Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kolik holí nosíte v bagu a proč?

Kolik holí nosíte v bagu a proč?


  • Hlasovalo
    30

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Počet holí pro soutěžní hru je 14. Nicméně běžně nosíme mnozí z nás holí více, či méně. Jaký je nejčastější počet holí, který ve svém bagu nosíte a pokud se nejedná o klasických 14, proč? (Resp. co vám chybí nebo co je navíc)
 
nosím 13 - je to jednoduché - mám jich 13 a nechce se mi něco nechávat doma. Není za tím žádný hluboký záměr - tak nějak se mi to sešlo. železa jsem si koupil 5-PW (4 v poli stejně netrefuji, tak abych s tím hrál), k tomu klasický set 60/56/52. + 4h (nastavenou na 5 loft) 5w (nastavenou na 4 loft) a driver.

Lobku hraju sice minimálně, ale občas ano a díky počtu nemám potřebu ji vyřazovat. občas mi chybí něco mezi železy a 4h, ale ne natolik, aby mě to donutilo koukat na rozšíření. Stejně tak si občas říkám, že by se hodila klasické 3w. Kdybych někde potkal stejný big berta hybrid a 3w k tomu co mám, tak bych si je asi pořídil, ale to by musela být velká náhoda, jelikož nic nehledám. Až se trochu změnší aktuální chybovost těch holí co mám, tak si možná za odměnu něco pořídím :cool:
 
Hcp 29, nosim 7,5" bag
driver 9", 3 drevo 15"(kterou pouziji stejne jen na 5 par jamkach), 3 hybrid 20" , 6 hybrid 27", 7 zelezo, , 9 zelezo, PW, putter... takze 8 ks holi
Proc?
1/Jelikoz jsem kratky hrac, tak timto pokryji vse potrebne :) samozrejme v prumeru na delsich jamkach mam green v regulaci +1 uder.
2/Z bunkeru hraju PW, jelikoz uspesnost je uplne stejna jako s SW, a navic spoleham na to, ze do bunkeru nepadam (statisticky max 1-2 za 9 jamek).
3/Je mi v podstate jedno, jaka je pin pozice, jsem rad ze zasahnu green, takze pri uderu na green pracuji v podstate s celym greenem :)
4/ Spoleham na to ze mi v 80 % staci 2 putty (puttovani je muj nejoblibenejsi uder spolu s driverem).
 
D, 3W, 3H,4,5,6,7,8,9,Pw,AW,SW a putter..slavně hlásím že třináct, ale musel jsem si to tu napsat.. A proč..? No nevím, nějak to tak vyšlo.. :)
No a teď v zimě ultra light.. D(always), 3h, 5,7,9,PW,AW,SW a putter.. t.j 9 a zahraju s tím stejně..;):)o_O
 
D, 3W, 3H,4,5,6,7,8,9,Pw,AW,SW a putter..slavně hlásím že třináct, ale musel jsem si to tu napsat.. A proč..? No nevím, nějak to tak vyšlo.. :)
No a teď v zimě ultra light.. D(always), 3h, 5,7,9,PW,AW,SW a putter.. t.j 9 a zahraju s tím stejně..;):)o_O
co je AW? děkuji R
 
co je AW? děkuji R
Ještě upřesnění proč se používá.. Standardně jsou železa odstupňována po 4-6°, kdežto mezi PW a SW může být rozdíl i 14°, tím logicky vzniká velká mezera mezi vzdálenostmi při plném švihu.. M.j AW moje nejoblíbenější hůl na chip..
 
Ještě upřesnění proč se používá.. Standardně jsou železa odstupňována po 4-6°, kdežto mezi PW a SW může být rozdíl i 14°, tím logicky vzniká velká mezera mezi vzdálenostmi při plném švihu.. M.j AW moje nejoblíbenější hůl na chip..
Také nejraději okolo grýnu hraji 52 ;)
 
Vždy plný stav, na hřišti nikdy nevíš
Wedge 60/6 bývá občas v šatlavě, beru si ji po dešti do tvrdých bunkerů.
Když je hezky a slunečno, 3W 15° v tom případě vyměním za 3W 13.5° a 5W 18°...
Srixon bag no cover.jpg
 
Upraveno:
Ještě upřesnění proč se používá.. Standardně jsou železa odstupňována po 4-6°, kdežto mezi PW a SW může být rozdíl i 14°, tím logicky vzniká velká mezera mezi vzdálenostmi při plném švihu.. M.j AW moje nejoblíbenější hůl na chip..
děkuji :) totiž já mám SW (58/13) a PW (45/12) a mezi tím má Ping "UW - 52/12"
pak mám i 9i (40/10,5)
(viz karta specifikace) https://ping.com/en-us/clubs/irons/g-le-irons
dneska jsem si zkoušela (krom jiného) v návaznosti na mé dotazy menší než plný švih
a vybrala jsem si pitch, protože tedy nemá být těžký jako lob
dělala jsem ho podle ukázky z článku od @bohumil.koval
zkoušela jsem to v indooru, jako že mám situaci, že mám od sebe jamku nahoře tak 10-15 m a musím dostat míček do kopce (na Hazlově je to jamka č. 4)
tenhle typ švihu mi tedy docela šel (se musím pochválit 😇) ale jen s PW
u 9i jsem zkoušela otevřít hůl ale to se mi nevedlo, tak jsem v klidu trénovala jen s PW bez otevření
a říkala jsem si, že to musím zkusit i s SW (ale tu jsem s sebou neměla)
a to by mě tedy zajímalo, jaké by to bylo s holí AW nebo UW o_O
 
děkuji :) totiž já mám SW (58/13) a PW (45/12) a mezi tím má Ping "UW - 52/12"
pak mám i 9i (40/10,5)
(viz karta specifikace) https://ping.com/en-us/clubs/irons/g-le-irons
dneska jsem si zkoušela (krom jiného) v návaznosti na mé dotazy menší než plný švih
a vybrala jsem si pitch, protože tedy nemá být těžký jako lob
dělala jsem ho podle ukázky z článku od @bohumil.koval
zkoušela jsem to v indooru, jako že mám situaci, že mám od sebe jamku nahoře tak 10-15 m a musím dostat míček do kopce (na Hazlově je to jamka č. 4)
tenhle typ švihu mi tedy docela šel (se musím pochválit 😇) ale jen s PW
u 9i jsem zkoušela otevřít hůl ale to se mi nevedlo, tak jsem v klidu trénovala jen s PW bez otevření
a říkala jsem si, že to musím zkusit i s SW (ale tu jsem s sebou neměla)
a to by mě tedy zajímalo, jaké by to bylo s holí AW nebo UW o_O
AW=UW
 
Ještě upřesnění proč se používá.. Standardně jsou železa odstupňována po 4-6°, kdežto mezi PW a SW může být rozdíl i 14°, tím logicky vzniká velká mezera mezi vzdálenostmi při plném švihu.. M.j AW moje nejoblíbenější hůl na chip..
jo, takže já mám zatím v bagu přesně tu mezeru!
zeptám se @Martin73 jestli tu hůl nemá a nepůjčil by mi ji vyzkoušet 🤔
 
No u mě by si nepochodila, mám jenom tři.. ;) , ale všechny Cleveland, nevím jak by to pasovalo k Pingu..:)
 
Nee, to mi nedocvaklo.. :) , ale překvapivě tu jednu mám ještě z dob kdy jsem začínal.. American Open 52°..;)
 
Nee, to mi nedocvaklo.. :) , ale překvapivě tu jednu mám ještě z dob kdy jsem začínal.. American Open 52°..;)
o_O
kdy a kde si ji mám vyzvednout? 😃 (a za kolik?)
rrrrozjedu to s ní....
až budou míčky na grýny samy lítat 😋
 
Klasicky mam 14 holi, ale pres zimu pridavam, do bagu par starych wedgi, pokud hraju nekde z hliny nebo fw plne pisku, abych neobrusoval drazky :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom