Golf.cz Kdo vydělal nejvíce peněz v historii PGA Tour?

Jamka R. Reader

Aktivní člen
Autor vlákna
Robot 19.jamky
26.2.2019
181
94
1
Kdo vydělal nejvíce peněz v historii PGA Tour? (Golf.cz)

Kdo na PGA Tour vydělal nejvíce peněz?
PGA Tour má 10 členů padesátimilionového klubu hráčů s výdělkem nad 50 milionu dolarů, 18 členů čtyřicetimilionového klubu, 38 třicetimilionového, 77 dvacetimilionového a 189 členů desetimilionového klubu.
Všichni hráči PGA Tour vydělali k dnešku celkem 5,7 miliardy dolarů.

Podívejte se na přehled prvních dvaceti hráčů s nejvyššími výdělky na PGA Tour. Samozřejmě vede Tiger Woods, ale některá jména a čísla mohou překvapit.

Zdroj: PGA Tour Career Money Leaders

The post Kdo vydělal nejvíce peněz v historii PGA Tour? appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,627
4,497
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Hezká čísla. Když si k tomu člověk přimyslí ještě vedlejší příjmy (reklama, sponzoring atd)... na druhou stranu, kolik z těch všech profíku to skutečně má, že. :)

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
3,156
4,824
123
Jméno
Martin Kopčák
Hmm...to je zvláštní, přijde mi to relativně málo na to, jak se o golfu mluví jako o sportu s velkým množstvím peněz. Takovej Messi bere 9 mega za měsíc, tzn. Tigera smázne prakticky za rok hraní...

Mirek_62

Guru fóra
25.8.2018
1,766
1,733
123
KHGCS
Hmm...to je zvláštní, přijde mi to relativně málo na to, jak se o golfu mluví jako o sportu s velkým množstvím peněz. Takovej Messi bere 9 mega za měsíc, tzn. Tigera smázne prakticky za rok hraní...
Hlavní příjem u TOP 100 není z prize money, ale z reklamy. Např.Tiger (pokud mne paměť neklame) byl první sportovec, který překonal 1 miliardu dolarů celkových příjmů. A nesmíš ještě zapomenout, že (kromě majorů) špička bere i „startovné”, které je v mnoha případech srovnatelné nebo i vyšší než prize money za 1. místo.

• Wow
Reactions: NaBednu

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
3,156
4,824
123
Jméno
Martin Kopčák
Hlavní příjem u TOP 100 není z prize money, ale z reklamy. Např.Tiger (pokud mne paměť neklame) byl první sportovec, který překonal 1 miliardu dolarů celkových příjmů. A nesmíš ještě zapomenout, že (kromě majorů) špička bere i „startovné”, které je v mnoha případech srovnatelné nebo i vyšší než prize money za 1. místo.
Jasný, já to chápu. Přesto mne to překvapilo. Byť ostatní sportovci (hokejisté, tenisté) jsou na tom s golfisty podobně. Takže jen ten fotbal je uplně mimo...

Mirek_62

Guru fóra
25.8.2018
1,766
1,733
123
KHGCS
Takže jen ten fotbal je uplně mimo...
Jen si představ za kariéru těch ran míčem do hlavy při hlavičkování - to musí zanechat následky. A spousta bafuňářů jsou bývalí čutálisti 🤭

V hokeji mají nejbohatší ligy "platové stropy", to samé ostatní týmové sporty (basketbal, americký football) - jen kopaná žádné stropy nemá (alespoň jsem o tom neslyšel).
Tenisté jsou na tom podobně jako golfisté - hrají sami za sebe a vydělají hrou jen to, co si uhrají - neplatí je žádný majitel klubu.

tom136

Nováček+
13.3.2017
24
31
23
Jméno
Tomáš H.
Kdyby bylo v éře Nicklause a Palmera takové prize money jako dnes...tak by se dalo srovnávat jak zní otázka....v historii PGA, netuším ani nechci vědět kam se ty peníze posunou za dalších 20 let.

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: NaBednu
WebGolf.cz