Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Kolik času ušetříme díky novým pravidlům?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Kolik času ušetříme díky novým pravidlům? (GolfDigest.cz)

KOMENTÁŘE > Podle světových orgánů golfu, které utvářejí pravidla, mají letos zavedené novinky ušetřit při hře zhruba 20-30 minut času. Je tomu tak ve skutečnosti?

Pokračovat ve čtení...
 
Patování s nechanou vlajkou v jamce hodně zrychluje hru, stejně tak využívání ready golfu. Spojení obou, když někdo je o kousek dál od jamky ale mimo grýn (vlajku nechává) ale jiný na grýnu už je připravený a může hrát na vlajku je velká výhoda. Zkušenost z cca 20 turnajů - na dlouhé patování si vlajku nechává v jamkce skoro každý. Od 4 metrů se to začíná dělit, větší část hráčů jí vyndat nechce nikdy, část ano. Na krátké doklepy nevadí asi nikomu. Takže vlajka se vyndavá tak na půlce jamek, když k ní dohrajeme a jsme pár kroků od ní. Pak ani nezdržuje, že jí jeden vyndá a druhý ne, stejně tam všichni stojíme a tak to není problém.

Možnost dropovat aut se dvěma trestnýma - zatím jsem nenarazil na situaci, že by to bylo povolené.

Co mi chybí - zahraju ránu kolem rybníka, míček je někde na druhém břehu, asi jsem na suchu a půjde hrát, ale nevím to jistě. Ztracený nemá být kde. Nemůžu zahrát provizi, musím k němu dojít a když hrát nepůjde, tak se vrátit. To se mi nikdy nechce, tak buď jamku škrtnu (zpátky nejdu), nebo dropuju s trestnou a pak si nadávám, že jsem těch 300 metrů kolem rybníka tam a zpátky nešel.

Závěr: žádné celkové zrychlení jsem letos ještě nezaznamenal. Turnaje se hrají pořád stejně rychle, největší urychlení může udělat nastavení hřiště - rozumná délka rafů + rozumná pin pozice (např. na víkendový turnaj na Slapech navrtat jamku 18 na spodní vlnu grýnu je nesmysl, tam hodně lidí projede zpátky 30 m pod kopec, i když byli na horním patře grýnu)
 
V pondělí v Berouně byl náš flajt po devíti jamkách o 20min před časovým plánem (šli jsme z 10). Asi se nám nechtělo v tom dešti hrát moc dlouho 🤔
Na jedničce jsme došli dvoučlenný flajt MIDů, který právě startoval. Nevím jak a proč k tomu došlo (zřejmě nějaké změny ve startovce díky tomu, že spousta hráčů nedorazila). Říkáme si “fajn, jsou dva, tak půjdou rychleji”. A výsledek? Celou druhou devítku jsme čekali, takže nakonec jsme mokli dle “časového plánu” :mad:
Ty jejich “tanečky” před každou ránou byly fakt o nervy a i jejich přesun od jedné rány ke druhé v poli byl z kategorie “supersenior” :down:
 
Ty jejich “tanečky” před každou ránou byly fakt o nervy a i jejich přesun od jedné rány ke druhé v poli byl z kategorie “supersenior” :down:
Občas to člověk nechápe, jak pomalu je možné chodit nebo jak dlouho je možné studovat rostoucí trávu na grýnech. Já už jsem se naučil přizpůsobit rychlost chůze, abych dlouho nečekal, ale když mám ve flajtu pomalého spoluhráče, to mě ještě pořád dokáže rozhodit. V úterý jsme často potkávali na odpalištích i několik flajtů - my dva jsme se bavili na jamce 17, jestli si to dobře pamatuju, s těmi před námi jsme se potkávali v podstatě od 11 do 18
 
Občas to člověk nechápe, jak pomalu je možné chodit nebo jak dlouho je možné studovat rostoucí trávu na grýnech. Já už jsem se naučil přizpůsobit rychlost chůze, abych dlouho nečekal, ale když mám ve flajtu pomalého spoluhráče, to mě ještě pořád dokáže rozhodit. V úterý jsme často potkávali na odpalištích i několik flajtů - my dva jsme se bavili na jamce 17, jestli si to dobře pamatuju, s těmi před námi jsme se potkávali v podstatě od 11 do 18
Jo, psmatuješ si to dobře.
 
Dnes jsem byl na hřišti a jelikož mám hodinky, kde se ukazuje i čas hry, tak mohu říci , že se nijak dramaticky nezměnil, vlajku necháváme až do ponoření hrajeme ready, krom grýnu , kde hraje první co je nejdále. Vše se odvíjí od hry flajtu před vámi. Pokud bude někdo provádět čtyři cvičné prošvihy a předčítat grýn tak se hra nezkrátí, ani nezrychlí, takže zas a opět trénink loudavé chůze.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom