Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Je golf více fyzický nebo psychický sport?

Golf je


  • Hlasovalo
    18

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Tak jako ve všem, určitě je to mix obojího a jedna stránka nemůže bez druhé dobře fungovat, pokud je příliš zanedbaná. Nicméně golf se zdá určitě jako hodně duševní hra - tak proč se tak soustředí mnoho hráčů na fyzické zlepšení svých dovedností?

Komentáře? Je hra více ve vaší hlavě nebo ve vašich rukou (viz vaše reakce v anketě) a jaký je váš přístup ke zlepšení ke golfu a co pro to děláte?
 
Fyzicky jsem na tom mizerně a už na tom nic nezměním. Zčásti že zdravotních důvodů a hlavně protože jsem lemra líná.
Takže pro mě je golf hlavně o psychice. Pracovat bych s ní určitě potřeboval, ale nějakou cestu jsem už ušel. Hlavně první sezóna turnajů mě s vlastní hlavou naučila pracovat líp, než celý předchozí život. Ještě by to dost chtělo vylepšit no, ale aspoň něco.
V zásadě mě golf zachránil možná i od kriminálu, protože jsem díky němu ustál situace, které bych před golfem řešil úplně jinak.
Sice to sem asi moc nepatří, ale v zásadě mě golf nakopnul i k nějakým životním změnám.

Takže za mě určitě hlava...
 
Tak za mně jednoznačně převažuje fyzická.. My co jsme od přírody splachovací nemáme problémy s hlavou...:):):). Takže do toho pořád řezat dokud to nebudu trefovat čistě, to je moje jediná cesta jak se zlepšovat... Když budu trefovat topinky nebo krtky tak ani můj klid nepomůže...:):):)
 
U mne jednoznačně hlava. Více lidí se shodlo, že fyzické předpoklady by byly, ale ta hlava, ta hlava....( a to nejen, že ji zvedám :D)
 
Pro mě psychická a koordinační hra... slovo sport bych s golfem rozhodně nespojoval:) to je jak šipky nebo kulečník... čistě z hlediska síly nebo vytrvalosti mi to přijde zátěž limitně se blížící nule, ať už odpalování nebo chození s holema po hřišti... pro mě je to hlavně o soustředění, potlačení nutkání užít síly nebo rychlosti a následné vhodné koordinaci a jemnosti pohybů vedoucí k letu míčku kýženým směrem :)
 
Na top urovni jsou vsichni fyzicky srovnatelni a presto nekdo hraje lip, takze za mne hlava, jednoznacne.
U rekre hracu, byt se jedna obejit cca 7km a dat 70-100 ran, tak fyzicka mozna hraje roli, ale vsemu veli hlava, takze zase hlava
 
Je to v hlave!!
 
Co řídí a ovládá svaly. Mozek. Co je zodpovědné za můj psychický stav. Mozek. Cílem toho řezání do míčků, jak tu někdo psal, je v konečném důsledku co? Aby mozek přiřadil tělu správný pohybový vzorec. Taže je to o hlavě,.;)
 
No, když koukám na zátěž profíků, tak bych skoro řekl, že v jejich podání fyzický výkon, který musí být podpořen robotickou hlavou. Ale prostě, pokud je tělo unavené a přetížené, tak prostě s tím, že jste hlavou v pohodě, nic neuděláte a prostě na špičkové úrovni (a každý má tu úroveň v jiném levelu) nic neuděláte.
 
Mě tam chyběj hole. Protože psychiku i fyzičku já mám naprosto geniální a přesto hraju šrot, takže je to holema!
 
Mě tam chyběj hole. Protože psychiku i fyzičku já mám naprosto geniální a přesto hraju šrot, takže je to holema!
Nemůže být, bo nový nafitovaný Cally to dělat nemůžou....:):):)

Btw: Ani nevím jak si s nima dopadl, byl nějakej problém s dodáním a pak už nevím...
 
Nemůže být, bo nový nafitovaný Cally to dělat nemůžou....:):):)

Btw: Ani nevím jak si s nima dopadl, byl nějakej problém s dodáním a pak už nevím...

To je fakt, ty to dělat nemůžou. Ale protože je nemám, tak je to jednoznačnej důvod:).
Někdo v Praze holt nechtěl, abych je měl...
 
Pro mě psychická a koordinační hra... slovo sport bych s golfem rozhodně nespojoval:) to je jak šipky nebo kulečník... čistě z hlediska síly nebo vytrvalosti mi to přijde zátěž limitně se blížící nule, ať už odpalování nebo chození s holema po hřišti... pro mě je to hlavně o soustředění, potlačení nutkání užít síly nebo rychlosti a následné vhodné koordinaci a jemnosti pohybů vedoucí k letu míčku kýženým směrem :)
Omlouvá Tě snad je to, že jsi začínající hráč
Pro mě psychická a koordinační hra... slovo sport bych s golfem rozhodně nespojoval:) to je jak šipky nebo kulečník... čistě z hlediska síly nebo vytrvalosti mi to přijde zátěž limitně se blížící nule, ať už odpalování nebo chození s holema po hřišti... pro mě je to hlavně o soustředění, potlačení nutkání užít síly nebo rychlosti a následné vhodné koordinaci a jemnosti pohybů vedoucí k letu míčku kýženým směrem :)
"Zátěž blížící se nule". Omlouvá Tě snad je to, že jsi začínající hráč. Buď jsi nešel ještě celou osmnáctku, nebo jste to šli velmi vlažným tempem. Nebo jsi velmi trénovaný vytrvalostní sportovec. Neznám aktivního hráče, který by to veřejně vypustil z hlavy.
 
Kdyz vyloucim situace, kdy jde clovek hrat golf po probdele noci, unaveny nebo jinak vycerpany, nebo v pripade extremniho pocasi, tak je problem jednoznacne v hlave. Nejsem zadny atlet, ale ujit 18 jamek a hrat u toho golf, neni problem.
Nicmene nedokazu moc pracovat se zklidnenim. Kdyz me neco trapi nebo mam starosti, nedokazu se od toho oprostit a koncentrovat se ciste na hru. Pak to ma vliv na vysledek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Omlouvá Tě snad je to, že jsi začínající hráč.
Ano, jsem začínající v této hře a mám za sebou nějakou asi řekněme sportovní minulost (byť je už pryč), ale nevím proč by mě mělo něco za moje názory omlouvat... dle mého volejbalista by primárně taky neměl řešit, že na konci zápasu má slabé nohy a nevyskočí z písku, bowlingář by neměl řešit, nezvedne na posledním hodu kouli apod. stejně tak golfista (prosím v rámci zbytečného slovíčkaření vynechme okrajové a pochopitelné oblasti jako poúrazové stavy a nebo seniory kteří prostě za slábnoucí tělesnou schránku nemohou) by měl být fyzicky připraven na hru a řešit to jak dobře ránu trefí a neřešit to, že ho bolej nohy a záda (zkrátka měl by primárně řešit tu dovednostní část a ve fyzičce mít rezervu o kterou se může opřít) :) Fakt, že to tak asi někdy bude je spíše smutným odrazem dnešní doby, kdy ve jménu sedavého zaměstnání a malé fyzické aktivity ty tělesné schránky jsou tak nějak "povadlé" či jak to slušně napsat... ale to naopak dává prostor pro ideální mimosezónní zlepšení:) vždyť právě na slabinách a disbalancích by se mělo pracovat v obecné přípravě především a pokud je mojí slabinou tělesná kondice, tak proč na tom nezapracovat a něco s tím neudělat? Zlepší se hra a člověku to vlastně pomůže ve většině aktivit...
 
V podstate rikas, ze by clovek na ten sport mel mit nejaky zakladni fyzicky fond. S tim nelze nez souhlasit, byt ne kazdy ma cas/naladu/moznosti/schopnosti jej resit a tak rovnou hraje a treba skuhra, ze je unaveny. :)

Vyse zminene ale popira onu limitne nulovou energetickou narocnost tohoto sportu. Nejaka zde je, evidentne vyssi, nez by se mnoho golfistum libilo, mozna vsak nizsi nez tebe osobne muze rozhazet (byt to se ukaze za nejaky cas, az to budes rostovat na plne koule).
Navic i s mirnou unavou vyrazne klesa presnost ran.

Puvodni tema ale nebylo o popreni golfu jako sportu ala sachy (nejlepsi sachysta na svete by teoreticky se nemusel ani pohnout), ale zda je klic v fyzicke, mozna spise fyzickomotoricke slozce, nebo jak rikaji fotbaliste "psychice". Ja osobne neznam zadny jiny sport, kde vykon jednotlivce je tak strasne volatilni. :D
 
Když se tu zmínila fyzická ne/náročnost golfu tak jsem pro zajímavost prošel své údaje z hodinek. Jen pro porovnání běh a chůze +/- na 5 km. (Horalka 50 g má 269 kcal)
3e829e61b9e9788917e5da93f5905f50.jpg
43dd46c9ac108ba5b32a80f95e801500.jpg
 
Odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil.. Golf nemůže!!!!!! být fyzicky náročný sport, bo když z devíti jamek a 40 ran hraju 17 x putterem tak se logicky !!! nemůžu unavit a nepotřebuju na to žádnou fyzičku(putterem se přeci neunavím)..:):):). Viz můj příspěvek v Jak jste naposledy hráli..:D:D:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom