mezi 100 ranami a nekolikerym hledáním míčku a hrou par ran nad par hřiště proste přemerovanim dráhy patu ze všech světových stran nedozenes. :)
Kdepak, když jsi lepší, spoustu kalorií spalis hledáním míčků těch ostatních, vymerovanim svých patu, nekolikanasobnym premerovanim vzdálenosti ke každýmu křoví, vysvětlováním jak jsi to správně zahrál a ta blbá tráva roste o 5 stupňů jinam, kritizovanim těch co to neumí a zdrzuji. To je taky dřina určitě.
 
Akorát u golfu je na pytel, ze čím si lepší, tím hraješ méně golfu, takže méně spális :) u běhu v závodech bezis rychleji, takže plus minus spalujes stejne. Ale rozdíl mezi 100 ranami a nekolikerym hledáním míčku a hrou par ran nad par hřiště proste přemerovanim dráhy patu ze všech světových stran nedozenes. :)
Ale běhání je strááááášnááá průůůda!
 
Tak proč na to nejít opačně:
- zbytečné nezáživné aktivity typu běhání cílěně nechat negolfistům
- přijet v klídku na hříště
- zvýšit svou tělesnou hmotnost formou guláš se 6ti + 3 piva nebo caffe late s velkým dortíkem (dle vkusu každého soudruha), čímž se podle tabulek zvýší spotřeba kalorií
- obejít krásných 18 jamek bez zbytečného funění, protože o nepřímé úměře mezi spotřebou kalorií a tempem hry tabulka nehovoří
- v klidem v duši si uvědomit, co jsem udělal pro své zdraví
- a politovat ufuněné běhavce, kteří si nic neužili a ještě navíc jsou spocení a smrdí.

Konec úvahy.
 
neproměněný putt na birdie z 50 cm - 1500 kalorií + dušování s ukončením golfu
proč u tohoto bodu není žádná konkrétní osoba?:p
 
To mi osobně dává smysl, budu se 13km trápit u běhu kterej mě nebaví a nemám ho rád, místo abych chodil 10km po hřišti a ještě si u toho zahrál. :)

A hele JardaK zas do mne :-D, tak psal jsem to Requovi, neb on běhá. A nejdůležitější je ta věta HUBNE SE V KUCHYNI.
 
A hele JardaK zas do mne :-D, tak psal jsem to Requovi, neb on běhá. A nejdůležitější je ta věta HUBNE SE V KUCHYNI.
Ale prd do tebe, do běhání. Já to prostě nemám rád. Radši pojedu dvě hodiny na kole do kopce (což taky nemusím), než 10 minut běžet.
 
Ale běhání je strááááášnááá průůůda!

Jo, to jsem si přesně myslel taky, to 45 let. Tou dobou jsem si usmyslel, že to chce nějaké výzvy, tak jsem si dal závazek, že do 50 let -
- zaběhnu půlmaraton
- se naučím stojku - v prostoru, na rukou, s výdrží - třeba 30 vteřin.

50 mi bude letos. Půlmaraton zaběhnu kdykoli, třeba dneska. Stojka = jedno velké ZERO, NULA, ноль, prostě nic. Kapacita by byla, s oporou dám minutu, ale rovnováha v nedohlednu.
 
...no běhá, nějak ta pravidelnost běhu u mě upadá. Občas si sice potřebuju dokázat, že ještě uběhnu za nějaký rozumný čas desítku, ale těch chvil je méně a méně. Nějak končím u toho, že si vzpomenu, že jsem to dobře uběhl kdysi... a už jsem unavenej. :) Takže teď v podstatě dva naprosto nevhodné sporty k sobě - squash a golf. Doplněné občas nějakým protažením ve fitku, kam stejně (jak jsem si už přiznal) chodím proto, že tam chodí stejná skupina lidí a prostě - rád je vidím. :)
 
Tak proč na to nejít opačně:
- zbytečné nezáživné aktivity typu běhání cílěně nechat negolfistům
- přijet v klídku na hříště
- zvýšit svou tělesnou hmotnost formou guláš se 6ti + 3 piva nebo caffe late s velkým dortíkem (dle vkusu každého soudruha), čímž se podle tabulek zvýší spotřeba kalorií
- obejít krásných 18 jamek bez zbytečného funění, protože o nepřímé úměře mezi spotřebou kalorií a tempem hry tabulka nehovoří
- v klidem v duši si uvědomit, co jsem udělal pro své zdraví
- a politovat ufuněné běhavce, kteří si nic neužili a ještě navíc jsou spocení a smrdí.

Konec úvahy.

Málem bych se cítil uražen za ten pot a smrad. Ale je to bohužel pravda, ninimálně ten pot. Smrad je otázka deodorantu. Nicméně ten tón toho příspěvku je tak nádherně inspirující, že musím - zcela přátelsky a s nadsázkou, abych nebyl za trolla - přidat některé odrážky -
- ta lehkost, s níž se přemístím na 17. jamku na Dýšině, zanechav za sebou o deset let mladší a o dvacet kilo těžší zpocené golfisty :-D
- ta morální převaha, že si na něj vidím, když mne to přepadne na 4. jamce .....

Ale guláš mám taky rád. S kváskovým chlebem.
 
To já nasnáším běhání ale pozor ... i chození:eek:. Pokud nemohu každých nejdéle 500 m zavěsit do jamky, tak nikam nepůjdu:down: Ještě to dokážu zkousnout, když má ta chůze nějaký cíl, nebo alespoň příslib cíle (hospoda, vynečení psa, vyžehlední průšvihu, sex v přírodě ... psa nemám a do hospod nechodím). Takže na výzvu "pojď na procházku" mě jentak říkat "Ano" neuslyšíte.:p
 
Ale prd do tebe, do běhání. Já to prostě nemám rád. Radši pojedu dvě hodiny na kole do kopce (což taky nemusím), než 10 minut běžet.
Já to měl taky tak, jak jsem to psal Martě. Ale pokud půjdu po hubnutí, tak když vynechám tu kuchyni, tak hodina běhu = 2 hodiny kola = 4 hodiny golfu s tříkolovým vozíkem.
 
ta lehkost, s níž se přemístím na 17. jamku na Dýšině, zanechav za sebou o deset let mladší a o dvacet kilo těžší zpocené golfisty :-D
To jde řešit buginou :D
ta morální převaha, že si na něj vidím, když mne to přepadne na 4. jamce .....
na toto konkrétně stačí, když si ho dokážeš nahmatat :D:D:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom