Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kategorie hřiště dle cen fee

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Nevím, kdo to už zmínil s ohledem na každoročně zveřejňovánou tabulku od p. D. Ebermanna z Klubu přátel golfu, který sleduje sobotní ceny fee na českých hřištích a jejich trend, že by to chtělo i ceny ve všední den (možná @karlos ? To je asi fuk).

Pokusil jsem se uchopit problém ohledně cen i ve všední dny, prozatim jen pro vzorek s cílem vytvořit kategorie, které by mi měly ukázat, kde se jaké hřiště vidí a jak si věří

Přikládám náhled (Praha a Středočeský kraj):

A5FB8A83-151E-43A9-9239-91CFC5169E57.jpeg


Dává vám to smysl? Příliš se to ve výsledku od jsem sobotních fee neliší. Princip je zřejmý - porovnává se pouze ceníková cena. Pondělní plus běžný všední den plus víkend jak pro devítku tak 18. Nebo to nejbližší, co ceník nabízí.

Mně osobně jde o určitou kategorizaci hřišť. A proto ty hvězdičky na konci, které vyjadřují cenovou hladinu.

PS: mohou tam být chyby, jde mi teď spíše o systém a jednoduchost. A třeba to k něčemu i bude. A nebo ne. :)

?
 
Dle tabulky je Karlstejn jedine hriste, kde se bohate vyplati jit 2x9 nez 1x18... 🤣
Tipuji, ze to ale neni chyba, jen vas poslou na tu 3. devitku. 😢
 
Jinak me tato kategorizace smysl uplne nedava... prumerna cena neexistuje.
Spise vidim dve roviny:
1. Nejlevnejsi zpusob hry na hristi (za kolik tam lze hrat a ne sunset atp.)
2. Cena v muj cas (vsedni den/vikend)

Mj. je zde i hezky videt, ze nektera hriste o feeckare nestoji a cena neni nic nez regulace trafficu.
 
Trochu ses nakazil americkou úchylností pro podivné statistiky 😂 😜 ... Nic uchopitelného se z toho podle mě nezíská, ale i přesto tě chápu. Podle mě sis prostě měl chuť pořídit hračku, tak sis ji vytvořil ;) ... nic proti tomu, někdy i ty americké statistiky bývají zábavné. Taky jsem hračička, takže ti přispěju myšlenkou. Větší smysl než průměr by mi dával vážený průměr. Jak to myslím? 18-ku budeš hrát spíš o víkend a 9-ku spíš ve všední den. Šest jamek jsem v životě nehrál a dvanáct 2x v životě. :up:
 
Mně ta čísla osobně docela zaujala a bavila - a určitou vypovídací hodnotu to pro mě má (chtěl jsem si ověřit hypotézu, že plus minus víkendové rozvrstvení cen odpovídá i cenám ve všední dny a pořadí hřiště se z tohoto pohledu nemění), ale uznávám, že to nemusí nijak být všeobecně směrodatné.

O co ale mi jde hlavně: Rád bych pro potřeby Jamky a místního katalogu hřišť pro hodnocení a inspiraci vytvořil něco jako hřiště kategorie A, B, C, D, E. Případně pomocí hvězdiček, jako u hotelů. Nehodlám vytvářet žádnou šílenou metodiku typu Michelinské hvězdy, ani co všechno tam být musí/nemusí, velikost jamek, pravidelnost seče atd. A vcelku si uvědomuji, že každý, kdo bude v kategorii jiné než A, bude prskat, jak je to neobjektivní a kdo ví co ještě. Nicméně dává mi to pak pěkné měřítko, abych si minimálně sám pro sebe porovnával porovnatelné s ohledem na stejně drahou konkurenci. Jako nejjednodušší mě to napadlo navázat právě na cenu, která je pevně daná a měřitelná, byť to naráží na problém, že co je drahé, nemusí být kvalitní, ale to koneckonců je i u hotelů.

A nejjednodušší, co je hmatatelné a prokazatelné pro tuto základní orientaci, je ceníková cena běžného fee. Z myšlenky: Jak si které hřiště věří a "kde se vidí".
 
Mně ta čísla osobně docela zaujala a bavila - a určitou vypovídací hodnotu to pro mě má (chtěl jsem si ověřit hypotézu, že plus minus víkendové rozvrstvení cen odpovídá i cenám ve všední dny a pořadí hřiště se z tohoto pohledu nemění), ale uznávám, že to nemusí nijak být všeobecně směrodatné.

O co ale mi jde hlavně: Rád bych pro potřeby Jamky a místního katalogu hřišť pro hodnocení a inspiraci vytvořil něco jako hřiště kategorie A, B, C, D, E. Případně pomocí hvězdiček, jako u hotelů. Nehodlám vytvářet žádnou šílenou metodiku typu Michelinské hvězdy, ani co všechno tam být musí/nemusí, velikost jamek, pravidelnost seče atd. A vcelku si uvědomuji, že každý, kdo bude v kategorii jiné než A, bude prskat, jak je to neobjektivní a kdo ví co ještě. Nicméně dává mi to pak pěkné měřítko, abych si minimálně sám pro sebe porovnával porovnatelné s ohledem na stejně drahou konkurenci. Jako nejjednodušší mě to napadlo navázat právě na cenu, která je pevně daná a měřitelná, byť to naráží na problém, že co je drahé, nemusí být kvalitní, ale to koneckonců je i u hotelů.

A nejjednodušší, co je hmatatelné a prokazatelné pro tuto základní orientaci, je ceníková cena běžného fee. Z myšlenky: Jak si které hřiště věří a "kde se vidí".
Nezlob se na mě ... jsi ajťák, takže by tě mělo těšit, když tvoje hračka bude mít co nejvíc hejblátek, a MINIMÁLNĚ tolik, co má Michelin. A hned ti jedním dalším hejblátkem mohu přispět. Už jsem to tu psal. V Beřovicích mají (asi jen přes prázdniny) proměnlivé ceny. Tím třeba u mě získalo hřiště dost na bonitě. Když si tam chci fakt zahrát a jsem ochoten si to zaplatit dopředu, zahraju si za hezké ceny. Za poslední dva týdny jsem tam byl dvakrát. Jednou v sobotu za 990 a v týdnu za 790. A to jsem měl na ten sobotní TT smůlu, protože když jsem to obědnával , byla původně cena 890. Jenže jsem měl přecáklej limit na kartě. Tak jsem rezervaci zrušil, zvýšil si limit na kartě a když jsem se do rezervací vrátil, už byla cena 990.
 
Nezlob se na mě ... jsi ajťák, takže by tě mělo těšit, když tvoje hračka bude mít co nejvíc hejblátek, a MINIMÁLNĚ tolik, co má Michelin. A hned ti jedním dalším hejblátkem mohu přispět. Už jsem to tu psal. V Beřovicích mají (asi jen přes prázdniny) proměnlivé ceny. Tím třeba u mě získalo hřiště dost na bonitě. Když si tam chci fakt zahrát a jsem ochoten si to zaplatit dopředu, zahraju si za hezké ceny. Za poslední dva týdny jsem tam byl dvakrát. Jednou v sobotu za 990 a v týdnu za 790. A to jsem měl na ten sobotní TT smůlu, protože když jsem to obědnával , byla původně cena 890. Jenže jsem měl přecáklej limit na kartě. Tak jsem rezervaci zrušil, zvýšil si limit na kartě a když jsem se do rezervací vrátil, už byla cena 990.

No ano. 'Ale to se dostáváš přesně do problému, který je dle mého neměřitelný. Jak by si tuto výhodu hřiště poměřil a jakou by si tomu dal váhu? Co je víc, dynamické fee, omezená nabídka, akceptace 2za1, možnost sunsetů, early birds, zvýhodněné ceny plných flajtů atd včetně poměřování, jak výrazná daná sleva je? Pro daný účel kategorizace to považuji za pouze jedno hledisko. Takových hledisek může být mnoho a kolem každého je možné pochybovat, jak je vážné. Pořád mi přijde navázání na běžnou cenu vcelku jednoznačné a snadno prokazatelné a vysvětlitelné. Takže cenová hladina A: Albatros, Beroun, Konopi, Karlik... pro mě jasné, a uchopitelné. Zajimavé je pak cenová hladina B: Kam třeba spadá Kácov, Pyšely, Mladá Boleslav (viz tabulka výše). Pro mě je to třeba docela zajímavé a už takto užitečné. Překvapila mě třeba Mladá Boleslav, že si tak "věří". Ceníkovými cenami je těsně pod kategorii A. Atd. Akorát to vychází plus minus stejně i při poměřování plných víkendových cen, bez toho ostatního.

Výsledek pro mě? Kouknu na to, vidím... ááá, Mladá Boleslav bude pecka. No a pravděpodobně osobně budu ve výsledku zklamán, protože budu mít vyšší očekávání, že nedosahuje kvalit ostatních hřišť dané skupiny (můj subjektivní dojem) a budu k ní pocitově tak spíše kritičtější.
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Jen k té Boleslavi: to zdražení nechápu a vzhledem ke kvalitě, která tam šla směrem volajícím naopak po zlevnění, bych tam za 1500/1800,- určitě hrát nešel!👎
 
Jen k té Boleslavi: to zdražení nechápu a vzhledem ke kvalitě, která tam šla směrem volajícím naopak po zlevnění, bych tam za 1500/1800,- určitě hrát nešel!👎
Jj...souhlas. Kvalitou to tady šlo mírně dolů....ALE!.....Ml.Boleslav = Škodovka = po Praze nejbohatší region.......takže golfistů i turnajů spousta a tím pádem důvod ke zlevňování fakt není....Jó holt ekonomika.......
 
Ja by som naopak hviezdičkový rating pri golfrezortoch zaviedol.

Súhlas s requo v tom, že nejde dosť dobre porovnať ProsperGolf Čeladná s BlackBridge Praha lebo v absolútnych hodnotách by bol jasný favorit. Ale keď zvážime že BB je mestské ihrisko dajme tomu v kategórii *** a PG je horské ihrisko kategórie 4* a možno aj 5* tak sa pomer výkon/cena zrazu vyrovná.
Alebo aj nie 🙃

Keď to celé zhyperbolizujem:
asi išlo hlavne o to, či ihrisko ktoré si pýta za free 70€ je naozaj v tej kategórii 4 resp 5* a naopak ideálny prípad, že za 35€ by sa dalo zahrať na 5* typu CasaSerena (haha)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom