Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kdy budou možné letos AM turnaje?

Kdy budou možné letos AM turnaje?


  • Hlasovalo
    31
Aktuálně to s @Marklar řešíme. Předpokládám ale, že ano.

Musíme si s hřištěm ještě potvrdit, že jsme připraveni - to stanovisko čgf je poměrně čerstvé.
Zveřejním pak pozvánku a info ve vlákně k akci.
Snad už dnes/zítra - jak se všechny strany spojíme a potvrdíme, že můžeme a jsme/budeme připraveni.
Doporučuji vypsání turnaje doplnit o větu:

Přihlášením do turnaje hráč výslovně prohlašuje, že se seznámil s podmínkami účasti na hromadných akcích dle MO MZČR, které jsou vypsány v příloze tohoto turnaje pod názvem Podmínky účasti na hromadných akcích, zejména že po celou dobu konání akce bude schopen splnění podmínek prokázat.

a dosadit do přílohy tyto podmínky. Alespoň my v Hoře to tak máme už hotové.
 
Není pravda, že se očkuje po prodělané infekci, máš-li protilátky, na očkování nejdeš...každý by se měl poradit s lékařem o vhodnosti očkování...z mého pohledu lépe vydat peníze na očkování všech, než lockdownovat, léčit těžké průběhy apod. Ale samozřejmě nikomu jeho názor neberu, ikdyž s ním nesouhlasím...
Ale vždyť to není pravda! Očkuje se bez ověřování.

A testy na protilátky si můžeš udělat jen na vlastní náklady a stejně to nikoho nebude zajímat, jestli je máš nebo ne. Pro systém jsou jen tři možnosti: Očkovaný, po infekci do 90 dnů a nebo test na RNA viru na sliznici. Kdyby se aspoň dělaly testy na živý virus v organismu, ale za prašivého je označen i ten, kdo má reziduální mrtvé části viru na sliznici nosohltanu. Bez dalšího zkoumání jejich původu.

A tvrdit, že na potenciálních budoucích uzávěrách budou mít vinu neočkovaní, to je absolutní nesmysl na úrovni tvrzení, že šíření viru je vina lyzařů, kteří loni jeli do Itálie v době, kdy politici ubezpečovali, že je to bezpečné.
 
A tvrdit, že na potenciálních budoucích uzávěrách budou mít vinu neočkovaní, to je absolutní nesmysl na úrovni tvrzení, že šíření viru je vina lyzařů, kteří loni jeli do Itálie v době, kdy politici ubezpečovali, že je to bezpečné.
Pokud je to reakce na můj příspěvek komentující „spoluvinu” očkovaných, tak jsi ho evidentně nepochopil.
Je to ukázka, že tvá argumentace o „tunelování zdravotnických rozpočtů” je absolutně stejný nesmysl. 😉
 
Ale vždyť to není pravda! Očkuje se bez ověřování.

A testy na protilátky si můžeš udělat jen na vlastní náklady a stejně to nikoho nebude zajímat, jestli je máš nebo ne. Pro systém jsou jen tři možnosti: Očkovaný, po infekci do 90 dnů a nebo test na RNA viru na sliznici. Kdyby se aspoň dělaly testy na živý virus v organismu, ale za prašivého je označen i ten, kdo má reziduální mrtvé části viru na sliznici nosohltanu. Bez dalšího zkoumání jejich původu.

A tvrdit, že na potenciálních budoucích uzávěrách budou mít vinu neočkovaní, to je absolutní nesmysl na úrovni tvrzení, že šíření viru je vina lyzařů, kteří loni jeli do Itálie v době, kdy politici ubezpečovali, že je to bezpečné.
Přiznám se, že úplně nechápu o co Ti ve tvém příspěvku jde. Pokud to chápu, tak se Ti nelíbí, že se očkují lidé po 90 dnech po prodělaní Covidu, protože podle Tebe mají všichni po 90 dnech ještě protilátky a tím pádem se tuneluje rozpočet. Raději bys tedy platil ze stejného rozpočtu testy na protilátky pro všechny (500 Kč) a až by byly nízké, potom bys očkoval? Nejsem žádný velký matematik, ale "zřejmě" by toto řešení bylo ještě dražší...
 
Přiznám se, že úplně nechápu o co Ti ve tvém příspěvku jde. Pokud to chápu, tak se Ti nelíbí, že se očkují lidé po 90 dnech po prodělaní Covidu, protože podle Tebe mají všichni po 90 dnech ještě protilátky a tím pádem se tuneluje rozpočet. Raději bys tedy platil ze stejného rozpočtu testy na protilátky pro všechny (500 Kč) a až by byly nízké, potom bys očkoval? Nejsem žádný velký matematik, ale "zřejmě" by toto řešení bylo ještě dražší...
Dle mého všichni víme, že stát je špatný hospodář. A je vcelku jedno, zda mluvíme o aktuálním COVIDu nebo o silnicích, IT webech, počtu úředníků,...A dle mého z toho moc ven cesta nevede, protože vždy to bude o lidech, kteří mají jednotlivé oblasti na triku. A čím větší "firma", tím víc stupňů řízení. Kdyby se nějaký šťoura podíval na účetnictví Franty Vomáčky, tak tam taky najde pár míst, kde se dalo ušetřit. Ale Frantovi je to u zadku, protože to pro něj není priorita (a nebo je blbej). U Franty nás to netočí, protože co je nám do něj. U státu jsme na to háklivý, protože jsou to "naše" prachy. Ale tím, že změníte politický směr, nezměníte úředníky a problém bude pořád stejný.

Byť si o očkování myslím svoje a rozhodně se do něj aktuálně nepohrnu (nemám k tomu extra důvod), tak pokud je to věc, která tenhle problém vyřeší definitivně - tak hurá. Někde vzadu mi ale hlodá červík, že to tak uplně nebude. Tak snad se ten červík plete...
 
Stát je sice špatný hospodář a Franta Vomáčka " velký podnikatel" který si může s vlastní firmou dělat co chce. Ale když přijde krize, tak nejeden FV natahuje ruku a chce od toho špatného hospodáře pomoc.To je zase druhý pohled!🤔
 
Stát je sice špatný hospodář a Franta Vomáčka " velký podnikatel" který si může s vlastní firmou dělat co chce. Ale když přijde krize, tak nejeden FV natahuje ruku a chce od toho špatného hospodáře pomoc.To je zase druhý pohled!🤔
Je krize a krize. Ale pokud ti „stát” omezí zcela nesmyslně a na enormě dlouhou dobu podnikání, tak je kompenzace zcela na místě.
 
Stát je sice špatný hospodář a Franta Vomáčka " velký podnikatel" který si může s vlastní firmou dělat co chce. Ale když přijde krize, tak nejeden FV natahuje ruku a chce od toho špatného hospodáře pomoc.To je zase druhý pohled!🤔
Pokud mi stat z duvodu vyssiho dobra pro spolecnost zavre kram, ocekavam, ze ze stejneho duvodu se o mne po dobu te uzavery postara. Proto platim dane a jsem funkcni soucasti te spolecnosti.

Pokud to neudela (a on to realne nedela), tak co mam delat?
 
Chlapi souhlasím a nechci se ponořovat do politiky, nic není jenom černé nebo jenom bílé. Víc reagovat nebudu, protože si myslím, že bychom se tady měli bavit hlavně o golfu. Jen bych si přál, aby se pomáhalo spravedlivě bez ohledu na to, jestli jsem podnikatel, nezaměstnaný, starý, nemocný nebo jenom řadový zaměstnanec soukromé či státní firmy. A strašně nerad poslouchám, jak jedna skupina lidí doplácí na ty jiné.
 
Od pondělí 24.5. lze organizovat sportovní akce venku pro max. 100 osob (nyní 50 osob), takže už ve většině případů nebude třeba turnaje rozdělovat na více částí.
 
Tak přátelé, sedl jsem si k tomu dnes v 8:30, zvedám se ve 13:51. Po celý tento čas jsem řešil jedinou věc a to implementaci aktuálně vydaných opatření do provozu golfového resortu. Výsledek je ten, že pro všechny tyto oblasti:

- návštěva restaurační zahrádky
- ubytování v hotelu
- běžná golfová hra
- cvičení jógy ve vnitřních prostorech
- tréninky dětí
- golfové turnaje

platí jiná opatření, která se liší často pouze v tom, že někde stačí 72 hodin na platnost, někde 48 hodin. Někde stačí čestné prohlášení, jinde samotest a jinde POC test. Někde můžete testovat na místě, někde ne. A to co původně platilo se změnilo z 90 na 180 dní, nemluvě o očkování. Takže vše zkontrolovat, pověsit na internety, nástěnky, vitrýnky, stojánky,...

Musím přiznat, že pokud jsou toto výdobytky moderní civilizace 21. století, jsme těžce v prdeli...
 
K turnajům poměrně důležitá změna:


...
V zásadě jde o to, že se sjednotily požadavky na prokazování „bezinfekčnosti“ (viz. níže) a dále bylo přistoupeno k poměrně zásadnímu sjednocení, spočívají v tom, že nově je jednoznačně definováno, že na všech akcích MUSÍ organizátor kontrolovat splnění podmínek bezinfekčnosti, účastník se MUSÍ prokázat splněním a organizátor akce v případě, že návštěvník nesplní či neprokáže bezinfekčnost NESMÍ takovému účastníkovi účast umožnit. Velmi důležitou změnou je, že se nově uznávají i testy u zaměstnavatelů, ze škol nebo samotesty na místě akce
---
Turnaje – povoleno až 500 osob – při rozestupech nemusí být roušky, všichni musí prokázat splnění podmínek (bezinfekčnost) a že nemají klinické příznaky. Provozovateli je nařízeno splnění podmínek zkontrolovat, hráči je nařízeno splnění podmínek prokázat a v případě nesplnění či neprokázání nesmí provozovatel umožnit účast na turnaji. Není stanovena povinnost uchovávat prokázání splnění podmínek
---

Viz plné znění stanoviska právní komise čgf vydaného ke dni 9.6.2021.
 
Provozovateli je nařízeno splnění podmínek zkontrolovat, hráči je nařízeno splnění podmínek prokázat a v případě nesplnění či neprokázání nesmí provozovatel umožnit účast na turnaji. Není stanovena povinnost uchovávat prokázání splnění podmínek
---
Opět nezákonné opatření.
Jakékoliv povinnosti lze ukládat pouze, pokud to příslušný zákon umožňuje - a tyto povinnosti MUSÍ být taxativně v zákonu uvedeny.
 
Opět nezákonné opatření.
Jakékoliv povinnosti lze ukládat pouze, pokud to příslušný zákon umožňuje - a tyto povinnosti MUSÍ být taxativně v zákonu uvedeny.
tak hrát turnaje nikdo nikoho nenutí...
 
tak hrát turnaje nikdo nikoho nenutí...
Argumentace úplně mimo mísu.
O hraní turnajů přeci vůbec nejde. Jde o to, že si Bureš a spol. udělali ze zákonů trhací kalendář a lidi jim za to ještě pomalu tleskají 😡
 
Argumentace úplně mimo mísu.
O hraní turnajů přeci vůbec nejde. Jde o to, že si Bureš a spol. udělali ze zákonů trhací kalendář a lidi jim za to ještě pomalu tleskají 😡
Tak to Opatreni nepodepsal predseda vlady, ale ministr zdravotnictvi. Dobre, pises a spol. Ale je tam nekdo konkretni.
ale jde o hrani turnaju, jsi ve vlaknu o golfu a turnajich.
Pokud mas za to, ze je to nezakonne, dej to k soudu.
 
Tak to Opatreni nepodepsal predseda vlady, ale ministr zdravotnictvi. Dobre, pises a spol. Ale je tam nekdo konkretni.
ale jde o hrani turnaju, jsi ve vlaknu o golfu a turnajich.
Pokud mas za to, ze je to nezakonne, dej to k soudu.
Asi žiješ v jiném státě.

Tak si hold napíšeme čestné prohlášení (i když ze zákona stačí ústní prohlášení - další ohýbání zákona poskokem Bureše, pardon - příslušným ministrem) a 🖕
 
Dobrá tedy. Kromě toho, že jsem nepochopila jak mě zotročuje očkování, jak se neustále hlásá... tak taky úplně nechápu proč vám vadí, že máte v určitých situacích prokázat, že nejste nebezpeční pro okolí. A do mě, bojovníci za "svobodu".....
 
Dobrá tedy. Kromě toho, že jsem nepochopila jak mě zotročuje očkování, jak se neustále hlásá... tak taky úplně nechápu proč vám vadí, že máte v určitých situacích prokázat, že nejste nebezpeční pro okolí. A do mě, bojovníci za "svobodu".....
Mě vadí systematické a zcela úmyslné porušování zákonů ze strany vlády.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom