Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Knihy o golfu

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
image.jpeg


Z knizky Koncept kontinua o zivotech indianu vs nase spolecnost
 
Kdyby někdo měl chuť a chtěl si pročíst - Historie ČS.golfu, Ivan Vávra 1983: http://old.golf.cz/Historie_Vavra/historie_cs_golfu.pdf

To sice není o čs golfu, ale mně se líbilo. Koneckonců, něco se holt nemění:

"V druhé polovině 15. století rozšířila se epidemie golfu mezi skotským lidem natolik, že Parlament se viděl být přinucen k drastickým opatřením a vydával jeden akt za druhým, aby vrátil pálkami švihající lid „zpět k luku a šípu". Zdá se však, že dřívější formy využívání volného času ztratily v té době již značně na přitažlivosti, což však nadřízené úřady obvykle chápou až s náležitým časovým odstupem. Je proto v roce 1491 vydán dosud nejostřejší edikt, obsahující mimo jiné i tato znepokojivě výhružná slova: „Jest dobře známo, že golféři jsou zvláštní odrůdou podivínů. Od úsvitu do noci se potulují s pálkami, zanedbávajíce svých žen a dětí. I když gouff právě nehrají, žvaní o něm vstávajíce-lehajíce, a vydávají hrubý peníz za pálky a míče, zatímco jejich rodiny upadají do nedostatku. Golféři se tak stávají nevypočitatelnými a potrhlými! Ano, takové jsou tyto velmi křivé cesty hráčů gouffu."
 
Btw. které knihy o golfu, jestli máte, vám přijdou přínosné a případně pokud už nečtete, pošlete je dál? :) Bych se hlásil. Přišlo by mi docela užitečné, jestli s vám doma něco takhle válí, kdybychom to třeba tady nabídli k využítí a přečtení dál. Třebas i starší časopisy... může si to zájemce najít. Projdu doma, co je a nabídnu také, co už číst nebudu (přečteno)
 
Já mám doma toto:

Když hraješ Golf, jsi můj přítel - Úvahy a přemýšlení odrostlého Caddieho - Harvey Pennick

Malá červená kniha - Lekce a moudrosti nejepšího učitele golfu - Harvey Penick
Golfový sen - Mark Frost
Zápas - Mark Frost
The Big Miss - Hank Haney

Vše můžu s klidem doporučit k přečtení.

 
Btw. které knihy o golfu, jestli máte, vám přijdou přínosné a případně pokud už nečtete, pošlete je dál? :) Bych se hlásil. Přišlo by mi docela užitečné, jestli s vám doma něco takhle válí, kdybychom to třeba tady nabídli k využítí a přečtení dál. Třebas i starší časopisy... může si to zájemce najít. Projdu doma, co je a nabídnu také, co už číst nebudu (přečteno)

Taky bych nejspíš nějakou knížku přečetl. Ve frontě stojím ihned za tebou ;)
 
Já mám doma toto:

Když hraješ Golf, jsi můj přítel - Úvahy a přemýšlení odrostlého Caddieho - Harvey Pennick

Malá červená kniha - Lekce a moudrosti nejepšího učitele golfu - Harvey Penick
Golfový sen - Mark Frost
Zápas - Mark Frost
The Big Miss - Hank Haney

Vše můžu s klidem doporučit k přečtení.
Narazila jsem u nás levných knihách na Malou červenou knihu Harvey Penicka. Čte se výborně a nad spoustou věcí si říkám, jak je to jednoduché a proč se kolikrát věci učí úplně obráceně. Znáte? Co si o přístupu Penicka myslíte?
 
Není to kniha, ale doporučuji rozhovor s golfovým architektem Liborem Jiráskem v posledním GolfDigestu.
 
Tip na vánoční dárek:

Aktivita na golfových hřištích sice s blížící se zimou sice poklesla, ale o to více bude nyní času na jiné aktivity. Třeba na literaturu s golfovou tématikou, kterou nabízí nová kniha Golfová hra v proměnách času od Andreje Halady, která právě vyšla i s podporou České golfové federace. Kniha mapuje minulost i současnost krásného sportu. (viz cgf)

https://www.cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp?include=podrobnosti&id=344581

247 Kč :)

getImg.jpg
 
Míň čti a víc trénuj ať se ti @mkopcak furt neposmívá za tvoje patování. :rolleyes::D:D:D

Kdybys videl tu komedii vcera na Crosscountry. Ten po tom greenu jezdil jak Pluščenko...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom