Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kdy je načase koupit nová železa?

Kupuji železa:

  • po určitém počtu odehraných kol (uveď v textu kolik)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    12
  • Poll closed .

the player

Člen fóra
HI (HCP)
54
Kdy je načase koupit nová železa?
otázka a anketa je mířena spíše na zkušené hráče, netýká se lidí co mění hole protože z nich hráčsky po první sezoně vyrostly. To je jiný příběh.

Konkrétně: mám Mizuno MP-4 koupené 10/2014, prakticky hrané od sezony 2015, odehráno 125 turnajů, plus 240 neturnajových kol, plus 120 driving rangů a indorů. Určitě by se dalo i spočítat kolik úderů měla jáka hůl, ale nechce se mi.

Kdy je na čase koupit nové?
  • Někdo by mohl namítnout, že po tolika hrách již musí mít známky opotřebení, však jde o "měkký" kovaný materiál. Inu, já nic nevidím.
    Tedy až na SW, ta už snad ani drážky nemá :) ale dotaz je na železa, ne wedge.
  • Někdo by mohl namítnout, že se musí zákonitě změnit úhly (loft a lie). Opět, konktrolováno každý rok a nic.
  • Vlastnosti shaftu? možná, těžké změřit (v domácích podmínkách)
  • Ano na zadní straně jsou "oťukaný", již nejsou tak krásný jako z výroby, tomu říkám patina :)
  • Po každé hře počlivě umyta, jednou za čas doma v mýdlové vodě, jednou za rok nový grip, nehledě na stav starého....
  • Potřebuji nové hole? nebo chci nové hole? :) jak jste na tom vy?
 
Myslim, ze zeleza na oceli jsou v zasade nesmrtelna... nicmene u kovanych holi by doporucil vzit do servisu na kontrolu loftu a lie. Takto hrane hole budou jiz mozna trosku ohnute, coz ale kazdy lepsi servis bez problemu napravi.

Na otazku kdy menit... pokud neni znicena face a drazky, pak netreba menit. :)

Ale zase na co se pak vymlouvat, ze to nejde... :)
 
Z uvedených možností v mém případě ani jedna. Hole nijak zvláště neopečovávám. Občas otřu, když je třeba tak nový grip. Vše je ale pocitové. Když mě přestanou bavit, tak je vyměním. 🤡
 
Hole je potřeba vyměnit po prvním, maximálně druhém špatném výsledku.. ;) . A jinak jsi psal že prochází kontrolou každý rok,jestli sedí nač se trápit s něčím novým,nesleduji tě jako hráče,jestli si v pohodě nech to být. Ale jestli nutně potřebuješ nové nic proti..:up:. I na PGA se vyskytují hráči s modelem 5-6 let starým protože jim prostě sedí..
 
kdysi mi někdo řekl, že s těmi začátečníckými holemi se dostanu do nějakého výkonostního stádia a dál už se s něma prostě nezlepším............
 
Tomu stopro nevěřím, znám hráče s HCP 4 a hraje Ping G25,jedny z největších lopat v golfových holích..;)
Presne tak... kolikrat potrebujes “tvarovat ranu”...
Ale zase proc hrat lopatu, kdyz trefim kovanou ziletku, ze?
 
Hole kupuju když si chci udělat radost, nečekám od toho lepší výkon, pokud se chci zlepšit, je rozhodně lepší investovat do lekcí než do vybavení.
Železa teď mám třetí sezonu a počítám, že ještě min. dva roky je měnit asi nebudu, koupoval sem je, protože sem chtěl kovaný.
 
Mám Ping G15. Rok uvedení 2009, rok pořízení 2010. Takže je mám 10 let. 2x přegripováno, teď půjdou na třetí. Přemýšlel jsem, že je vyměním, ale cítím to stejně, jako ten frajer na jednom diskusním fóru:

Had the G15 for 6 years and they are stil outstanding. Recently looked and tried G25 and G30 and neither felt as good as the G15. The irons are consistent and once you get the feel for the club they are easy to hit. The big surprise is the hybrid which replaces the 3 iron and easy to hit. Driver, 3 wood and 4 wood are also easy clubs to hit. They are not bad looking clubs and like any clubs, keep them clean and they look good.

Jediný, proč bych to měl asi vyměnit, je fakt, že ve svých 52 letech je možná ocel už příliš těžká. Na druhou stranu si na žlutým kolíku beru 5i, na červeným PW, a fakticky se mi zatím zkracuje jen driver, kterej je stejně na grafitu.
 
Mám Ping G15. Rok uvedení 2009, rok pořízení 2010. Takže je mám 10 let. 2x přegripováno, teď půjdou na třetí. Přemýšlel jsem, že je vyměním, ale cítím to stejně, jako ten frajer na jednom diskusním fóru:

Had the G15 for 6 years and they are stil outstanding. Recently looked and tried G25 and G30 and neither felt as good as the G15. The irons are consistent and once you get the feel for the club they are easy to hit. The big surprise is the hybrid which replaces the 3 iron and easy to hit. Driver, 3 wood and 4 wood are also easy clubs to hit. They are not bad looking clubs and like any clubs, keep them clean and they look good.

Jediný, proč bych to měl asi vyměnit, je fakt, že ve svých 52 letech je možná ocel už příliš těžká. Na druhou stranu si na žlutým kolíku beru 5i, na červeným PW, a fakticky se mi zatím zkracuje jen driver, kterej je stejně na grafitu.
Není ocel jako ocel! Měl jsem wilsony na grafitu a teď mám nafitovaný Pingy na oceli a kratší nejsem, spíš naopak! :)
 
Tomu stopro nevěřím, znám hráče s HCP 4 a hraje Ping G25,jedny z největších lopat v golfových holích..;)
znam hrace, co se dostal s ap1 na hcp 5,5. ale po vynucene vymene vsech shaftu, kdyz je postupne vsechny ulomil v krcku se teprve rozhodl pro hracska zeleza, taky uz mu to pak pripadalo blby ze hraje s lopatama - no a hraje porad stejne
 
Mám taky Ping S59 je to BUBBA=MASTERs. Na oceli hlavy jsou neohratelné. Podle všech recenzí jsou to nejhezčí železa které byly PINGem vyrobeny. Jsou tolerantní výkonově konzistentní , dokonce se s nimi dá tvarovat Let míče.
Výměnu za jiný typ neuvažuji , jsem s nimi spokojen, až budu starší možná budu uvažovat o změně ocel x stif na grafit.
 
Nákupy nových holí já osobně považuju za zbytečné, pokud mi něco nevadí na stávajících.
Design, tvrdost při odpalu, zvuk a pocit z trefeného míčku. To jsou pro mě hlavní atributy.
Ale je to podobné jako u trička - někdo si stejné neobleče dvakrát a já nosím to svoje oblíbené, dokud se nerozpadne ...

A já jsem konzervativní. Hodně konzervativní. K věcem si vytvořím vztah a je mi líto se s nima rozloučit.
Mojí první sadu želez, se kterou jsem začínal, koupila moje drahá polovička před mnoha lety v Makru v nějaké akci. Prý kdybych někdy začal hrát golf, dala mi je pod stromeček. Ležely pár let na půdě, byl to nějaký půlset.
Pak jsme začli hrát a já si koupil po pár měsících nové hole v kompletní sadě - takže někdy v roce 2012 nákup želez Taylormade R11. K tomu driver (také R11) a dřevo (opět R11). Od té doby všechno nádherně slouží. Jen jsem dokoupil vedže 50 a 60, ty tam nebyly (Taylormade APV).
Odehráno budou mít zhruba 1000 her, jsem s nima na metry delší než spousta jiných hráčů na nafitovaných holích a na přesnost má víc vliv moje prasácké švihání, než že by málo odpouštěly. Dvě hole jsem v průběhu času zlomil při ráně, ale protože nemám nic speciálního, daly se k nim pořídit stejné šafty.
O nových železech neuvažuju. I gripy mám pořád originální. Některé jsou omačkanější, ale to je v pohodě, aspoň vím, že jsou moje.

Na patru (ten jsem kupoval zvlášť a stál nový 300Kč, tak to nemůže být žádný šunt) už mi grip odchází, to je asi jediné, co možná obnovím v dohledné době. Ale ještě zkusím další rok vydržet. Už držím dva roky, tak to ještě jeden snad zvládnu.
 
Já změnu chystám letos. Mám mizuna JPX na pánském grafitu regular a hraji s nimi už čtvrtou sezónu. Koupila jsem je z druhé ruky a zatím spokojenost. Do nových se chystám investovat ze zvědavosti, zda na fitingu opravdu něco je. A mám za to, že ano. Druhým důvodem je skutečnost, že ač nerada, stárnu a i když tomu teď nechci věřit, mám už jen pár let na to hrát golf v toto módu. Za pár let se možná vrátím zpět k lehkým dámským shaftům. Teď hledám fiting, který by měl smysl. Vážně uvažuji o tom, že kvůli němu vyrazím do Německa, kde mám tip na šikovného fitéra.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom