Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Když více znamená méně

Francovka

Guru fóra
HI (HCP)
22,5
1524691774712.png
1524692319598.png


Nedá mě to, abych se eště neohlédnul za uplynulým Masters. Asi sem nebýl sám, komu bylo lúto Sergia a jeho boji s 13 jamkú. Když to tam marně pálíl a pořád né a né zaskórovat. Trochu mně to připomenúlo mojého bratra. Ten zase pořád skóroval, než toho nechál – ale až po 5 narozeném cérčisku. To ale patří na jiný webáč.

Tak jsem se porozhlédl po různých zdrojích, abych zjistil kolika svým „kolegům“ svým výsledkem konkuroval. Na PGA tour zatím vede s +19 nad par, které zahrál Ray Ainsley s počtem úderů 23 (par-4 na jamce č. 16) na US Open na Cherry Hills v roce 1938. O úder méně nad par, tedy +18, je zaznamenáno u skota Tommyho Armora, který je zahrál na 5-ti paru (23 ran) na Shawnee Open v roce 1927. Paradoxem je, že v tomto roce vyhrál své jediné US Open.

Na Pebble Beach GL bylo 2x dosaženo +15 nad par, a to Hansem Merrellem v roce 1958 (4-par č 16) a Dalem Douglassem v roce 1963 (č. 10 taky 4-par). Možná je zajímavé to, že ani jedna z těchto jamek nepatří podle HCP k nejtěžším. Jamka 10 má HCP 7 (ano, je to ta slavná, která se hraje křížem přes útesy a vodní příboj) a na 16 zase 11. Je ale možné, že v minulosti byly tyto jamky těžší než dneska.

Podle PGATOUR.com hrál +13 nad par John Daly, který potřeboval 18 úderů na to, aby dohrál jamku číslo 6 na hřišti Bay Hill Club & Lodge v roce 1998. Jeho skóre zahrnovalo šest ran do vody. Jinak posledním přírůstkem, mimo Sergia tedy, je Kevin Na se skórem +12 nad par-4 (9. jamka v TPC San Antonio během 2011 Valero Texas Open). V následujícím roce 2012 se Kevin Na „pomstil“ této jamce tím, že část této křovinaté oblasti „vyčistil“ za pomoci motorové pily. Navíc se zbavil golfového trika, který měl velice rád a oblékal si ho z pověrčivosti aby mu přáli golfoví bohové.

Tož takéj sem sa zajímal, jestli najdu podobný rezultát aj na naších hřišťách. Ale to bych si asi nechál někdy na příště. Možná, že sa može přepisovat histórija třeba aj na Hořehledoch. Kandidátů tam bude dosť, včetně mňa. Tak držím pěsti v tém, ať o Vás v tomto duchu nemosím čmárať na web.

Apropó – máte někdo vlastní zkušenost s podobným hráčem, který zahrál více než 10 nad par? Klidně můžete napsat i o sobě.

Jako inspiraci pro vzpomínání připojuji „dřevorubca“ Kevina Na s jeho památným výkonem.

 
Upraveno moderátorem:
No, a proto jsou stejbly, abychom mi, co se neumíme z něčeho vyhrát, jsme měli proškrtnuté políčko a čistý štít i do klubovny. :)

Já si pamatuji jeden svůj zážitek z Molitorova, kde jsem se dostal do ovocného sadu, které jsou prostě součástí hřiště a prostě nedařilo se mi vyhrát. Teorie, že strom je 90% vzduch je největší kec golfu. Naštěstí to nebylo v turnaji, ale depresivní to docela bylo.
 
11.7.2009... těch prvních 10 si nepamatuji. Těch 14 ano! Drive ferveji mitte. 3 fw několikrát do autu. Jak v Zeleném světě - to dám! Dal. Za 14. Tam mi cosi naznačilo, že 3 fw do mého bagu prostě nepatří.
8b630dec4e96d14c81f4c1f8866055a3.jpg
396248aedf9615989a21f638d3e524e1.jpg
 
Někdo tě ojebal ... mě vždycky říkali, že 80% :D:D:D
Přesně. A my co střílíme jak jednooky to máme v pohodě a prostrelime. Michal, který má rozptyl Max do 20% vždy trefí větev :D:D:D
 
Naše jamka č. 6 drží turnajový primát v počtu 20ti donesených ran a autorem je samotný prezident klubu!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom