Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Kam podle vás patří hrábě u bunkeru?

Kam podle vás patří hrábě u bunkeru, co za sebe preferujete a proč?

  • Celé hrábě uvnitř bunkeru

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    35

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na každém hřišti to mají jinak. Pominu tedy situaci, kdy hrábě nejsou vůbec. A samozřejmě u velkých bunkerů, kde jsou jedny a jako na potvoru na druhé straně, než potřebujeme. Ale představme si běžné situace teoreticky: hrábě celé mimo bunker, z poloviny v bunkeru, uvnitř bunkeru. Někdy mají držáky - tak tam je to vcelku jasné na daném hřišti, ale někdy ne. Jakou variantu za sebe preferujete vy a proč?

Pěkná úvaha k tématu s několika běžnými argumenty v angličtině viz třeba tu:
https://www.golfmonthly.com/features/the-game/where-should-bunker-rakes-be-placed-66848

A při té příležitosti přikládám ještě jedno z edukativních videí, jak hrabat.

 
Dle mého nejlepší řešení

F39ACDE0-9642-431F-8E0A-98E76B22324A.jpeg
 
Přiznávám, že nevím proč, ale vždy hrábě vracím tak, jak poslal @Mirek_62 fotku, prostě cca půl na půl. Přijde mi to nejlogičtější.
Ale pokud by to z jiného pohledu mělo být jinak, rád se přiučím.
 
V podstatě jsou 2 základní pohledy:

1. Pohled rozhodčího - hrábě z bunkeru celé ven - a to především proto, že zastaví-li se o ně míček v bunkeru v nešťastné pozici, mnohdy v podstatě není kam míček správně dropnout/ umístit, protože prostě bude vždy sjíždět blíž k jamce. Pomíjím to, že 90% lidí vlastně vůbec netuší, jak situaci pravidlově řešit.

2. Pohled greenkeepera - hrábě celé v bunkeru - a to především proto, že když seká rafy, tak musí u každých hrábí slézt, dát je na stranu, posekat a zase vrátit. Ono to může znít komicky, ale běžte si to někdy zkusit. Při sekání jedné jamky sleze ten člověk ze sekačky v průměru tak 20x (odpališťové kameny, hrábě, různé cedulky a značky na FW a kolem greenů, kolíky,...).
 
V podstatě jsou 2 základní pohledy:

1. Pohled rozhodčího - hrábě z bunkeru celé ven - a to především proto, že zastaví-li se o ně míček v bunkeru v nešťastné pozici, mnohdy v podstatě není kam míček správně dropnout/ umístit, protože prostě bude vždy sjíždět blíž k jamce. Pomíjím to, že 90% lidí vlastně vůbec netuší, jak situaci pravidlově řešit.

2. Pohled greenkeepera - hrábě celé v bunkeru - a to především proto, že když seká rafy, tak musí u každých hrábí slézt, dát je na stranu, posekat a zase vrátit. Ono to může znít komicky, ale běžte si to někdy zkusit. Při sekání jedné jamky sleze ten člověk ze sekačky v průměru tak 20x (odpališťové kameny, hrábě, různé cedulky a značky na FW a kolem greenů, kolíky,...).

A z tohoto pohledu tam, kde je to půl/půl - chtějí resorty naštvat obě skupiny, nebo napůl obě skupiny uspokojit?

Já jsem "venkař". Přesně jak zmiňuješ, ušetří to hráči spoustu problémů. Plus zároveň určitá možnost, že mi to může venku i pomoct, že se míček zastaví ještě venku a ne až v bunkeru. :)
 
A z tohoto pohledu tam, kde je to půl/půl - chtějí resorty naštvat obě skupiny, nebo napůl obě skupiny uspokojit?

Dle mého má každý resort svůj přístup, ale tím, jak je to všude jinak, tak lidi pořádně neví a tak se to prostě nechává tak napůl...
 
Já je dávám celé ven....a pokud možno za bunker ve směru hry (nebo aspoň na bok).
 
Já je dávám celé ven....a pokud možno za bunker ve směru hry (nebo aspoň na bok).
Za bunker je to úplně nejlepší. Aspoň se to od nich má šanci do toho bunkeru odrazit když už ho nějakým nedopatřením netrefím rovnou👍
 
Jedno idealni reseni skoro pro vsechny, maji v Golf Clubu Murstätten

Zobrazit přílohu 16145
Bezesporu originální:). Ale strojovou úpravu bunkeru to beztak neřeší. Ale pokud dobře vidím, tak zde možná strojově upravují jen středy bunkerů a zbytek ke krajím ručně hráběmi. Což je u luxusnějších resortů poměrně běžné, byť teda náklady na lidi musej být šílený...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom