Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kdy budou možné letos AM turnaje?

Kdy budou možné letos AM turnaje?


  • Hlasovalo
    31
Konkrétně v Beřovicích za sebou všichni šli https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/startovni-listina?id=653608957. Možná je tedy opravdu řešením současné situace s turnaji varianta vzor Beřovice, tedy, že se vyblokuje termín na turnaj, udělají se flighty po dvou na přání, stanoví podmínky pro výhru ( v Beřovicích 3 s nejvyšším počtem stbl. bodů )a výsledky se zveřejnění. Pak je to skvělá zpráva. Jsem ale přesvědčen, že toto řešení mělo být doporučeno všem klubům, aby neměly obavy o tom, že to co dost silně připomíná zakázánou sportovní soutěž, ve skutečnosti sportovní soutěží není.
Cituji z posledních doporučení prezentovaných právní komisí ČGF:

Naproti tomu, jak shora vyloženo, provozování golfové hry ve skupinkách maximálně dvou osob, které se v rámci hry průběžně posouvají v prostoru, je bez omezení. Jestliže tedy někdo sestaví na základě individuálně absolvované hry po dvou osobách podle individuálně odevzdaných scorecard nějakou výsledkovou listinu distanční skupiny osob, které se nesešly ani před, ani po, ani v průběhu hry, nelze hovořit o porušení mimořádných opatření.”
 
Cituji z posledních doporučení prezentovaných právní komisí ČGF:

Naproti tomu, jak shora vyloženo, provozování golfové hry ve skupinkách maximálně dvou osob, které se v rámci hry průběžně posouvají v prostoru, je bez omezení. Jestliže tedy někdo sestaví na základě individuálně absolvované hry po dvou osobách podle individuálně odevzdaných scorecard nějakou výsledkovou listinu distanční skupiny osob, které se nesešly ani před, ani po, ani v průběhu hry, nelze hovořit o porušení mimořádných opatření.”

Převedu z právnického jazyka do běžné řeči : pokud hrajete neorganizovaně, maximálně po dvou na nesoutěžní výsledek. Pak je možné tyto jednotlivé výsledky za den ( či jiné období ) sloučit a porovnat ve výsledkové "sranda"listině.
V Beřovicích to ale bylo takto :
1. byly vyblokovány tee timy s jasný určením pro turnaj, který byl následně vypsán v oddělení turnajů. Do turnaje se bylo nutno přihlásit.
2. byl sestaven soutěžní výbor a ustanoven rozhodčí turnaje
3. ti co chtěli hrát v čase turnaje, museli hrát na úpravu HI
4. startovalo se organizovaně dle startovní listiny a to ne po dvou flightech, ale čtyřflightech
5. výsledky byly spočítány a seřazeny
Bod 5 je asi obhajitelný. Body 1 až 4 bych si ve smyslu právního vyjádření a znalosti práce ze serverem nebyl schopen obhájit. Podle mne tento turnaj, na rozdíl od některých jiných, ani příliš nepředstírá, že turnajem je. Pokud ano, tak mimořádně hloupě. Mne na tom mrzí, že v minulosti byly kluby vyzývány, aby se nepokoušely obcházet nařízení vlády, či jít někam, kde už je to hodně na hraně, aby to nepoškodilo kluby ostatní a golf obecně . Přitom téměř jediní tyto rady nedodržují v klubu, od jehož prezidenta nám tyto moudra proudí ( "nepochybuji", že ten o takto zadaném turnaji nic netuší, ). Prostě styl Prymula...
 
Převedu z právnického jazyka do běžné řeči : pokud hrajete neorganizovaně, maximálně po dvou na nesoutěžní výsledek. Pak je možné tyto jednotlivé výsledky za den ( či jiné období ) sloučit a porovnat ve výsledkové "sranda"listině.
V Beřovicích to ale bylo takto :
1. byly vyblokovány tee timy s jasný určením pro turnaj, který byl následně vypsán v oddělení turnajů. Do turnaje se bylo nutno přihlásit.
2. byl sestaven soutěžní výbor a ustanoven rozhodčí turnaje
3. ti co chtěli hrát v čase turnaje, museli hrát na úpravu HI
4. startovalo se organizovaně dle startovní listiny a to ne po dvou flightech, ale čtyřflightech
5. výsledky byly spočítány a seřazeny
Bod 5 je asi obhajitelný. Body 1 až 4 bych si ve smyslu právního vyjádření a znalosti práce ze serverem nebyl schopen obhájit. Podle mne tento turnaj, na rozdíl od některých jiných, ani příliš nepředstírá, že turnajem je. Pokud ano, tak mimořádně hloupě. Mne na tom mrzí, že v minulosti byly kluby vyzývány, aby se nepokoušely obcházet nařízení vlády, či jít někam, kde už je to hodně na hraně, aby to nepoškodilo kluby ostatní a golf obecně . Přitom téměř jediní tyto rady nedodržují v klubu, od jehož prezidenta nám tyto moudra proudí ( "nepochybuji", že ten o takto zadaném turnaji nic netuší, ). Prostě styl Prymula...
Nebudu obhajovat Beřovice, seč mi sou zcela ukradené a absolutně netuším, jaká byla realita jejich "turnaje". Dle mého je tento stav přirozeným důsledkem systému, který sama vláda nastolila. Lidem dochází trpělivost se zřejmě nesmyslnými nařízeními, byť zpočátku se celé golfové prostředí postavilo k situaci čelem a všechna doporučená omezení striktně dodržovalo. Pokud ovšem někdo i po 13 měsících funguje stylem věštění z křišťálové koule, lze se jen těžko domnívat a divit, že určitá část lidí to už bude ignorovat. Když vidím vedle ve vesnici normálně trénující kroužky fotbalistů v počtu 30 dětí na 20 m2 a v sámošce frontu 30ti lidí namačkaných vedle sebe, zcela mi uniká, proč bych jako ten nejposlušnější pitomec měl dodržovat režim 12 lidí na celém golfovém hřišti...
 
Reálně to vypadalo, tak, jako by ani turnaj nebyl, po 4 se chodí už celý týden, lidi co dohráli "turnaj" sedli do aut a odjeli stejně jako my, co jsme ho nehráli.
 
Nebudu obhajovat Beřovice, seč mi sou zcela ukradené a absolutně netuším, jaká byla realita jejich "turnaje". Dle mého je tento stav přirozeným důsledkem systému, který sama vláda nastolila. Lidem dochází trpělivost se zřejmě nesmyslnými nařízeními, byť zpočátku se celé golfové prostředí postavilo k situaci čelem a všechna doporučená omezení striktně dodržovalo. Pokud ovšem někdo i po 13 měsících funguje stylem věštění z křišťálové koule, lze se jen těžko domnívat a divit, že určitá část lidí to už bude ignorovat. Když vidím vedle ve vesnici normálně trénující kroužky fotbalistů v počtu 30 dětí na 20 m2 a v sámošce frontu 30ti lidí namačkaných vedle sebe, zcela mi uniká, proč bych jako ten nejposlušnější pitomec měl dodržovat režim 12 lidí na celém golfovém hřišti...

To, že je to důsledek nelogických opatření a následné frustrace všech, v tom s tebou naprosto souhlasím. Asi je už i nemožné zcela dodržet vládní nařízení, která jsou často mimořádně hloupá a nekonzistentní. Nicméně si myslím, že by se neměla porušovat tak okatě provokativním a navíc veřejným způsobem jako v Beřovicích, protože to může poškodit všechny ostatní, kteří nic neporušují nebo když ano, tak "po právu a slušnosti". Kdybych to k přirovnal k dopravní situaci , tak většina klubů nyní jede od 30 do 50 v místě, kde byl dříve zákaz vjezdu a nyní je tam nesmyslných 30 ( místo lze projet bezpečně rychle ). Beřovice místo projíždějí stodvacítkou, přičemž auto řídí ředitel dopravní policie. Takže se ani nemůže vylhat, že nezná předpisy. Když je chytí, tak hrozí, že tam bude opět zákaz vjezdu pro všechny.
 
To, že je to důsledek nelogických opatření a následné frustrace všech, v tom s tebou naprosto souhlasím. Asi je už i nemožné zcela dodržet vládní nařízení, která jsou často mimořádně hloupá a nekonzistentní. Nicméně si myslím, že by se neměla porušovat tak okatě provokativním a navíc veřejným způsobem jako v Beřovicích, protože to může poškodit všechny ostatní, kteří nic neporušují nebo když ano, tak "po právu a slušnosti". Kdybych to k přirovnal k dopravní situaci , tak většina klubů nyní jede od 30 do 50 v místě, kde byl dříve zákaz vjezdu a nyní je tam nesmyslných 30 ( místo lze projet bezpečně rychle ). Beřovice místo projíždějí stodvacítkou, přičemž auto řídí ředitel dopravní policie. Takže se ani nemůže vylhat, že nezná předpisy. Když je chytí, tak hrozí, že tam bude opět zákaz vjezdu pro všechny.J

Jako organizator amaterske golfove tour tato narizeni sleduji a tato situac eje nejen nemila, ale porusenim vsech pravidel, konkretne i dle konzultaci s pravni komisi CGF tato:

1/ Turnaj je vypsan v sekci Turnaje na CGF - at se jmenuje jak chce, je to turnaj a ten vypsan byt nesmi - poruseni 1
2/ U turnaje je dotcen statut organizovane akce, protoze jsem zorganizoval skupinu lidi za konkretnim ucelem a vypsal jsem startovni listinu - poruseni 2
3/ Vysledky jsem evidoval na webu, coz je obhajitelne
4/ Hraci sli po 3, coz se take nesmi - poruseni 3

Melo to byt nasledujicim zpusobem - vyhrazeny startovni casy pro HCP den, individualni domluva na startovacim case, zadna evidence na webu, CGF apod ohledne startovni listiny apod., zapsani vysledku do sekce nesoutezni vysledek a je to.

Takze se ptam - kolik dostanou Berovice pokutu??!!
 
  • Ne, nesouhlasím
Reactions: Ott
Jako organizator amaterske golfove tour tato narizeni sleduji a tato situac eje nejen nemila, ale porusenim vsech pravidel, konkretne i dle konzultaci s pravni komisi CGF tato:

1/ Turnaj je vypsan v sekci Turnaje na CGF - at se jmenuje jak chce, je to turnaj a ten vypsan byt nesmi - poruseni 1
2/ U turnaje je dotcen statut organizovane akce, protoze jsem zorganizoval skupinu lidi za konkretnim ucelem a vypsal jsem startovni listinu - poruseni 2
3/ Vysledky jsem evidoval na webu, coz je obhajitelne
4/ Hraci sli po 3, coz se take nesmi - poruseni 3

Melo to byt nasledujicim zpusobem - vyhrazeny startovni casy pro HCP den, individualni domluva na startovacim case, zadna evidence na webu, CGF apod ohledne startovni listiny apod., zapsani vysledku do sekce nesoutezni vysledek a je to.

Takze se ptam - kolik dostanou Berovice pokutu??!!
Upřímně jde jen o slovíčkaření - turnaje (ať jim budeme říkat sebeneutrálněji) prostě probíhat nemají. A je uplně fuk, jestli se to děje v Hořehledech nebo v Beřovicích nebo kdekoli jinde. A pak se stačí podívat na pražská hřiště, jak se dodržují pravidla bez turnajů a všichni můžeme jen pokrčit rameny...
 
Jako organizator amaterske golfove tour tato narizeni sleduji a tato situac eje nejen nemila, ale porusenim vsech pravidel, konkretne i dle konzultaci s pravni komisi CGF tato:

1/ Turnaj je vypsan v sekci Turnaje na CGF - at se jmenuje jak chce, je to turnaj a ten vypsan byt nesmi - poruseni 1
2/ U turnaje je dotcen statut organizovane akce, protoze jsem zorganizoval skupinu lidi za konkretnim ucelem a vypsal jsem startovni listinu - poruseni 2
3/ Vysledky jsem evidoval na webu, coz je obhajitelne
4/ Hraci sli po 3, coz se take nesmi - poruseni 3

Melo to byt nasledujicim zpusobem - vyhrazeny startovni casy pro HCP den, individualni domluva na startovacim case, zadna evidence na webu, CGF apod ohledne startovni listiny apod., zapsani vysledku do sekce nesoutezni vysledek a je to.

Takze se ptam - kolik dostanou Berovice pokutu??!!
Pokutu? Pevně doufám, že žádnou. Stejně jako milión čechů kašlajících na opatření už 13 měsíců (jen odhad). Možná bych to viděl jinak, kdyby opatření byla podložena jejich funkčností a smyslem, kdyby škody jimi způsobené byly kompenzovány. Podle tebe prachy, které jsme jako členové poslali svým klubům a místo hry seděli zavření doma, mají skončit ve chřtánu státu jako pokuta? Tak to se prober..
 
Upřímně jde jen o slovíčkaření - turnaje (ať jim budeme říkat sebeneutrálněji) prostě probíhat nemají. A je uplně fuk, jestli se to děje v Hořehledech nebo v Beřovicích nebo kdekoli jinde. A pak se stačí podívat na pražská hřiště, jak se dodržují pravidla bez turnajů a všichni můžeme jen pokrčit rameny...

Sice s Tebou souhlasím, že se jedná o slovíčkaření, a pokrčení rameny... pokud pominu tu morální rovinu a to, jestli se něco porušuje, nebo ne... tak i když neznám zázemí Beřovic a ani pražských klubů, tak v případě průseru bych tipnul, že díky "krytí vlivných" na tom budou v případě problému výrazně lépe, než klub, nebo promotér z "horní dolní", po kterém se někdo bude případně chtít vozit.

A taky mi přijde poměrně zvlášní, že ze strany čgf se toto "přehlíží". Pokud na jedné straně mám turnaje zakázány a na druhé straně umožňuji je zadávat, je to pro mě také divné. Loni alespoň byla stránka s turnaji nepřístupná (sice ne dokonale, ale formálně ano). Proč není stejný postup letos?

Nijak nelobuji za nějaké trestání, nebo moralizování, ale taky to pro mě není příliš čitelné - a nemám z toho úplně pocit jednotného postupu.
 
Pokutu? Pevně doufám, že žádnou. Stejně jako milión čechů kašlajících na opatření už 13 měsíců (jen odhad). Možná bych to viděl jinak, kdyby opatření byla podložena jejich funkčností a smyslem, kdyby škody jimi způsobené byly kompenzovány. Podle tebe prachy, které jsme jako členové poslali svým klubům a místo hry seděli zavření doma, mají skončit ve chřtánu státu jako pokuta? Tak to se prober..
Jardo probirat se nemusim - neresim ted absolutne jak to kdo dodrzuje, nosi rousky apod - resim to, ze ja jako organizator golfovych turnaju mam nejaka pravidla a diky tomu turnaje zorganizovat nemuzu - jinak je mi to vcelku jedno :)
 
Jardo probirat se nemusim - neresim ted absolutne jak to kdo dodrzuje, nosi rousky apod - resim to, ze ja jako organizator golfovych turnaju mam nejaka pravidla a diky tomu turnaje zorganizovat nemuzu - jinak je mi to vcelku jedno :)
To chápu. Jen bych šel cestou ne pokut, ale zrušit tenhle nesmysl a nevybírat vyvolené, kteří můžou.. Takhle je to o slovíčkaření, případně o tom, kdo to riskne, jak vím ze zákazu pohybu mezi okresy..
Nějak mi po té době už nejde uznávat výjimky pro profíky, amatérskou ligu v něčem a někde, pro papaláše atd..
 
A taky mi přijde poměrně zvlášní, že ze strany čgf se toto "přehlíží". Pokud na jedné straně mám turnaje zakázány a na druhé straně umožňuji je zadávat, je to pro mě také divné. Loni alespoň byla stránka s turnaji nepřístupná (sice ne dokonale, ale formálně ano). Proč není stejný postup letos?
Odhaduju, ze i v ridicich organech uz nastala frustrace a rezignace. A ta nejednotnost postupu ma jasnou pricinu - narizeni pisou a prekladaji pravnici. A kazdy to dela jinak. Umim si totiz predstavit i opacny postup - kluby plati statisice za pristup k technickemu serveru a na poradani turnaju dalsi statisice vydelavaji. Pokud jim je nekdo neopravnene poradat znemozni, muze po nem byt zadana nahrada...
 
Odhaduju, ze i v ridicich organech uz nastala frustrace a rezignace. A ta nejednotnost postupu ma jasnou pricinu - narizeni pisou a prekladaji pravnici. A kazdy to dela jinak. Umim si totiz predstavit i opacny postup - kluby plati statisice za pristup k technickemu serveru a na poradani turnaju dalsi statisice vydelavaji. Pokud jim je nekdo neopravnene poradat znemozni, muze po nem byt zadana nahrada...

Tomu argumentu rozumím a chápu. Ale výsledek tohoto tvrzení taky může být ten, že ti "silní v kramflecích" vydělávají otevřeně na úkor ostatních - kteří se snaží dodržovat instrukce "centrály" za jejího přihlížení a "umožnění" tohoto postupu v přímém rozporu s těmito instrukcemi.
 
Tomu argumentu rozumím a chápu. Ale výsledek tohoto tvrzení taky může být ten, že ti "silní v kramflecích" vydělávají otevřeně na úkor ostatních - kteří se snaží dodržovat instrukce "centrály" za jejího přihlížení a "umožnění" tohoto postupu tohoto postupu v přímém rozporu s těmito instrukcemi.
Nevim proc by tomu tak bylo. CGF dala vsem stejne informace. Jak s nimi kdo nalozi je uz jeho vec. Navic dluzno priznat, ze CGF neni v zadnem pravnim vztahu vuci resortum, takze jeji zpravy mohou mit charakter pouze doporuceni a rad, nikoliv narizeni ci omezeni.
 
Nevim proc by tomu tak bylo. CGF dala vsem stejne informace. Jak s nimi kdo nalozi je uz jeho vec. Navic dluzno priznat, ze CGF neni v zadnem pravnim vztahu vuci resortum, takze jeji zpravy mohou mit charakter pouze doporuceni a rad, nikoliv narizeni ci omezeni.

Pokud to bude mít případný negativní důsledek jen na jeden onen konkrétní subjekt (v tomto příp. klub) a ne i na ostatní subjekty fungující v golfovém prostředí, tak určitě máš pravdu, že se to ostatních netýká.

Uznávám, že ale v současné době se zdá jakýkoli hon na čarodějnice velmi málo pravděpodobný. S ohledem na dlouhodobou "rozvolněnost, nesystematičnost, nepřehlednost a nelogičnost" díky naší vrchnosti úplně všude.
 
Upraveno:
Pánové, osobně jsem toho mínění, že dnes bychom neměli dělit lidi (skupiny, kluby ...) na ty, kdo nařízení dodržují a ty, kteří je obcházejí. A dokonce se dotazovat, jak ti druzí budou potrestáni.

Je zřetelné, že diletentství vlády a fanatismus jejích rádců, kteří mezi sebe nepustí kohokoliv, kdo je sice často odborností převyšuje, ale má rozdílný názor, plodí absurdní pokyny a nařízení. A jak vidno, na tom tu panuje shoda.
Takže bez ohledu na to, kdo ještě má s nimi trpělivost a kdo už ne, měli bychom jednotně požadovat zrušení všech hloupých a nedostatečně odůvodněných nařízení. Protože za hranou jsou nařízení samotná a ti, kdo je nedodržují.
 
Pánové, osobně jsem toho mínění, že dnes bychom neměli dělit lidi (skupiny, kluby ...) na ty, kdo nařízení dodržují a ty, kteří je obcházejí. A dokonce se dotazovat, jak ti druzí budou potrestáni.

Je zřetelné, že diletentství vlády a fanatismus jejích rádců, kteří mezi sebe nepustí kohokoliv, kdo je sice často odborností převyšuje, ale má rozdílný názor, plodí absurdní pokyny a nařízení. A jak vidno, na tom tu panuje shoda.
Takže bez ohledu na to, kdo ještě má s nimi trpělivost a kdo už ne, měli bychom jednotně požadovat zrušení všech hloupých a nedostatečně odůvodněných nařízení. Protože za hranou jsou nařízení samotná a ti, kdo je nedodržují.

To máš určitě pravdu minimálně v té obecné rovině.

Na druhou stranu - golf jako takový a obecně sport je postavený na dodržování pravidel (i těch méně šťastných). V golfu je dokonce sám sobě každý rozhodčím. Drží se i teze, že golf je sport gentlemanů (i když tady každý můžeme vnímat rozdílnost, co to znamená - pro někoho gentleman je vzor cnosti, pro někoho to může mít i určité negativní zabarvení klubu "vyvolených"). Nemám principiálně nic v hledání "uliček" a "možného". Není mi ale úplně moc blízké, když se na směrnici/instrukci veřejně a snadno dohledatelně kašle. I když i to dokážu vnímat jako takový vzkaz ostatním - jak to můžete/můžeme dělat. Takový lakmusový papírek, jestli to projde.
 
To máš určitě pravdu minimálně v té obecné rovině.

Na druhou stranu - golf jako takový a obecně sport je postavený na dodržování pravidel (i těch méně šťastných). V golfu je dokonce sám sobě každý rozhodčím. Drží se i teze, že golf je sport gentlemanů (i když tady každý můžeme vnímat rozdílnost, co to znamená - pro někoho gentleman je vzor cnosti, pro někoho to může mít i určité negativní zabarvení klubu "vyvolených"). Nemám principiálně nic v hledání "uliček" a "možného". Není mi ale úplně moc blízké, když se na směrnici/instrukci veřejně a snadno dohledatelně kašle. I když i to dokážu vnímat jako takový vzkaz ostatním - jak to můžete/můžeme dělat. Takový lakmusový papírek, jestli to projde.
Nahlížej na to v duchu golfových pravidel - freedrop od nepohyblivé závady zcela jistě vznikl primárně za účelem toho, aby si hráč neničil vybavení, nevystavil sebe riziku ze zranění od odraženého míče a pro zachování férovosti a ducha hry. To, že někdo dokáže zcela v duchu těchto pravidel freedrop aplikovat tak, že se ve výsledku dostane takřka doprostřed FW, určitě nebylo cílem původního záměru. Ale je potřeba s tím počítat a vzít to jako jejich součást.

Aktuální opatření nabízí podobný manévrovací prostor...
 
To máš určitě pravdu minimálně v té obecné rovině.

Na druhou stranu - golf jako takový a obecně sport je postavený na dodržování pravidel (i těch méně šťastných). V golfu je dokonce sám sobě každý rozhodčím. Drží se i teze, že golf je sport gentlemanů (i když tady každý můžeme vnímat rozdílnost, co to znamená - pro někoho gentleman je vzor cnosti, pro někoho to může mít i určité negativní zabarvení klubu "vyvolených"). Nemám principiálně nic v hledání "uliček" a "možného". Není mi ale úplně moc blízké, když se na směrnici/instrukci veřejně a snadno dohledatelně kašle. I když i to dokážu vnímat jako takový vzkaz ostatním - jak to můžete/můžeme dělat. Takový lakmusový papírek, jestli to projde.
Byť je to velmi velmi nadsazené, ale je možné na toto porušování pravidel, která jsou nám vnucována, což je značný rozdíl od dobrovolného přijetí sportovních pravidel, tak na to je možno aplikovat přeneseně slova Drdova profesora Málka, že za jistých okolností ani vražda nemusí být zločin.
 
Pánové, osobně jsem toho mínění, že dnes bychom neměli dělit lidi (skupiny, kluby ...) na ty, kdo nařízení dodržují a ty, kteří je obcházejí. A dokonce se dotazovat, jak ti druzí budou potrestáni.

Je zřetelné, že diletentství vlády a fanatismus jejích rádců, kteří mezi sebe nepustí kohokoliv, kdo je sice často odborností převyšuje, ale má rozdílný názor, plodí absurdní pokyny a nařízení. A jak vidno, na tom tu panuje shoda.
Takže bez ohledu na to, kdo ještě má s nimi trpělivost a kdo už ne, měli bychom jednotně požadovat zrušení všech hloupých a nedostatečně odůvodněných nařízení. Protože za hranou jsou nařízení samotná a ti, kdo je nedodržují.
Má to 2 roviny - to jestli souhlasím nebo nesouhlasím s jednáním, nařízeními apod. je věc jedna a to, že se mám nějak chovat je věc druhá, protože je dze nějaká situace, podle které bychom měli jet. Je to stejné, jakobys na křižovatce, kde je STOPka aplikoval pravidlo, že tam stejně nikdo nikdy nejezdí, nikdy jsi tam nikoho něviděl, tak prostě nezastavíš, ale jednoho krásného dne to do tebe může někdo napálit a přinejlepším odejdeš s rozbitým autem a pokutou, protože pravidla jsou od toho aby se dodržovala a ne ohýbala.

Co se týče potréstání, ukazování na jiné je to věc čistě na těch, kteří to řešit mají, mě je vcelku jedno jak se zachovají k Beřovicím, ale bohužel tento příklad dal návod všem ostatním, že když můžou oni, můžu i já.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom