Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kde sehnat prodloužené hole z druhé ruky

premet

Aktivní člen
Jméno
Přemek
Přijmení
Hošek
Klub
Kořenec
HI (HCP)
54
Zdravím po roce a půl hraní mi trenér doporučil delší hole (postoj je takový zdeformovaný) a po přeměření (doma metrem) mi to vyšlo na že bych měl mít dokonce 1,75 palce delší (mám fakt krátké ruce na 190cm výšky). Jasně chystám se na fitting ale nevím zda mi tam nebudou chtít prodávat nové sety a zatím se golf nestal takovou vášní abych je koupil.
Nevíte kde by se dali sehnat takové hole (ideálně i s větším gripem) či bude stačit prodloužit a přegripovat mé stávající hole hole (Callaway FT-3) včetně dřev ?
 
Zdravím po roce a půl hraní mi trenér doporučil delší hole (postoj je takový zdeformovaný) a po přeměření (doma metrem) mi to vyšlo na že bych měl mít dokonce 1,75 palce delší (mám fakt krátké ruce na 190cm výšky). Jasně chystám se na fitting ale nevím zda mi tam nebudou chtít prodávat nové sety a zatím se golf nestal takovou vášní abych je koupil.
Nevíte kde by se dali sehnat takové hole (ideálně i s větším gripem) či bude stačit prodloužit a přegripovat mé stávající hole hole (Callaway FT-3) včetně dřev ?
Jsem na tom podobne, novy set se kupovat nechystam, ale hole jsem potreboval prodlouzit. Vse lze s nizkymi naklady udelat v dilne, premerit, nastavit, pregripovat. Sverak s gumou, grip solvent, dvouslouzkove lepidlo na kov, oboustranna paska, nastavce. A nebo nechat predelat v golfshopu, tam by asi i pomoci statickeho fittingu zjistili o kolik presne hole prodlouzit. A asi i srovnaji swingweight ktera se pridanim extenze trochu zmeni. Dreva jsem neprodluzoval, ty mi prijdou dlouha i tak.
 
Odpověď na otázku o kolik je možno prodloužit golfové hole.. uvádí se max o dva palce,při větším prodloužení už vzniká riziko lámání shaftu pod gripem.. zcela jiná je situace u nových holí na zakázku kde je použit shaft v celé délce a ne extender (nástavec do shaftu). Dalším bodem je cena.. Jen na železa 7x 250 prodloužení, 7x nový grip, 7x instalace gripu.. Opravdu zhruba jen na železa 4000.. Jestli opravdu potřebuješ prodloužené hole zjistí dobrý fitér při statickém fittingu, včetně tloušťky gripu a lie.. Trenér většinou nenosí pomůcky na měření statického fittingu.. Stojí určitě za zvážení, i když se to zdá drahé, nechat postavit hole na zakázku.. Když si vezmeš cenu za prodloužení a kdybys prodal stávající hole možná už ta cena nebude tak děsivá.. Sice nepůjde o hole světového věhlasu 😀 , ale set 5-PW ti postaví zhruba od 12000...
Můj starší příspěvek..
 
Zdravím, mám nepřímo navazující dotaz. Dostal jsem možnost koupě prodloužených holí Titleist AP1 714...z toho vyplývá, že jsou cca z roku 2014.
Údajně byli hrané velmi málo, přesto, podepíše se tolik let na těch holích nějak? Napadá mě degradace až zpuchření gripu....?

Děkuju
 
Grip vyměníš, spíš se zaměř na to, v jaké stavu jsou hlavy, případně shafty.
 
To je pravda. Je něco specifického na co koukat, kromě šrámů a ďůlků na hlavě?
Díky
 
Zdravím, jelikož AP1 jsou lité hole mělo by být poškození minimální. Jediné co by mohlo mít vliv je skladování, třeba ve vlhku, mohl by být rez na shaftech, gripy jsou standart, někdo mění každý rok.. Já osobně bych se zajímal o původ, Titleist je oblíbený ke kopírování..
 
Zdravím po roce a půl hraní mi trenér doporučil delší hole (postoj je takový zdeformovaný) a po přeměření (doma metrem) mi to vyšlo na že bych měl mít dokonce 1,75 palce delší (mám fakt krátké ruce na 190cm výšky). Jasně chystám se na fitting ale nevím zda mi tam nebudou chtít prodávat nové sety a zatím se golf nestal takovou vášní abych je koupil.
Nevíte kde by se dali sehnat takové hole (ideálně i s větším gripem) či bude stačit prodloužit a přegripovat mé stávající hole hole (Callaway FT-3) včetně dřev ?
Ahoj. Mám Callaway Steelhead XR prodloužené o 1,5" a budu je na konci ledna prodávat...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom