Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kdy budou možné letos AM turnaje?

Kdy budou možné letos AM turnaje?


  • Hlasovalo
    31
Ale na druhou stranu ty mas plne pravo umoznit komukoliv do ni nahlidnout. Pokud tedy bude podminkou k tomu, abych si dal toceny u nas v hospudce, predlozit qr kod v mobilu, nemam s tim zasadni problem. V soucasny situaci toto neco za neco mi prijde zcela adekvatni...
A co to bude dál? Ještě před rokem i tohle bylo nemyslitelné. Teď ti to připadá v pohodě, zítra bude v pohodě tetování, pozítří ti bude v pohodě připadat hlášení, s kým se hodláš setkat a ta týden bude v pohodě, že budeš odevzdávat nahrávky svých rozhovorů ...

Typické vaření žáby.

Mimochodem už i jeden z nejvýznamnějších zastánců tvrdých opatření prof. Konvalinka vyjádřil obavu, že epidemie pomine, ale opatření zůstanou. A já se obávám, že na víně nebudou čistě jen politici, ale hlavně ta mlčící většina, pro kterou se dřív neakceptovatelné podmínky stanou podmínkami "to je ještě v pohodě".
 
Mimochodem už i jeden z nejvýznamnějších zastánců tvrdých opatření prof. Konvalinka vyjádřil obavu, že epidemie pomine, ale opatření zůstanou. A já se obávám, že na víně nebudou čistě jen politici, ale hlavně ta mlčící většina, pro kterou se dřív neakceptovatelné podmínky stanou podmínkami "to je ještě v pohodě".
Zrovna dnes ráno jsme o tom se ženou vedli debatu. Náš morální kompas už delší dobu bije na poplach. Jenže jsme zároveň součástí společnosti a máme určitou odpovědnost jak vůči sobě a své rodině, tak vůči spolupracovníkům, partnerům, klientům a zaměstnancům. A tápeme, kde a jak najít tu rovnováhu mezi odpovídajícím protestem a zachováním provozu. Protože jakmile se začnu vzpírat, dost pravděpodobně to povede k mé likvidaci. A kdo je potom vítěz?
 
Zrovna dnes ráno jsme o tom se ženou vedli debatu. Náš morální kompas už delší dobu bije na poplach. Jenže jsme zároveň součástí společnosti a máme určitou odpovědnost jak vůči sobě a své rodině, tak vůči spolupracovníkům, partnerům, klientům a zaměstnancům. A tápeme, kde a jak najít tu rovnováhu mezi odpovídajícím protestem a zachováním provozu. Protože jakmile se začnu vzpírat, dost pravděpodobně to povede k mé likvidaci. A kdo je potom vítěz?

To je přesně ono. Ono na jednu stranu být hrdina je pěkné, ale pokud to hrdinství aktivně ovlivňuje nebo může ovlivňovat tvé blízké - rodinu, děti, zaměstnance, tak je to něco trochu jiného. Ono je skutečně něco jiného vyvěšovat prapor odporu a rezistence jako jednotlivec a účastník v davu a nebo jako majitel firmy, promotér, organizátor... atp. Zatímco u jednoho je to ve výsledku (a to ještě možná) jen přestupek, u toho druhého jsou to vyjma jiného teoreticky nekonečné problémy... protože ta úřední mašinerie to jen tak nepustí. A těžko mu někdo z toho pak pomůže - i když na začátku získá podporu a "jasně, jdi do toho, jsme s tebou!" - těžko pak ten anonymní dav nějak prakticky pomůže vyjma zvolávání "to je škandál" a přesunu do jiného lokálu.

Např. třeba "jen" vracené spotřebované dotace, problémy na finančáku, různá víceméně anonymní udání od konkurence na úřady, policii ČR, hygienu, atp. To se ten prapor drží dlouhodobě vztyčený špatně. Ne nadarmo se říká, že revoluce požírá své děti. :(
 
Upraveno:
Btw. večerní povzdech - nevim, jestli tohle jsou fotomomentky, které by si člověk chtěl trvale odnášet z golfu (skočilo na mě před chvíli na FB)... (ale sdělení do světa ze strany čgf samozřejmě chápu).

Výstřižek.PNG


viz zdroj fb
 
Btw. večerní povzdech - nevim, jestli tohle jsou fotomomentky, které by si člověk chtěl trvale odnášet z golfu (skočilo na mě před chvíli na FB)... (ale sdělení do světa ze strany čgf samozřejmě chápu).

Zobrazit přílohu 16985

viz zdroj fb
Tenhle obrázek mě vedl k otázce, jakou teplotu tak mohla mít čepice toho hráče 😉
 
Tenhle obrázek mě vedl k otázce, jakou teplotu tak mohla mít čepice toho hráče 😉
Tak je to pod dozorem lékaře 😉
 
Aj dvadsaťseděm zme na frontě mali a hnali zme tých bolševikov ...
Když nás na podzim měřili v Itálii, tak měl @ati asi 52°C a já 26°C ;)
@HonzaS nekecá, byl jsem v Ca’Amata očitým svědkem.... Skvělý zážitek, řvali jsme všichni smíchy ještě před prvním odpalem :devil::devil::devil:.
 
Chlapci stačí , když nepůjdete spát v botách a probudíte se ze snu , který právě žijete.
Dnes není doba hrát si na hrdinu a to ještě , když je grandprotest někým organizován, stačí zachovat klidnou hlavu a zapojit obyčejný selský rozum. Hlavně nebojovat , nerozčilovat se , vše brát s úsměvem , protože dobro si tě najde.
Turnaje nikam neutečou, nemají nohy. Na našich vodních plochách máme labutě a ostatní ptactvo , není nadto sledovat jejich majestátní let a přistávání na vodě, tak toto bych si v turnajovém rytmu, nemohl v klidu vychutnat. Nějak jsem si zvykl na klid na hřišti, sem tam nějaký zuřivý golfista, hra ve dvou tak krásně plyne , bez turnajů jsou i so-ne v pohodě , stačí otevřít restaurace a ani turnaje nebudou muset a život se na golfové hřiště vrátí.
 
Chlapci stačí , když nepůjdete spát v botách a probudíte se ze snu , který právě žijete.
Dnes není doba hrát si na hrdinu a to ještě , když je grandprotest někým organizován, stačí zachovat klidnou hlavu a zapojit obyčejný selský rozum. Hlavně nebojovat , nerozčilovat se , vše brát s úsměvem , protože dobro si tě najde.
Turnaje nikam neutečou, nemají nohy. Na našich vodních plochách máme labutě a ostatní ptactvo , není nadto sledovat jejich majestátní let a přistávání na vodě, tak toto bych si v turnajovém rytmu, nemohl v klidu vychutnat. Nějak jsem si zvykl na klid na hřišti, sem tam nějaký zuřivý golfista, hra ve dvou tak krásně plyne , bez turnajů jsou i so-ne v pohodě , stačí otevřít restaurace a ani turnaje nebudou muset a život se na golfové hřiště vrátí.
 
Pokud mkopcak potvrdí, že turnaje nejsou pro financování chodu hřiště až tak důležité (vliv na příjmy do 10%), zůstanu v klidu taky.
Ale pokud je příjem z turnajů důležitější, pak by neměl v klidu zůstat žádný golfista. Protože nižší příjmy je třeba nahradit z jiných zdrojů (typicky vyšší všechny druhy fee), nebo omezit údržbu (méně časté sekání, delší intervaly obměny vybavení). Ani jedna varianta se mi nelíbí.
 
Pokud mkopcak potvrdí, že turnaje nejsou pro financování chodu hřiště až tak důležité (vliv na příjmy do 10%), zůstanu v klidu taky.
Ale pokud je příjem z turnajů důležitější, pak by neměl v klidu zůstat žádný golfista. Protože nižší příjmy je třeba nahradit z jiných zdrojů (typicky vyšší všechny druhy fee), nebo omezit údržbu (méně časté sekání, delší intervaly obměny vybavení). Ani jedna varianta se mi nelíbí.

To máš určitě pravdu. Ale pořád jsem přesvědčen, že vhodnější postup - alespoň dlouhodobě a pokud není kritická situace je nezakazovat jakoukoli činnost "jmenovitě", ale definovat spíše obecné podmínky, za jakých může být ta činnost provozována - a to pak případně kontrolovat. Můžeme pořád řešit, že něco zakázat celkově je pro kontrolu jednodušší, krátkodobě ano a smysl to dává, ale po roce už ne. Přijde mi hrozně líto, když dlouhodobě se redukuje "činnost" a "aktivita" jenom proto, že stát (atp) neumí nastavit a kontrolovat vhodné podmínky - a pak se bojí cokoli zrušit/uvolnit, protože vůbec netuší, co reálně zabralo, nebo proto, že by začal křičet pak někdo jiný - proč on ano, a my ne. Atp.
 
Chlapci stačí , když nepůjdete spát v botách a probudíte se ze snu , který právě žijete.
Dnes není doba hrát si na hrdinu a to ještě , když je grandprotest někým organizován, stačí zachovat klidnou hlavu a zapojit obyčejný selský rozum. Hlavně nebojovat , nerozčilovat se , vše brát s úsměvem , protože dobro si tě najde.
Turnaje nikam neutečou, nemají nohy. Na našich vodních plochách máme labutě a ostatní ptactvo , není nadto sledovat jejich majestátní let a přistávání na vodě, tak toto bych si v turnajovém rytmu, nemohl v klidu vychutnat. Nějak jsem si zvykl na klid na hřišti, sem tam nějaký zuřivý golfista, hra ve dvou tak krásně plyne , bez turnajů jsou i so-ne v pohodě , stačí otevřít restaurace a ani turnaje nebudou muset a život se na golfové hřiště vrátí.
Že nechybí turnaje tobě, neznamená, že je to v pořádku a že se každý chce kochat labutěmi na vodě. Golf je sport a soutěžení k němu patří. A pak taky jsou lidi, jako třeba já, kteří berou turnaje i jako společenskou záležitost, možnost vidět se s dalšími golfisty z jiných klubů a podobně. V neposlední řadě, jak tu již zaznělo, je také ekonomická otázka daného klubu, jak hodně mu bude pořádání turnajů v rozpočtu chybět.
 
Chlapci stačí , když nepůjdete spát v botách a probudíte se ze snu , který právě žijete.
Dnes není doba hrát si na hrdinu a to ještě , když je grandprotest někým organizován, stačí zachovat klidnou hlavu a zapojit obyčejný selský rozum. Hlavně nebojovat , nerozčilovat se , vše brát s úsměvem , protože dobro si tě najde.
Turnaje nikam neutečou, nemají nohy. Na našich vodních plochách máme labutě a ostatní ptactvo , není nadto sledovat jejich majestátní let a přistávání na vodě, tak toto bych si v turnajovém rytmu, nemohl v klidu vychutnat. Nějak jsem si zvykl na klid na hřišti, sem tam nějaký zuřivý golfista, hra ve dvou tak krásně plyne , bez turnajů jsou i so-ne v pohodě , stačí otevřít restaurace a ani turnaje nebudou muset a život se na golfové hřiště vrátí.

Já turnaje nehraji. Vždy, když o nějakém začnu přemýšlet, zahraji při tréninkovém kole takovou sodu, že mne chuť přejde. Jako člověk spíše nespolečenský rád hraji sám. Ani hospoda není mým magnetem. Takže situace by mi mohla plně vyhovovat. Ale jako člověk se musím postavit proti těm absolutním nesmyslům, které na nás „vrchnost“ zeslala. Každý (a za tím si stojím), kdo ukončil minimálně 1. stupeň základní školy musí vědět, že golfový turnaj je po stránce možného přenosu viru nesrovnatelně bezpečnější, než nákup v hypermarketu, sezení v kanceláři či MHD. Ale i oblíbený (jeho blahorodím povolený) běh (když já běžím, funím) je na tom násobně hůř. Kdo vyhlašuje naprosto úchylné rozhodnutí, je postaven na roveň tohoto rozhodnutí.

Takže za krásného počasí je v sobotu hřiště plné údajně spolu nesoupeřících golfistů (to je dnes OK). Pokud by však někdo převzal výsledky a zapsal je na server ČGF, dopustí se dle korunovaných hlav zločinu. A pokud by dokonce těm nejlepším věnoval (nikoli předal, každý si vezme cenu sám) pohár, zaslouží si dle těch na „vrcholu moci“ ukamenovat golfovými míčky, následně proklát vlajkou, 3x přejet buginou a pokud ani to nebude stačit, utopit v jezírku. Snad se při tom i někdo zasmál. Tragické však je, že lidé, kteří takové naprosto zřejmé nesmysly vyhlašují, nesedí v molitanem obložené cele psychiatrické léčebny, ale na ministerstvech.

Otázkou také je, proč není někdo z představitelů ČGF schopen vysvětlit těm, co „ovládají“ tuto zemi, jaké neuvěřitelné paskvily vydávají. Jistě by šlo trochu ukročit stranou, aby se (doplňte si příslušnou osobu, nebo osoby – vždy si vzpomenu na film „Divoká banda“) nažral, a golf zůstal celý. Třeba flajty po třech, vlajky nechat v jamce, bankry neuhrabávat. Kdo bude mít míček ve stopě předchůdce, prostě jej umístí do délky skórkarty, občas to někdo zneužije, to však snad přežijeme?! Golf má totiž například oproti těm chudákům, co po sobě lezou v ragby (jinak skvělý sport) obrovskou výhodu, je společenský, ale také individuální. Jen to tajemství předat tam, kde žijí „hlavy pomazané“.
 
Pokud mkopcak potvrdí, že turnaje nejsou pro financování chodu hřiště až tak důležité (vliv na příjmy do 10%), zůstanu v klidu taky.
Na to ti nedokážu odpovědět spolehlivě ani u sebe, natož za velké resorty mající spoustu komerčních turnajů.

Tržby za samotné turnaje mi dělají odhadem 7%, ale to nepočítám navazující tržby recepce, restaurace, hotelu, drivingu,...A dozajista tu bude pár členů, kteří tu díky turnajům jsou v klubu.
 
Otázkou také je, proč není někdo z představitelů ČGF schopen vysvětlit těm, co „ovládají“ tuto zemi, jaké neuvěřitelné paskvily vydávají. Jistě by šlo trochu ukročit stranou, aby se (doplňte si příslušnou osobu, nebo osoby – vždy si vzpomenu na film „Divoká banda“) nažral, a golf zůstal celý.

Je potřeba vnímat i druhou stranu - golf nemá ve společnosti příliš dobré jméno a výrazným vykřikováním by si mohl udělat medvědí službu, která se během pár let může promítnou do médií i dotací.
 
Včera bylo ze strany čgf rozesláno:

---
Předmět: Turnaje na serveru ČGF
Vážení zástupci členských subjektů ČGF.

Dovolte, abych Vás tímto informoval, že turnaje založené na technickém serveru ČGF (server.cgf.cz) nebudou od této chvíle zobrazeny na veřejném portálu ČGF (www.cgf.cz) ani v mobilní aplikaci ČGF. Turnaje nebyly odstraněny, jejich správa je nadále možná. Důrazně Vás však žádáme, aby byla turnajová agenda využívána výhradně pro hromadný zápis individuálních "nesoutěžních" výsledků. Tedy jako technický nástroj pro výpočet hendikepového indexu. Zajisté nemusím připomínat, že organizovat turnaje/hromadné akce současná mimořádná opatření MZ ČR neumožňují.

Jakmile dojde k rozvolnění příslušných mimořádných opatření, budou všechny "turnaje" opět veřejně zobrazeny.

Děkuji za spolupráci a přeji klidné odpoledne

Aleš Libecajt
---
 
Včera bylo ze strany čgf rozesláno:

---
Předmět: Turnaje na serveru ČGF
Vážení zástupci členských subjektů ČGF.

Dovolte, abych Vás tímto informoval, že turnaje založené na technickém serveru ČGF (server.cgf.cz) nebudou od této chvíle zobrazeny na veřejném portálu ČGF (www.cgf.cz) ani v mobilní aplikaci ČGF. Turnaje nebyly odstraněny, jejich správa je nadále možná. Důrazně Vás však žádáme, aby byla turnajová agenda využívána výhradně pro hromadný zápis individuálních "nesoutěžních" výsledků. Tedy jako technický nástroj pro výpočet hendikepového indexu. Zajisté nemusím připomínat, že organizovat turnaje/hromadné akce současná mimořádná opatření MZ ČR neumožňují.

Jakmile dojde k rozvolnění příslušných mimořádných opatření, budou všechny "turnaje" opět veřejně zobrazeny.

Děkuji za spolupráci a přeji klidné odpoledne

Aleš Libecajt
---

Tady je problém, na který jsem i částečně reagoval. Bohudík (bohužel pro většinu ostatních sportů) patří golf z hlediska coronaviru k „nejbezpečnějším“ sportům. Prostě je nutno i sporty „segregovat“, což je dnes asi nepopulární. Byť jsem příznivcem všech sportů, musím uznat, že např. 2 hodinový zápas házené, košíkové, volejbalu v tělocvičně je nebezpečnější, než mnohdy citovaná půlhodinová návštěva supermarketu. Jiné to však je u tenisu (a je jedno, zda se jedná o dvouhru, nebo čtyřhru), zde je tenis na úrovni návštěvy Alberta ráno v 7.01, kdy tam jsou jenom pokladní. Stejně tak to je s venkovními sporty. Ať mne fotbalisté ukamenují, utkání okresního přeboru je nesrovnatelně riskantnější, než golfový mistrák. Stejně bezpečná jako golf je určitě lukostřelba, atletika (třeba oštěp aj.). Jednoduše, sporty se musí bít i samy za sebe. To se určitě nebude líbit Hniličkovi, vždyť by tímto přístupem vlastně potápěl svůj „kolektivní“ sport hokej a jemu podobné. On se bude (muset??) snažit vyjednat podmínky pro všechny sporty najednou, což bohužel ty skutečně bezpečné odnesou. I velmi kritizovaný Primula několikrát zmínil golf, jako bezpečný. Proto je třeba, aby se někdo „rval“ za golf (možná společně s lukostřelci, atlety apod.). Z informací ČGF však o žádné takové aktivitě nevím. Jen si na „našich“ stránkách čtu právníky posvěcené vysvětlivky, co se nesmí. Že omezení golfu je nesmyslné, víme všichni. Nemáme však osobu (ještě lépe "osobnost"), která by to těm blahoslaveným chudým duchem, kteří golf nemilosrdně a nesmyslně škrtí, dokázala vysvětlit. Všichni asi čekají na Hniličku, ten ale zamrzl někde u ledu. Naskýtá se dotaz – kdo bojuje za golf?
 
Komentář netřeba 🙈
5D6B8558-E52D-4CC2-B03E-A9C72471662C.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom