Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Kácov - Panorama

Pokud tam půjdeš tak si to dej v jeden den. Druhý den už se tam nevrátíš...
Takže to není o tom, že by to bylo super obtížné? Mám si myslet, že je to super otravné? :D
 
Byl jsem, hrál jsem, už nebudu. Forest masakr, v zimě to bude sjezdovka, River taková hluboká s ránami z tee, které hrajete naslepo. Medows asi nejhezčí, ale krutopřísný přechody. Restaurace pěkná, jídlo nic moc, radši do pivovaru.
 

Přílohy

  • IMG_0881.JPG
    IMG_0881.JPG
    106,6 KB · Zobrazení: 554
Tak jsem tam dnes hrál. Vzali jsme si buginu a dobře jsme udělali. Ty přechody jsou fakt nesmyslný. Šli (tedy jeli) jsme Forest a Meadows. Rozhoně mě ani jedna devítka nenudila. Otázka je ale poměr cena-výkon. Kdybych to měl platit naplno (mám Kácov v rámci golfpasu), tak bych se asi hodně rozmýšlel, jestli tam půjdu znovu. Určitě bych si za srovnatelný peníze zajel spíš na Dýšinu.
 
Vcera prvne, nami sponsorovany firemni turnaj, hral jsem Forest a River. Toto jsou me postrehy:
  • Bugina! Toto hriste bych bez buginy nesel. Je dlouhe. Forest je velmi kopcovity, a k tomu jeste velmi velmi dlouhe prechody mezi jamkami ci na dalsi devitku. Ja nameril 19km. Tady by to meli dat vsem, slabsi vetsi pesi flighty to musi ucpat.
  • Areal krasny, kdyz budete prijizdet, zkuste zaparkovat primo u klubovny. Neni to nijak znacene, ale je tam celkem slusne parkoviste. Prechod od spodniho parkingu ke klubovne je delsi nez v Pyselich a je to tez dost do kopce.
  • Driving: vzorny, krasne plochy. Nicmene na nasem turnaji byl plny. Kde kdo nemel kde palit. Mist tu zkratka neni tolik.
  • Kvalita ploch: odpaliste, fairwaye i greeny jsou v super kvalite. Greeny na mistni cz pomery velmi rychle. Co me ale trosku zklamalo je jejich tvrdost (mnohem tvrdsi, nez jsem zvykly na tomto levelu) a mnoho greenu tece ven. Tato kombinace znamena, ze casto zasah greenu neznamena nic a hledate mic nekde kolem. Bylo to az frustrujici, zase nebylo co vypichovat. :)
    Mnoho jamek nema defakto zadny 1st a 2nd cut kolem fw. Takze vice mene hrajete na FW a kdyz se to odrazi ci odkutali pryc, tak les, out, voda... Zvysuje to obtiznost. Nektere jamky diky tomu se bez znalosti hriste hraji obtizne.
  • River: #1 je vtipny par 4 z kopce. Hrajete temer naslepo, ale je to prima. Ostatni jamky jsou kolem reky. Placate, celkem pekne, ale zaludne pro lidi, co jdou prvne. Pricne vody, drive na slepo atp. Ale jdete kolem reky, ktera je krasna (skaly..). Je zde vysazeno mnoho stromu, takze za 5 let to bude uplne jinde.
  • Forest: nekdo tu psal, ze je to lyzarsky areal. Potvrzuji. Mozna se to mohlo jmenovat Fortrest. :D Mnoho kopcu, bugina klouze i za sucha. Jak to bude jindy tezko predvidat. Kazdopadne za me naprosto uchvatna devitka. Nadherne vyhledy a scenerie. Mnoho jamek je opravdu zajimavych (byt obcas trosku nesmysl - #6 nejde zahrat defakto zadny approach, aby to zustalo na greenu.). Zaujala me hlavne #3, #7 a #8. #7 je Par3 s uzasnych prevysenim a vyhledem. Zde me opravdu vadil tvar greenu. Vse nam vyteklo ven. Ne nadarmo zrovna tu maji HIO price. #8 je libovy par5, kde drivujete do rokle... navic uzke. Tezke, krute, ale nadherne. Kvuli teto devitce se jiste vratim.
  • Klubovna: design pekny, jidlo nemohu hodnotit, kazdopadne gatering na turnaj byl uplne ok.
  • Vitezna tradice: je dobre vedet, ze na Kacove existuje tradice, ze vitez turnaje skace do jezirka u klubovny. Maji zde na tyto ucely pripravene zupany a co jsem mel tu moznost se bavit s lidmi, fakt se to dodrzuje a i u nas to bylo na mokro. Takze pokud mate ambici vyhrat, vemte si nahradni obleceni! :D
  • Zeleznice: toto je prvni hriste, kde jsem videl oficialne znaceny nechraneny zeleznicni prejezd pro buginy! Na devitce river jedete 2x pres koleje.
Nedoporucuji lidem s klubovym HCP.
Nize foto 7F:
PS: ne, nehraji z modrych... odpaliste byla sloucena ;)

6E972567-01F3-4DC8-B71E-7E3BE5EE64C3.jpeg

A toto je 8F:
5C1C3AC4-383A-4A28-94BC-178BB4270A16.jpeg
 
Upraveno:
Ve stredu jsem byl poprve. Velice me uchvatilo prostredim, proste mam rad kopecky v okoli.
Je fakt ze na bugyne to bylo v pohode, meli jsme Forest a Meadows. Dlouhe prechody a kopce. Ale i na bugyne musite celkem daleko kolem grynu.
Super stav az na vyplavene bunkry, neprislo mi teda nijak zaludne, nejsem dlouhy hrac, takze bunkry pro prvni ranu mi az tak nehrozi. Nektere jamky jsou slepe, resp. Na prvni rane jsem si nechal poradit kam mirit. Jinak je videt, ze je to designove hriste, ackoliv ferveje jsou treba v rovine, tak jsou modelovane vlny napric ferveji, takze zadna rovina.
Ikonicke trojpary z kopce dolu.
Co me zarazilo, ze na google mapach neni cesta do arealu a i na google mapach nejsou jeste jamky. Stejny problem jsem mel s aplikaci Golfpad, kterou pouzivam, ze nebyla zvolena kombinace devitek k dispozici.

Rad se letos jeste vratim.
 
Tak dnes Kácov poprvé, přijel jsem dříve, abych se tam mohl trochu porozhlédnout......a je to teda nádhera! Klubovna je krásná a zajímavá stavba, ze strany kde není parking obklopená jezery s vodotrysky, květinami, kameny a greeny devátých jamek Forest a Meadows. Fairwaye a greeny v naprosto úžasné kvalitě, tréninkové zázemí rovněž (možná ten driving by mohl být trošku větší).
Ale abych jen nechválil......hrál jsem F + M (River mě čeká v úterý v rámci seniorky) a jak už tady bylo řečeno, bez bugyny (měl jsem ji v rámci ČGK v ceně) si to moc nedokážu - kór v tomhle vedru - představit. Jamky sice pestré s krásnými výhledy, ale některé přechody radši nebudu komentovat. A některé pozemky (zvlášť na Forestu) se mi jevily tak, že hrát na nich golf se zdá býti poněkud nešťastné.......ale možná jsem ovlivněn tím, že jsem hrál hodně blbě :(
 
Moje drahá polovička mne vytáhla na Kácov, dva dny po sobě 27 jamek.

První den River/Forest/Meadows - 42/42/46 na slepýše dobrý, říkal jsem si, druhý to bude lepší...
Druhý den River/Forest/Meadovs - 43/43/43 věděl jsem jak na to, víc risku míň zisku. Samozřejmě velké zklamání.

Hodnocení: je to skvěle připravené hřiště, zahrát do rafu znamená ztracený míč, ferveje nedrží, tak kromě rivru si míč relativně odskáče kamkoli, většinou do velmi přísného rafu. hned vedle ferveje či grýnu. Přestože je hřiště relativně krátké tak jsem nedosáhl ani na jednoho berdíka, což mne fakt štve, protože možností bylo hodně. Grýny s rychlostí od 10 do cca 11 stop byly někde fakt kruté... Některé jamky, fakt nevím jak hrát, třeba 7. jamka na Meadows oba dva dny za sedm hrané rozdílně... vždy zracený míč a díky na vrtání metr od horní hrany i těžké si rozumně přihrát. Fakt moc hezké, ale člověk to musí nachodit, jinak dřina jako hrom.
 
Upraveno:
Nedá mi to a budu za Kácov trochu “bojovat”. Letos jsem ho hrál asi 10x, v různých
kombinacích a během celého roku. Díky BestGolfu to mám “zadarmo”, z domova ca 40 minut, takže super.

Kvalita je letos vynikající po celou sezónu, což nikde nebylo - mám srovnání skoro s celou republikou.

Když jdete ráno (7:30 - 8:30), máte hřiště v podstatě pro sebe a ochotný Marshal Vás nasměruje v případě problému s pomalými flajty. Ve dvou chodíme okolo 4 hodin max.

Forest je opravdu nejtěžší, hraju ho kolem 43, Meadows okolo 40 a River se dá jít kolem paru (myšleno z bílých, která jsou obvykle spojená s černými).

Na jídlo chodíme do pivovaru nebo na náměstí - super bašta za málo paněz.

Pokud budete brát hru jako zábavu, určitě si Kácov oblíbíte.
 
Velký žrout míčků !! :-D

tak by se dalo nazvat toto hřiště pro hráče, kteří zápasí s rovnou ránou ..
Ale jako doopravdy, nádherné hřiště, jamky krásně modelované, na greenu jsem snad nenašel rovnou plochu a opravdu velmi rychlé ..
Co je trochu nepříjemné jsou některé dlouhé přechody mezi jamkama .. podle gps od garminu celková trasa pro Meadows a River přes 17km! ještě že jsem měl buggy .. (na druhou stranu nevýhoda buggy, je že vychladnete a budete hrát i tak tužku..)
Na příjezdu do klubovny je ještě vidět, že je to mladé hřiště .. sem tam ještě nějaka stavba, stromky malý ... na druhou stranu, jsme golfisti a jde nám o jamky :)

Pokud tam pujdete poprvé, buď tam jděte s někým kdo to tam zná, nebo si alespoň kupte Birdie kartu .. jsou tam dobře umístěné překážky, do kterých míček rád padá, nebo ve výsledku vám stačí hrát kratší ránu než si myslíte.

Co taky moc doporučuju je zajít si na jídlo a pivo do pivovarské hospody na Hubertuse .. jestli se chlubíte, že dát za večer 10 plzní a ráno jste fit .. schválně jestli přežijete 5 jejich 12tek :-D (přeháním ;-))

Celkově doporučuju všem co se nebojí a mají dobrou zásobu míčků :) bez rozdílu HCP (nižší HCP si budou pochvalovat modelaci a techniku hriště, vyšší HCP zas budou vychvalovat, že mají spouuuustu golfu)
 
Nebyl jste nekdo v posledni dobe? Rad bych snad ve ctvrtek vyrazil. Koukal jsem ze se hraje stale River (jeste jsem nehral) a Meadows.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Nebyl jste nekdo v posledni dobe? Rad bych snad ve ctvrtek vyrazil. Koukal jsem ze se hraje stale River (jeste jsem nehral) a Meadows.
River + Meadows jest hrál 25/10 bývá tam ještě dopoledne mlha, ale dá se. Hřiště bylo v super stavu.
 
Nebyl jste nekdo v posledni dobe? Rad bych snad ve ctvrtek vyrazil. Koukal jsem ze se hraje stale River (jeste jsem nehral) a Meadows.
byl jsem dnes, hraje se River+Meadows, Forest uz je zavreny, hriste ve slusnem stavu, greeny propichane a zapiskovane, ale da se na tom hrat :)
 
já si tedy přispím.... díky všem
 
já si tedy přispím.... díky všem
kdyby sis to rozmyslel a chtel jit v patek, tak mam tt v 11, ale pujdu o trosku driv :)
 
kdyby sis to rozmyslel a chtel jit v patek, tak mam tt v 11, ale pujdu o trosku driv :)
Rad bych, ale v patek musim pracovat. Ve ctvrtek, musim.
A kdyby sis to rozmyslel ty, mam tt v 10:30 a svezu te ;)
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
694
  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
622
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
848
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom