Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kolik golfistů hraje tenis a naopak?

bohumil.koval

Guru fóra
Docela mne zaujal článek o jednom špičkovém tenistovi , který nejenže vyhrává GS v tenisu , tak stejně dobře ovládá i golfové hole , jeho HI sice není plusové , přesto dokáže potrápit i profíky.
Znám docela mnoho golfistů, kteří začínali s raketovými sporty hrají golf více než dobře, jejich hlavní výhoda je suverénní trefováni míčků správné časování úderů a v neposlední míře i dobrý pohyb těla.

 
Docela mne zaujal článek o jednom špičkovém tenistovi , který nejenže vyhrává GS v tenisu , tak stejně dobře ovládá i golfové hole , jeho HI sice není plusové , přesto dokáže potrápit i profíky.
Znám docela mnoho golfistů, kteří začínali s raketovými sporty hrají golf více než dobře, jejich hlavní výhoda je suverénní trefováni míčků správné časování úderů a v neposlední míře i dobrý pohyb těla.

Toho jsem si taky u více lokálních lidí všiml a troufnu si říct, že sám to mám podobně. Nebo jako, že ani jedno nehraju jako úplná jitrnice :-D Nicméně když se koukneš na tenisový žebříčky https://www.teniszive.cz/rubriky/zebricky/ přijde ti tam nějaké jméno, který je kvalitním golfem známo? Mimo Nadala teda :-D
 
Na tohle jsem narazil dnes nekolikrat ve Spanelsku pres klubovnou. Z treninku na trenink, ty deti tady maj asi program hezky udelanej. ;)
 

Přílohy

  • B0464C01-B989-4DB6-A31B-68C0F2E92EAC.jpeg
    B0464C01-B989-4DB6-A31B-68C0F2E92EAC.jpeg
    198,6 KB · Zobrazení: 150
Na tohle jsem narazil dnes nekolikrat ve Spanelsku pres klubovnou. Z treninku na trenink, ty deti tady maj asi program hezky udelanej. ;)
Asi mají dobrý vzor😂😂😂.
No a já jsem chodil v neděli na 7,00 staří páni hokej v 9,00 tenis střední generace a po polední na golf s “ golfisty”.
No a s věkem už tenis a golf a teď jen golf, holt regenerace už není co bývala.
 
… po polední na golf s “ golfisty”.
Čeština tvoří obvykle podstatná jména podle činnosti, kterou dotyčný vykonává.
Takže ten kdo chodí je chodec, kdo běhá je běžec, kdo hraje hokej je hokejista, kdo hraje tenis je tenista atd. Nějak proto nechápu uvozovky u golfistů.
Ale třeba je to na Moravě jinak 🙈
 
Čeština tvoří obvykle podstatná jména podle činnosti, kterou dotyčný vykonává.
Takže ten kdo chodí je chodec, kdo běhá je běžec, kdo hraje hokej je hokejista, kdo hraje tenis je tenista atd. Nějak proto nechápu uvozovky u golfistů.
Ale třeba je to na Moravě jinak 🙈
Opatrně se schopností mluvit na Moravě spisovně česky. Navíc Lipiny jsou ve Slezsku, ne na Moravě.
A pokud se jedná o spisovnou češtinu a pokud vím, tak nejspisovnější češtinou se mluví paradoxně na Opavsku, tedy v části Slezska.

Nediskutuju o uvozovkách. Ty tam samozřejmě nepatří, pokud to nebylo míněno pejorativně ...:D
 
Mno, pokud by se jednalo pouze o jednoho samozřejmě bych šel s kým s čím s golfistou , ale ono je jich skoro celé hřiště , ve flajtu i čtyři takže s golfisty.
A uvozovky , patří těm co si na ně hrají a honí si trika na seniorských turnajích aby udivovali , koho , no zase ty “ golfisty”, protože lidi co hrají golf nějaké HiI nezajímá , tak jako tenisté v neděli ráno hrají jen pro zábavu a propocené triko.
 
Čeština tvoří obvykle podstatná jména podle činnosti, kterou dotyčný vykonává.
Takže ten kdo chodí je chodec, kdo běhá je běžec, kdo hraje hokej je hokejista, kdo hraje tenis je tenista atd. Nějak proto nechápu uvozovky u golfistů.
Ale třeba je to na Moravě jinak 🙈
No čeština je jeden úhel pohledu, druhý je třeba zažitý vzorec vnímání. Už jsem to v jednom tématu zmiňoval, taky jako bývalý hokejista říkáš o každém, kdo nazuje brusle a šmrdlá puk po ledě, hokejistou? U nás se spíš vžily pojmy jako "rybnikář, hobík" a není to o nějakém snižování výkonu, ale spíš o rozlišení výkonnosti jednotlivce. Pojem hokejista se tak používá pro ty, kteří nějakou dobu na nějaké úrovni hráli soutěžní hokej. Sebe bych taky neoznačil za fotbalistu jen proto, že jsme na tréninku čutali při rozcvičce do mičudy, nebo na táboře hráli dokonce mezitáborové "mistráky". Uvozovky kolem mého "fotbalu" bych plně podepsal a nijak se na ně nezlobil.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom