Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kolik děláte cvičných švihů?

Kolik děláte cvičných švihů (více možných odpovědí)?


  • Hlasovalo
    36

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Kolik děláte cvičných švihů? Máte standardní rutinu, nebo jak kdy? Případně u každé hole (typu - wedge, železa, dřeva...) to máte jinak?
 
Upraveno:
Vybudovat si standardní rutinu a té se snažit při hře držet je základ pro dobrý výsledek. Zejména pokud se hra nedaří nebo je člověk (z jakéhokoliv důvodu) pod tlakem, pomůže rutina hru stabilizovat a vrátit úderům konzistenci.
Tělo a mozek se tím připraví na to, co ho čeká - úder do míčku 😉. Rutina by měla být tak zažitá, že bude vždy trvat i přibližně stejně dlouho - to přispívá i k lepšímu timingu švihu.
A pokud vás během přípravy ke švihu něco vyruší nebo se vám něco nezdá (např. postoj, zamíření, úchop atd.), tak odstupte od míče a proveďte ji celou znovu.
 
Rutinu mám poměrně rigidni, cvičný švih tam není většinou žádný. (to jsem zvědavá na reakce....)

Doplněno do ankety, máš pravdu, na to jsem zapomněl. :) Už tam máš svoji kolonku. :)
 
Cvičný švih si většinou provedu za míčkem s tou holí , kterou budu tento úder hrát , při vizualizaci úderu takto:
uchopím hůl do dvou rukou a namířím na záměrné místo dopadu, soupažně zvednu hůl nad hlavu( simulace nápřahu) a spustím do předpažení na cíl, na místo dopadu se soustavně dívám, pomyslně zaloźím a prošvihnout si a představím let míčku k míst dopadu a představím si míček jak tam letí a dopadá.
Potom v klidu založím a provedu úder, ale tuto proceduru jsem tady uváděl.
Povedeli se , nezapomenu se pochválit.
Nepovede , provedu analýzu proč, vesměs se mi to ihned vybaví= poučení pro příští úder.
 
Upraveno:
Někdy jeden a někdy i tři. Pokud mám pocit, že se povedl, tak další nedělám a jdu hrát. Pokud se mi nepovede ten první cvičný, tak k tomu nepřistupuji jako k splněnému rituálu, ale jdu udělat druhý. Prostě udělám jich tolik (většinou 1-3) až mám pocit, že se povedl a takto to chci zahrát. U wedge to bývá více a dřev méně.
 
Rutinu mám poměrně rigidni, cvičný švih tam není většinou žádný. (to jsem zvědavá na reakce....)
Nemusíš se obávat reakcí, prostě mnoho lidí má cvičný učebnicový a naostro= děj se vůle boží, máš patrně dobrou intuici. Pokud ti to takhle funguje nic neměň.
 
Někdy jeden a někdy i tři. Pokud mám pocit, že se povedl, tak další nedělám a jdu hrát. Pokud se mi nepovede ten první cvičný, tak k tomu nepřistupuji jako k splněnému rituálu, ale jdu udělat druhý. Prostě udělám jich tolik (většinou 1-3) až mám pocit, že se povedl a takto to chci zahrát. U wedge to bývá více a dřev méně.
Naprosto stejně. :up:
 
Většinou jeden, když se nepovede, provedu znovu.
 
ted si nemuzu vzpomenout kolik...
1583684391923.png
 
Cvičný švih nedělám, protože po jeho uskutečnění míček letí úplně jinam než jsem zamýšlel.
Příjdu k míčku, vezmu hůl, podívám se kam chci zahrát, přiložím a pálím, většinou je to přesně dle představy. Při chystání se na ránu a cvičném švihu to většinou končí totálním průšvihem.😀
 
To mě přivádí k myšlence, jak by vypadal golf bez cvičných švihů? Existuje nějaký jiný sport, který má něco jako "cvičná" rána?
 
To mě přivádí k myšlence, jak by vypadal golf bez cvičných švihů? Existuje nějaký jiný sport, který má něco jako "cvičná" rána?
Baseball? ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom