Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Je golf sport nebo hra?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na webu bavsegolfem.cz je tato vysvětlivka:

---
Obojí. Někdo si rád hraje, někdo raději soutěží. Záleží, co upřednostňuješ. Věkem se ale po všechny stává především hrou, zábavou. Sportovní výkon však nelze podceňovat. Víš kolik kilometrů můžeš při hraní golfu nachodit? Klidně až 12 kilometrů. A taky se při něm docela zapotíš, ne že ne. Na golfu se totiž chodí velmi svižně, k tomu připočti výšlapy do kopců a na konci hry zjistíš, že to zase takových oddych nebyl. A co adrenalin, napětí, dramatičnost? Toho si užiješ do syta. Ať už při hře o nejdelší odpal, ve hře na přesnost nebo v napínavých týmových soutěžích. Golfu napětí rozhodně nechybí.
---


A co vy? Pár otázek k individuálnímu zamyšlení:
  1. Vnímáte vy osobně sám/a u sebe golf více jako sport nebo hru či zábavu? A proč?
  2. Je pro vás golf převážně individuální, kolektivní nebo týmovou aktivitu? A proč?
  3. Co vás golf naučil, co vám ukázal a co vám dal či vzal?
  4. Jaké vlastnosti by měl mít podle vás dokonalý golfista?
 
1. To se liší podle toho, zda hraju na turnaji, s kamarády, s partnerkou
2. V závislosti na formátu hry hraji za sebe nebo taky za dvojici.... případně bych mohl hrát i za klub
3. Golf mne učí skromnosti, koncentraci a pokoře. Dále bych asi zmínil adrenalin, výzvy, cestování, sebekázeň, přátelství, používání intuice a občas i dobrý pocit ze hry.
4. Nikdo není dokonalý.
 
1. Vnímáte vy osobně sám/a u sebe golf více jako sport nebo hru či zábavu? A proč?

Pro mě více hra. Jako sport vnímám aktivity, které jsou více a primárně zaměřené na fyzickou stránku věci, nedá se u nich moc mluvit, prostě je potřeba se plně soustředit více na sportovní/fyzický výkon, bez přestávek. Golf i na vrcholové úrovni tak nevnímám - že by prostě hráči byli po hře vyflusaní tak, že sotva stojí na nohou. Takže pro mě více hra/zábava.

2. Je pro vás golf převážně individuální, kolektivní nebo týmovou aktivitu? A proč?

Individuálně-kolektivní. Mám moc rád "hraní do šuplíku", kdy prostě mám čas být jen sám se sebou. Nedokážu si ale představit, že to samostatné by kohokoli bavilo příliš dlouho - publikum i malé potřebuje každý, aby se pochlubil. :)

3. Co vás golf naučil, co vám ukázal a co vám dal či vzal?

Dal především ohromné spektrum různých zážitků a přátel. Vzal - spoustu peněz za různé nelogické pokusy zbytečných nákupů, nevyužívání slev na fee atp.

4. Jaké vlastnosti by měl mít podle vás dokonalý golfista?

Trpělivost.
 
Nadpis nechapu, je to preci jasne, ne?

Sport = “Sport (British English) or sports (American English) includes all forms of competitivephysical activity or games which, through casual or organised participation, aim to use, maintain or improve physical ability and skills while providing enjoyment to participants, and in some cases, entertainment for spectators.”

1) nevim
2) jak kdy
3) krom mnoha vyse zmineneho mi umoznuje naprosto skvele vycistit hlavu
4) jako ja + nejaka technika :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom